חמאס: שוקלים הודנה ללא תנאי עם ישראל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חמאס: שוקלים הודנה ללא תנאי עם ישראל

IG

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3485373,00.html

ושוב, הנבואות שלי הוכיחו את עצמן... כמו שכתבתי כבר לפני שנים, הדרך היחידה להפסיק את האש ביניינו לערבים היא להביא אותם לידי כניעה- להכות בהם בלי הפסקה (מצור כלכלי ומדיני, וחיסולים בלתי פוסקים בפעם הזו) עד שהם יצעקו "די". :yelclap:

אני באמת לא חושב שמהשיקול הזה יצא משהו שיחזיק מים, אבל גם זה צעד (ביחד עם הצהרות אחרות מהתקופה האחרונה) בכיוון הנכון- שהתממש לאחר ביצוע מהלכים שהימין דרש שיבוצעו כבר לפני שנים.

אז למה חיכינו עד שיצאו מליארדים על מיגון ויפגעו עשרות אנשים?

דעתכם...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא חושב שמהשיקול הזה יצא משהו שיחזיק מים, אבל גם זה צעד (ביחד עם הצהרות אחרות מהתקופה האחרונה) בכיוון הנכון- שהתממש לאחר ביצוע מהלכים שהימין דרש שיבוצעו כבר לפני שנים.

אני איתכם בעניין הזה, אבל העובדה שהם שוקלים דבר כזה (בלי תנאים) זה מראה על סדקים- שנבקעו רק לאחר לחימה מאומצת שפגעה בהם בצורה קשה.

אני טענתי שהייה צריך להלחם בהם בצורה אינטנסיבית ובלי הנחות (כל מיני החזורות של אסירים והקלות), וזה מה שקורה בזמן האחרון- וזה מה שייצר את הסדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק באתי לשים את הלינק הזה.

לפי ההגדרה המילונית להודנה, הייתי נזהר מכל הצעה שלהם למשהו שמזכיר הודנה. או בכלל, כל עסקה עם הערבים.

הרי אנחנו לא צריכים "הפסקה בלחימה לצורך הכנות", לנו יש גדול[יחסית] ומאורגן ולהם יש חבורות קטנות ולא מאורגנות, והכי חשוב שנחלשות באופן משמעותי אחרי זמן קצר של לחימה, ולכן ההודנה לא תעזור לנו בעצם, ורק תתן להם זמן לארגן את כוחותיהם ולחשוב מאיפה הכי כיף לתקוע לנו.

אבל מצד שני, אני בטוח שהיועצים של ראש הממשלה וראש הממשלה יודעים את זה כבר ::)

על פי המסורת האסלאמית ללוחמי ג'יהאד מותר, בתנאים מסוימים, להכריז על הפסקת לחימה (מעין שביתת נשק) במלחמה נגד ה"כופרים" בדת האסלאם, זאת כאשר המלחמה משתבשת או כאשר בהערכת מצב מתברר שלאויב יש יותר כוח או יכולת מהם, ואם תימשך המלחמה האויב יגבר. מטרת ההודנה היא להתארגן מחדש להמשך המאבק, ולחזק את יכולת הלוחמים. ההודנה מוגבלת בזמן (10 שנים) ומותר להפר אותה אם האויב נחלש או כאשר ההכנה להמשך הלחימה הופסקה.

על ה"הודנה" מכריז מנהיג הלחימה ללוחמיו, ללא משא ומתן עם הצד השני. לכן ה"הודנה" אינה הסכם שביתת מעשי בין שני הצדדים הלוחמים, שכן פירוש ההודנה הוא לא הסכם הפסקת אש מתואם בין שני הצדדים, אלא הפסקת לחימה בשביל התארגנות חד צדדית, תוך חידוש הלחימה לאחר מכן.

מטריד משהו, לא?

עריכה: העובדה שהם שוקלים להציע הודנה בעצם אומרת את הכל מבחינתנו. אם הם צריכים הפסקה לצורך ארגון מחדש של כוחותיהם, סימן שהפעולה שצה"ל בעזה בימים האחרונים פוגעת בהם ואנחנו דווקא צריכים להמשיך להכות בהם עד שנצליח לפורר את הארגון הגם ככה מתפורר הזה. לעשות הודנה תהיה טעות גדולה מאוד, שכן בשביל מה איבדנו את כל החיילים ובשביל מה נהרסו כל הבתים בשדרות? בשביל שנתקפל ברגע האחרון ונתן להם לנוח בשביל עוד שלב של מלחמה, או בשביל שנוכל להגיד שההרוגים היו מוצדקים ובסוף הגענו לתוצאות כלשהן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

א.

גורם בכיר בחמאס אמר לעיתון שהם שוקלים הודנה ללא תנאים.

מפה ועד להודנה יש עוד מרחק.

ב. תלמדו לקרוא:

אני איתכם בעניין הזה, אבל העובדה שהם שוקלים דבר כזה (בלי תנאים) זה מראה על סדקים- שנבקעו רק לאחר לחימה מאומצת שפגעה בהם בצורה קשה.

אני טענתי שהייה צריך להלחם בהם בצורה אינטנסיבית ובלי הנחות (כל מיני החזורות של אסירים והקלות), וזה מה שקורה בזמן האחרון- וזה מה שייצר את הסדק.

ג. הודנה זה הפוגה.

העובדה שהם שוקלים לבקש אותה ללא תנאים מישראל זה אומר משהו.

זו פעם ראשונה שהם אפילו שוקלים הפוגה כזו בלי תנאים מקדימים מישראל (שיחרור אסירים\ החזרת שטחים\ הסרת מחסומים...)

המרחק להפסקת אש קבועה אולי רחוק, אבל הלחץ המאסיבי של התקופה האחרונה (מאז שרק נכנס לתפקיד...) מראה סימן ראשון של הצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...