"איפה הכסף?" - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"איפה הכסף?"

Born2Kill

Recommended Posts

להשקיע זה בהחלט לא פשוט.

אני מאז שנכנסתי לזה די שיניתי את הגישה שלי

כמה פעמים מלהשקיע במק"מ (לא זז) ללהשקיע בתיק מעורב

שמבוסס על קרנות נאמנות סולידיות+מסוכנות שנתנו תשואה יפה מאוד.

בגדול ההשקפה שלי היא שכסף שאתה לא רוצה לסכן בטירוף עדיף לשים

קרנות נאמנות ולחלק את הסיכון ל-70% קרנות סולידיות ו-30% קרנות יותר מסוכנות.

אני מתיק של שהיה מחולק ל-2 קרנות נאמנות ( 45 /65 שהמסוכנת היא הקטנה) הגעתי לתשואה של

10 K בחצי שנה ,שוב זה לא מתאים לכול אחת להסתכן אני ממליץ ללמוד לקרוא לשאול והיה והחלטתם

בסופו של דבר להשקיע אז :

1- להית עם אצבע על הדופק ולחפש תמיד את המכשיר הפיננסי שימקסם לכם את הרווח. (גישה של שגר ושכח לתיק השקעות מתאימה לימי הבניים ולא לשוק של ימנו שמשתנה במהירות).

2- לקבוע אחוז של הפסד שבו אתם יוצאים( לדוגמה 10%) ואז יוצאים ממה שנכנסתם אליו - אין שום סיבה שתדממו על הרצפה

של חדר ההשקעות.

3- סבלנות , אל תצפו להתעשר ביום אחד.

4- התמודדות עם הפסדים - אין כזה דבר משקיע שלא מפסיד מידי פעם ההבדל הוא שמשקיע חכם מנסה לצמצם את ההפסד שלו למינימום ע"י הדרכים שפירטתי למעלה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1- להית עם אצבע על הדופק ולחפש תמיד את המכשיר הפיננסי שימקסם לכם את הרווח. (גישה של שגר ושכח לתיק השקעות מתאימה לימי הבניים ולא לשוק של ימנו שמשתנה במהירות).

2- לקבוע אחוז של הפסד שבו אתם יוצאים( לדוגמה 10%) ואז יוצאים ממה שנכנסתם אליו - אין שום סיבה שתדממו על הרצפה

של חדר ההשקעות.

3- סבלנות , אל תצפו להתעשר ביום אחד.

4- התמודדות עם הפסדים - אין כזה דבר משקיע שלא מפסיד מידי פעם ההבדל הוא שמשקיע חכם מנסה לצמצם את ההפסד שלו למינימום ע"י הדרכים שפירטתי למעלה.

בהצלחה.

1. לא חושב שזה נכון. גישת שים ושכח מונעת טעויות פסיכולוגיות רבות שבגללן כמעט שאין משקיעים פרטיים שמכים את השוק (משיגים תשואה גבוהה מהמדד). כנראה שיש - אבל הם פחות מ-1% מכלל המשקיעים (ואפילו הרבה פחות).

2. יש גישות בעד ונגד. המניה יכולה לרדת משער של 100 נגיד ל-88 ואז לעלות ל-110, והיא יכולה גם להגיע מ-88 ל-75 נגיד. זה לא פשוט, כל מקרה לגופו. אם אתה סבור שהמדד או המניה היו זולים ב-100 אז על אחת כמה וכמה שהם זולים ב-88. מצד שני - אם קרה אירוע כלשהו שגרם להם לרדת אתה צריך להעריך מחדש אם זה זול או לא. אם אתה יודע (ואני יודע מעט מאוד, יש לי המון המון עוד ללמוד).

3. נכון. סיכון וסיכוי הולכים ביחד. ובכלים שמאפשרים התעשרות מהירה (אופציות) תחוסלו תוך זמן קצר מאוד.

4. גם נכון. כולם רוצים להפסיד הפסד מינימלי. מתי לצאת ומתי להכנס זה הרבה יותר מסובך.

ותקראו כתבות מכאן:

http://finance.yahoo.com/

בעיקר Weekend Edition ו-Investing Ideas. האנגלית שם יחסית פשוטה, ויש שם מאגר ידע גדול מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שנה קודמת השקעתי במק"מ ובפרימון שמק"מ היה 5% במסלול לא מישתנה -(קיבלתי 5% לא משנה מה קורה בשוק)

השנה המק"מ נמוך מאוד ובפרימון אני מרוויח יותר מהמק"מ (אני מקורב לעובד בדיסקונט אז זה יותר מ4% )

בכל מיקרה כרגע יש לי גם תפרימון וגם מניות והמניות מחולקים ל3 קבוצות

בכולן הרווחתי באחת מהן אני כבר מורווח בערך 20%

אבל בכללי זה מסוכן אני היתי מעדיף הכל בהמק"מ אם הוא היה נותן לי 5%

מניות זה מסוכן עזבו מה שאומרים על מבינים ולא מבינים

זה כמו מזג אוויר והמשפיעים העיקרים זה ה"אלים" שזה ממשלות ואנשים וחברות מאוד עשירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בטוח יותר להשקיע 15% במניות ו-85% במק"מ מאשר 100% במק"מ.

ב. ממשלות ואנשים עשירים משפיעים על מחירי מניות, אבל לא בצורה מהותית כ"כ. אם אסם מחר מחליטה להעלות את המחיר של מוצריה ב-10% ואנשים יקנו כתוצאה מזה 40% פחות אז המניה שלה תרד. ואף איש עשיר לא יוכל לעשות כלום. גם אם תכנס מתחרה חדשה לתחום ותפגע באסם. וגם אם העובדים יפתחו בשביתה כי הם ירצו העלאה בשכר (והעובדים יכולים להיות גם השכן שלך). ויש עוד מקרים. והמק"מ לא נותן לך 5%. יש לך על זה עמלות ומס הכנסה שמפחיתים את התשואה האמיתית לנגיד 3.5% (אם אתה משקיע בבנק, בבית השקעות פרטי ישאר לך יותר בכיס כי העמלות נמוכות משמעותית). אם האינפלציה היא 2.5% אז הרווח האמיתי שלך הוא 1%. אם היא 3.5% אז לא הרווחת כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל השקעתי במק"מ כי בדיסקונט אם אתה מקורב לעובד

אז העמלות וכו נמוכות משמעותית וזה יצא 5% בסופו של דבר

למעשה זה היה 5.2 ות0.2 זה עמלות מיסים או מה שזה לא יהיה

אתה יודע מה תוריד כמה עשרות שקלים בשנה לניהול

למרות שבסכומים גדולים ההשפע של זה מאוד קטנה

הבעיה שהיום בגלל הריבית הנמוכה המק"מ לא מישתלם בכלל

כמו שאמרתי היום אני מרוויח יותר על פרימון ובפרימון יש לי תחנות יציאה

בכל מיקרה אלה אחוזים נמוכים כי אין סיכון בזה

ואתה יודע מה 5% היה מספיק לי אם היתה אפשרות כזאת בלי סיכון

לצערי כרגע אין אבל אם תיהיה בעתיד אני יחזור להמק"מ כי ככה אני יכול להיות רגוע

ולדעת כמה אני מרוויח בסוף השנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5% בשנה... זה ממש קצת.

עדיף להשים סכום קטן של איזה 10,000 ש"ח במניות ת"א 100, ולא סתם במנייה אלא במנייה טובה שיש רק עלייה דברים טובים (לרוב).

שמע, סיכון או לא סיכון..... אם אתה רוצה להרוויח באמת אז זה הדבר, פק"מ וכל מה שאמרו פה שזה דומה לזה זה סתם חרא, אומנם אין פה סיכון אבל 5% לשנה זה דיי עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הכל תלוי בשאיפות שלך

השאיפה שלי כרגע זה להגדיל תמשכורת בעזרת רווחים מהחסכונות

5% לשנה יתן לך 500 שקל לחודש על כל 120 אלף ככה שב360 אלף אתה מרוויח 1500 שקל לחודש

וזה יכול מאוד לעזור לי בשכירות עתידית או שאתה יכול להמשיך ולחסוך יותר

העניין שזה בטוח

בבורסה הדברים לא בטוחים

נגיד אתה שוכר דירה על בסיס הרווחים בבורסה והבורסה נופלת

לך תיסתדר במצב כזה

בגלל זה אני כרגע מנסה להגיע לסכום גבוה שיתן לי אפשרות נורמלית להשכיר דירה קטנה אם המשכורת היחסית נמוכה שלי

ברור שאנשים שרוצים להיות מיליונרים מסכומים יחסית קטנים חיבים לקחת סיכונים גדולים

כל אחד והשאיפות שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל השקעתי במק"מ כי בדיסקונט אם אתה מקורב לעובד

אז העמלות וכו נמוכות משמעותית וזה יצא 5% בסופו של דבר

למעשה זה היה 5.2 ות0.2 זה עמלות מיסים או מה שזה לא יהיה

אתה יודע מה תוריד כמה עשרות שקלים בשנה לניהול

למרות שבסכומים גדולים ההשפע של זה מאוד קטנה

הבעיה שהיום בגלל הריבית הנמוכה המק"מ לא מישתלם בכלל

כמו שאמרתי היום אני מרוויח יותר על פרימון ובפרימון יש לי תחנות יציאה

בכל מיקרה אלה אחוזים נמוכים כי אין סיכון בזה

ואתה יודע מה 5% היה מספיק לי אם היתה אפשרות כזאת בלי סיכון

לצערי כרגע אין אבל אם תיהיה בעתיד אני יחזור להמק"מ כי ככה אני יכול להיות רגוע

ולדעת כמה אני מרוויח בסוף השנה

יש 15% מס הכנסה על רווחים ממק"מ. ככה שאם הריבית היא 5.2% אז אתה תקבל 4.42% אחרי מס הכנסה. בוא נגיד שאתה מקבל עמלות מעולות ודמי ניהול נמוכים במיוחד - אז התשואה שלך תהיה באיזור ה-4.2%-4.3%. נכון, היום בגלל הריבית זה לא משתלם. מה עוד שאם אתה קונה מק"מ ב-96 שקל שנפדה עוד שנה ב-100, והנגיד מעלה את הריבית בחודש הבא בחצי אחוז נגיד, אז המחיר של המק"מ ירד לך (זמנית) לאיזור ה-95.5.

הייתי צריך לחפש בגוגל כדי לדעת מה זה פרימון. אבל אתה לא צריך את הבנק בשביל זה. אג"ח מסוג גילון הוא בעל ריבית משתנה. ואג"ח לטווח קצר זה באמת אחד הדברים הכי בטוחים שיש עם התשואה הנמוכה ביותר שיש. ואם זה פיקדון אז הריבית אפילו נמוכה מהאג"ח. ו-5% בלי סיכון זה קניית אג"ח של ממשלת ארצות-הברית ל-10 שנים. הריבית הנוכחית היא 5.195% - http://finance.yahoo.com/q?s=%5ETNX. זאת נחשב לנכס הבטוח בעולם, אבל אתה חשוף לתנועת הדולר ולשינויים בריבית בארה"ב. כמובן שאם אתה מחזיק את זה 10 שנים אתה תקבל בסוף התקופה את הריבית השנתית הזו במונחים דולרים.

ואני לא חושב שבגילך אתה צריך להיות כ"כ סולידי. תעז ותיקח סיכונים - אם תפסיד חלק קטן מסכום השקעותייך - זה לא סוף העולם - אתה יכול לעבוד עוד עשרות שנים. אבל הגדלת הסיכון זה גם הגדלת התשואה לטווח הארוך.

זה הכל תלוי בשאיפות שלך

השאיפה שלי כרגע זה להגדיל תמשכורת בעזרת רווחים מהחסכונות

5% לשנה יתן לך 500 שקל לחודש על כל 120 אלף ככה שב360 אלף אתה מרוויח 1500 שקל לחודש

וזה יכול מאוד לעזור לי בשכירות עתידית או שאתה יכול להמשיך ולחסוך יותר

בגלל זה אני כרגע מנסה להגיע לסכום גבוה שיתן לי אפשרות נורמלית להשכיר דירה קטנה אם המשכורת היחסית נמוכה שלי

ברור שאנשים שרוצים להיות מיליונרים מסכומים יחסית קטנים חיבים לקחת סיכונים גדולים

כל אחד והשאיפות שלו

בשביל 5% בשנה נטו -אחרי 15% מס ועמלות - אתה צריך אג"ח שיתן לך לפחות 6% ברוטו. 5% ברוטו יתנו לך בשנה בערך 4.1% נטו. דרך אגב, אם אתה מתכוון למשוך את הכסף בכל חודש, אז 5% בשנה על 360,000 זה לא 500 בחודש בגלל הריבית דריבית שמחושבת כ-5% במצטבר. זה מעט פחות מזה. ובהתחשב בזה שתשואה של 5% היא קצת גבוהה, הייתי אומר ש-4.5% נטו בשנה לאורך זמן זה יותר ריאלי. ואתה שוכח את האינפלציה שעומדת בשנה על 2% בערך - השכירות בגוש דן מלפני 15 שנה והיום לא דומה. 1500 שקל של אז זה לא 1500 שקל של היום. כנ"ל בקניית דלק למכונית או אוכל בסופר. אינפלציה זה שחיקת ערך הכסף, ולכן 4.5% בשנה יתנו לך נטו וריאלי 2.5% בשנה, ורק אם לא תוציא סכום קבוע בכל חודש. והשאיפות שלך מכובדות מאוד ואני מעריך מאוד אנשים שיודעים לא להתפתות לשטויות עם הכסף שלהם ולהכיר בזה שאם הם לא מבינים במשהו בצורה מקצועית אז כדאי להזהר ממנו (ופה האמת אני צריך ללמוד ממך) - אבל כדאי שתחשב את כל העלויות האמיתיות, שלא תהיה מאוכזב. והעלויות הן מס של 15% על הרווח במק"מ או אג"ח (אג"ח צמוד למדד זה 20%), עמלות ואינפלציה. אחרי שתחשב את כל זה תגיע לשווי האמיתי של הרווח שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה זה לא שאני משקיע ומגרבץ בבית כל היום

אני משקיע ועובד קשה וחוסך

בעניין להוציא תכסף כל חודש-בכלל לא לזה יתכוונתי

אלה אחרי כל תקופת השקעה להעביר חלק מהרווחים לעובר ושב

בעניין הפרימון כמו שאמרתי אם אתה מקורב של עובד בנק דיסקונט

אתה מקבל תנאים הרבה יותר טובים

אני על הפרימון מקבל רווח נקי של מעל 4%

בענין המק"מ -המשכורת שלי נמוכה אז אני לא משלם הרבה מס

אולי אתה צודק אם אנשים שיש להם משכורות גבוהות

אותי שאלו שעשיתי את זה אם אני מרוויח מעל 5000 -כניראה שזה קשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...