מאמר מעניין של ניר קיפניס - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר מעניין של ניר קיפניס

IG

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תכלס, צודק.

יש מצב שזה באמת הפרעה מסויימת שהתפתחה בצבא, ושכחחה לה באזרחות, והוא לא ממש רוצה שידעו עליה.

אבל באמת צריך למצוא פתרון שאנשים לא ישתמטו, והדרך היא לגרום לאנשים לא לרצות לברוח...

לא הבנת... אני דיברתי על אנשים שלא התגייסו בכלל... אם מישהו השתחרר אחרי שנה וחצי- שנתיים, אז זה גם משהו...

אז זה מה יש...

הם לא יכולים לשחרר מי שרוצה בקלות ואז לצאת בהצהרות שיש יותר מדי משתמטים.

וואו... אתה עד כדי כך סתום שאתה לא מסוגל להבין את הבעייה גם כשאתה בעצמך כותב אותה? :kopfpatsch:

לך תמצא דרך כזאת...

ושוב אתה נכנס ללופ... מה הייה פה לפני 20 שנה שגרם לירידה ברצון להשתמט?

זה הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היסטוריה זה קשה מדי בשביל IG

הוא לא שמע אף פעם על מלחמת שלום הגליל ועל המחאה בעקבותיה

הוא מבין רק כח, כמו שאמא רוסיה לימדה אותו

מה אפשר לצפות ממי שהשאיפה שלו היא משטר קומוניסטי? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 25 שנה בדיוק התחילה בעית ההשתמטות.

להזכיר לך מה קרה פה?

או איזשהו שיר שבא לבקר את המלחמה

"אין לי ארץ אחרת/גם אם אדמתי בוערת"...

המחאה הייתה (בעיקר) על זה שהצבא עושה שימוש בחיילים למטרות לא של הגנה אלא למען רווח פוליטי של הקודקודים... ובאותה תקופה הייתה ירידה באחוז המתגייסים ליחידות קרביות- עלוקות ראו מחאה וחלון הזדמנויות להשתמט ותפסו טרמפ על הגל...

תאמין לי שהידע שלי בהסטורייה הוא הרבה מעבר לממוצע... זה שאני לא בקיא בכל הפרטים הקטנים של כל מלחמות לא אומר משהו על הידע שלי... זה שאתה מנסה לסתור את זה בלי להכיר אותי אומר משהו עליך...

ומה בדיוק רוסייה עשתה שארה"ב (או חצי מהמדינות המפותחות היום לצורך העניין) לא עשתה? עבודות כפייה? כיבוש שטחים בשביל מחצבים\ משאבי טבע? (לפחות רוסייה לא שלחה את הצבא שלה לקצה שהשני של העולם בשביל זה...)

ואיך להיות ביץ' של כמה איילי הון יותר טוב מקומוניזם?! (אל תענה... דבר ראשון את הבורות שלך לגבי מה זה קומוניזם כבר קראתי בת'ראדים אחרים ודבר שני זה לא נושא הת'ראד...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא זה שמחזיק באידאלים שלא קיימים ולא יכולים להתקיים...

וכן, אני אולי לא מכיר אותך אישית, אבל הספקתי להכיר לא רע את ההשקפה שלך

וכתוצאה ממנה את הפעולות שאתה מציע

(ובעיקר את הבורות, אני עדיין לא מצליח לשכוח את כל הת'רדים בהם לא הצלחת לעשות אבחנה פשוטה בין ערביי לערביי הגדה ועזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להיכנס לדיון אם קומוניזם יכול להתקיים או לא ובאיזה צורה...

איך ההשקפות שלי קשורות לידע שלי?

ולפי דעתי, זה בורות מצידך כן לעשות את הפרדה... זה ערבי פלסטינאי וזה ערבי פלסטינאי עם ת.ז כחולה... ממש הבדל...

אגב, עדיין לא הבנתי איך ההודעה הזו

קשורה להודעה של RK לפניה...

הת'ראד הזה הוא על שירות צבאי והשתמטות... ולפי ההשקפה שלי כל אחד צריך לעשות את מה שהוא יכול ולא להתעלק על שאר האנשים, ובהרבה מיקרים לצערינו, ממש לחיות מהדם שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולפי דעתי, זה בורות מצידך כן לעשות את הפרדה... זה ערבי פלסטינאי וזה ערבי פלסטינאי עם ת.ז כחולה... ממש הבדל...

יש לך שם אחר למצב כשמישהו אומר במהלך דיון על ערביי שהם אשמים כי הם בחרו בחמאס?

אגב, עדיין לא הבנתי איך ההודעה הזו

קשורה להודעה של RK לפניה...

כח לא חייב להיות פיזי

הוא יכול להתבטא בכל מיני צורות

למשל, להפוך אנשים לאזרחים סוג ב' בגלל שיצאו מהצבא על סעיף נפשי

הת'ראד הזה הוא על שירות צבאי והשתמטות... ולפי ההשקפה שלי כל אחד צריך לעשות את מה שהוא יכול ולא להתעלק על שאר האנשים, ובהרבה מיקרים לצערינו, ממש לחיות מהדם שלהם.

נכון, וגם כל אחד צריך לשלם מסים

ובכל זאת אנשים הולכים לרואי חשבון שיעשו להם תכנוני מס שישלמו פחות (או בכלל לא)

ונחש מה? כל עוד זה במסגרת החוק אין שום בעיה עם זה.

אבל אתה סוציומט

מה אכפת לך של X יש בעיה נפשית? מבחינתך הוא לא צריך לקבל את הזכויות שאתה מקבל, לא צריך להתמודד איתך על אותם מקומות עבודה

בעיה שלו, לא?

לך תדע, אולי אם היית הולך לקרבי גם אתה היית נתקל בבעיות כאלו והיית מוצא את עצמך יושב מול הקב"ן ובוכה כמה שקשה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שם אחר למצב כשמישהו אומר במהלך דיון על ערביי שהם אשמים כי הם בחרו בחמאס?

מתי כתבתי דבר כזה :s05:

כח לא חייב להיות פיזי

הוא יכול להתבטא בכל מיני צורות

למשל, להפוך אנשים לאזרחים סוג ב' בגלל שיצאו מהצבא על סעיף נפשי

לא קשור לאזרחים סוג ב'...

אם המצב הנפשי הוא באמת לא תקין, אז זה כמו כל מחלה אחרת מגבילה את החולה... לא תתן לנכה להיות דוור, ולא תתן לחולה נפש לעבוד תחת לחץ... אם המחלה לא מפריעה לבנאדם לבצע את העבודה- אין שום סיבה לא לקבל אותו...

אם מישהו הבדיל את עצמו משאר הציבור ויצא על סעיף נפשי של "לא בא לי", אז אין סיבה שהוא יהייה אזרח שווה לאזרחים שתרמו 3 שנים מהחיים שלהם (שלא לדבר על אלה שמשלמים בבריאות שלהם על התרומה הזו).

לגבי המס- זה יותר דומה לשרות לאומי... בסופו של דבר עצם ההכוונה של הכסף לצינורות שעבורם לא משלמים מס למדינה, תורמת לכלכלה (או לפחות לא פוגעת בה) ע"י זה שהכסף מגיע ישירות לגופים לא מכניסים אותו לכיס הפרטי שלהם (אין לי כוח לפרט יותר מידי, אבל בסופו של דבר, הכסף שפטור ממס מחזק גופי רווחה וגופים חלשים, או מקטין אבטלה, או שפשוט לא מדובר על סכומים משמעותיים שאם יוטל עליהם מס העסקה לא תהיה משתלמת ולא יעבור כסף בכלל...)

לגבי השאר- קרא כמה שורות למעלה ותעבר שוב על ההודעות שלי בשירשור הזה... כבר התייחסתי לאלה שמשוחררים באמצע השירות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המצב הנפשי הוא באמת לא תקין, אז זה כמו כל מחלה אחרת מגבילה את החולה... לא תתן לנכה להיות דוור, ולא תתן לחולה נפש לעבוד תחת לחץ... אם המחלה לא מפריעה לבנאדם לבצע את העבודה- אין שום סיבה לא לקבל אותו...

אפילו אם מה שאמרת פה היה נכון (והוא לא), למה מישהו צריך לסבול בגלל בעיה שהייתה לו בזמן הצבא או תרם הצבא וכבר איננה? זה כמו שתאסור על בן אדם ששבר את הרגל פעם לעבוד בבניה.

אם מישהו הבדיל את עצמו משאר הציבור ויצא על סעיף נפשי של "לא בא לי", אז אין סיבה שהוא יהייה אזרח שווה לאזרחים שתרמו 3 שנים מהחיים שלהם (שלא לדבר על אלה שמשלמים בבריאות שלהם על התרומה הזו).

אז זהו, שאין כזה סעיף, ובסעיפים שהמשתמטים מנצלים כדי להתחמק משירות לוקים אנשים באמת, ואתה מציע להפלות אותם.

בקיצור, IG, אתה פשוט לא מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי הת'רדים האלו כ"כ ארוכים

ובנוסף מתחילים בנושא אחד ומסתיימים במשהו אחר לחלוטין שזה יהיה קצת קשה לחפש

אבל אני זוכר את זה בבירור, גם זכור לי שבאותו הת'רד תיקנתי אותך כמה פעמים בנידון

ואיך תקבע אם קשיי הסתגלות של חייל מסויים מונעים ממנו לעבוד בעבודה מסויימת?

או העובדה שהוא הפסיק לאכול בצבא כי הוא היה בדיכאון?

צר לי לאכזב אותך, אין סעיף של "לא בא לי"

אלו שעושים הצגות ויוצאים מקבלים אותם סעיפים כמו אלו שיש להם בעיות אמיתיות

לגבי המס- זה יותר דומה לשרות לאומי... בסופו של דבר עצם ההכוונה של הכסף לצינורות שעבורם לא משלמים מס למדינה, תורמת לכלכלה (או לפחות לא פוגעת בה) ע"י זה שהכסף מגיע ישירות לגופים לא מכניסים אותו לכיס הפרטי שלהם (אין לי כוח לפרט יותר מידי, אבל בסופו של דבר, הכסף שפטור ממס מחזק גופי רווחה וגופים חלשים, או מקטין אבטלה, או שפשוט לא מדובר על סכומים משמעותיים שאם יוטל עליהם מס העסקה לא תהיה משתלמת ולא יעבור כסף בכלל...)

אין לי מושג על מה אתה מדבר

וכמו שזה נראה גם לך לא :-\

לגבי השאר- קרא כמה שורות למעלה ותעבר שוב על ההודעות שלי בשירשור הזה... כבר התייחסתי לאלה שמשוחררים באמצע השירות....

מה זה משנה אם מישהו השתחרר אחרי חודשיים בצבא או שכבר בלשכת גיוס עשה הצגות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אם מה שאמרת פה היה נכון (והוא לא), למה מישהו צריך לסבול בגלל בעיה שהייתה לו בזמן הצבא או תרם הצבא וכבר איננה? זה כמו שתאסור על בן אדם ששבר את הרגל פעם לעבוד בבניה.

אז זהו, שאין כזה סעיף, ובסעיפים שהמשתמטים מנצלים כדי להתחמק משירות לוקים אנשים באמת, ואתה מציע להפלות אותם.

בקיצור, IG, אתה פשוט לא מבין.

FFS :kopfpatsch:

לא הבנת... אני דיברתי על אנשים שלא התגייסו בכלל... אם מישהו השתחרר אחרי שנה וחצי- שנתיים, אז זה גם משהו...

אני מודע לזה שיש בעיות שמתעוררות בצבא ומתגברים עליהם כשיוצאים מהלחץ של המסגרת.

לגבי החלק השני- לא הבנתי מה הבעייה עם זה... אם מישהו באמת חולה ולא מתאים לעבודה מסויימת- אז זה שהוא לא יעבוד באותה עבודה זה פועל לטובתו בעיקר. ומי שהתשמט י הוא סתם המציא את הבעייה- זו בעייה שלו, כי הוא הפלה את עצמו ברגע שבו הוא הצהיר על המחלה (הפלייה פועלת כשכל הנוכחים בעלי אותו פוטנציאל לביצוע העבודה, וכשאחד מהמועמדים הוא באמת חולה, הפוטנציאל שלו נמוך מהשאר, ככה שבמקרה של חולה אמיתי אין אפלייה)

לצערי הת'רדים האלו כ"כ ארוכים

ובנוסף מתחילים בנושא אחד ומסתיימים במשהו אחר לחלוטין שזה יהיה קצת קשה לחפש

אבל אני זוכר את זה בבירור, גם זכור לי שבאותו הת'רד תיקנתי אותך כמה פעמים בנידון

זכור לי ת'ראד שבו כל הזמן ניסית לתקן אותי, אבל שם דיברתי על ערבים בכללי ולא כתבתי בצורה מפורשת שערביי בחרו בחמס... מה כן, הם תומכים (או לפחות לא מתנגדים) לבחירה הזו...

ואיך תקבע אם קשיי הסתגלות של חייל מסויים מונעים ממנו לעבוד בעבודה מסויימת?

או העובדה שהוא הפסיק לאכול בצבא כי הוא היה בדיכאון?

אתה יכול לבקש מכתב מרופא מומחה שיגיד אם יש בעייה ואם היא תפריע לו לבצע תפקיד מסויים, לדוגמא.

וגם, ראה ציטוט שלי בתחילת ההודעה...

כנ"ל-

צר לי לאכזב אותך, אין סעיף של "לא בא לי"

אלו שעושים הצגות ויוצאים מקבלים אותם סעיפים כמו אלו שיש להם בעיות אמיתיות

אין לי מושג על מה אתה מדבר

וכמו שזה נראה גם לך לא

איך בדיוק מתחמקים (בצורה חוקית) מתשלום מס? (מה אותם רואי חשבון שהזכרת עושים עושים?)

מעבירים כסף לעמותות, שוכרים עובדים (גם אם זמניים), ועוד כל מיני כאלה...

מה זה משנה אם מישהו השתחרר אחרי חודשיים בצבא או שכבר בלשכת גיוס עשה הצגות?

אני מדבר על שנה וחצי (או שנה לפחות...)

אם מישהו לא יכול לעמוד בלחץ כמה חודשים עד סוף התירונות אז מי ירצה להעסיק נקניק כזה? (שיתחיל להכין חבל תלייה כשיבקשו ממנו להשאר שעות נוספות :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש מכתב מרופא מומחה שיגיד אם יש בעייה ואם היא תפריע לו לבצע תפקיד מסויים, לדוגמא.

וגם, ראה ציטוט שלי בתחילת ההודעה...

מה שונה המומחה האזרחי מהמומחה הצבאי?

הרי פסיכיאטר שחרר אותך (בד"כ הוא אזרח-מילואימניק)

אתה בעצם רוצה שרופא מומחה יקבע מי יהיה אזרח סוג א' ומי אזרח סוג ב'?

ומה אם יש לך בעיה אמיתית ולא הצלחת "לשכנע" אותו?

ומה אם לא בא לך שידעו בעבודה שלך על הבעיות שלך?

אתה תכריח אנשים לחשוף את התיק הרפואי שלהם בפני כל מעסיק?

איך בדיוק מתחמקים (בצורה חוקית) מתשלום מס? (מה אותם רואי חשבון שהזכרת עושים עושים?)

מעבירים כסף לעמותות, שוכרים עובדים (גם אם זמניים), ועוד כל מיני כאלה...

לא ממש...

עושים בעיקר דברים שלא תורמים לאף אחד מלבד כיס הבעלים

בעיקר דברים עם מדינות שאין לנו איתן אמנות מס

אני מדבר על שנה וחצי (או שנה לפחות...)

אם מישהו לא יכול לעמוד בלחץ כמה חודשים עד סוף התירונות אז מי ירצה להעסיק נקניק כזה? (שיתחיל להכין חבל תלייה כשיבקשו ממנו להשאר שעות נוספות )

זה נורא קל לדבר ממרומי הטירונות הכלל צהלית שעשית, נכון? ;)

הרי אין לך מושג איזה לחצים מופעלים על חיילים אמיתיים

אז מה אתה מזיין את השכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FFS :kopfpatsch:

אני מודע לזה שיש בעיות שמתעוררות בצבא ומתגברים עליהם כשיוצאים מהלחץ של המסגרת.

הכוונה הייתה שמי ששוחרר על סעיף נפשי מהצבא לא אומר שהוא לא כשיר לעבודה אחרי שהוא הבריא ממצבו (ולמעשה גם לפני).

למשל אתה לא יכול לסרב לקבל לעבודה בן אדם בן 36 שהיה בדיכאון בצבא או שלא יכל לשרת כי היה קלסטרופובי או מה שלא יהיה שהבצא נותן עליו פטור.

אתה פשוט לא רוצה להבין דברים הגיוניים פשוטים..

הייתי מגיב לשאר הדברים שכתבת אבל זה יהיה חסר טעם כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...