Stupid Little Girl - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Stupid Little Girl

NetSpider

Recommended Posts

rofl.

1) עצם העובדה שאתם מתעסקים בשטויות האלה מראה כמה "אתם" חכמים.

2) למיטב ידיעתכם, בערך כ-70% מהאינטלקטואלים בישראל הם בעלי נטיות פוליטיות 'שמאלניות'. אינני יודע את הנתון המדויק, אבל זה בערך המצב..

מצבכם עגום.

--.

1) מה הפאקינג קשר?

2) מה הפאקינג קשר? כבר מוכח מדעית (פסיכולוגית יותר נכון, אבל זה גם , גם אם לא מדויק) שאין תמיד קשר בין סוגי אינטלגנציות, בין השאר כאלה המבטאות יכולות תפיסה מדעיות ליכולות תפיסה אחרות (פוליטיות? חברתיות?) ד"א, אם תברר את זה יותר לעומק תגלה שהסטיגמה של יפי נפש אינטלקטואלים נכונה רק לאמנים (מחזאים, סופרים וכו') ולא לבעלי שם בתחומי המתמטיקה וכו'. נקודה למחשבה. (האמת היא שאפרופו מתמטיקה דווקא ממה ששמעתי על כמה מתמטיקאים "דגולים" מהארץ, הם מאוד ימניים, אבל זה סיפורים ממי שהכיר את אותם אנשים וזה לא עובדתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

להערה של ewingum, איינשטיין התנגד לציונות משום שתפס שהיא גזענית או משהו כזה ולכן סירב להיות הנשיא הראשון של מדינת .

לשאר, אין לי מושג מה השאלה שהוא שאל, לא היתה לי סבלנות לחכות. enlighten me.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערה של ewingum, איינשטיין התנגד לציונות משום שתפס שהיא גזענית או משהו כזה ולכן סירב להיות הנשיא הראשון של מדינת .

לפי מה שידוע לי ומה שרשום בהרבה מקומות זה בגלל שהוא רצה להקדיש את חייו למדע, ולא שמעתי בכלל על מה שאמרת.

כמובן שיכול להיות שעיוותו את זה בכוונה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן הוכחה אני לא מאמין לזה.

ומה קרה קשה לך להוריד את זה ולשמוע את זה עד הסוף! הרי מי שמדבר שמה זה אחת עם האמונות שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקים זה לא היה מדויק, הוא לא התנגד לציונות, אלא למימוש של הציונות במדינה שלנו, למרות שהיה חבר טוב של חיים וויצמן.

הוא מעולם לא אמר את מה שאמרתי, אנחנו יודעים את זה רק ממקורבים שלו. הנימוק הרשמי היה שהוא לא מתאים למשרה.

ולמיוטה, מי שבפורום מספיק זמן יודע את ה"אמונות" שלי. אתה לא צריך להכניס לי מילים לפה ולא לקבוע ישר שמישהי שלא שמעתי באמונות שלי.

אין לי לא כוח ולא זמן לשמוע ראיון עם מישהי שאני לא מכיר, שעוד לא החלטתם אם היא בת 15 או 30, מתמטיקאית או מוכרת תפוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאר, אין לי מושג מה השאלה שהוא שאל, לא היתה לי סבלנות לחכות. enlighten me.

למען האמת זה מכיוון שהוא היה אדם מאוד דתי שהתנגד לציונות בדומה לנטורי קרתא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת זה מכיוון שהוא היה אדם מאוד דתי שהתנגד לציונות בדומה לנטורי קרתא.

רציני??

אני דווקא חשבתי שהוא חילוני.

האמת היא הכנתי עבודה גדולה עליו פעם, אבל היא לא הייתה על הצדדים הדתיים שלו או על הפן הכן/לא ציוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לפי מה שהבנתי הוא היה חילוני מאוד, הוא גם הכיר במדינת , לפני שהוא מת היה לו נאום להעביר למדינת לכבוד יום העצמות ה7 (או משהו כזה)- נאום שהוא לא הספיק לתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינשטיין היה יותר פילוסוף ממדען, ולכן בין השאר הוא קיבל את היות המדע והדת משתלבים ביחד.

זה שהוא היה מדען (ולמען האמת הוא לא היה מדען , ואם תרצו אפרט) לא מונע את זאת שהוא היה אדם דתי מאוד.

למען האמת אחד מהמשפטים היותר מוכרים שלו בנושא הוא -

"Science without religion is lame, religion without science is blind"

כמו כן כאשר מדובר בנטורי קרתא יש להבדיל בין התיישבות של יהודים בארץ לבין הקמת מדינה. שים לב שגם נטורי קרתא גרים בישראל (מאה שערים לדוגמה) ולא מכירים במדינת ובמוסדותיה. כמו כן אינשטיין היה מספיק חכם על מנת לא להיות קיצוני יתר על המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הינה אחת הסיבות לחוסר רצונו של איינשטיין להיות נשיא מדינת ישראל:

"..נסיון בניהול ובריאות רופפת. הסיבה האמיתית, שאותה חשף מאוחר יותר: "אם הייתי נשאי מדינת , הייתי אומר דברים שהישראלים לא היו אוהבים לשמוע", הכוונה לעמדתו הנחרצת כנגד מדיניות כלפי תושביה הערבים. "

והוא ממשיך :

"על אף תמיכתו המובהקת והנלהבת בהקמת מדינה יהודית בארץ , הוא חזה את הנולד והשמיע ביטויי דאגה בנוגע למעמדם העתידי של הערבים במדינה. כך, למעשה, פספסה מדינת את ההזדמנות לזכות בפוליטיקאי גאון באמת".

טוב : ציונות = גזענות ? רק בראשם של שונאי ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא היה מדען (ולמען האמת הוא לא היה מדען , ואם תרצו אפרט) לא מונע את זאת שהוא היה אדם דתי מאוד.

הסבר פרט והסבר ידוע לי שהוא היה יותר פילוסוף וניסה לגלות את התורה הכללית שתחבר בין מכניקת הקוואנטום (שהתנגד לה בתוקף) לבין התורה שלו והוא יצא עם תורת היחסות שלמעשה היא מוגבלת למעשה ולא כוללת את הקטן ביותר אלא רק את הגדול (נסחפתי קצת ;D לא משנה)

בקיצר למה זה עושה אותו פחות מדען מאחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין באמת שהוא נגד מדינת , בייחוד כשהוא וחיים וויצמן היו מקימי האוניברסיטה העברית

אני חושב שהסברתי למעלה , אם זה לא נקלט אני חוזר :

טוב הינה אחת הסיבות לחוסר רצונו של איינשטיין להיות נשיא מדינת ישראל:

"..נסיון בניהול ובריאות רופפת. הסיבה האמיתית, שאותה חשף מאוחר יותר: "אם הייתי נשאי מדינת , הייתי אומר דברים שהישראלים לא היו אוהבים לשמוע", הכוונה לעמדתו הנחרצת כנגד מדיניות כלפי תושביה הערבים. "

והוא ממשיך :

"על אף תמיכתו המובהקת והנלהבת בהקמת מדינה יהודית בארץ , הוא חזה את הנולד והשמיע ביטויי דאגה בנוגע למעמדם העתידי של הערבים במדינה. כך, למעשה, פספסה מדינת ישראל את ההזדמנות לזכות בפוליטיקאי גאון באמת".

וזה לא זיוף.

טוב : ציונות = גזענות ? רק בראשם של שונאי ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא היה יותר תאורטיקן או פילוסוף ממדען.

הוא לא ביצא אף פעם ניסויים מדעיים, את אותם ניסויים שהוכיחו את התאוריות שלו עשו מדענים אחריו.

גם ברמה המתמטית התאוריות שלו לא מסובכות במיוחד - E=MC^2 בסופו של דבר זו בסך הכל גרסה לתורה הניוטונית - E=MV^2.

כאשר הוא פיתח את תורת האפקט הפוטואלקטרי הוא לא חישב את הקבוע, הוא רק טען שהוא קיים. רק לאחר מכן חישבו את הקבוע ולכן הוא נקרא קבוע פלאנק (ולא קבוע אינשטיין). ;D

לסיכום -אינשטיין היה איש של חשיבה ולא איש של , הוא עשה את החשיבה התיאורטית (שלמען האמת לא היתה שווה כלום בפני עצמה) ואחריו עשו ה"פסיקאים" האמיתיים את העבודה המדעית השחורה של ניסויים, הוכחת טענות, וחישוב הנוסחאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...