אי אפשר לשנות את המכפלה דרך הBIOS.. מה לעשות? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אי אפשר לשנות את המכפלה דרך הBIOS.. מה לעשות?

LastForOne

Recommended Posts

שלום,

אני לומד את כל הנושא של האוברקלוקינג והיום נכנסתי לביוס רק כדי לראות את הדברים וזה...

כשהגעתי לשורה של ה"CPU Ratio CMOS Setting" שמכוונת כרגע על 15... ראיתי שאי אפשר לשנות אותה.. היא מסומנת באפור וכשאני מעביר אליה את הסמן הוא פשוט ממשיך לשורה הבאה ומדלג על השורה הזאת...

הנה תמונת מצב:

http://i177.photobucket.com/albums/w227/jamustafa/DSC00289.jpg

ככה שעם מכפלה כזאת אני מנחש שאני לא יוכל להגיע רחוק באוברקלוק...

מה אני צריך לעשות כדי שאני יוכל לשנות את המכפלה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדמה קצרה: כל מה שאני כותב פה בהמשך הוא בגדר "נראה לי". נא לא לתפוס אותי במילה.

1) אם תשנה את DYNAMIC CPU OVERCLOCKING לENABLED זה ייתן לך לשחק עם המכפלה של הCPU. מה שכן - אל תעשה את זה, לפחות לא בהתחלה. תתחיל קודם להעלות את מהירות ה-FSB, עד שתגיע למצב שבו הזכרונות או ה-FSB מגבילים אותך.

2) FREQUENCY - תוציא את זה מAUTO ותכוון את זה למהירות הכי נמוכה שזה מאפשר לך באופציות. למה? אתה בטח כבר יודע שאוברקלוקינג בעצם ממהיר את כל הרכיבים הנוגעים בדבר, קרי - מעבד, לוח אם וזכרונות - לפי יחס מסויים. ברגע שאחד הרכיבים מגיע לגבול שלו, בצורה טבעית אי אפשר לעשות יותר.

3) שיחקת עם מתחים? המתח לזכרונות נראה לי קצת גבוה, אבל יש מצב שאני סתם לא מבין.

4) SPREAD SPECTRUM - פונקציה ששומרת על לוח האם מפני EMP או שואה גרעינית או תרחיש אימים כזה או אחר, אני לא בדיוק בטוח. באופן כללי זה מוריד מהיציבות של , ואם אתה לא גר באיזור שיש בו צנטריפוגות להעשרת אוראניום - תבטל את זה.

שוב, אני חושב שהדרך הנכונה והחכמה לעשות את זה כרגע היא להמהיר את הFSB לאט לאט, ואחרי כל נסיון קטן לבדוק יציבות (אני בודק בעזרת ORTHOS ו- EVEREST STRESS TEST).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זה מה שאני הייתי עושה:

1) ADJUST MEMORY FREQUENCY - MANUAL - 1:1

2) ADJUSTED MEMORY FREQUENCY - 200

3) להתחיל להעלות FSB במדרגות של 1 MHZ. לפי היצרן הלוח שלך אמור להגיע עד FSB של 400MHZ. לדעתי אתה יכול למשוך עד 230 בלי דאגות (מה שייתן לך מהירות מעבד של 3450 MHZ). רק תזכור לבצע בדיקות יציבות אחרי כל העלאה, ולהשגיח על הטמפרטורה.

*** אין לי ניסיון עם המעבד שלך, אני לא יודע למה הוא מסוגל ועד איפה הוא מגיע ***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...