חיבור שתי מחשבים וחיבור שלוש מחשבים ברשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שתי מחשבים וחיבור שלוש מחשבים ברשת

gryffin

Recommended Posts

OK, לפני הכל תודה למי שעוזר :)

יש לי שתי שאלות שברצוני לשאול:

1. איך אני מחבר שתי מחשבים ברשת? ואיזה הגדרות צריך להגדיר? האם ניתן לשחק בין שני המחשבים משחק (LAN)?

לפי מה שאני יודע אני שם כרטיס בשני המחשבים ומחבר בכבל את שני הכרטיסים, עד כאן הכל טוב. אבל מה ההגדרות שאני צריך לשנות? איך אני משתף את האינטרנט בין שניהם? כל נושא ההגדרות אני לא יודע בכלל ואשמח אם מישהו יפרט לי עליו.

2. איך אני מחבר שלושה מחשבים ברשת? ומה צריך להגדיר? האם ניתן לשחק בין שלושת המחשבים משחק (LAN)?

לפי מה שראיתי בדיון של Boomer, אפשר לחבר שלושה מחשבים בעזרת כרטיסי , האם זה נכון? אם אני שם שתי כרטיסי רשת במחשב שלי ומכל אחד מוציא כבל למחשב אחר, החסרונות הם שהשתי מחשבים שמחוברים אלי לא יראו אחד את השני ושרק אחד מהם יוכל לקבל אינרטנט בזמן מסוים, זה נכון? ובכל מקרה מהם ההגדרות שאני צריך להגדיר לשם רשת כזאת?

עכשיו לפי מה שידוע לי אפשר גם לקנות ואז לחבר את שלושת המחשבים, אבל פה אין לי שום מושג מה עושים, אז אשמח אם מישהו יסביר לי את כל מה שקשור בחיבור שלושה מחשבים עם .

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חיבור שתי מחשבים וחיבור שלוש מחשבים ברשת" - תיקון - שני .

אני לא ממליץ לך לחבר שלושה מחשבים בעזרת התקנת שני כרטיסי רשת, או שלושה במחשב אחד.

שיתוף אינטנרנט בעזרת מחשב עם של WindowsXP/2000 הוא שיתוף מינימלי, מוגבל לשני מחשבים בלבד.

לא מומלץ להשתמש בשיתוף כזה למשימות שונות , ולכן אני אישית לא ממליץ עד דבר כזה.

השיתוף הבטוח ביותר הוא בעזרת , עם רכזת Switch בעל 4-8 פורטים למחשבים פנימיים בבית.

אני מניח שבהודעת הסטיקי , תמצא את רוב התשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חיבור שתי מחשבים וחיבור שלוש מחשבים ברשת" - תיקון - שני .

אני לא ממליץ לך לחבר שלושה מחשבים בעזרת התקנת שני כרטיסי רשת, או שלושה במחשב אחד.

שיתוף אינטנרנט בעזרת מחשב עם מערכת הפעלה של WindowsXP/2000 הוא שיתוף מינימלי, מוגבל לשני מחשבים בלבד.

לא מומלץ להשתמש בשיתוף כזה למשימות שונות , ולכן אני אישית לא ממליץ עד דבר כזה.

השיתוף הבטוח ביותר הוא בעזרת נתב, עם רכזת Switch בעל 4-8 פורטים למחשבים פנימיים בבית.

אני מניח שבהודעת הסטיקי , תמצא את רוב התשובות.

תודה קודם כל על העזרה.

עכשיו יש לי שאלה:

אתה אומר שלא כדאי לחבר 3 מחשבים עם כרטיסי רשת, נכון?

אז מומלץ לחבר אותם עם HUB או ROUTER? או צריך בכלל את שתיהם?

אני רושם פה את השם של המוצר (זה מפנדה pandas.co.il) משום שאני שם את הלינק הוא לא טוב, אז רשמתי את השם.

אם כן אז כזה יספיק? :

CNet ADSL 4 Ports 10/100 With Printer Sharing + Firewall

ואם צריך HUB, אז כזה יספיק?:

Xnet EH 6008P 8 PORT 10 Mbps

ורציתי גם לדעת:

נגיד אני רוצה לחבר 3 מחשבים, אני קונה Router/Hub ומה עושה איתם? מה צריך לחבר אליהם? האם צריך לחבר כל מחשב ל-HUB?

בבקשה אם תוכל תפרט את כל החיבורים שצריך לחבר ל HUB/ROUTER.

תודה על כל העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מהיר ומודם אז המודם שיש לי(ALCATAL) אפשר להפוך אותו לראוטר.

ככה עשה לי מי שהתקין לי את הרשת,הוא פשוט פורץ אליו ומשנה אותו-עניין של איזה 10 דק'.

שווה ;D

כן אבל אני לא מבין צריך ראוטר או HUB? או את שניהם?

תקרא את ההודעה שרשמתי מעליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,אם אתה קונה אז כבר עדיף סוויטש' ולא האב כי האב הוא "טיפש" הוא פשוט מפצל וזהו ולעומתו סוויטש' מפצל ככה את העומס או למשל את רוחב הפס בצורה חכמה ככה שבוא נגיד שאם אתה רק גולש ואחיך למשל מוריד אז הוא מקבל יותר רוחב פס,וגם המחיר של הסוויטש לא ממש יותר גבוה ככה שזה יותר משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי למה אתה מתכוון....

אם אתה רוצה להקים רשת ביתית של נגיד שלושה מחשבים, אליך לקנות HUB או SWITCH. מומלץ לקנות SWITCH בשל העובדה שהוא מספק תקשורת מהירה יותר בין המחשבים ברשת.

לאחר שביצעת את הקנייה יש לחבר את כל אחד מן המחשבים אל ש SWITCH בעזרת כבל תקשורת (RJ45).

לבסוף, אליך להגדיר ב windows את ה IP של כל מחשב. IP הוא מספר אשר ניתן לדמות אותו ל"תעודת זהות" של כל מחשב ברשת.

אם ברצונך לאפשר לשלוש המחשבים לגלוש באינטרנט תוך שימוש בחיבור אינטרנט יחיד, ישנן שתי אפשרויות:

1. להגדיר את אחד המחשבים שלך כ GATEWAY - כלומר המחשב הנ"ל היה המחשב היחידי אשר מחובר לאינטנרט, וכל מחשב שירצה גם

כן להתחבר לאינטרנט, יאלץ להתחבר למחשב הנ"ל. כמובן שבכדי לאפשר גישה לאינטרנט על ה GATEWAY להיות דלוק...

2. לקנות מכשיר בשם . עם אני לא טועה רוב ה ROUTERים כיום יכולים לספק את אותם השירותים שמספקים ה HUB וה SWITCH

ולכן, אם תקנה מכשיר שכזה אליך לחבר את שלוש המחשבים אליו, וכמו כן לחבר אליו את המודם שלך (בהנחה שמדובר במודם של ADSL

או של כבלים..) הפעם החיבור יעשה באמצעות כבל תקשורת מוצלב.

בכל מקרה, אם אתה בוחר באחת משתי האפשרויות הנ"ל, דע לך שעדיין יש להגדיר את ה IP של כל מחשב, וכן הגדרות נוספות.

זה הכל על קצה המזלג, אני מאוד ממליץ לך לברר ולשאול עוד אנשים, וכמובן לחפש מדריכים באינטרנט (לא חסרים כאלו...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. לקנות מכשיר בשם . עם אני לא טועה רוב ה ROUTERים כיום יכולים לספק את אותם השירותים שמספקים ה HUB וה SWITCH

ולכן, אם תקנה מכשיר שכזה אליך לחבר את שלוש המחשבים אליו, וכמו כן לחבר אליו את המודם שלך (בהנחה שמדובר במודם של ADSL

או של כבלים..) הפעם החיבור יעשה באמצעות כבל תקשורת מוצלב.

זה הכל על קצה המזלג, אני מאוד ממליץ לך לברר ולשאול עוד אנשים, וכמובן לחפש מדריכים באינטרנט (לא חסרים כאלו...).

תודה רבה על העזרה.

תוכל בבקשה לחפש לי מדריך כי אני לא יודע איפה לחפש בכלל. אם תמצא אודה לך מאוד (למרות שגם ככה אני מודה לך על העזרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה כמה לינקים:

http://www.homenethelp.com/web/howto/HomeNet-start.asp - מדריך פשוט יחסית ליצירת רשת ביתית.

http://www.petri.co.il/build_home_network_he.htm - מאמר בעיברית, קצת קשה בשביל ההתחלה.

http://www.petri.co.il/network_setup_wizard_in_xp.htm - מאמר נוסף בעיברית על יצירת רשת דרך האשף ב

WIN XP

אם אתה מעוניין במידע נוסף בדוק את הקישורים המופיעים בהודעה שבראש פורום הרשתות באתר, אני בטוח שתוכל למצוא שם כמה אתרים מועילים. בנוסף על כך הדרך הכי פשוטה היא להריץ חיפוש ב בסגנון: home network guide או

setting up a home setwork

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...