חברת החשמל [***מצונזר***] - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברת החשמל [***מצונזר***]

3d7

Recommended Posts

לילה טוב!

היום בשעה 02:30 לערך, היתה בבניין שלי הפסקת חשמל (בכל הבניין) בדיוק באמצע משחק אונליין סוער.

המחשב שלי מחובר לאל-פסק, כך שהאורות בבית כבו, אבל המחשב המשיך לפעול (בלי חיבור לאינטרנט, כמובן).

יצאתי מהמשחק, וכיביתי את המחשב בצורה מסודרת.

בעודי תוהה האם ללכת לישון, החשמל בבית חזר שניות ספורות אחרי שהסוללה של האל-פסק שלי נגמרה (כ-10 דקות).

חשבתי "יופי, אפשר להמשיך לשחק".

אני מדליק את המחשב. שום דבר לא קורה. אני מכבה את הספק כוח ומנתק את הכבל חשמל שלו. נשמע זמזום חלש עולה ויורד. אני מחבר בחזרה, ומנסה להדליק את המחשב שוב. שום דבר לא קורה.

המסקנה (תקווה) שלי היא שהספק כוח (Thermaltake Silent PurePower 410W) הלך, ותו-לא (אני מריח ריח שרוף).

למזלי, היה לי בבית נוסף חדש (Thermaltake TR-2 500W).

אני מנתק את כל הכבלים מהמחשב, פותח את הדלת שלו, ומניח אותו על הרצפה.

כנראה בגלל השעה המאוחרת, אני שוכח את הדונגל של העכבר האלחוטי שלי (Logitech MX Revolution) בתוך השקע שנמצא בצד ימין של המארז, והוא כמובן נשבר. העכבר נמצא עדיין באחריות (קניתי אותו לפני כארבעה חודשים בלבד), אבל לא נראה לי שהאחריות מכסה שבירה של הדונגל. מישהו יודע אולי אם ואיפה ניתן להשיג דונגל לעכבר שלי, או שאני צריך לקנות עכבר חדש?

בקיצור, אני מחליף את הספק כוח, מחבר את כל הכבלים למחשב, ובעודי מחזיק אצבעות אני מדליק את המחשב.

המחשב פועל! עולה! כל הדיסקים הקשיחים נראים בסדר, ויש חיבור לאינטרנט! יש! :yelclap:

אני תמיד משתמש בספקי כוח ממותגים, מחבר את המחשב לאל-פסק (המחשב פועל 24/7), ואת האל-פסק אני מחבר למפצל חשמל עם מגן ברקים, כך שזה נראה לי מאוד מוזר שהספק כוח נשרף. אבל, אני עדיין מאשים בכך את חברת החשמל. גם ניתקו אותי באמצע משחק, וגם הרסו את הספק כוח והעכבר שלי.

עכשיו מה דעתכם, אני יכול לקבל פיצוי מחברת החשמל על הספק כוח? את העכבר אני שברתי, אבל חברת החשמל אחראית גם לכך בעקיפין. האם הם נוהגים לפצות לקוחות שמתלוננים, או שצריך לתבוע אותם בבית משפט לתביעות קטנות? מישהו יודע מה הפרוצדורה?

נ.ב.

סליחה על הכותרת. אני קצת עצבני עכשיו על חברת החשמל, ובשל השעה המאוחרת לא עולה בראשי כותרת יותר מתאימה. אבל, אני לקבל הצעות לשנות את הכותרת, אם היא לא מתאימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא יודע מה קורה עם זה היום, אבל בזמנו כשאני קניתי את המחשב,

להגיד מותג איכותי וספקי TT באותו המשפט היה פשע, אולי זה השתנה כיום, אינני יודע.

א. הספק נהרס כי הוא דרעק - איכותי זה מה שלי יש למשל, וגם אם תהיה הפסקת חשמל הUPS שלי יחזיק את זה.

ב. את הדונגל אתה בעצמך שברת.

בין אם בניית המפרט עם הספק הגרוע, ובין אם שכחת שהדונגל מחובר, האחריות היא כולה שלך, אתה האשם בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוראים לזה אוקסימורון , טמבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על 2 תביעות:

א. דונגל.

ב.ספק.

את הדונגל אתה בעצמך שברת ולכן תשכח מפצוי.

הספק לא היה מחובר ישירות לרשת החשמל של חברת החשמל, אלא דרך מערכת UPS, בזמן שהספק נשרף הוא ניזון מה-UPS ולא מחברת החשמל ולכן גם במקרה הזה תשכח מפיצוי.

אם עיקר הטענה שלך מדברת על הפסקת החשמל עצמה, שתדע כי אין חוק שמחייב את חברת החשמל לספק חשמל 24 שעות 365 ימים בשנה, הפסקות חשמל קורות, ובתי המשפט יודעים ומקבלים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

תודה! :xyxthumbs:

תראו, לגבי , לא אמרתי שזה מותג איכותי. אמרתי שזה ספק ממותג שאמור להיות יותר טוב מספק בלי שם. בכל-זאת, הספק כוח נשרף אבל הוא הגן על הלוח-אם והדיסקים הקשיחים.

הספק כוח שלי אמנם ניזון מאל-פסק, ולא היה מחובר ישירות לשקע בקיר. אבל, קודם כל חברת החשמל לא חייבת לדעת את זה, ושנית הוא בכל-זאת נהרס כתוצאה מההפסקת חשמל.

בניגוד לספק כוח, על הדונגל של העכבר האלחוטי אני לא ממש מצפה לקבל פיצוי, ואני גם לא מתכוון לבקש מהם פיצוי על הדונגל, למרות שהם בכל-זאת אשמים בכך באופן עקיף, שכן אם לא הית הפסקת חשמל והספק כוח שלי לא היה נשרף, אז לא הייתי צריך להחליף , והדונגל לא היה נשבר.

אמנם יתכן וחברת החשמל לא מחוייבת לפי החוק לספק חשמל 24 שעות ביממה ו-365 ימים בשנה, אבל זה לא מוריד מהאחריות שלה לשלם על נזקים הנגרמים בגינה.

אני לא אגרר בגלל זה בבית משפט במשך שנים, מכיוון שזה תביעות קטנות על סה"כ 400 ש"ח.

מאחר ומדובר בסכום פעוט (לא כל המחשב נהרס), אני לא מתכוון להתעקש יותר מדי, אבל אני אשמח לקבל פיצוי.

ידוע למישהו האם חברת החשמל נוטה לפצות את הלקוחות שלה (זה יכול להיות אפילו פיצוי בחשבונית הבאה) מבלי התערבות של בית משפט? אם כן, אז מהו התהליך בו אני צריך לנקוט? למי אני צריך לפנות?

שאלה נוספת: אני צריך לקנות עכבר נוסף, או שאני יכול להשיג דונגל חדש שמתאים לעכבר שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפנה לחנות ממנה רכשת את העכבר ותתאר בפניהם את המצב. אם הם לא רוצים לעזור והם רכשו את העכבר שנמכר לך מהיבואן הרשמי (מעתק ומפיצי המשנה שלו), תוכל לפנות ישירות אליו או ללוג'יטק ולבקש שיסייעו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לעכבר, אתה האשם היחיד.

אם לא היית קונה אותו, אז כשהיית בא להחליף , הוא לא היה נשבר.

נסה קודם כל לממש עליו אחריות לפני שאתה רץ לקנות חדש. לא נראה לי שיש דרך להשיג את הדונגל עצמו, אבל אני לא בטוח בזה.

בכל מקרה, אם הנזק של הדונגל הוא חיצוני בעיקר, אולי אתה עוד תוכל לתקן את זה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוראים לזה אוקסימורון , טמבל.

אוקסימורון זה ביטוי המכיל צירוף ניגודים אשר מקיים פירוש חדש לצירוף,

כיצד זה מתקשר למה שאמרתי? :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי אימייל ללוג'יטק ישראל, ואני מצפה לתשובה. אני אברר בחנות ביום ראשון.

אני לא חושב שאפשר לתקן אותו, מכיוון שהוא ממש נשבר לשלושה חלקים.

הדונגל של ה-VX Nano נראה הרבה יותר טוב. הוא מאוד קטן, ואני לא חושב שהוא היה נשבר. מישהו מכיר את העכבר הזה? הוא נוח? חבל של-MX Revolution גם אין דונגל כזה קטן.

בכלל, זה רעיון גרוע לשים Ports בצד ימין של המארז.

bezangeloo,

זה לא ממש לגמרי נכון מה שאתה אומר, מכיוון שאם לא הייתי קונה מחשב אז גם הספק כוח לא היה נשרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bezangeloo,

זה לא ממש לגמרי נכון מה שאתה אומר, מכיוון שאם לא הייתי קונה מחשב אז גם הספק כוח לא היה נשרף.

זו בדיוק הנקודה שלי...

אפשר להמשיך ככה עד אין סוף. בתכלס הדבר הזה נשבר מפעולה שאתה עשית. אם אמא שלך הייתה אומרת לך לעשות ספונג'ה, והיית שובר אותו עם המגב, היית אומר שזו אשמתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול כן. רק שאמא שלי לא אומרת לי לעשות ספונג'ה, אני עושה ספונג'ה לבד כשמתחשק לי, כך שבמקרה כזה אני אהיה אשם.

בכל מקרה, אל תסיט אותי מהנושא בבקשה.

אמרתי כבר שלגבי העכבר, אני רואה את חברת החשמל אשמה באופן עקיף, ואני לא מתכוון לתבוע אותה בגינו (רק לכעוס עליה). אבל, אני סבור שמגיע לי פיצוי על הספק כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה רוצה פיצוי על ספק הכוח, אבל מתיאור העובדות זה ברור כי מי ששרף לך את ספק הכוח זהו ה-UPS ולא חברת החשמל, ואתה יודע את זה, על-מנת שחברת החשמל תפצה אותך אתה צריך להוכיח רשלנות מצידה, עצם קיומה של הפסקת החשמל אינו מהווה רשלנות, ככה שטיעון "נשרף כתוצאה מהפסקת חשמל" אינו תקף משפטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...