שאלה לגבי איכות הצפייה במסכים שונים.. בתוכן של 720p וDVDRIP - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי איכות הצפייה במסכים שונים.. בתוכן של 720p וDVDRIP

peripushkin

Recommended Posts

מעניין אותי מאוד איך רואים שהם 720p או דיוידי ריפ... במסכי 1920X1200 לעומת מסכי 1280X1024

אם רואים אותו דבר כמו במסך 1280X1024 /יותר טוב / פחות טוב (נגיד אם את שתיהם רואים ממרחק של 2 מטר)

נ.ב. זו שאלה שתקבע אם אני אקנה את המסך הזה..(2407WFP או חדש יותר שיצא עד 2008(אני חוסך כסף(בינתים 2500ש"ח!!)))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DVD-Rip רואים מצויין במסכי CRT וגם בטלוויזיות CRT (תלוי באיזו רזולוציה הם - 640X352 נחשבת לטובה למדי). 720p רואים ב-LCD (גם 19") בצורה מרשימה מאוד, במיוחד אם מדובר ב-H.264.

מכיוון שרוב הפעמים צופים ב--Rip אין טעם לרכוש LCD גדול וכל כך יקר ממילא צופים בהם בטלוויזית CRT בצורה שאין מה להשוות כי יותר קשה להבחין בארטיפקטים של דחיסה בטלוויזיה כזאת. האמת שאין לי מושג האם רואים טוב -Rip בטלוויזית LCD בגודל 27 או 32 את זה אשאיר למי שיש לו ניסיון בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני יכול להגיד לך על המסך שלי (SONY SDM-X95F, הרזולוציה הטבעית שלו היא 1280x1024) שצפייה ב-DVDRIP איתו היא חווייה דיי מפוקפקת. המסך פשוט חושף את כל הפגמים בתמונה וזה נראה למען האמת רע למדי.

כשמתרחקים מהמסך התמונה נראית קצת יותר טוב, אבל לא להיט.

לעומת זאת תוכן HD ב-720P נראה על המסך מדהים, רואים את כל הפרטים הקטנים בבירור, וגם כאן המסך יודע לחשוף בלוקים שמקורם בדחיסה כאשר המקור בביטרייט נמוך (מקור בביטרייט גבוה לא סובל מתופעה זו)

מסך רחב כמו ה-2407WFP מסוגל להציג גם 1080I/P במלוא הרזולוציה (1920X1080), במקרה כזה התמונה שתתקבל, במידה והביטרייט של התוכן גבוה, תהיה נהדרת.

לחילופין, בגלל שמדובר במסך כל כך גדול, שהרזולוציה הטבעית שלו גבוהה מאוד, סרט DVDRIP טיפוסי יימרח על המסך ויראה ממש לא טוב, בייחוד בצפייה מקרוב. כך שאם כוונתך העיקרית לצפות ב-DVDRIPs על המסך ממרחק קרוב יחסית, כדאי לוותר על הקנייה.

אגב, מתוכן ההודעה שלך משתמע כי יש לך מסך LCD של 17/19", ואתה רוצה להשוות אותו לדל, האם אני צודק?

אם זה המצב הייתי נשאר עם המסך הנוכחי ומחכה למסך שיציג שיפור אמיתי מבחינה טכנולוגית, וכמו כן לגידול במאגר התכנים ב-HD (שגם כיום אינו קטן כלל וכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש לי 17"

אז תגידו רק אם יש הבדל לטובה או לרעה ב720p בין ה17" לDELL 2407WFP..? כי שמעתי שמה שלא באותה רזולוצייה מקסימלית של המסך אז לא רואים טוב.. אז ב17" זה הרזולוציה המקס' וב2407 זו לא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...