מחשב חדש שכולל גם את ההרד דיסק הישן - בעית התקנת XP - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שכולל גם את ההרד דיסק הישן - בעית התקנת XP

ysar

Recommended Posts

שלום. קניתי מחשב חדש, כולל HD חדש. ביקשתי בחנות שיחברו לי גם את ההרד דיסק הישן כדי שאוכל להעתיק משם קבצים. מן הסתם על הישן יש גםXP . אני רוצה להתקין את הווינדוס מחדש (אפילו אותו CD) על הHD החדש. חשבתי שזה יהיה כמו להתקין על מחשב נקי אבל זה לא ... תחילה הוא ניסה לעלות עם , כלומר הישן, מה שמן הסתם לא עבד. ניסיתי להתקין מחדש:

על הHD החדש יצרתי מחיצה של 100 GB (כמה מומלץ אגב?) וניסיתי להתקין שם. הוא פירמט את הHD (החדש) וההתקנה התחילה. בשלשב שאחרי ה REBOOT (כבר חלון גרפי שמזכיר ווינדוס) אחרי מספר דקות קיבתי מסך כחול. זה קורה כל פעם, תמיד בשלב "installing devices ". עכשיו אני במילכוד - או שהוא מנסה להתחיל ולא מצליח, או שאני מנסה דרך הCD ונתקע באותו מקום.

האם הייתי צריך לעשות משהו לפני (כמו להריץ את הCD שקיבלתי מהחנות עבור לוח האם, הנחתי שהם עשו זאת)?

ניסיתי לעלות ב safe mode ולא הלך.

ניסיתי לעשות repair והתבקשתי לתת סיסמת אדמיניסטרטור שלא ידוע לי שאי פעם קבעתי.

כרגע אני מפרמט את הHD החדש ורוצה להתחיל שוב. איך אני נכנס לביוס ומוודא שהוא מתחיל לקרוא מהCD (זה מה שצריך, נכון?)?

מצידי הייתי מנתק את הHD הישן, אבל אם אני אפתח זה מבטל את האחריות - יש מדבקה....

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הפרמוט לא עזר - נתקעתי באותו מקום...

כשאני מדליק אותו, אני יכול לבחור בין 2 גרסאות (אחת על HD ישן, אחת חדשה שלא סיימה התקנה אני מניח), שתיהן לא עולות, גם לא safe mode. איך אני יוצא מזה ומתחיל מחדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפרמט אותו לגמרי את כול ההארד דיסק תמחק ...

ואז תתקין התקנה חדשה כמו שצריך, אם אתה רוצה שהקבצים שלך ישמרו,

תעביר אותם להארד דיסק אחר/ דיסקים של (ממחשב אחר),

אם פירמטת לגמרי כמו שצריך לא צריך להיות לך בחירה של 2 מערכות הפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירמטתי רק את החדש, אז התחלתי להתקין שוב עליו, ואז נתקע והגעתי לאופציה לבחור בין 2. אני לא רוצה לפרמט את הישן כי שם יש קבצים שאני רוצה. אני לא יכול לנתק את הישן (ונגיד לגבות על מחשב אחר) כי אם אפתח את המחשב, האחריות תתבטל (האמת שהבחור מKSP אמר בפירוש: "נחבר את הHD הישן ותוכל להעתיק ממנו, אבל מערכת ההפעלה לא תעבוד" כך שניתן לצפות מהם לסיוע, אבל על נפלאות KSP ביום אחר).

איך אני גורם למחשב לא לגשת בכלל לHD אלא להתחיל מה CD?

האם זה נשמע כמו בעיה בדיסק של שלי (על אף שזה אותו אחד ממנו התקנתי בעבר, אבל עברו כמה שנים...)?

האם צריך לצפות ממערכת ההפעלה על הHD הישן לעבוד על החדש (מחשב שונה בעליל בכל רכיב)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תנסה להפעיל את המערכת הפעלה הישנה היא לא תעלה, עכשיו ממה שהבנתי,

אם ההארד הישן מחובר כניראה הוא מוגדר כ-PRIMARY... ולכן הוא מעלה את הווינדוס משם.

אם תוכל בביוס לשנות את החדש ל-PRIMARY אולי זה יעבוד, (או ייתכן שתצטרך להיתעסק עם החיבורים...)

אם אתה תקוע בגלל האחריות, תבקש מהחברה שתעשה הכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון לא צריך להתעסק עם שום חיבורים ולפתוח את המחשב

אפשר להיכנס לביוס ומשם אפשר לבטל את הדיסק הלא רצוי שלא יעבוד (לעשות לו DISABLE)

דבר שני האם הדיסק החדש הוא SATA או IDE ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

intel dg33bu[br]פורסם בתאריך: 3.11.2007 בשעה 18:17:51

בסדר, אכן DEL. העדיפות היתה לCD, אבל שיניתי את העדיפות בין הHD לחדש לפני ישן. העליתי מה-CD, פירמטתי את החדש,התחילה התקנה על החדש, אחרי האיתחול מחדש הוא נתקע בשלב installing devices - כרגיל...

אני די מיואש, מה עכשיו? האם זה נשמע כמו בעיה בCD ממנו אני מתקין? שאלתי גם קודם: האם הייתי צריך להתקין/לקנפג משהו לפני שאני מתחיל עם ווינדוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש פיתרון לבעיה שלך

יש לך כונן דסקטים במחשב החדש ?

אפשרות אחת שבמהלך ההתקנה אתה צריך ללחוץ F6 בכדי לתת דרייברים להתקן HD שיש ברשותך ובשביל זה אתה צריך את הכונן דיסקטים ודיסקט שמכיל את הדרייבר המתאים ,נראה לי שדרייבר RAID גם יבצע את הפעולה התאימה וניתן למצוא את הדרייבר או באתר של לוח האם או לחפש באתר של יצרנית ה-HD

אפשרות קלה יותר ללכת ל=KSP ולבקש מהם שיתקינו לך את החלונות אם יש לך חוקי כמובן, או שלבקש מהם שהם יכינו לך את הדיסק הקשיח להתקנה של XP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...