256 טרוריסטים שוחררו היום לחופשי, כמחווה - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

256 טרוריסטים שוחררו היום לחופשי, כמחווה

liran2003

Recommended Posts

כן, ואף אחד לא יידע מי עשה את זה נכון?

כל ההאשמות של רצח עם פתאום יהיו נכונות.

אין שום סיבה שבעולם להרוג את כולם. (ועוד לצאת מזה נקי מוסרית אחר כך).

אנחנו לא רוצחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צודק... לא צריך להרוג את כולם... צריך להרוג מספיק כדי שהשאר יבינו שטרור לא משתלם ויגיעו איתנו להסכם... בינתיים זה בדיוק מה שמתרחש, אבל בדרך שבה אנחנו את זה עכשו זה יקח הרבה יותר זמן והרבה יותר משאבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך תחליט את מי להרוג, אתה אלוהים?

בחייאת, רצח זה רצח (אלא אם כן זה רצח של טרוריסט, אז זאת פעולה הומנית)

אני מספיק קרוב....

וגם עכשו יש להם נפגעים "תמימים", ועוד יהיו להם, אז למה למשוך את כל הסיפור הזה שהסוף שלו ידוע כבר מלפני 10 שנים?

הם מבינים רק כוח, והמלאנתאלפים הסכמים שהם חתמו עליהם והפרו אחרי שאנחנו מילינו (או מילאנו? :P) את ההתחייבויות שלנו מוכיחים את זה בצורה שלא משתמעת לשתי פנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת זה כמו להגיד שרק היטלר היה רוצח. גם מי שהיה שותף לו וכל מי שלא קם נגדו והפיל אותו שותפים לפשע..

אני לא רואה איזה זרם שמאלני סטייל פלשתינים שקוראים לשלום עם .. די להיות יפי נפש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה כיף לזרוק את קלף ה"יפי נפש".

מה הקשר להיטלר עכשיו (חוק גודווין?).

יש טרוריסטים, ולא מעט, אבל לא כל האוכלוסיה הפלסטינית טרוריסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות זו יפות נפש להצדיק אותם ולנסות להיות בסדר עם כל העולם.

למה נראה לך שלמישהו בעולם אכפת מכמה אצלנו מתים לשוא? כל עם, המעשים שלו, וההשלכות של המעשים שלו..

אני יודעת שאחת הזכויות שלי כאדם זה לחיות. ואם מישהו מאיים על הזכות הזו, מאוד במקום למגר את קיומו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה כיף לזרוק את קלף ה"יפי נפש".

מה הקשר להיטלר עכשיו (חוק גודווין?).

יש טרוריסטים, ולא מעט, אבל לא כל האוכלוסיה הפלסטינית טרוריסטית.

שמע, לאוכלוסייה ה"לא טרוריסטית" הייה מספיק זמן והזדמנויות לעשות משהו בקשר לטרור אם זה הייה משהו שהם מתנגדים לו.

אבל הם עושים שום דבר!

ואל תתחיל עם הקטע שהם לא יכולים לעשות משהו, כי אם הם הרוב הם יכולים לעשות מה שהם רוצים (מליון וחצי עזתים על כמה עשרות או אפילו אחדות אלפי מחבלים). ונשק באמת שלא חסר (ואם הייה חסר אז הייתה עוזרת להם אם הכוונות שלהם היו לטובתנו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות זו יפות נפש להצדיק אותם ולנסות להיות בסדר עם כל העולם.

למה נראה לך שלמישהו בעולם אכפת מכמה אצלנו מתים לשוא? כל עם, המעשים שלו, וההשלכות של המעשים שלו..

אני יודעת שאחת הזכויות שלי כאדם זה לחיות. ואם מישהו מאיים על הזכות הזו, מאוד במקום למגר את קיומו..

את חושבת שאכפת לי מהעולם? ממש לא.

אבל להרוג אוכלוסיה שלמה... למען השם, אני פשוט לא מאמין שיש עוד אנשים שמצדיקים רצח עם.

בעזה עכשיו חמאס שולט ביד ברזל.

באותה מידה למה הרוסים לא הפילו את המשטר הקומוניסטי?

זה שהם לא עושים שום דבר לא הופך אותם לטרוריסטים.

בכל זאת, אני לא מאמין שאני צריך להגן על משהו כל כך בסיסי כמו להתנגד לרצח עם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מאותה סיבה שהפלסטינאים לא יכולים לדגדג את צה"ל.

המצב בעזה שונה בצורה קיצונית.

בברה"מ גם האוכלוסייה תמכה במשטר (אומנם בצורה חלקית אבל עדיין), היו רשויות, הייה חוק וסדר, הייה עם פריקנ' טנקים וחיילים מאומנים

בעזה יש פירחחים שמסתובבים עם קלצ'ים שהם לא יודעים לפרק וחושבים את עצמם גברים.

ושוב:

לא צריך להרוג את כולם... צריך להרוג מספיק כדי שהשאר יבינו שטרור לא משתלם ויגיעו איתנו להסכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא להשאיר את המצב כמו שהוא- לייזום פעולות חד צדדיות בלי התחשבות באינטרסים הפלסטינאים. אם הפסקת הקסאמים דורשת שיטוח של 10 שכונות- אז פשוט לעשות את זה.

בהיבט הכללי, אבו מאזן הוא כלום. הוא יכול לעשות רעש עד מחר, אבל בתאכלס, השטחים מנוהלים ע"י ממשלת החמס, או יותר נכון, ע"י אנשי השטח של החמס.

עד שהם לא ירדו מהרחובות, אבו מאזן לא יכול לעשות שום דבר.

כמה זמן החזיק ההסכם האחרון שלו עם החמס? שעתיים?

אנחנו לא במשחק מחשב, אין פתרונות קסם.

אתה נתון (לצערך) להשפעת שאר העולם. אף מדינה, כולל ארה"ב לא תיתן לך לשטח שכונה בגלל קאסם.

פרט לכך זה מאוד לא הומניטרי. אתה לא תהרוג עשרות אם לא מאות אזרחים בשביל שהירי יפסק מנקודה מסוימת (והוא ימשך מנקודה אחרת, תאמין לי).

אתה לא יכול להילחם צבא מול טרור. זה אבוד מראש. לעומת זאת לוחמת גרילה מול טרור היא יעילה מאוד (מלחמת לבנון האחרונה היא דוגמא מצוינת).

אתה צריך להפעיל גרילה על טרור והיו לנו הצלחות לא רעות בכלל כשעשינו את זה. מצד שני הסיכון פה הוא מאוד גבוה (לא רק בהיבט חיי אדם אלא בהיבטי מודיעין, חשיפת תו"ל וכד') ולכן לא מפעילים הרבה גרילה מול טרור (ויש עוד סיבות כמו כ"א מצומצם, פעולות יקרות ודורשות תכנון קפדני וכד').

בהיבט הכללי, אתה כנראה לא מצליח להבחין בין עזה לגדה. אש"ף מאוד חזקים בגדה והמטרה כרגע היא לעקור עשבים כדי לשמור את שלטון אש"ף בגדה.

זה אמנם מאוד קשה, כי לחמאס יש תשתית חברתית שלמה (ראה מערך הדעוה של חמאס).

ואל תשכח שהסכמים הם דו-צדדיים. זה לא שלאבו מאזן אין מילה, אלא זה שלחמאס אין מילה.

והערה אחרונה: אני חושב שהמצב כרגע הוא פוטנציאל לצמיחה. חמאס מתמתנת ובסופו של דבר תצטרך להכיר בישראל.

הפלסטינים בעזה רואים שכאשר חמאס עולה לשלטון המצב נעשה הרבה יותר גרוע, ואז יקרו שני תרחישים עיקריים:

1. חמאס תמשיך לשלוט והייאוש ברחובות יגבר. זה יצור מצב בו הציבור ירצה להעיף את חמאס מהשלטון ולהביא מישהו שיהיה פרטנר עבור ישראל

(המשוואה של פרטנר פלסטיני = תנאי מחייה נאותים תתחזק).

עם זאת, התחזקות הכח הצבאי של חמאס יגבר, ויהיה קשה להעיף אותה מהשלטון.

2. חמאס תתמתן עד כדי כך שהיא תרצה לדבר עם , בעיקר בתיאומים של מעברים וסוגיות הומניטריות.

ומי יודע אולי בהמשך הדיבורים יהיו גם רציניים יותר.

בשני התרחישים יהיה פרנטר לישראל בשלב זה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא במשחק מחשב, אין פתרונות קסם.

אתה נתון (לצערך) להשפעת שאר העולם. אף מדינה, כולל ארה"ב לא תיתן לך לשטח שכונה בגלל קאסם.

פרט לכך זה מאוד לא הומניטרי. אתה לא תהרוג עשרות אם לא מאות אזרחים בשביל שהירי יפסק מנקודה מסוימת (והוא ימשך מנקודה אחרת, תאמין לי).

אני לא אומר שיש פתרונות קסם. הרבה דברים צריכים לקרות כדי שהמצב ישתנה. אני מציע שיטה כדי לזרז אותם.

ארה"ב תתן לנו לעשות מה שאנחנו רוצים אם ייעשו מהלכים מדיניים מתאימים. אם ההסברה שלנו הייתה כמו של הפלסטינאים כבר מזמן היו מעודדים אותנו לעשות את מה שאני מציע.

ולירות טילים על ישובים ללא התגרות זה כן הומאניטרי?! ההתחשבות ההומאניטרית בפלסטינאים ניגמרה ברגע שהם הפרו את הסכמי אוסלו לפני איזה 12~13 שנים. מצידי שישרפו. אנחנו לא צריכים לסבול פגיעה באוכלוסייה שלנו.

ובשלב מסויים יגמרו להם הנקודות או היורים. לי לא איכפת מה יגמר קודם, אבל משהו צריך להיגמר בהקדם.

בהיבט הכללי, אתה כנראה לא מצליח להבחין בין עזה לגדה. אש"ף מאוד חזקים בגדה והמטרה כרגע היא לעקור עשבים כדי לשמור את שלטון אש"ף בגדה.

זה אמנם מאוד קשה, כי לחמאס יש תשתית חברתית שלמה (ראה מערך הדעוה של חמאס).

ואל תשכח שהסכמים הם דו-צדדיים. זה לא שלאבו מאזן אין מילה, אלא זה שלחמאס אין מילה.

אני כן מבחין, והתייחסתי בעיקר לעזה שהיא הבעייה הכי דחופה שלנו עכשו.

ואם אבו מאזן לא שולט על כל הפלסטינאים, אז מה הטעם לחתום איתו על הסכמים?

והערה אחרונה: אני חושב שהמצב כרגע הוא פוטנציאל לצמיחה. חמאס מתמתנת ובסופו של דבר תצטרך להכיר בישראל.

הפלסטינים בעזה רואים שכאשר חמאס עולה לשלטון המצב נעשה הרבה יותר גרוע, ואז יקרו שני תרחישים עיקריים:

1. חמאס תמשיך לשלוט והייאוש ברחובות יגבר. זה יצור מצב בו הציבור ירצה להעיף את חמאס מהשלטון ולהביא מישהו שיהיה פרטנר עבור ישראל

(המשוואה של פרטנר פלסטיני = תנאי מחייה נאותים תתחזק).

עם זאת, התחזקות הכח הצבאי של חמאס יגבר, ויהיה קשה להעיף אותה מהשלטון.

2. חמאס תתמתן עד כדי כך שהיא תרצה לדבר עם , בעיקר בתיאומים של מעברים וסוגיות הומניטריות.

ומי יודע אולי בהמשך הדיבורים יהיו גם רציניים יותר.

בשני התרחישים יהיה פרנטר לישראל בשלב זה או אחר.

מסכים. אני רק לא חושב עד שהשלב הזה או האחר יגיעו, אנחנו צריכים לסבול את הקסאמים. אנחנו מהצד שלנו צריכים לפעול נגד בכול דרך בלי התחשבות בפלסטינאים. "עניי עירך קודמים" (או משהו כזה :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...