הצילו! האבק תוקף! מה לעשות?! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו! האבק תוקף! מה לעשות?!

LastForOne

Recommended Posts

טוב נו אולי טיפה הגזמתי עם הכותרת ><"

אבל לפני חודשיים ניקיתי אבק לגמרי והוא היה מצוחצח... כעבור חודשיים האבק חזר... אולי לא בכמויות... אבל האבק הזה יספיק לסריגת סוודר מחמם לחורף...

כרגע יש לי מאוורר אחד 60 ממ שמוציא מאחורה, ומאוורר 80 ממ שמכניס בצד...

מה אפשר לעשות כדי שאני לא אצטרך לנקות אבק כל 3 חודשים? כרגע המחשב נמצא די קרוב לרצפה... אולי הוספת פילטרים מנייר סופג כמו במדריך...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנקות את הבית שלך מידי פעם כדי להקטין את פוטנציאל האבק.

אם אתה שם מסננים קח בחשבון שצריך לנקות אותם פעם בשבועיים במיוחד אם המצב אצלך כלכך גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן הבעיה הגדולה של פילטרים היא שהם חוסמים אוויר. אין מה לעשות. באוויר יש אבק ובשביל להקשות על האבק להכנס צריך פילטרים.

הפילטרים אצלי עושים עבודה מצויינת אבל עדיין צריך לנקות מידי פעם.

יש עוד אפשרות, אתה יכול לשנות את הקנפוג של זרימת האוויר אצלך כך שבמקום שיהיה לך מארז לחץ נמוך יהיה לך מארז לחץ גבוה. הדרך לעשות את זה היא להפוך חלק מהמאווררי ככה שבמקום שהם ידחפו אוויר פנימה הם ידחפו החוצה. למשל במערכת שיש בה רק מאווררים מסוג אחד אז תשים 3 שמכניסים ו2 שמוציאים וזה יגרום ללחץ גבוה. היתרון בלחץ גבוה הוא שיותר קשה לאבק להכנס למארז בעוד שמארז לחץ נמוך ימשוך אליו לכל אבק שנמצא בסביבה.

כמובן שגם לזה יש חסרונות, למשל כיסי אוויר חם שנוצרים בגלל המורכבות הגבוהה יותר של סחרור אוויר במארז.

יש פתרונות אלטרנטיביים אבל הם רק למשתמשים מתקדמים ובדרך כלל דורשים הרבה השקעה כדי לקבל מעט תמורה למשל: לטבול את כל המחשב בשמן מינרלי, או קירור מים לכל המערכת כולל ככה שלא תצטרך בכלל זרימת אוויר שם בפנים 2 אלה פתרונות מורכבים ומסובכים.

הכי פשוט זה מסנני אוויר, אם המחשב חם מידי תוסיף עוד מאווררים (עם מסננים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי טורח על מחשב כזה לא שמשהו שם יכול להיפגע "בביצועים" או בתחממות בגלל אבק...

זאת מערכת "חסינת מערכת" מרוב שהיא גרועה אפילו האבק לא מזיז לה.. חחח

בכל מקרה לא ששלי כל כך מציאה אם יש אבק אני לא מנקה עד לשידרוג של רכיב מסוים למשל פעם אחרונה הייתה ופעם הבאה מעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מתכוון לנקות את זה?

מה הבעיה? פשוט להחליף את הנייר לנייר אחר... השאלה אם זה אפקטיבי...

אני לא הייתי טורח על מחשב כזה לא שמשהו שם יכול להיפגע "בביצועים" או בתחממות בגלל אבק...

זאת מערכת "חסינת מערכת" מרוב שהיא גרועה אפילו האבק לא מזיז לה.. חחח

בכל מקרה לא ששלי כל כך מציאה אם יש אבק אני לא מנקה עד לשידרוג של רכיב מסוים למשל פעם אחרונה הייתה ופעם הבאה מעבד

לא רק שהמערכת שלי משתווה לשלך כמעט.. אני עוד מעט הולך לקנות מערכת מבוססת מעבד 4 ליבות... ולעשות לו OC כמה שיותר נכבד אני מקווה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...