רשת ביתית קטנה ומודם סמסונג - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת ביתית קטנה ומודם סמסונג

JediMaster

Recommended Posts

שלום לכולם!

קודם כל הבעיה הראשית שלי היא ברשת הביתית.

יש לי שני מחשבים וחיברתי ביניהם בכבל מוצלב. התקנתי את הNetwork Setup Wizard עשיתי את המחשב שלי שרת (יש בו גם ADSL) הכל טוב ויפה. כל הרשת עובדת בעיקרון חוץ מהICS. האינטרנט מתחבר במחשב השרת אבל בלקוח זה נותן לי שגיאה כזאת (בשרת יש XP בלקוח 98) על כל יישום אינטרנט או משהו שקשור לאינטרנט זה עושה שגיאה ולא נותן להתחבר.

אמרו לי שכדאי לי להתקין XP בלקוח ואז לנסות. זה שווה את זה? יש למישהו פתרון אחר? (עשיתי את כל ההגדרות DNS, Gateway, IP וכו' וכו')

דבר שני, שמעתי שאפשר להפוך את המודם AHT E300 לראוטר. במידה ואני ארצה להרחיב את הרשת ופרצתי את המודם לראוטר אז אני צריך לקנות HUB או שיש מחשב שפועל כשרת? כי בעיקרון עדיף מחשבים לHUB, ומשם לראוטר לא? (ומשם למודם).

בכל מקרה, במידה ואני אעשה זאת, איך החיבורים צריכים יהיו להיות? ואיך אני משתמש בזה כראוטר?

תודה לכולם, יוחאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לכתוב פה את השגיאה המדוייקת שהוא נותן לך במחשב הקליינט?

וגם, איזה הגדרות בדיוק שמת עליו?

לדעתי עדיף לך לעבור ל-, כי הוא מגדיר הכל לבד, ותהייה לך הרבה פחות עבודה. אבל כמובן, החלפת מערכת הפעלה היא הפיתרון הסופי ביותר, אלא אם כן אתה רוצה לעבור מסיבות אחרות.

בכל מקרה, יהיה לך יותר קל לעבוד עם על שני המחשבים, אבל אם אתה לא רוצה לעבור, ענה על השאלות וננסה לעזור לך.

בקשר לשאלה השנייה שלך: כן, אם תפרוץ את המודם אתה תצטרך HUB/Switch. מחברים כל מחשב ל-HUB/Switch בכבל ישר, ואת המודם המשודרג (שהוא גם ראוטר) ל-HUB/Switch בכבל מוצלב.

נ.ב.- כותרת.........................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העניין עם המודם-ראוטר.

מה ששונה בעצם זה כבל מוצלב במודם נכון? (יש לי עוד כמה שאלות שאני צריך לברר עליהן, אני ישאל אח"כ)

בכל מקרה, השגיאה היא בלקוח (ויש בו 98) בשרת האינטרנט עובד יופי. זה נותן שגיאה כזאת שמסיימת את היישום. אני לא זוכר בדיוק איפה הבעיה ומה זה כותב כשעושים נראה לי More Details או משהו כזה (אני יכול לבדוק).

ההגדרות ששמתי במחשב לקוח הם:

IP: 192.168.0.2

Subnet mask: 255.255.255.0 עד כמה שאני זוכר.

Gateway: 192.168.0.1

DNS:

Host: 192.168.0.1

Domain: Salon

וברשימה ההיא

194.90.1.5

212.134.212.134

192.168.0.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה קצת טעויות.

עד כמה שאני זוכר את ווינ 98, ב-DNS לא צריך להגדיר את המחשב ההוסט.

רק את השרתי DNS של הספקית שלך.

את המחשב ההוסט צריך להגדיר רק ב-Gateway.

עכשיו אני רואה שהשרתים הם של נטויז'ן, אבל יש בהם טעות קטנה.

השרתים הם:

Primary: 194.90.1.5

Secondary: 212.143.212.143

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור adsl אין צורך להגדיר שרתי dns או gateway אלא אם כן המודם משודרג לנתב,אני מניח בשרת יש לך שני כרטיסי רשת אחד שאליו

מחובר המודם ושני אליו מחובר מחשב הלקוח ברטיס הראשון אתה צריך להגדיר כתובת ip 10.200.1.1 עם subnet mask 255.0.0.0

לא צריך להגדיר dns או gateway תפעיל את ה-network wizard וצור דיסקט או קח דיסק ההתקנה של למחשב הלקוח בחר ב-

additional task בשלב זה תותקן לך תוכנת gateway ואז תוכל לגלוש בשני המחשבים לגבי במחשב השרת תצטרך לתת הרשאות

מתאימות כדי שיוכלו לגשת למשאבי הרשת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת, הרשת עובדת כמו שצריך ובשרת החיבור לאינטרנט עובד בלי בעיות, לכן אין צורך להתעסק עם הגדרות הרשת ו/או ה-IP במחשב השרת. החלפת מערכת ההפעלה זה "נשק יום הדין" ואין בזה צורך, אלא אם יש לך סיבות אחרות לשדרג. הבעייה היא כנראה בהגדרת ה-ICS על אחד המחשבים או על שניהם, ואת זה צריך לתקן. נסה לבדוק ע"פ הצעדים הבאים:

במחשב השרת - וינ. אקס פי

(באותה הזדמנות גם נטפל קצת באבטחת הרשת...)

START--->קליק ימני על "My Network Places" ובחר ב-"Properties"

קליק ימני על כרטיס הרשת המחובר למודם, ובחר ב-"Properties"

וודא שאין (!) "V" ליד "File and Print Sharing for MS Networks" וליד "Client for MS Networks"

בחר את הטאב "Personal Firewall" וודא שהוא "Enabled"

בחר את הטאב "Sharing", וודא שיש (!) "V" ליד "Enable Connection Sharing"

לחץ "OK".

הערה: וודא שב-Properties של כרטיס הרשת המשמש לחיבור למחשב השני יש (!!) "V" ליד "Client for MS Networks" וליד

"File and Print Sharing". וודא גם שה-Firewall לכרטיס זה הוא "Disabled".

במחשב הלקוח - וינ. 98

קליק ימני על האייקון של "Network Neighborhood" בדסקטופ, בחר "Properties".

מהרשימה בחלון שנפתח בחר בפרוטוקול TCP/IP של כרטיס הרשת שלך ולחץ על כפתור "Properties"

בטאב "IP Address" אתה יכול להשאיר את מה שהגדרת או לבחור "Obtain IP Address Automatically" (המחשב יעלה קצת יותר לאט אך זה יכול לחסוך טעויות)

בטאב "Gateway" וודא 192.168.0.1 או השאר ריק

בטאב "Bindings" וודא שיש "V" ליד "Client for MS Networks" וליד "File/Print sharing"

(אין צורך להגדיר DNS)

לחץ "OK"

Reboot

התאמת אקספלורר (ורסיה 5 ומעלה) במחשב הלקוח

סגור את האינטרנט אקספלורר

קליק ימני על האייקון של האקספלורר בדסקטופ, בחר ב-"Properties"

בטאב "Connections" בחר ב-"Never Dial a Connection"

לחץ על כפתור "LAN Settings" ונקה את כל סימני ה-"V" (אם זה לא עובד נסה פעם נוספת ע"י בחירת

"Automatically detect settings".

לחץ "OK"

בהצלחה! דווח תוצאות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקון למה שאמרו פה:

אם במחשב הקליינט מגדירים אייפי ספיציפי (192.168.0.2 למשל) צריך להגדיר גם DNS ו-Gateway!

במחשב ההוסט זה לא משנה, אבל במחשב הקליינט חובה! אחרת לא יעבוד שם האינטרנט, מניסיון!

אפשר פשוט במקום זה להשאיר במחשב הקליינט הכל על אוטומטי או Disabled, כולל IP, ורק אז אין צורך להגדיר DNS ו-Gateway.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מנסה את זה עכשיו למרות שעשיתי כל מה שאמרו פה וזה לא עבד לי נדמה לי...

בכל מקרה, אם זה לא עובד, להתקין XP ואז לנסות?

ומה לגבי הNetwork Bridge? צריך או לא צריך אותו?

בקשר למודם להפוך אותו לראוטר

מישהו נתן לי את הכתובת הזו: http://www.fresh.co.il/dcforum/Networking/3433.html ואני לא מצליח להיכנס שם ל10.0.0.2

מישהו יכול אולי לעזור לי?

תודה רבה לכולם! יוחאי!

טוב אוקיי מה-שאני-לא-זוכר-את-הניק-ניים-שלו אמר לי לא עובד. אני הולך לראות אם לא דפקתי את הרשת מבחינת המשחקים או הקבצים. הגשר שניסיתי למחוק מצוי באיזה מצב ביינים לא עובד ולא נחמק. ואי אפשר לעשות גשר חדש בגלל הפיירוול שאמרו לי לעשות בכרטיס שמחובר למודם.

מישהו יכול לעזור לי? תודה

אוקיי המדפסת במילא עוד לא ניסיתי. אבל מה שכן שמתי לב שכשאני פותח שרת במשחק. אז הלקוח רואה אבל כשהלקוח פותח השרת לא רואה (Dogfighter) שזה די מוזר לי. אבל הסיור בקבצים למשל הוא דו כיווני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...