חיבור בין שני האבים באותה הרשת. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור בין שני האבים באותה הרשת.

DoctorBurp

Recommended Posts

נניח ואני רוצה לבנות בעלת 20 מחשבים, אולם ברשותי רק 2 האבים עם 8 יציאות לכל אחד. כיצד ניתן לחבר בין שני ההאבים כך שכל 20 המחשבים יהיו באותה הרשת? ( כלומר לכל המחשבים יהיה אותו NETWORK ID).

הרי בדרך כלל אם אני רוצה ליצור תקשורת בין שני מחשבים המחוברים להאבים שונים, אני חייב להגדיר GATEWAY כלשהו. אולם כדי שהמחשב יפנה ל GATEWAY, היעד חייב להיות ברשת שונה לא?

תודה מראש לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה מחברים כבל ישר בין שני יציאות Uplink של ההאבים, ולא צריכה להיות בעייה הגדרתית.

אגב, לגבי הGateway, זה אם יש מסוף שמחובר ל2 (נתב, מחשב עם 2 כ. רשת), אז מגדירים את הIP של אותו המסוף (נגיד 10.0.0.138 אם זה מודם אלקטל) כGateway, ואז אם זה לא מוצא את הכתובת המבוקשת ברשת שלך, הוא הולך את הGateway ומחפש מידע ברשת השניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי, הבנתי איך ניתן לחבר דרך ה UPLINK.

אבל בקשר ל GATEWAY, אתה אומר שאם ה HUB לא מוצא את המחשב ברשת שלו הוא אוטומטית ישלח את זה למחשב שהוגדר כ GATEWAY?

לפי מה שאני יודע, בקשה מסויימת תשלח ל GATEWAY כאשר המחשב השולח עושה פעולת AND בין ה SUBNET שלו ובין הכתובת IP של מחשב היעד , ומגלה שהיעד אינו נמצא ברשת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פורט מיוחד (בד"כ בציוד "מושקע") אשר מצויין בשם Uplink. בד"כ נוח לחבר שם כבל כיוון שהכבל משחק שני תפקידים - מוצלב - ורגיל.

שים לב לפורט מס' 1 או 8 , ותבדוק אם הוא מכיל תכונה נוספת, כאמור Uplink.

רק לידיעתך, שישרור Hub , אינו רצוי ופוגע באיכות ה- segment.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...