חברת החשמל [***מצונזר***] - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברת החשמל [***מצונזר***]

3d7

Recommended Posts

Component, למה אתה מתכוון שזה עובד בצורה שונה?

הנקודה שלי היא שלחברת החשמל לא שווה ללכת למשפט בשביל 400 ש"ח, אבל לי כן שווה להגיש תביעה בתביעות קטנות (מגישים כתב תביעה בדואר, ומוסיפים בולי הכנסה בסך של כמה עשרות שקלים, זה הכל).

אם בזמן הפסקת חשמל, הסלולארי שלי שנמצא בטעינה נשרף, אז ברור שזה אחריות של חברת החשמל ולא של יצרן המטען או הסוללה.

מה שקורה עם אל-פסק זה שאני מקבל חשמל לא מהסוללה של האל-פסק, אלא ישירות מהשקע בקיר, כאשר האל-פסק מתפקד על תקן של רב שקע ומייצב מתח (הוא מתקן תנודות בזרם החשמל, לא גורם להן). ברגע שיש הפסקת חשמל, המחשב מתחיל לקבל חשמל מהסוללה של האל-פסק. כאשר החשמל חוזר, האל-פסק מטעין את הסוללה שלו, והמחשב שוב מקבל חשמל מהשקע בקיר. מה שקרה זה שבזמן שהחשמל חזר, נחשול מתח שרף לי את הספק כוח. בשלב זה המחשב לא קיבל חשמל מהאל-פסק, אלא מהשקע בקיר. לכן, חברת החשמל אשמה.

דרך אגב, לצורכי משפט, האל-פסק בכלל לא קיים (אני הרי לא צריך לספק הגנה לנתבעת). אני לא מתכוון לשקר בבית המשפט, אלא פשוט לא להזכיר את האל-פסק. הרי, אף אחד בבית המשפט לא ישאל אותי אם יש לי אל-פסק. בכל מקרה, חברת החשמל אחראית גם אם יש לי אל-פסק וגם אם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בטח שישאלו אותך, מה אתה חושב, חברת החשמל הם טיפשים?

עורכי הדין שייצגו אותם (אם זה יתברר בתביעות קטנות אז הם יהיו "נציגי החברה") עושים זאת FOR A LIVING ועל בסיס יומי, מניסיון, השאלה הראשונה שהם ישאלו אותך היא "תתאר בבקשה לבית המשפט את הצורה בה חובר המחשב לרשת החשמל שבדירתך".

ואם תעבור את המשוכה הזאת אז הם ישאלו "כבנאדם אחראי, וודאי ידעת על נחשולי מתח, האם לא חשבת להגן על מחשבך ע"י רכישת מערכת "אל פסק" או "מגן ברקים?"

מניסיון (תאמין לי...) אלו יהיו השאלות הראשונות שנציג חברת החשמל ישאל אותך בעדותך, נראה אותך עונה עליהם בלי לשקר בבית המשפט.

שוב, תתבע את חברת החשמל כאוות נפשך, אבל אל תתפלא אם בסופו של דבר את הפיצויים, אתה תצטרך לשלם לחברה ולא הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתמצא באפן הפעולה המדויק של אל-פסק, (ובטח לא הדגם המסוים) אבל באופן כללי ההסבר של 3d7 נראה לי נכון.

זה קרה למרות האל פסק ולא בגללו- לא נראה לי סביר שהוא יצר נחשול מתח גבוה יותר ממה שהיה שנוצר ע"י חברת החשמל בזמן שהחשמל חזר.

כדאי אולי לשאול לגבי זה בפורום ספקים ולא בכללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הופסק הייצור של המגן ברקים של sweex. הוא היה מגיע ל80 מעלות וגורם למלא בעייות. אסור למכור אותו באירופה ואם תכנס לאתר שלהם תראה שהוא נעלם באופן מסתורי.

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex.cfm?rx_id=97

http://www.sweex.com/producten.php?sectie=&subsectie=&item=59&artikel=91&detail=s

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Component, למה אתה מתכוון שזה עובד בצורה שונה?

הנקודה שלי היא שלחברת החשמל לא שווה ללכת למשפט בשביל 400 ש"ח, אבל לי כן שווה להגיש תביעה בתביעות קטנות (מגישים כתב תביעה בדואר, ומוסיפים בולי הכנסה בסך של כמה עשרות שקלים, זה הכל).

אל פסק פשוט (כמו שלך) מזרים זרם ישירות מרשת למחשב. אם הזרם בשקע מפסיק, הוא מתערב ומחליף לבטריה תוך כמה מיקרו\מילי שניות (המחשב לא מספיק להתכבות). אבל אני לא מומחה, אז בדוק את זה היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Component, ככה בדיוק עובד אל-פסק בייתי. אני בטוח ב-100% שהמחשב שלי לא ניזון מהסוללה של האל-פסק באופן קבוע. המחשב מקבל חשמל מהסוללה של האל-פסק רק כאשר האל-פסק מזהה ירידת מתח, וכאשר החשמל חוזר, אז הסוללה של האל-פסק נטענת והמחשב עובר לקבל חשמל מהרשת.

המגן ברקים נראה כמו מפצל מתח פשוט עם שני שקעים שכתוב עליו למעלה באדום "מגן ברקים", ובאמצע יש לו נורה כתומה ופיוז.

האל-פסק הוא Gamatronic Compact VA1000.

המחשב מחובר לכבל מאריך עם רב שקע, הכבל מאריך מחובר לאל-פסק, והאל-פסק מחובר למגן ברקים.

shuy, אתה מכיר את השאלות שהעו"ד של חברת החשמל שואלים בבית המשפט מתוך נסיון אישי?

להזכירך, מדובר בבית משפט לתביעות קטנות, ולא סדרת "הפרקליטים" בטלוויזיה בה התובע עובר חקירה צולבת על דוכן העדים. אף אחד לא חוקר אותך. השופט קורא לפני הדיון את כתב התביעה ואת כתב ההגנה, כל אחד משני הצדדים רשאי לומר כמה מלים, ואז השופט פוסק או שואל את הצדדים האם הם מוכנים להגיע לפשרה, זה הכל.

להגנתי, אני יכול לומר שהזיכרון שלי נוטה להיות די סלקטיבי, ולפעמים בלי שום התראה אני הופך להיות נוב אמיתי. נבדקתי ע"י טובי הרופאים, אבל אף אחד לא מצא הסבר לתופעה.

אשמח לקבל עזרה לגבי מה לעשות ומה לא לעשות, מה להגיד ומה לא להגיד. אם יש אפשרות לקבל פיצוי בלי משפט, אז זה עדיף. אני לא מחפש סתם לתבוע אנשים על שטויות, אבל הפעם אני סבור שחברת החשמל אחראית לנזק שנגרם לי, ואני מאמין שמגיע לי פיצוי. אתם בטוחים שאני חייב לתבוע? חברת החשמל לא לוקחת על עצמה אחריות על נזקים שנגרמים בגינה?

דרך אגב, אני מבקש שלא תרפו את ידיי בתגובות כגון: "אתה אשם, חברת החשמל לא תשלם לך אגורה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...