מעוניין בOC לQ6600 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין בOC לQ6600

asafgolan

Recommended Posts

מעולם לא ביצעתי אוברקלוק ואני מעוניין להתחיל. המערכת שלי היא:

Q6600+TUNIQ TOWER

gigabyte p35-ds3l

2X1GB 800MHZ CL5

liberty 400w

מה עלי לעשות לפני האוברקלוק? איך אני עושה בכלל את האוברקלוק? לאיזה תדר אני צפוי להגיע?

כמו כן, יש לי מין כפתור מאחורי המחשב שנראה לי שקובע את מהירות המאוורר של הTUNIQ. כרגע הוא מסובב טיפה אחרי האמצע. האם מומלץ להעלות אותו למקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא נתחיל .. :hi:

אז כך יש כמה דברים שצריך לדעת :

1.יש את הFSB שהוא מעלה את המהירות של- המעבד,,ואת מהירות של הגשר הצפוני .

2.יש את יחס הFSB לזכרונות , כדי שזה יהיה בסביבות תדר העבודה הרגיל.(זו היא בדרך כלל המגבלה)

3.יש את יחס הFSB למעבד, כדי שזה יהיה הכי גבוהה כך אתה מעלה רק את המעבד.

4.יש את המתחים , המתחים גורמים לכך שיהיה מספיק חשמל לרכיבים כדי לבצע פעולות במהירות החדשה .(להעלות רק אם המחשב מתחיל לגמגם ובתנאי שהרכיב לא חם!)

5.יש את החום, ממנו כדי להפטר ככמה שיותר מהר :silly: ככול שהרכיבים יותר חמים כך הם נוטים לעשות יותר בעיות :screwy:

כל הדברים האלה שדברתי עליהם נמצאים בBIOS (תלחץ DEL שהמחשב עולה).

הOC נמצא או ב OC או ב frequency .

ומתחים וVoltage .

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, אבל מכיוון שאני נורא חדש בתחום ההמהרות, אשמח אם תוכל לתת לי הסבר יותר מפורט (או להפנות אותי להסבר כזה...).

עריכה: הסתדרתי עם עניין ההגדרות בביוס. רציתי רק לדעת אם אפשר להעלות את התדרים ביותר מ10MHZ בכל פעם (לפחות עד לגבול מסוים), מכיוון שזהו תהליך מתיש מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שהסתדרת עם ההגדרות בביוס - יש פה הרבה מאוד תרדים עם מערכות זהות לשלך.

לכל אחד יש את הדרך הנוחה בשבילו לביצוע ה OC.

אני אישית מעדיף להעלות את תדר המעבד בקפיצות של בערך 50 MHZ כל פעם (יוצא 5-6 FSB כל פעם) ולבדוק עם SMALL FFTS ל30 דקות - לראות אם אני צריך עוד מצח למעבד ולקבל מידע כללי לגבי הטמ"פ במאמץ.

כשאני מגיע ל OC שנוח לי מבחינת טמ"פ ומתח - אני בדיקת SMALL FFTS למספר שעות מלווה בבדיקת BLEND.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך, רק שאלה בנוגע לתזמוני הזכרונות:

לפי CPU-Z, כשהזכרונות שלי פועלים על 667MHZ התזמונים הם 4-5-5-13. האם זה אומר שכל עוד אני בטווח של עד 333MHZ בFSB, וכמובן שהזכרונות מוגדרים לעבוד ב1:1, זה בטוח לבשתמש בתזמונים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה התמונה...

אגב, אני כרגע בתדר של 2754MHZ, ולאחר 20 דקות של בדיקת SMALL FFT'S בPRIME95 הטמפ' עומדות על 58 לשתי ליבות ו-51 לשתים הנותרות. האם מדובר בטמפ' טובות לעומת התדר בו אני נמצא (הטוניק פועל על 1400RPM)? האם הפרש המעלות בין הליבות נורמלי?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך, רק שאלה בנוגע לתזמוני הזכרונות:

לפי CPU-Z, כשהזכרונות שלי פועלים על 667MHZ התזמונים הם 4-5-5-13. האם זה אומר שכל עוד אני בטווח של עד 333MHZ בFSB, וכמובן שהזכרונות מוגדרים לעבוד ב1:1, זה בטוח לבשתמש בתזמונים האלה?

לפי התמונה שהעלת התשובה היא כן.

אגב, אני כרגע בתדר של 2754MHZ, ולאחר 20 דקות של בדיקת SMALL FFT'S בPRIME95 הטמפ' עומדות על 58 לשתי ליבות ו-51 לשתים הנותרות. האם מדובר בטמפ' טובות לעומת התדר בו אני נמצא (הטוניק פועל על 1400RPM)? האם הפרש המעלות בין הליבות נורמלי?

אני מקווה שאתה משתמש בגירסא של PRIME שמאמצת את כל 4 הליבות.

תמיד ישנם הבדלים בין הליבות.

הטמ"פ עדיין טובות - אך יש להתייחס לנתון בהתאם למתח שאתה נותן למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בביוס תחת אפשרויות הM.I.T יש אופציה שנקראת CPU VOLTAGE CONTROL שנמצאת על NORMAL, ומתחתיה יש אופציה NORMAL CPU VCORE שנמצאת על 1.27500 ושאותה לא ניתן לשנות. להשאיר את זה ככה?

יש לי בPC HEALTH STATUS מידע על הVCORE שנמצא על 1.236V. זה גם קשור?

אגב, כרגע הFSB נמצא על 333 והזכרונות על 667MHZ בתזמונים של 4-5-5-13. הרצתי בדיקת BLEND בPRIME95 ל-3 שעות (אני אשאיר אותה גם שתפעל כל הלילה), והטמפ' במאמץ לא עוברות את ה60.

וסתם שאלה על הדרך - יש לי מאוורר 80 מ"מ שהיה בעבר על דלת המארז והיה חיב לרדת בגלל גודלו של הטוניק. יש מצב לאלתר איתו משהו? אולי לסדר אותו איכשהו שיכניס אוויר ל8800GT המתלהט שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורה אחת מעל השורה שציינת שבה רשום מתח המקור של המעבד שאתה לא יכול לשנות? שם תקבע אותו על 1.275

בקשר למאוורר, אם בא לך תציץ בפרויקט המודינג שעשיתי למחשב הישן שלי, תוכל לראות שם אילתור מסוים שעשיתי עם מאוורר 80MM שהיה לי.

שמתי אותו בחריץ PCI מתחת לכרטיס המסך הלוהט עם הקירור הפאסיבי, והוא קירר אותו בצורה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. לפחות בינתיים, כדי שלא יגבילו אותך.

הקטע עם המאוורר היה דיי אילתור של הרגע.

לצורך העניין - קופסא של AS5 (משחה טרמית)

לקחתי את קופסת הפלסטיק המרובעת שבה הגיעה המשחה, חתכתי אותה באמצע בדיוק בגודל המאוורר, והדברתי אותו עם סיליקון.

לקחתי גם 2 ברזלים מחריצי ה PCI, עיקמתי אותם בחלקם התחתון, ויצרתי מהם מעין "רגליות".

אם יש לך עוד שאלות בקשר למאוורר, שלח הודעה פרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...