איך הייתה הבגרות במתמטיקה? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך הייתה הבגרות במתמטיקה?

McMerc

Recommended Posts

• תגובות 176
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מישהו בבקשה יכול להסביר לי בשאלון 004 שאלה 3 ב' למה יוצא 5.12?

לי יצא 2.03 ופתרתי את זה 4 פעמים.. זה משגע אותי!

תודה

גם לי יצא ככה...אבל אמרו לי שיש איזה חישוב עם 4 שנים לפני אבל לא ממש הבנתי.

חוץ מזה נראה לי שיש ליואל גבע כמה טעויות בפתרון של 004

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האינדוקציה הייתה פשוט בדיחה!

השאר כבר לא :silly:

זה יוצא

3k+3=3(k+1)

שזה כמובן 3k+3=3k+3

פתרי את זה יענו ככה

סימנתי ב A(k) את אגף שמאל של ההנחה ל N=k

ו ב B(k) את אגך ימין אותו דבר עדיתי גם ל n=k+1

סימנתי אגף שמאל ב A(k+1) וימין ב B(k+1)

ואז הוכחתי ש:

A(k+1) : A(k) = B(k+1) : B(k)

ויצא לי שניהם שלוש. האם זה נכון לעשות ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרי את זה יענו ככה

סימנתי ב A(k) את אגף שמאל של ההנחה ל N=k

ו ב B(k) את אגך ימין אותו דבר עדיתי גם ל n=k+1

סימנתי אגף שמאל ב A(k+1) וימין ב B(k+1)

ואז הוכחתי ש:

A(k+1) : A(k) = B(k+1) : B(k)

ויצא לי שניהם שלוש. האם זה נכון לעשות ככה?

לחלוטין לא, בשניהם באגפים אתה מציב k, פתרת פעם אינדוקציה? או שניגשת לאינדוקציה כי הבעיה הייתה מסובכת?

(ניסיתי את הבעיה ובאמת שהסתבכתי איתה, הגעתי ל0.55 אבל ופעם אחרת ל1/48 חח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחלוטין לא, בשניהם באגפים אתה מציב k, פתרת פעם אינדוקציה? או שניגשת לאינדוקציה כי הבעיה הייתה מסובכת?

(ניסיתי את הבעיה ובאמת שהסתבכתי איתה, הגעתי ל0.55 אבל ופעם אחרת ל1/48 חח)

הממ אני תמיד פותר אינדוקציה ::)

אני פשוט לא יודע לפתור בעיות..

מה בדיוק לא נכון פה? אני יענו מנסה להוכח שכל פעם מתווסף אותו מספר (אני חושב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב זה עוד מילא

אני 10 דקות בהיתי במשוואה מוזרה עם לאנים לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. ואז נכרתי בפוקס שהמורה לימד את זה ליתר בטחון אפילו שזה ירד במיקוד...

נזכרתי חיסור זה כמו חילוק וחיבור זה כמו כפל.

זה אלמנט מאוד מאוד מאוד קשה ומי שלא יודע את זה לא יעלה על זה בחיים.

גם המקום הגיאומטרי היה מאוד קשה, וגם הוקטורים האלגברי.

בעקרון פתרתי הכל אבל עם מלא טעויות מפגרות, כמו כולם אני מניח

007 היה קליל מלבד הווקטורים. סיימתי את 1 ו 5 תוך 40 דקות. באמת שזה היה שטויות. את הקטע עם החיבור וחיסור lnים אתם אמורים לדעת עוד מכללי הלוגוריתמים, שלדעתי לומדים עוד הרבה לפי הlnים, בנושא המשוואות המעריכיות.

אבל הווקטורים, הפירמידה הזאת... שאלוהים יקח אותה! לא יכלו לתת תיבה ולמצוא מה צריך להיות t כדי שהזוויות בין שני ווקטורים תהיה מקסימלית?!

חוץ מזה 005 006 הלכו סבבה, רק ה 007 זוועה. אני ארשם למועדי ב' בכל השאלונים בכל מקרה, וכאן יש לי 2 שאלות:

1. האם לוקחים את הציון הגבוה מבין שני המועדים?

2. האם המיקוד נשאר אותו מיקוד או שיוצא מיקוד חדש למועד ב'?

תודה.

עריכה: האינדוקציה באמת שהייתה קלה. רק צריך לדעת איפה להוסיף איברים וכמה, ולכפול ב k+1 כדי ליצור את הנחת האינדוקציה.

משם הכל פשוט מצטמצם ויוצא

3k+1(k+1)=3k(3k+3)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ אני תמיד פותר אינדוקציה ::)

אני פשוט לא יודע לפתור בעיות..

מה בדיוק לא נכון פה? אני יענו מנסה להוכח שכל פעם מתווסף אותו מספר (אני חושב).

איך אתה מציב שני משתנים שונים באגפים? ממש לא ברור לי, או שפשוט לא הבנתי אותך נכון :-X ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יצא ככה...אבל אמרו לי שיש איזה חישוב עם 4 שנים לפני אבל לא ממש הבנתי.

חוץ מזה נראה לי שיש ליואל גבע כמה טעויות בפתרון של 004

יצא לי 12 אחוז השינוי

כפול 1.5 זה 18...

המעריך זה 1.18 ואם זה 40 אחוז יותר מהמקורי אז זה אומר שיש לנו עכשיו 1.4

אז לוג 1.4 חלקי לוג 1.18 זה התשובה ואין לי מושג איך לעשות אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ?ח?מו? נ?ח?מו?, ע?מ??י--י?אמ?ר, א?ל?ה?יכ?ם. ב ד??ב??רו? ע?ל-ל?ב י?רו?ש??ל??ם, ו?ק?ר?או? א?ל?יה?--כ??י מ?ל?א?ה צ?ב?א?ה?, כ??י נ?ר?צ?ה ע?ו‍?נ?ה?: כ??י ל?ק?ח?ה מ?י??ד י?הו?ה, כ??פ?ל?י?ם ב??כ?ל-ח?ט??את?יה?. {ס}

ג קו?ל קו?ר?א--ב??מ??ד?ב??ר, פ??נ?ו? ד??ר?ך? י?הו?ה; י?ש???רו?, ב??ע?ר?ב?ה, מ?ס?ל??ה, ל?אל?ה?ינו?. ד כ??ל-ג??יא, י?נ??ש??א, ו?כ?ל-ה?ר ו?ג?ב?ע?ה, י?ש??פ??לו?; ו?ה?י?ה ה?ע?ק?ב ל?מ?יש?ו?ר, ו?ה?ר?כ?ס?ים ל?ב?ק?ע?ה. ה ו?נ?ג?ל?ה, כ??בו?ד י?הו?ה; ו?ר?או? כ?ל-ב??ש??ר י?ח?ד??ו, כ??י פ??י י?הו?ה ד??ב??ר. {פ}

ו קו?ל א?מ?ר ק?ר?א, ו?א?מ?ר מ?ה א?ק?ר?א; כ??ל-ה?ב??ש??ר ח?צ?יר, ו?כ?ל-ח?ס?ד?ו? כ??צ?יץ ה?ש???ד?ה. ז י?ב?ש? ח?צ?יר נ?ב?ל צ?יץ, כ??י רו?ח? י?הו?ה נ?ש??ב?ה ב?ו?; א?כ?ן ח?צ?יר, ה?ע?ם. ח י?ב?ש? ח?צ?יר, נ?ב?ל צ?יץ; ו?ד?ב?ר-א?ל?ה?ינו?, י?קו?ם ל?עו?ל?ם. {ס}

ט ע?ל ה?ר-ג??ב?ה?? ע?ל?י-ל?ך?, מ?ב?ש???ר?ת צ?י?ו?ן, ה?ר?ימ?י ב?כ??ח? קו?ל?ך?, מ?ב?ש???ר?ת י?רו?ש??ל??ם; ה?ר?ימ?י, א?ל-ת??יר?א?י, א?מ?ר?י ל?ע?ר?י י?הו?ד?ה, ה?נ??ה א?ל?ה?יכ?ם. י ה?נ??ה א?ד?נ?י י?הו?ה ב??ח?ז?ק י?בו?א, ו?ז?ר?עו? מ?ש??ל?ה לו?; ה?נ??ה ש??כ?רו? א?ת?ו?, ו?פ?ע?ל??תו? ל?פ?נ?יו. יא כ??ר?ע?ה, ע?ד?רו? י?ר?ע?ה, ב??ז?ר?עו? י?ק?ב??ץ ט?ל?א?ים, ו?ב?ח?יקו? י?ש???א; ע?לו?ת, י?נ?ה?ל. {ס}

יב מ?י-מ?ד?ד ב??ש??ע?לו? מ?י?ם, ו?ש??מ?י?ם ב??ז??ר?ת ת??כ??ן, ו?כ?ל ב??ש???ל?ש?, ע?פ?ר ה?א?ר?ץ; ו?ש??ק?ל ב??פ??ל?ס ה?ר?ים, ו?ג?ב?עו?ת ב??מ?אז?נ?י?ם. יג מ?י-ת?כ??ן א?ת-רו?ח?, י?הו?ה; ו?א?יש?, ע?צ?תו? יו?ד?יע?נ?ו?. יד א?ת-מ?י נו?ע?ץ ו?י?ב?ינ?הו?, ו?י?ל?מ??ד?הו? ב??א?ר?ח מ?ש??פ??ט; ו?י?ל?מ??ד?הו? ד?ע?ת, ו?ד?ר?ך? ת??בו?נו?ת יו?ד?יע?נ?ו?. טו ה?ן ג?ו?י?ם כ??מ?ר מ?ד??ל?י, ו?כ?ש??ח?ק מ?אז?נ?י?ם נ?ח?ש??בו?; ה?ן א?י??ים, כ??ד??ק י?ט?ו?ל. טז ו?ל?ב?נו?ן, א?ין ד??י ב??ע?ר; ו?ח?י??תו?--א?ין ד??י, עו?ל?ה. {פ}

יז כ??ל-ה?ג?ו?י?ם, כ??א?י?ן נ?ג?ד?ו?; מ?א?פ?ס ו?ת?הו?, נ?ח?ש??בו?-לו?. יח ו?א?ל-מ?י, ת??ד?מ??יו?ן א?ל; ו?מ?ה-ד??מו?ת, ת??ע?ר?כו? לו?. יט ה?פ??ס?ל נ?ס?ך? ח?ר?ש?, ו?צ?ר?ף ב??ז??ה?ב י?ר?ק??ע?נ?ו?; ו?ר?ת?קו?ת כ??ס?ף, צו?ר?ף. כ ה?מ?ס?כ??ן ת??רו?מ?ה, ע?ץ ל?א-י?ר?ק?ב י?ב?ח?ר; ח?ר?ש? ח?כ?ם י?ב?ק??ש?-לו?, ל?ה?כ?ין פ??ס?ל ל?א י?מ?ו?ט. {ס}

כא ה?לו?א ת?ד?עו? ה?לו?א ת?ש??מ?עו?, ה?לו?א ה?ג??ד מ?ר?אש? ל?כ?ם; ה?לו?א, ה?ב?ינו?ת?ם, מו?ס?דו?ת, ה?א?ר?ץ. כב ה?י??ש??ב ע?ל-חו?ג ה?א?ר?ץ, ו?י?ש??ב?יה? כ??ח?ג?ב?ים; ה?נ?ו?ט?ה כ?ד??ק ש??מ?י?ם, ו?י??מ?ת??ח?ם כ??א?ה?ל ל?ש??ב?ת. כג ה?נ?ו?ת?ן רו?ז?נ?ים, ל?א?י?ן; ש??פ?ט?י א?ר?ץ, כ??ת??הו? ע?ש??ה. כד א?ף ב??ל-נ?ט??עו?, א?ף ב??ל-ז?ר?עו?--א?ף ב??ל-ש??ר?ש? ב??א?ר?ץ, ג??ז?ע?ם; ו?ג?ם-נ?ש??ף ב??ה?ם ו?י??ב?ש?ו?, ו?ס?ע?ר?ה כ??ק??ש? ת??ש???א?ם. {ס}

כה ו?א?ל-מ?י ת?ד?מ??יו?נ?י, ו?א?ש??ו?ה--י?אמ?ר, ק?דו?ש?. כו ש??או?-מ?רו?ם ע?ינ?יכ?ם ו?ר?או? מ?י-ב?ר?א א?ל??ה, ה?מ?ו?צ?יא ב?מ?ס?פ??ר צ?ב?א?ם; ל?כ?ל??ם, ב??ש??ם י?ק?ר?א, מ?ר?ב או?נ?ים ו?א?מ??יץ כ??ח?, א?יש? ל?א נ?ע?ד??ר. {ס}

כז ל?מ??ה ת?אמ?ר י?ע?ק?ב, ו?ת?ד?ב??ר י?ש??ר?א?ל: נ?ס?ת??ר?ה ד?ר?כ??י מ?י?הו?ה, ו?מ?א?ל?ה?י מ?ש??פ??ט?י י?ע?בו?ר. כח ה?לו?א י?ד?ע?ת?? א?ם-ל?א ש??מ?ע?ת??, א?ל?ה?י עו?ל?ם י?הו?ה ב?ו?ר?א ק?צו?ת ה?א?ר?ץ--ל?א י?יע?ף, ו?ל?א י?יג?ע: א?ין ח?ק?ר, ל?ת?בו?נ?תו?. כט נ?ת?ן ל?י??ע?ף, כ??ח?; ו?ל?א?ין או?נ?ים, ע?צ?מ?ה י?ר?ב??ה. ל ו?י?ע?פו? נ?ע?ר?ים, ו?י?ג?עו?; ו?ב?חו?ר?ים, כ??ש?ו?ל י?כ??ש??לו?. לא ו?קו?י? י?הו?ה י?ח?ל?יפו? כ?ח?, י?ע?לו? א?ב?ר כ??נ??ש??ר?ים; י?רו?צו? ו?ל?א י?יג?עו?, י?ל?כו? ו?ל?א י?יע?פו?. {ס}

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

נכשלתי בטוח בבגרות , או קרוב לזה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הייתי אתאיסט הייתי אומר; ה' לא עוזר למי שלא עוזר לעצמו,

ולכן, להסתמך על ה' שיפתור לך ת'בגרות זה לא ממש פועל אה? כפי שהמורה שלי לאזרחות נוהג להגיד - התיאוריה נכשלה!

אבל אני אתאיסט ולכן אני אסכם - הסתמכת על ה'? חחחחח 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מציב שני משתנים שונים באגפים? ממש לא ברור לי, או שפשוט לא הבנתי אותך נכון :-X ?

הממ לקחתי את הטענה המקורית ואמרתי שאני מניח שזה נכון ל n=k (החלפתי את כל ה n-ים ב K בלי להוסיף או לשנות משו)

עכשיו סינתי את האגף שמאלי איפה שיש שבר ארוך כ A(k)

ואז את ה 3^k סימני כ B(k)

עכשיו אמרתי שאני מנסה להוכיח מההנחה שהיא נכונה עבור K כלשהוא, אז היא נכונה גם עבור k+1 שעוקב ל K.

והצבתי בכל מקום k+1

ואז אמרתי שאני מסמן את אגף שמאל (איפה שיש שברים) ב A(k+1) (זה כבר אחרי שהצבתי K+1בכל מקום)

ואמרתי אני מסמן את 3^(k+1) כ B(k+1)

ואז הוכחתי ב A(k+1):A(k) = B(k+1):B(k)

ויצא לי ש 3=3 כלומר שני האגפים מתווסף מספר שווה ולכן האינדוקציה נכונה.

משו כזה.. אני לא מבין מה לא נכון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...