סיפור על שירות מזעזע בחנות גיבור מחשבים בעת נסיון לקניית מסך DELL 2007FP - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיפור על שירות מזעזע בחנות גיבור מחשבים בעת נסיון לקניית מסך DELL 2007FP

kisin

Recommended Posts

• תגובות 159
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממש - 60000 ש"ח והתנצלות בכל האתרים שהוא כתב בהם. הביזיון הוא שעכשיו בגלל פסק הדין הזה אנשים מפחדים לכתוב דעה

לגיטימית - וזו היתה מטרת KSP בסיפור. הכח היחידי שעמד לצרכן כאשר עושים לו עוול הוא לומר "אני אגיד לכולם להתרחק ממך"

ועכשיו ניטל העוקץ מהאיום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להגזים.שום עוקץ לא ניטל.אני מבטיח לך שאם הנושא יעלה שנית בבית המשפט התקדים הזה לא יעבוד.כנראה שהיתה פה הגזמה מצד הנטבע שפירסם בהמון מקומות דברי הכפשה (שלדעתינו לא רחוקים כ"כ מהאמת :xyxthumbs: ).האמת אני שם לב שאני מתחיל לברור מילים.אז אולי הם כן יצרו תקדים אבל אל לנו לפחד.שפורום שלנו לא נפחד מאף אחד ולא נשמיץ יתר על המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש - 60000 ש"ח והתנצלות בכל האתרים שהוא כתב בהם. הביזיון הוא שעכשיו בגלל פסק הדין הזה אנשים מפחדים לכתוב דעה

לגיטימית - וזו היתה מטרת KSP בסיפור. הכח היחידי שעמד לצרכן כאשר עושים לו עוול הוא לומר "אני אגיד לכולם להתרחק ממך"

KSP תבעו אותו לא בגלל שהוא כתב את הסיפור שלו אלא כי הוא השמיץ את החנות. כי הוא חרג מתחומי הסיפור שלו והפיץ מכתבים בעשרות אתרים (כאן, בYNET ובעוד הרבה פורומים) ואף הרחיק לכת ושלח מכתבים (אמיתיים עם בול ;D ) להרבה גופים ואנשיים ציבוריים.

אז אולי KSP לא עבדו כשורה עם הבחור ואולי לא, את זה אני לא יודע. אבל זה לא נותן לו את הזכות לצאת במלחמת חורמה כנגד החנות לתחומים שחורגים מעבר למקרה הספציפי שלו מולם.

עליך לשים לב להבדל בין לכתוב על חווית הקנייה שלך (אם היא טובה או רעה) לבין להשמיץ את החנות ולגרום לחנות פגיעה בתדמית.

בנוסף, כל סיפור צריך לבחון לגופו. קראתי את הפסיקה בנוגע לתביעה של KSP כנגד הבחור ומסתבר שיש שם סעיפים לטובת הבחור ויש שם סעיפים לטובת החנות ולכן בסופו של דבר נקבע סכום התביעה על סכום "צנוע" של 3500 שקל (פלוס כל התשלומים לעורכי דין ולבית המשפט זה התנפח לסכום של 8000 שקל). אני אומר צנוע כי סכום התביעה המקורי של KSP עמד על 100,000 שקל.

תשים לב שבמשך כל הטרד הזה נמנעתי למהביע דיעה על החנות "גיבור מחשבים", אלא רק ציינתי עובדות אמיתיות.

לא קראתי לאף אחד לא לקנות בחנות, לא הסתתי אנשים כנגד החנות. אלא רק סיפרתי את הסיפור שלי.

אז אם אתה חש שחווית הקנייה שעברת בחנות מסויימת היא קלוקלת ובלתי יעילה (ואולי, חס וחלילה, לא חוקית) תרגיש חופשי לכתוב את דבריך (כאן או בכל מקום אחר) אבל יהיה עליך עדיין לסנן את העצבים שלך ולא לכתוב מילים שלא צריך לכתוב.

בכלל, אני בעד פורום צרכנות שבו כל אחד יוכל לתת דעות ותגובות על חנויות בארץ, ולא רק בנושאי מחשבים.

הגיע הזמן שנושא תודעת השירות בארץ יקבל את היחס המתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים וגולשים יקרים,

אתם מוציאים את סיפור התביעה של KSP כנגד הבחור שהתנצל פה מכל פרופורציה.

במקרה המדובר, הבחור הכפיש את שמם ואכן כתב דברים שאין לו שום אפשרות לגבות. למשל, הוא כתב שהם עומדים לפשוט רגל. זו עילה לתביעת דיבה.

כל עוד אתם מביעים דיעה, ולא יורדים לפסים של קללות וגידופים ועוד, ושומרים על הסדר הטוב, אין לאף אחד שום זכות לתבוע אתכם, וגם אם חס וחלילה יאיימו עליכם בתביעה, זה לא יעמוד במבחן המציאות ואף שופט לא ישפוט לרעתכם.

אבל, אתם חייבים לזכור תמיד שיש גבול בין הוצאת דיבה לבין הבעת דיעה אישית על מקרה אישי שקרה לכם. לא צריך להיות בקיא ברזי המשפט, פשוט לדעת איך להתנהג ומהם הגבולות. זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים וגולשים יקרים,

אתם מוציאים את סיפור התביעה של KSP כנגד הבחור שהתנצל פה מכל פרופורציה.

במקרה המדובר, הבחור הכפיש את שמם ואכן כתב דברים שאין לו שום אפשרות לגבות. למשל, הוא כתב שהם עומדים לפשוט רגל. זו עילה לתביעת דיבה.

כל עוד אתם מביעים דיעה, ולא יורדים לפסים של קללות וגידופים ועוד, ושומרים על הסדר הטוב, אין לאף אחד שום זכות לתבוע אתכם, וגם אם חס וחלילה יאיימו עליכם בתביעה, זה לא יעמוד במבחן המציאות ואף שופט לא ישפוט לרעתכם.

אבל, אתם חייבים לזכור תמיד שיש גבול בין הוצאת דיבה לבין הבעת דיעה אישית על מקרה אישי שקרה לכם. לא צריך להיות בקיא ברזי המשפט, פשוט לדעת איך להתנהג ומהם הגבולות. זהו.

בדיוק לזה התכוונתי - אנשים מפחדים להשתמש בזכותם להפיץ את העוול שנעשה להם בגלל תביעה כזאת. כל אחד מתחיל לשאול את

עצמו אם הוא עבר את הגבול או לא ומעדיף שלא להסתבך. ראיתי בפורום הזה לפחות 4 מקרים שאדם כתב דברים לגיטימיים לחלוטין

ואנשים אמרו לו להיזהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרה של KSP הוא הרבה יותר גרוע - אותו בחור הפיץ בהמון פורומים הודעות שבהן הוא כתב ש-KSP רמאים, שקרנים, גנבים ועומדים לפשוט את הרגל. יש הבדל גדול בין ביקורת על שירות לא טוב (כמו שבמקרה הנוכחי עם גיבור מחשבים) ובין השמצה פרועה של חנות מחשבים (גם אם נעשה לו עוול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן תביעה, לא תביעה...

אחרי המסכת ייסורים שאני שומע מלקוחות של החנות הזאת, אני אפילו לא אכנס לשם.

בושה וחרפה,מה החנויות חושבות שאם הם יכריחו לקוח לחכות הוא יחזור לשם? הוא ימליץ עליהם?

KSIM, אני מקווה שתסתדר, אני לא הייתי נותן להם להרוויח עליי 50 שקל אפילו, גם אם הייתי צריך לחכות עוד חצי שנה.

תבינו, לא צריך לתת להם תירוץ משפטי, מספיק שכל אחד יכתוב את הסיפור שלו, בדיוק את מה שקרה לו, חברי הפורום ישפטו לבדם,

כל אחד לעצמו, רק ככה נשיג את המטרה, הרי הכל זה סטטיסטיקה והסתברות, מה הסיכוי שהרבה אנשים יכתבו דווקא על חנות אחת מסויימת?

תציפו דברים שעברתם עם חנויות, הכמות תעשה את שלה - הקונים יצביעו ברגליים, וחנויות כאלה... יעלמו מעצמם, או ישדרגו את רמת השירות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן תביעה, לא תביעה...

אחרי המסכת ייסורים שאני שומע מלקוחות של החנות הזאת, אני אפילו לא אכנס לשם.

בושה וחרפה,מה החנויות חושבות שאם הם יכריחו לקוח לחכות הוא יחזור לשם? הוא ימליץ עליהם?

KSIM, אני מקווה שתסתדר, אני לא הייתי נותן להם להרוויח עליי 50 שקל אפילו, גם אם הייתי צריך לחכות עוד חצי שנה.

תבינו, לא צריך לתת להם תירוץ משפטי, מספיק שכל אחד יכתוב את הסיפור שלו, בדיוק את מה שקרה לו, חברי הפורום ישפטו לבדם,

כל אחד לעצמו, רק ככה נשיג את המטרה, הרי הכל זה סטטיסטיקה והסתברות, מה הסיכוי שהרבה אנשים יכתבו דווקא על חנות אחת מסויימת?

תציפו דברים שעברתם עם חנויות, הכמות תעשה את שלה - הקונים יצביעו ברגליים, וחנויות כאלה... יעלמו מעצמם, או ישדרגו את רמת השירות שלהם.

חנויות כאלו לא נעלמות כל כך בקלות...KSP ידועה ביחסה ה*** ללקוחותיה ,ובכל זאת עולה ופורחת,ואף תובעת לקוחות זועמים ומנצחת..... כל עוד גיבור מחשבים ממקמת את עצמה בתחתית סקאלת המחירים ,היא תמשיך להיות אבן שואבת לישראלים ,שכמו שכתבתי כאן, חסרי תודעת שירות מינימלית.

אני חייב להוסיף שגם חנויות אחרות לא טובות בהרבה.מישהו הזכיר כאן את זיגזג-חנות שיצא לה שם טוב בפורום .אני טלפנתי אליהם לפני כמה חודשים, ושאלתי אותם לגבי מדיניות החזרות של מוצרים (רציתי לקנות VP930 אבל לא הייתי בטוח כי אין אותוכמעט בשום מקום בתצוגה). הם ענו לי שבמידה ואני פותח את הקופסא ,אני לא יכול להחזיר את המסך ולקבל כספי חזרה. זאת מדיניות מאד נוחה מבחינתם, אבל לא עומדת בקנה אחד עם לשון החוק,שמאפשרת להחזיר תוך שבועיים את המוצר במצב תקין ובאריזה מקורית. החוק אומר שעסקת מכר מרחוק ,קודם כל חייב המוכר להחזיר לך את כספך (בניכוי דמי ביטול 100 ש"ח או 5% לפי הנמוך),ורק לאחר מכן הוא רשאי לתבוע אותך על נזקים שנגרמו למוצר.אבל למה שהחוק יעניין את זיגזג או כל חברה אחרת.....הרי אף אחד לא אוכף אותו.....טלפנתי לעוד כמה חניות שמוכרות את המסך הזה וקיבלתי אותה תשובה....

רק באומניטק אמרו לי שאני יכול להזמין ולהתחרט תוך שבועיים ואקבל את כספי חזרה ,לפי לשון החוק. המוכר אמר לי:" אתה יכול לפתוח את האריזה, רק תדאג להחזיר הכל כמו שהיה..." הסיבה שלא הזמנתי מהם זה בגלל שהמחיר שהם נקבו בו היה גבוה מאד (כנראה בגלל שאני פרטי והם יבואנים).

לסיכום, רק תביעה רצינית (רצוי יצוגית) נגד החנויות הסוררות יכולה להביא לשינוי בהתנהגותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר לספר על חוויות רעות מחנויות.

אי אפשר לצאת בהצהרות "הם שקרנים והם רמאים"

מקרים כאלו פשוט מרתיחים אותי...

כל הדברים האלו בזמן האחרון ממש גורם לי לרצות להרים איזה אתר שאנשים ירשמו חוויות קנייה מחנויות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי על כמה מקרים ש-ZAP קיבלו ביקורות שליליות על חנויות ופשוט לא העלו את זה לאתר. הלוואי והיה לנו משהו כמו ResellerRatings, יש שם ביקורות על חנויות אונליין מכל העולם ולא ראיתי שיש להם בעיה להעלות ביקורות שליליות במיוחד אל האתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם, ממש לפני המון שנים, היה בחור ישראלי שפיתח תוכנה שעשתה את זה. השוק כנראה לא היה מוכן לזה, מכיוון שהיום לא שומעים עליה בכלל. היה מחכה 4 שנים(אפילו קצת יותר), והיה מרוויח קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...