סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרוב פקודה של חיילי ישיבות ההסדר לפנות מתנחלים

Yehudaa

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין דבר כזה ברור לכל אדם, זה יפה מאוד שההגדרה של "פקודה בלתי חוקית בעליל" טוענת שהדבר יהיה ברור לכל אדם, אך אני הבאתי למעלה דוגמא של מקרה מסויים שבשביל חייל א' הפקודה חוקית בהחלט ובשביל חייל ב' היא בלתי חוקית בעליל.

לא סתם קוראים לכך "בלתי חוקית בעליל" ולא "בלתי חוקית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה ברור לכל אדם, זה יפה מאוד שההגדרה של "פקודה בלתי חוקית בעליל" טוענת שהדבר יהיה ברור לכל אדם, אך אני הבאתי למעלה דוגמא של מקרה מסויים שבשביל חייל א' הפקודה חוקית בהחלט ובשביל חייל ב' היא בלתי חוקית בעליל.

פקודה בלתי חוקית בעליל זה כשאומרים לך להרוג מישהו שאינו מסכן אותך.

לעומת זאת, פינוי התנחלות אפילו לא ניתן לקרוא "פקודה בלתי חוקית" כיוון שאין בה משהו שנוגד פקודות בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתקפי אותי בבקשה, אני מאמין שיש גושי התנחלות שיש לפנות - אני פשוט מנסה לראות את המצב מעיני החיילים "הסרבנים".

הדוגמא שנתת(פועל פלשתינאי או משהו כזה) בדיוק ממחישה את הנקודה שלי - פקודה בלתי חוקית בעליל היא עניין יחסית סלקטיבי - ייתכן מאוד שלאותם חיילים(בעלי דעות ימניות) פינוי יהודים מביתם על רקע דתי(טרנספר) הינה פקודה בלתי חוקית בעליל, בעוד שעונש פיזי לאויב הפלשתינאי היא לא.

במקרה של חייל בעל דעות שמאלניות, יהיה הדבר בדיוק הפוך.

גם אתה כנראה לא מבין. שוב. חוק, כשם עצמו, איננו סובייקטיבי ולא ניתן לפרשנות או לשיקולים אישיים, כמו התורה. כך גם הצבא ובמיוחד הצבא.

אז בשביל ערבי מטייבה זה "חוקי" להכות את 4 נשותיו ולהרוג את אחותו כי היא "ביישה את כבוד המשפחה" (דיברה עם מישהו באוניברסיטה). אני לא חושבת שמישהו יבוא ויגיד "אוי נו מסכן, בואו לא נעניש אותו, הרי בשבילו זה חוקי וזה בתרבות שלו וככה הכאליף שלו אמר לו לעשות, או שלא יזמינו אותו לעל-האש אצל מאפרום...".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אדם, זה כמו האדם הסביר

זה אומר לא ללכת לשאול את הקיצוני מימין שיגיד לך שלפנות יהודים זה פלילי וכו'

זה האדם הממוצע

והאדם הממוצע יודע שהוא לא ישא באחריות פלילית בפינוי אנשים מביתם עפ"י החלטת ממשלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07:

פקודה בלתי חוקית בעליל היא פקודה שנוגדת את עקרונות צה"ל ועקרונות בסיסיים ללא שום עוררין וביצוע יהיה ללא שום עוררין פעולה פלילית לכל דבר.

פינוי אנשים משטח שהוא איננו שטח ריבוני של לפי צו בית משפט הוא פקודה חוקית לכל דבר. לא משנה למה הם שמה ואם אתה רואה את זה לנכון או לא נכון, פינוי אנשים לפי החוק הוא איננו עבירה פלילית. לתת מכות למישהו בין אם הוא ערבי אם שמאלני היא כן.

אין שום מקום לדעות פוליטיות או לראיית עולם כללית לבין חוקיות של פקודה, חייל חייב לצוות לכל פקודה כל עוד היא איננה נוגדת את העקרונות שהוא נשבע או הצהיר להתחייב להם בזמן הגיוס - עקרונות צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרבנות הינה דבר רע, גם אם היא באה מימין וגם אם היא באה משמאל.

דובי זובי - עוד פעם, אל תהפכו אותי לסנגור של החיילים האלו, איכשהו כל פעם יוצא שאנשים תוקפים אותי על כך שאני "מגן"(יותר נכון, מנסה לראות את העולם דרך העיניים שלהם) על אנשים מסויימים(ראה הדיון על שמעון פרס).

האם עקרונות צה"ל לא מדברים על שמירה על מדינת , שירות והגנה על העם היהודי? הנה לך, בעיניהם מדובר בהפרה של עקרון צה"לי(ויהודי) חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרבנות הינה דבר רע, גם אם היא באה מימין וגם אם היא באה משמאל.

דובי זובי - עוד פעם, אל תהפכו אותי לסנגור של החיילים האלו, איכשהו כל פעם יוצא שאנשים תוקפים אותי על כך שאני "מגן"(יותר נכון, מנסה לראות את העולם דרך העיניים שלהם) על אנשים מסויימים(ראה הדיון על שמעון פרס).

האם עקרונות צה"ל לא מדברים על שמירה על מדינת , שירות והגנה על העם היהודי? הנה לך, בעיניהם מדובר בהפרה של עקרון צה"לי(ויהודי) חשוב.

הגנה על מדינת כן, הגנה על העם היהודי בפרט לא.

החיילים מילאו צו בית משפט, הסיבה שחיילים עשו את זה ולא שוטרים היא כיוון שלא מדובר על שטח ריבוני של מדינת .

אין בזה שום דבר שהוא לא חוקי, מי שקובע את החוק זה הכנסת ובית המשפט לא צה"ל.

ובוודאי שגם אם נלך לפי ראיית העולם המגוחכת שלך אין שום הפרה של הגנת בטחון המדינה, להפיך המתחלים הפאנאטיים האלה מתנחלים להם בבתים לא שלהם, כלומר שהם גנבו(מה קרה לעשרת הדיברות כאן, או שלגנוב זה בסדר אם מדובר בערבי?) ומסכנים את בטחון המדינה ע"י ערעור היציבות באזור.

לדעתי באמת לא היה צריך לפנות אותם אלא לפנות את המגבניקים ששומרו עליהם 24/7 בשביל שמי שהם גבנו את הבתים מהם והחברים שלהם לא יבואו ויפשטו את עורם, מצד שני אולי זה היה מלמד את השאר לקח חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי מעניין לאיפה נעלמו כל הצבועים מכללי שיצעקו ש"חוק זה חוק!"/"חייבים לציית לחוק!"/"לשלול להם את האזרחות!"/"לקחת להם את זכות ההצבעה!" וכו' :nixweiss:

היי, אני כאן! :)

לדעתי אין באמת לדתיים יותר מה לעשות בצבא אם על כל פקודה הם רצים להתייעץ עם הרבי והרב אצלם קודם למפקד.

שישימו אותם במכבי אש במקום, אני רק מקווה שהם לא ישאלו את הרבי האם מותר לכבות שריפה כי... לך תדע, אולי זה היה רצון האל? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגנה על מדינת כן, הגנה על העם היהודי בפרט לא.

החיילים מילאו צו בית משפט, הסיבה שחיילים עשו את זה ולא שוטרים היא כיוון שלא מדובר על שטח ריבוני של מדינת .

אין בזה שום דבר שהוא לא חוקי, מי שקובע את החוק זה הכנסת ובית המשפט לא צה"ל.

ובוודאי שגם אם נלך לפי ראיית העולם המגוחכת שלך אין שום הפרה של הגנת בטחון המדינה, להפיך המתחלים הפאנאטיים האלה מתנחלים להם בבתים לא שלהם, כלומר שהם גנבו(מה קרה לעשרת הדיברות כאן, או שלגנוב זה בסדר אם מדובר בערבי?) ומסכנים את בטחון המדינה ע"י ערעור היציבות באזור.

לדעתי באמת לא היה צריך לפנות אותם אלא לפנות את המגבניקים ששומרו עליהם 24/7 בשביל שמי שהם גבנו את הבתים מהם והחברים שלהם לא יבואו ויפשטו את עורם, מצד שני אולי זה היה מלמד את השאר לקח חשוב.

חזיז ורעם...

זוהי לא ראיית העולם שלי!

אני מסכים עם כל מילה ממה שאתה אומר, ראיית העולם שלך (בנושא הזה לפחות) דומה מאוד לשלי, אז חלאס.

כל מה שכתבתי בהודעה למעלה(ואני חשבתי שציינתי את זה בבירור) נכתב מתוך נקודת המבט של החיילים עצמם... לעזאזל, איך יכולתי להיות ברור יותר מזה?:

דובי זובי - עוד פעם, אל תהפכו אותי לסנגור של החיילים האלו, איכשהו כל פעם יוצא שאנשים תוקפים אותי על כך שאני "מגן"(יותר נכון, מנסה לראות את העולם דרך העיניים שלהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...