מאמר מעניין של ניר קיפניס - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר מעניין של ניר קיפניס

IG

Recommended Posts

המחאה הייתה (בעיקר) על זה שהצבא עושה שימוש בחיילים למטרות לא של הגנה אלא למען רווח פוליטי של הקודקודים... ובאותה תקופה הייתה ירידה באחוז המתגייסים ליחידות קרביות- עלוקות ראו מחאה וחלון הזדמנויות להשתמט ותפסו טרמפ על הגל...

לא, זאת פשוט היתה מלחמה שרבים מהציבור פשוט התנגד לה, מסיבות שונות.

גם מההתחלה, אבל בעיקר אחרי שקו ה-40 קילומטר נפרץ.

אז התחילה בעית ההשתמטות האמיתית, והבעיה היא שלתקן את האמון במערכת זה כמעט בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקר דברים עם מדינות שאין לנו איתן אמנות מסזה נורא קל לדבר ממרומי הטירונות הכלל צהלית שעשית, נכון? ;)

הרי אין לך מושג איזה לחצים מופעלים על חיילים אמיתיים

אז מה אתה מזיין את השכל?

כן עומרי... לא כולם עושים 00 מקוצרת יחד עם חבורה של מדממות פעם בחודש כמו שאתה עשית...

אל תזיין את השכל אם באמת פעם אחת היית עקבי אחרי כל הדיבורים השטותיים שלך היית בודק ורואה שרוב הקבניסטים יוצאי צה"ל הם מהטירונות הכלל צהלית...

החכמים שה"צבא לא יגיד להם מה לעשות".

אגב ערבים ישראלים זה אכן פלשתינאים עם ת"ז כחולה ע"ע פיגועים אולי תלמד משהו לגבי ערבים ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שונה המומחה האזרחי מהמומחה הצבאי?

הרי פסיכיאטר שחרר אותך (בד"כ הוא אזרח-מילואימניק)

אתה בעצם רוצה שרופא מומחה יקבע מי יהיה אזרח סוג א' ומי אזרח סוג ב'?

ומה אם יש לך בעיה אמיתית ולא הצלחת "לשכנע" אותו?

ומה אם לא בא לך שידעו בעבודה שלך על הבעיות שלך?

אתה תכריח אנשים לחשוף את התיק הרפואי שלהם בפני כל מעסיק?

אני באמת צריך להסביר לך את ההבדל בלחץ שיש על רופא צבאי ורופא באזרחי?

ושוב, הפעם תקרא לאט:

אם מישהו הבדיל את עצמו משאר הציבור ויצא על סעיף נפשי של "לא בא לי", אז אין סיבה שהוא יהייה אזרח שווה לאזרחים שתרמו 3 שנים מהחיים שלהם (שלא לדבר על אלה שמשלמים בבריאות שלהם על התרומה הזו).

אז כן. משתמטים מבחינתי אם אזרחים סוג ד', ומי שיכול לחשוף את הבלוף שלהם בצורה הטובה ביותר זה בעל מקצוע- פסיכולוג או כל רופא מומחה ל"מחלה" שבזכותה הם התחמקו משירות.

למי שיש בעייה אמיתית יש גם איזכור של זה בתיק הרפואי שלו, ולא מחודש לפני הגיוס... חוץ מזה, אפשר לבקש חוות דעת שנייה (ולא- לא יותר מ2...)

ואתה שוב נטפל לדברים טכניים שוליים...

זה נורא קל לדבר ממרומי הטירונות הכלל צהלית שעשית, נכון? Wink

הרי אין לך מושג איזה לחצים מופעלים על חיילים אמיתיים

אז מה אתה מזיין את השכל?

מעניין... הרוב הגדול של האנשים מסוגלים לעמוד בלחץ של טירונות "אמיתית"... אז כנראה מי שלא יכול יש לו בעייה רצינית- או שפשוט לא בא לו להתמודד עם הלחץ והוא מעדיף להשתמט במקום להשקיע...

מקרבי אתה יכול לבקש העברה ללא קרבי (אם יש לך בעייה רצינית) או לסבול כמה חודשים כמו כולם.

וכמו שאנקונדה כתב- רוב השתמטים הם מהכלל צהלית... בטירונות שלי כמעט 10% מאלה שהתחילו לא סיימו או ניסו להשתחרר...

כן עומרי... לא כולם עושים 00 מקוצרת יחד עם חבורה של מדממות פעם בחודש כמו שאתה עשית...

אל תזיין את השכל אם באמת פעם אחת היית עקבי אחרי כל הדיבורים השטותיים שלך היית בודק ורואה שרוב הקבניסטים יוצאי צה"ל הם מהטירונות הכלל צהלית...

החכמים שה"צבא לא יגיד להם מה לעשות".

אגב ערבים ישראלים זה אכן פלשתינאים עם ת"ז כחולה ע"ע פיגועים אולי תלמד משהו לגבי ערבים ישראלים.

הוא התכוון אלי... ואני מבקש- עשיתי 02 מלאה עם מדממות פעם בחודש (מכיות שלא הייה מפתיע אותי אם הן היו מתחילות לגרבץ :-X)

ולגבי הערבים- זה לא הפיגועים אלא התמיכה שלהם בפיגועים והדרישות שבסופו של דבר נועדו לפורר את המדינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת צריך להסביר לך את ההבדל בלחץ שיש על רופא צבאי ורופא באזרחי?

כן, תסביר לי את ההבדל בלחץ שיש בין רופא מילואימניק לרופא אזרחי

ושוב, הפעם תקרא לאט:אז כן. משתמטים מבחינתי אם אזרחים סוג ד', ומי שיכול לחשוף את הבלוף שלהם בצורה הטובה ביותר זה בעל מקצוע- פסיכולוג או כל רופא מומחה ל"מחלה" שבזכותה הם התחמקו משירות.

למי שיש בעייה אמיתית יש גם איזכור של זה בתיק הרפואי שלו, ולא מחודש לפני הגיוס... חוץ מזה, אפשר לבקש חוות דעת שנייה (ולא- לא יותר מ2...)

איך חושפים בלוף של מישהו שנמצא בדיכאון?

בודקים אם מצליחים להצחיק אותו?

עושים לו חיים קשים ובודקים אם הוא יממש את האיומים שלו?

למי שיש בעיה אמיתית שהתחילה בצבא אין שום אזכור בתיק הרפואי שלו

ועדיין לא אמרת לי, אתה מציע שכל אחד שמחפש עבודה יפתח את התיק הרפואי שלו בפני כל מעסיק?

ואתה שוב נטפל לדברים טכניים שוליים...

God is in the details

מעניין... הרוב הגדול של האנשים מסוגלים לעמוד בלחץ של טירונות "אמיתית"... אז כנראה מי שלא יכול יש לו בעייה רצינית- או שפשוט לא בא לו להתמודד עם הלחץ והוא מעדיף להשתמט במקום להשקיע...

מקרבי אתה יכול לבקש העברה ללא קרבי (אם יש לך בעייה רצינית) או לסבול כמה חודשים כמו כולם...

ואם למישהו יש בעיה רצינית עם שירות בקרבי בצבא?

זה אומר משהו על התפקוד שלו באזרחות?

אפשר בכלל להשוות בין סוגי מצבי הלחץ האלו?

וכמו שאנקונדה כתב- רוב השתמטים הם מהכלל צהלית... בטירונות שלי כמעט 10% מאלה שהתחילו לא סיימו או ניסו להשתחרר...

לדעתי, רוב המשתמטים משתחררים עוד לפני שהגיעו לבקו"ם

או ממש בימים הראשונים

לא יודע מאיפה הנתון על כך שרוב המשתמטים הם מהכלל צהלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שגבי מתקשר אל הרופא האזרחי.

ועדיין לא אמרת לי, אתה מציע שכל אחד שמחפש עבודה יפתח את התיק הרפואי שלו בפני כל מעסיק?

צניות טיפשית תמיד יכולה לעזור בויכוח רציני הא?

ככה זה אצל עומרי, כל פעם הוא מוכיח למה הוא שם את התמונה שלו בצד

שתזכור שהוא תינוק, ששם את הידיים שלו על האזניים ומסרב להקשיב לאחרים.

מיחידת הברה"ן של ארגון שנקרא צהל" שכנראה עשית בו יומיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שגבי מתקשר אל הרופא האזרחי.

בוא אני אגלה לך סוד, גבי גם לא מתקשר לרופא המילואימניק

צניות טיפשית תמיד יכולה לעזור בויכוח רציני הא?

ככה זה אצל עומרי, כל פעם הוא מוכיח למה הוא שם את התמונה שלו בצד

שתזכור שהוא תינוק, ששם את הידיים שלו על האזניים ומסרב להקשיב לאחרים.

שכחתי כבר כמה כיף לנהל "דיון" איתך

אתה כ"כ טיפש ואטום שהדיון נידון לכישלון כבר מההתחלה

ככה זה שאתה חושב שאתה צודק ומשכנע את עצמך, גם כשאתה טועה (מזכיר את השטויות שכתבת בדיון על 4GB במערכת 32 ביט לפני כמה ימים)

היי, איזה קטע

פתאום נזכרתי שבכלל לא בא לי לנהל דיון איתך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רופא במילואים רואה פי 2 יותר אנשים (חיילים) ביום מאשר רופא באזרחי... הדבר הזה היוצר לחץ על הרופא, שלא יכול להתעמק בבעייה של כל אחד והוא הולך על בטוח- אם יש חשש למשהו אז מבחינתו זה מספיק. בד"כ הוא לא ישלח את החייל לבדיקות נוספות...

איך חושפים בלוף של מישהו שנמצא בדיכאון?

א. לא יודע- זה לא המקצוע שלי, אבל עובדה שיודעים לזהות דיכאון.

ב. בעייה נפשית שמתחילה בצבא לא מתעוררת פתאום אחרי חודשיים... מחלות נפש בד"כ מתפתחות במשך זמן מסויים, שבמהלך אותו זמן אפשר לקבל יעוץ או לדבר עם המפקדים ולהסביר להם שיש בעייה מסויימת כי הם מרגישים ככה וככה...

ג. מי שמשתחרר בד"כ מנסה להשתמט עוד לפני הגיוס, ולכן (בהקשר לב') אין סיבה (או לפחות הסיכוי שתהייה סיבה מאוד נמוך) שמישהו יצא אחרי חודשיים...

ד. לא כל אחד שמחפש עבודה- כל מי שהשתמט. (בפעם המאה:) אם הסיבה מוצדקת אז צריך לבחון את הכשירות של הבנאדם לביצוע תפקיד כלשהו, ואם הוא השתמט- זבש"ו. גם לא חיבים לפתוח את התיק הרפואי בפני המעסיק... אפשר לבקש אישור מרופא (מטעם המעסיק) ורק לציין בפני המעסיק שיש סיבה מוצדקת לאי השרות.

God is in the details

לא כשמרוב פרטים אתה לא רואה את התמונה הגדולה.

ואם למישהו יש בעיה רצינית עם שירות בקרבי בצבא?

זה אומר משהו על התפקוד שלו באזרחות?

אפשר בכלל להשוות בין סוגי מצבי הלחץ האלו?

כנראה שלא, אבל בעיות בקרבי לא גורמות ישר לשיחרור... אלא אם אתה מבקש שיחרור.... באותה מידה אתה יכול לבקש העברה ליחידה לא קרבית

לדעתי, רוב המשתמטים משתחררים עוד לפני שהגיעו לבקו"ם

או ממש בימים הראשונים

נכון, ורוב אלה שמשתמטים בימים הראשונים הם מהכלל צהלי...

ומי זה גבי ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיחידת הברה"ן של ארגון שנקרא צהל" שכנראה עשית בו יומיות

תפסיק לזיין בשכל, אני בטוח במאה אחוז שאין לך גישה מלאה לכל הנתונים של הברה"ן או של ממד"ה ושאתה מתבסס על מה שאתה ראית שם ולא על מה שקורה באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק לזיין בשכל, אני בטוח במאה אחוז שאין לך גישה מלאה לכל הנתונים של הברה"ן או של ממד"ה ושאתה מתבסס על מה שאתה ראית שם ולא על מה שקורה באמת.

נכון, יכול להיות שהכל שם קונספירציה והם לא רוצים להראות לפקידים שלהם מה באמת קורה...

בדיוק כמו עם רבין...

:screwy:

עלית עליי!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...