שאלת הגיון לדתיים על מהפרשים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת הגיון לדתיים על מהפרשים

aviv00

Recommended Posts

הפירוש הכי גרוע בתנ"ך לפי דעתי זה הבשר וחלב

"לא תבשל גדי בחלב אימו" עכשיו לפי המקור לא תבשל את בשר התינוק בחלב שהגיע מאימו

שלדעתי זה אכזרי אבל אז באו פרשנים ואמרו שאסור לאכול את כל סוגי הבשר עם כל סוגי החלב וקבעו זמן המתנה של שעות בין בשר לחלב

וזה שטויות

יש גם את אלה שמרחיקים לכת ומפרידים כלים, מקררים, כיורים.. ממש טימטום.

הם כנראה שכחו שהחלב מגיע מהפרה ועקב כך מן הסתם נוגע בה ובטח גם מלא בשאריות ממנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד רגע תתחיל לסקול אנשים שהדליקו אש בשבת? זה הרי הפירוש המילולי ביותר (והברור ביותר, כמובן) של העונש על הפרת איסור הדלקת אש בשבת המופיע בתנ"ך... אני מניח שתתעלם מכל המפרשים המבקשים להקל כדי למנוע קרע בעם וכו', כי הם "מכנסים את זה לעצמם" והפירושים שלהם מהווים "עיוות של המקור" ו"התרחקות מהמהות"?

"חכמים" שמפרשים בעצמם את את התנ"ך לא עזרו הרבה לעולם וליהדות בפרט (איכשהו זה תמיד "חוזר" אלינו). ראה את ישו, לדוגמה - "לא לקיים את השבת", למשל - כולנו יודעים לאן הכת הקטנה שלו התפתחה (וסולפה ללא היכר, כמובן). ויתרה מזאת, מוחמד, שחשב שהוא מבין כ"כ טוב "בעצמו" את האל עד שיצר דת חדשה שהתאפיינה לרוב בכיבוש וגרימת סבל למיעוטים/אומות אחרות? שלא נדבר על אין-ספור משיחי שקר בתוך היהדות עצמה שהובילו לחורבן/הרס/ירידה באמונה (כמו שבתי צבי).

נניח, לדוגמה, שיהיה מי שיפרש את התנ"ך כמו שהוא רוצה, כמוך, שירצה לסקול/לחנוק/להעניש בכל דרך אחרת חוטאים נגד הפירוש שהוא בחר לעצמו? אחרי הכל, הוא ניסה להבין דברים בעצמו, לפי ראות עיניו.

אף אחד לא אומר לך "להאמין בעיניים עצומות" ולא מכריח אותך להאמין בנכונות הדברים. רבנים ישמחו להסביר לך את ההגיון מאחורי כל הלכה/חוק/מצווה (כל עוד תשמור על כבוד בניסוח ובגישה - היה לי נסיון בהפניית אנשים לרבנים שונים שאחר כך התברר שהם עשו שטויות/הביכו את עצמם או את הרב...), וברוב המקרים - יש יותר מסיבה הגיונית (לפי ההגיון שלך - אין דבר כזה "הגיון אוניברסלי"... הגיון הוא סובייקטיבי) אחת לקיים חוק כזה או אחר. אם יש לך בעיה עם פירוש כזה או אחר... זו בעיה שלך. אם אתה חושב שהדת היום כולה פולחן, אל תעסוק בה אם אתה לא רוצה.

תבחר בעצמך במה להאמין... הפעל שיקול דעת בנוסף, בבקשה. אולי אין הגיון אחד מאחורי כל הדברים, So what? אלו פירושים אחרי הכל. אל תזלזל/תפסול את הכל גם כן... לא כל העצות רעות ;)

שמע לא קראתי את התנך כל כך לעומק, אני באמת לא יכול לסתור את מה שאתה אומר. אבל אתה לוקח את זה לכיוון שונה לגמרי... דת מבחינתי לא אמורה להוות מכשיר לשליטה בהמונים, היא אמורה לגרום לך להכיר את עצמך וללמוד לאהוב את החיים. אין לי מושג איפה רשום לסקול אנשים, אבל זה לא נראה לי בדיוק ניתן לפירוש כלשהו :D אבל הרבה דברים אחרים זה מעין רמזים להתרחשויות שמתחת לפני השטח. סורי שפגעתי בקודש הדת שלך לא חשבתי שההתנסחות שלי כל כך פוגעת. אני לא חושב שמישהו שם בעבר של הדת הוא רשע שרוצה להטעות את כולם בשביל האינטרס שלו, אני טוען שאת הלימודים שניסו להעביר כל הקדושים ממעל, לא הצלחנו להבין באמת, ולמרות זאת ניסינו ללמד. ומה שהגיע אלינו בטלפון שבור של אלפי שנים זה בטוח לא מה שמשה קיבל שם על ההר. שמע דיברתי עם רבנים, דיברתי עם דתיים, ותסלח לי, הם זיינו את המוח בהמון מקרים. קשה לנהל דיון עם מישהו שמבסס את ההנחות שלו על אמונה, ולא על הבנה אמיתית. ישו ומוחמד היו מוארים, זה שהתפתחה מפלצת ממה שהם אמרו ולימדו, רק מעיד על האופי האנושי, שמדחיק את עצמו לצרות אופקים איומה שיכולה להפוך את הדברים של ישו (הלחי השניה) לאינקויזיציה, או הג'יהאד שהוא מאבק שעליו דיבר מוחמד (מאבק פנימי עם עצמך והמכשולים למודעות שלך) למאבק בכל מי שהוא לא הם. הבעיה היא באנשים לא בדתות, ושוב תסלח לי, אני חושב שלמטרות שלי אני מבין את הספרים הקדושים הרבה יותר טוב משיכלו לתת לי פירושים עבורם. אני מבין אותם בעצמי, ומי חי את החיים שלי, הרבי?

אתה דתי, אני מניח, תרשה לי לשאול, מה המטרה בדת עבורך? האם דת אמורה להוות דרך להשגת מטרה כלשהי? ואיך בדיוק קובץ פעולות מכניות שאתה עושה עוזר לך בחיים? אני שואל ברצינות, בלי שמץ ציניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לא קראתי את התנך כל כך לעומק, אני באמת לא יכול לסתור את מה שאתה אומר. אבל אתה לוקח את זה לכיוון שונה לגמרי... דת מבחינתי לא אמורה להוות מכשיר לשליטה בהמונים, היא אמורה לגרום לך להכיר את עצמך וללמוד לאהוב את החיים. אין לי מושג איפה רשום לסקול אנשים, אבל זה לא נראה לי בדיוק ניתן לפירוש כלשהו :D אבל הרבה דברים אחרים זה מעין רמזים להתרחשויות שמתחת לפני השטח. סורי שפגעתי בקודש הדת שלך לא חשבתי שההתנסחות שלי כל כך פוגעת. אני לא חושב שמישהו שם בעבר של הדת הוא רשע שרוצה להטעות את כולם בשביל האינטרס שלו, אני טוען שאת הלימודים שניסו להעביר כל הקדושים ממעל, לא הצלחנו להבין באמת, ולמרות זאת ניסינו ללמד. ומה שהגיע אלינו בטלפון שבור של אלפי שנים זה בטוח לא מה שמשה קיבל שם על ההר. שמע דיברתי עם רבנים, דיברתי עם דתיים, ותסלח לי, הם זיינו את המוח בהמון מקרים. קשה לנהל דיון עם מישהו שמבסס את ההנחות שלו על אמונה, ולא על הבנה אמיתית. ישו ומוחמד היו מוארים, זה שהתפתחה מפלצת ממה שהם אמרו ולימדו, רק מעיד על האופי האנושי, שמדחיק את עצמו לצרות אופקים איומה שיכולה להפוך את הדברים של ישו (הלחי השניה) לאינקויזיציה, או הג'יהאד שהוא מאבק שעליו דיבר מוחמד (מאבק פנימי עם עצמך והמכשולים למודעות שלך) למאבק בכל מי שהוא לא הם. הבעיה היא באנשים לא בדתות, ושוב תסלח לי, אני חושב שלמטרות שלי אני מבין את הספרים הקדושים הרבה יותר טוב משיכלו לתת לי פירושים עבורם. אני מבין אותם בעצמי, ומי חי את החיים שלי, הרבי?

אתה דתי, אני מניח, תרשה לי לשאול, מה המטרה בדת עבורך? האם דת אמורה להוות דרך להשגת מטרה כלשהי? ואיך בדיוק קובץ פעולות מכניות שאתה עושה עוזר לך בחיים? אני שואל ברצינות, בלי שמץ ציניות.

אני אדם... מאמין. אני מאמין בחשיבות המצוות, אבל בד"כ חסר לי כח הרצון לקיים את כל אלו שבאפשרותי לקיים (חוקי הנידה, למשל). במסגרת מתאימה אני מסוגל בהחלט לקיים הרבה יותר מצוות - רוב הזמן אני חי בפנימייה, ששם ניתן לארגן בקלות מסגרת חיים שמקפידה יחסית על הדת - לא כמו בבית (כמו עכשיו), שבו מסגרת החיים של המשפחה חילונית יחסית.

הדת, מבחינתי, מסוגלת להפיח פן חדש בחיים ומאפשרת להסתכל על דברים בצורה שונה. מוסיף פן של כיף להרבה פעולות בסיסיות וחיוניות - כמו אכילה ושימוש בשירותים (לא, לא מה שאתם חושבים...), פן של תכלית. הדת היא גם דרך בשבילי להביע את זיקתי ליהדות - שמאוד חשובה לי. הדת מוסיפה לי תחושה של הישג לכל מעשה שאני עושה (המקובל על הדת, כמובן) שלא הייתה לי אלמלא כן. יותר כיף לי כך, וזה בהחלט מוסיף מוטיבציה לחיים ולהתנהגות חברתית טובה (לדעתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר מה זה הערך המוסף הזה שאתה מקבל? כאילו, מאיפה באה "תחושת ההישג" מהמעשים שאתה עושה? אם יש לך ראש פתוח, הייתי ממליץ לך לקרוא ספר מסויים, כי אני לא חושב שיש בינינו ויכוח, רק הסתכלות מזוית שונה שמטבע הדברים גורמת לכל אחד מאתנו לחשוב שהוא הוא רואה את הדבר, כששנינו רואים רק חלק ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Thales אני מאמין באלוהים ובתנ"ך השאלה שלי לא מעלה ספקות לגבי התנ"ך או לגבי קיומו של אלוהים

השאלה שלי פשוט מחפשת קשר הגיוני בין הפירושים לטקט עצמו

ellell המצוות הן קשורות בפילוספייה ההיסטוריה היא משהו מוצק שאי אפשר לפרש כרצונך

Jaman Reaper את ההיסטורייה של התנ"ך הם לא יודעים לפרש אז את המצוות הם יפרשו טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלי פשוט מחפשת קשר הגיוני בין הפירושים לטקט עצמו

ישנם כמה סוגי פרושים שונים:

1) להבין מילה מסוימת.

2) לתת הסבר הגיוני איך פסוק זה או אחר משתלב בסיפור.

3) לזה כבר לא קוראים פרוש, זה בעצם ללמד משהו מן הכתוב שלא בהכרח נראה. יותר מזה, לפעמים אונסים את הפסוק בשביל להתאים לו רעיון מסוים. לכל פרשן יש את הרעיון שהוא רוצה להעביר, אך לא מדובר פה בכלל על פרוש המציאות.

אף פרוש לא יכול לתת אמת אלה רק לסדר לך את הפסוקים באופן הגיוני.

נראה לי שאתה כבר מדבר על דברים אחרים, כמו המדרשים שמביא רש"י בפרושו לתנ"ך, שהם נכנסים תחת קטגוריה 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העץ.

מי אמר שעל העץ לא גדלו שלושת סוגי הפירות?

לגבי תיבת נח. התורה אומרת שלאחר המבול אם אינני טועה הארץ נבקעה להרבה חלקים אז בהתחלה כולם חיו באותה יבשת(שאת זאת מאשר גם המדע).

עוד משהו לגבי תיבת נח שמנצאו את עדויות למציאת התיבה בגודל שמופיע במקרא.

43055620qd4.jpg

ראיות ארכיאולוגיות:

http://www.israel-forum.co.il/forums/index.php?showtopic=6777

בדר"כ כמעט כל האנשים שחושבים שהם מבינים משהו.. בתבססים בעיקר על הנחות שטחיות ובורות עמוקה להפליא.

בכל התגובה שהגבתי זה רק כאשר קראתי את העמוד הראשון של האשכול, לכן אני מאמין שיכולתי לענות על עוד שאלות בחפיפות מרובה.

אתן לכם אתר מפליא שאותו מפעיל בנאדם מפליא, האתר עוסק בפילוסופיה,מדע(אבלוציה ושיטותיה),לוגיקה,דיונים והוכחות מכל הסוגים.

www.haemet.net

למי שיש שאלות מכל הסוגים שהזכרתי לעיל שיתקשר לטלפון המופיע באתר ואפילו ידבר באילום שם. אם לא עונים תשאירו הודעה ויחזירו אליכם. למי שבאמת איכפת מהאמת שלו, שיחפש אותה ויחקור אותה. תשובות לכל יש. בנוסף אתן לינק לסרט לא ארוך 50 דקות , בסרט המופיע מרצה שמיועד בעיקר לאנשי ההשכלה.

http://altv.shemayisrael.com/movie-0198.shtml

עוד שאלות כפי שציינתי באתר האמת.

[br]פורסם בתאריך: 14.08.2007 בשעה 17:48:10

יש גם את אלה שמרחיקים לכת ומפרידים כלים, מקררים, כיורים.. ממש טימטום.

הם כנראה שכחו שהחלב מגיע מהפרה ועקב כך מן הסתם נוגע בה ובטח גם מלא בשאריות ממנה..

הבורות גוברת.

האיסור בתורה זה בשול בשר בחלב בקר. באו חכמים ותיקנו (לא פירשו! אלא תיקנו!) הפרדה מלאה גם בבשר עוף כי ידעו שאם לא נפריד את כל סוגי החיות/בהמות (שאותם התורה מגדירה) בסופו של דבר נאכל גם בשר בקר וחלב. התורה מביאה פסוק "ככל אשר יורוך" התורה מצווה לשמוע בקולם של חכמים לכן כל מי שלא מפריד גם בבשר עוף הפרדה מליאה עובר על עברה מהתורה שהוא לא מקשיב לחכמים שמטרתם להורות גדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה קורא לבן אדם "בור" , אז אתה מבין שהוא לא ירצה ללמוד ממך כלום ? נכון ?

ד"א רבי נחמן מברסלב מספר שהאבות אברהם יצחק ויעקב עשו הרבה גרים ("ואת הנפש שעשו בחרן " )

הם היו מלקטים כל נק' טובה , אצל הבריות , וככה הבריות היו חוזרים בתשובה מאהבה .

אבל אותו אחד שמנסה להחזיר בתשובה , ומראה כל חיסרון וחיסרון אצל הבריות , אז הבריות יהיו בורחים ממנו , ולא יהיו שומעים לו כלל .

ואם תגיד אני מקיים מצוות "הוכיח תוכיח את עמיתך ולא תשא עליו חטא "

אז אתה צריך לנהוג לפי הכלל "לעולם שמאל דוחה , וימין מקרבת...."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה אתר. עכשיו נכנסתי וקראתי את אחד המאברים האובייקטיבים שיש בו.

http://www.haemet.net/articles/creation/world_age/world_age_mistake.htm

לצחוק או לבכות, להתעצבן או להתעלם... ציטוט קטן מאותו מאמר

הבדיקות השונות לתיארוך גיל העולם מעלות מספרים אטסרונומיים למראית עין, אך זאת רק באמצעות חישוב המתעלם מקיום בורא

במאמר זה הוכחנו שהסתירה אינה קיימת עבור הסוברים שהיקום נברא.

מסתבר אפוא, שהקושיה נותרה רק בפיהם של אתאיסטים המבקשים לנגח בין דברי התורה למדע-האתאיסטי הבלתי מוכח, וזאת מתוך הנחות יסוד התלויות בהשקפתו של המציג את הדברים.

תגיד לי, את בסדר? אתה אוכל את הבולשיט הזה ועוד מסוגל לקרוא למישהו אחר בור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבורות גוברת.

האיסור בתורה זה בשול בשר בחלב בקר. באו חכמים ותיקנו (לא פירשו! אלא תיקנו!) הפרדה מלאה גם בבשר עוף כי ידעו שאם לא נפריד את כל סוגי החיות/בהמות (שאותם התורה מגדירה) בסופו של דבר נאכל גם בשר בקר וחלב. התורה מביאה פסוק "ככל אשר יורוך" התורה מצווה לשמוע בקולם של חכמים לכן כל מי שלא מפריד גם בבשר עוף הפרדה מליאה עובר על עברה מהתורה שהוא לא מקשיב לחכמים שמטרתם להורות גדרים.

חצוף! מי אתה שתצטט אותי ותקרא לי בור? אפילו לא התייחסת למה שכתבתי.

+מה ש ktbnus אמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצוף! מי אתה שתצטט אותי ותקרא לי בור? אפילו לא התייחסת למה שכתבתי.

+מה ש ktbnus אמר.

הצלחת להוכיח טוב שאתה אחלה בור !!!

יש בדיון שחושבים שמבינים ואינם מבינים בהבנת הנקרא, שכותבים שהם מבינים במה שאינם מבינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכול להיות מצב שיקרו שני דברים בו זמנים במקום אחד בזמן מסוים

למשל ניקח את עצ החיים יש שלושה פירושים

אחד שזה היה חרוב

השני זה היה תאנה

השלישי כבר לא זוכר [לא משנה זה כל כך]

איך יכול להיות ששלושתם צודקים ?

אז או שאחד צודק וכולם טועים או שכולם טועים

עצם זה שיש טועים בפירוש על התורה התנ"ך שהיא עצם כל הדת [לפי הדתיים] הדתיים מסמכים על מפרשים שלא ידעו בוודאות מה קרה שמה בעבר ?

אני לא מבין למה להתעמק בזה כל כך, הרי ברור שהמפרשים כתבו על פי הידע שהיה ברשותם באותו הזמן, ומאז הידע על העולם התקדם קברת דרך.

אתר חופש עוסק בנושאים שהועלו כאן:

sticker_bereshit_bara.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WhiteHaze אני מסכים איתך שמפרשים בעצם לא יודעו מה קרה בזמן התנ"ך במיוחד בספר בראשית

אבל השאלה שלי מופנת לדתיים שחושבים שמפרשים הם "קודש קודשים"

Thunder Storm אני לא שואל על האם קיים חיים אחרי המוות או האם המבול קרה וכו

אני נוטה לאמין שכן

השאלה שלי יותר מתייחסת למעגל השלישי הזה שמעגל הראשון זה אלוהים השני זה תנ"ך והשלישי זה המפרשים והלכות וכו..

איך אתה יכול להוכיח שמפרשים באמת מפרשים את התנ"ך בצורה הנכונה והגיונית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...