שאלה לגבי מילואים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי מילואים

the kooks

Recommended Posts

בחיל הים (ס"טילים) אין כמעט מילואים כל צוותי הספינות הם סדירניקים. יהיו מילואים רק במקרים קיצוניים מאוד.

נ.ב. כשתשתחרר אתה צריך להשאר במסגר היחידה שלך כדי להשתייך לחיל הים במילואים (ובעצם לא לעשות כלום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי אפשרות ללכת לתותחנים,שירון,סטלים,נ"מ חילוץ והצלה וכל זה

באיזה חיילות אין מילואים בעתיד?

כי אני רק רוצה לסיים אם הצבא או לפני שכבר התחלתי:(

חוץ מסטילים(ששם אין לי מושג מה קורה) בכול שאר החיילות שכתבת יפתחו לך תתחת במילואים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא נתקלתי בלא מעט מילואימניקים מהסטי"ל.

שמים אותם בכל מיני משימות בט"ש.

פעם אחרונה ראיתי אותם שומרים בתוך מתקני מעצר בשטחים.

זה היה חתיכת מקום מצחין. כ"כ ריחמתי עליהם.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מסטילים(ששם אין לי מושג מה קורה) בכול שאר החיילות שכתבת יפתחו לך תתחת במילואים.

זה שטויות. מצטער, אין לי מילה טובה יותר. אני מילאומניק בנ"מ וממש לא טוחן- לא מבחינת ימי מילואים בשנה ולא מבחינת תנאי השירות כשאני משרת. כמובן הדיבור הוא על חוגרים ולא קצינים, קצינים עושים המון מילואים - ביחידות לוחמות.

אני יודע לגבי נ"מ וחילוץ והצלה שהמילואים הם בקטנה וממש לא פתיחת תחת.

שיריון- אין לי מושג.

אבל תותחנים אני יודע שזה לא נורא ברוב המקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקומות שציינת יש מילואים, אני חושב שזה תלוי בתפקיד שתגיע אליו, ולאו דווקא בחייל...

אני מכיר אחד שביטלו את התפקיד שלו, התפקיד לא קיים יותר, אז הוא לא עושה מילואים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקומות שציינת יש מילואים, אני חושב שזה תלוי בתפקיד שתגיע אליו, ולאו דווקא בחייל...

אני מכיר אחד שביטלו את התפקיד שלו, התפקיד לא קיים יותר, אז הוא לא עושה מילואים.

ואני יכול להוסיף שיכול להיות שתשרת בתפקיד מסוים ואז בשיחרור תקבל תפקיד אחר או דומה. נניח הוסמכת למספר דברים בצבא כי לרוב אנשים מתקדמים ועושים עוד קורסים אז יכולים לשבץ אותך היכן שחסר. אני למשל עשיתי מספר דברים בצבא ובשחרור שמו אותי בגדוד מילואים בתקן של התפקיד הראשון שלי בתור לוחם. אז זה יחסית דינמי, אני מכיר גם מספר לא מועט של אנשים שעשו מילואים מספר שנים ועכשיו פירקו להם את הגדודים אז הם השתחררו ממילואים, בכל מקרה אני לא חושב שצריך לברוח ממילואים או משרות סדיר. שזה די הטון של האשכול, וחבל שכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שטויות. מצטער, אין לי מילה טובה יותר. אני מילאומניק בנ"מ וממש לא טוחן- לא מבחינת ימי מילואים בשנה ולא מבחינת תנאי השירות כשאני משרת. כמובן הדיבור הוא על חוגרים ולא קצינים, קצינים עושים המון מילואים - ביחידות לוחמות.

אני יודע לגבי נ"מ וחילוץ והצלה שהמילואים הם בקטנה וממש לא פתיחת תחת.

שיריון- אין לי מושג.

אבל תותחנים אני יודע שזה לא נורא ברוב המקרה.

מה אתה אומר ?? חבר שלי בתומ"תים טוחן אימונים כאילו אין מחר וגם אני מגיע כול שנה ל20 25 ימי מילואים - על פניו זה לא נשמע הרבה אבל ביחס לרוב האנשים שמכסת המילואים שלהם היא 0 זה המון !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר ?? חבר שלי בתומ"תים טוחן אימונים כאילו אין מחר וגם אני מגיע כול שנה ל20 25 ימי מילואים - על פניו זה לא נשמע הרבה אבל ביחס לרוב האנשים שמכסת המילואים שלהם היא 0 זה המון !

אתה צודק, יש אנשים שטוחנים מילואים אבל הכללת על 3 חיילות ועל יחידה די גדולה בפיקוד העורף. יש יחידות שטוחנות מילואים ואני לא אתווכח איתך אבל לא כל תותחנים,שיריון,נ"מ טוחנים מילואים. השאלה גם למי אתה משווה? לג'ובניקים או ללוחמים? לוחם עושה גם בערך 15-20 יום בשנה אם לא יותר, אז הגיוני ששיריון, תותחנים ונ"מ יעשו אותו דבר בערך. אבל זה לא טחינה לפי דעתי. וכן, יש אנשים (גם לוחמים) שעושים 0 - וראינו לאן זה הוביל במלחמה האחרונה. מילואים זה חשוב- הכרחי ועוד מגוון רחב של תארים שאין לי כוח בשעה מוקדמת כל-כך של שבת לכתוב אותם ;D בכל מקרה, יש יחידות שעושות יותר אימונים ויש חלק שפחות ואי אפשר להכליל על שיריון,תותחנים,נ"מ - זה הכל 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם כשאני מדבר על יחידות שדה אני מדבר על הגדודים עצמם(כלומר מפקדה, פלוגות וכו') ולא על כול היחידות הנספחות ששם אין לי מושג מה הולך, איש מילואים בגדוד עושה המון מילואים כי יש הרבה מה לעשות - תע"מ, אימונים, ימים אופרטיביים וכו' - ובמיוחד עכשיו כשאשכנזי רמטכ"ל ועם כול המסקנות מווינוגרד סביר להניח שכמות המילואים רק תעלה.

רק לסבר את האוזן לפני שנתיים כינסו אותנו לשיחה ואמרו לנו שימי המילואים הולכים להתקצר למשהו כמו 20 יום ב3 שנים, כבר הייתי בספק שזה באמת ייקרה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,

אני לא ממש יודע מה אני אעשה אם עצמי.

זאת לא תוכנית כבקשתי זה ברור...

איפה יש הכי פחות "אקשן" רעש כל זה?

אני ממש לט הטיפוס שצועק כן המפקד אחרי 6 שעות שינה

אני זקוק לאיזה 9 שעות מינימום כדי להחזיק מעמד 11 שעות בעבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...