מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פיזיקאי שעוסק בחקר היקום

TaZeR

Recommended Posts

אחי, בתור סטודנת לפיסיקה אני יכול להגידלך שמה שאתה אומר לא נכון בעליל... זה רעיון יפה והכל אבל ברגע שלומדים קצת יותר מפיסיקה תיכונית מבינים שההנחה שלך לא ממש נכונה...

אתה אוליי יכול לחשוב על היקום בתור קופסאת נעליים שיש בה כדורים וריק, שהיא כולה בתוך קופסא גדולה שיש בה ריק, ואז אין את כל עניין הלחצים..

(או יותר נכון יש אבל על הקופסא החיצונית שהיא לא משהו מוגדר או ידוע..)

אם אתה רוצה לדבר על זה עוד ו\או לקבל קצת חומר בסיסי ומתומצת ברמה שתוכל להבין אתה מוזמן לדבר איתי באי סי קיו 264894804

או מסנגר or_hen@walla.co.il

אבל אתה בדרך הנכונה ;)

אור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בחלק 2 טענתי שלא קיים שום דבר מחוץ לו.... וגם אז זה אמור להוכיח. דיברתי היום אם אור חן והוא עזר לי מאוד (בעיקר לרד מההוכחה - למרות שאני בטוח שהיא נכונה!!!) אבל גם האיר בשבילי הרבה דברים ותודה רבה לו!!!

מחר אני אדבר עם המורה שלי לפיזיקה (תואר שני) ועעוד מקסימום חודש אני אפגש עם פרופסור יובל משהו מויצמן ואז אני אעדכן@!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל דקה.. מי אמר שהיקום מתנהג כמו קופסת נעליים? מי אמר שיש לו גבולות מוחשיים וחומריים (כמו הקרטון של הקופסא?) אולי הוא אינסופי בגלל שהוא עגול ולכן אם תטוס תגיע חזרה להתחלה, אבל למעשה ישנם עוד יקומים אינסופיים שאנחנו פשוט לא יכולים לבקר בהם?

בקיצור, אתה אמנם ילד עם מחשבה מפותחת וחשיבה טובה, אבל אני בטוח שזה לא ברמה גבוהה מספיק כדי שמישהו יתייחס לזה ברצינות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עובד גם הפוך?

אם היקום הוא קופסאת נעליים

יש מצב שגם הקופסאת נעליים היא יקום?

אולי יש אנשים קטנים בתוך כל קופסאת נעליים, אבל הם נורא נורא קטנים ואנחנו לא רואים אותם???

נקודה למחשבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07:

לייקום יש גבול מאוד מאוד ברור, קוראים לזה אופק הארועים, במצב סטאנדרטי אופק הארועים היה מתרחב בקצב ישיר עם הייקום אולם בשל זאת שהייקום מתרחב במהירות הגבוהה יותר ממהירות האור(וזה כבר הוכח ע"י בדיקת הסטיות של גלקסיות שמתרחקות אחת מהשניה, בדקו שבגלקסיות שנמצאות בקצוות שונים של קצה היקום המוקר(ולקצה הזה אין שום קשר לקצה הפיסי או לכל קצה אחר של הייקום) יש בעיה עם אפקט דופלר, ההסבר היחידי שמסדר את זה, הוא שהן מתרחוק אחת מהשניה יותר מהר ממהירות האור בשל התרחבות המרחב) הייקום גדל מעבר לאופק הארועים שלו, ברגע שאתה מגיע לכל אופק ארועים, בין אם זה סינגולריות(חור שחור) או לקצה הייקום חוקי הפיסיקה שלך מספיקים לעבוד, בשל כך אתה לעולם לא תדע או תוכל להסביר מה הולך שמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל דקה.. מי אמר שהיקום מתנהג כמו קופסת נעליים? מי אמר שיש לו גבולות מוחשיים וחומריים (כמו הקרטון של הקופסא?) אולי הוא אינסופי בגלל שהוא עגול ולכן אם תטוס תגיע חזרה להתחלה, אבל למעשה ישנם עוד יקומים אינסופיים שאנחנו פשוט לא יכולים לבקר בהם?

בקיצור, אתה אמנם ילד עם מחשבה מפותחת וחשיבה טובה, אבל אני בטוח שזה לא ברמה גבוהה מספיק כדי שמישהו יתייחס לזה ברצינות

היקום זה מרחב, שבו יש חומר ואנרגיה. מה ההבדל בין זה לבין קופסאת נעליים עם כדורים קטנים?

אבל בכל מקרה יהיה לו גבול אלא אם הוא אינסופי (מה שאני מוכיח - שהוא אינסופי...)!

והיקום לא יכול להיות אינסופי אם יש עוד משהו מחוצה לו (כי אז הוא קטן מהאינסוף כי אפשר להוסיף לו גם את מה שיש מחוצה לו) ולכן צריך לקבוע על דבר אחד מהשניים... או על אף אחד מהם!

זה עובד גם הפוך?

אם היקום הוא קופסאת נעליים

יש מצב שגם הקופסאת נעליים היא יקום?

אולי יש אנשים קטנים בתוך כל קופסאת נעליים, אבל הם נורא נורא קטנים ואנחנו לא רואים אותם???

נקודה למחשבה...

אם הייתי יודע הייתי מפרסם כזה דבר, לא? וכל דבר הוא אפשרי... אני מציע לך לחשוב על זה ואולי תגלה את תגלית המאה!

:s07:

לייקום יש גבול מאוד מאוד ברור, קוראים לזה אופק הארועים, במצב סטאנדרטי אופק הארועים היה מתרחב בקצב ישיר עם הייקום אולם בשל זאת שהייקום מתרחב במהירות הגבוהה יותר ממהירות האור(וזה כבר הוכח ע"י בדיקת הסטיות של גלקסיות שמתרחקות אחת מהשניה, בדקו שבגלקסיות שנמצאות בקצוות שונים של קצה היקום המוקר(ולקצה הזה אין שום קשר לקצה הפיסי או לכל קצה אחר של הייקום) יש בעיה עם אפקט דופלר, ההסבר היחידי שמסדר את זה, הוא שהן מתרחוק אחת מהשניה יותר מהר ממהירות האור בשל התרחבות המרחב) הייקום גדל מעבר לאופק הארועים שלו, ברגע שאתה מגיע לכל אופק ארועים, בין אם זה סינגולריות(חור שחור) או לקצה הייקום חוקי הפיסיקה שלך מספיקים לעבוד, בשל כך אתה לעולם לא תדע או תוכל להסביר מה הולך שמה.

זה עדין לא הוכח, זאת תיאוריה בדיו כמו שמה שאני טוען זאת תיאוריה. אני לא רוצה להתווכח עכשיו אבל קשה לשלול הוכחה בעזרת תיאוריה שלא הוכחה... אפילו בלתי אפשרי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם חלק מהתאוריה של דובי זובי שהיקום מתפשט. זה הוכח!!!

מה שאני לא מסכים שאחרי אופק הארועים חוקי הפיסיקה שונים. אנחנו עדין לא מספיק מתוחכמים כדי אפילו לראות את זה או אפילו 1/10000 מהדרך לשם, אז לקבוע מה יש אחרי אופק האועים (אם יש כזה דבר בכלל...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם לא תאוריה, אופק הארועים הוא מושג מאוד חשוב בתורת הייחסות, ותצפיות הוכיחו שהייקום מתרחב יותר ממהר ממהירות האור.

אני מסכים עם חלק מהתאוריה של דובי זובי שהיקום מתפשט. זה הוכח!!!

מה שאני לא מסכים שאחרי אופק הארועים חוקי הפיסיקה שונים. אנחנו עדין לא מספיק מתוחכמים כדי אפילו לראות את זה או אפילו 1/10000 מהדרך לשם, אז לקבוע מה יש אחרי אופק האועים (אם יש כזה דבר בכלל...)

כן אל תסכים עם איינטשיין, אופנהיימר, הוקינג והאבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא טוען שאחרי היקום החוקים משתנים. אומרים שזה אפשרי אבל זה לא בטוח. אני מסכים במאה אחוז שהיקום מתפשט ויותר מהר ממהירות האור ואם איינשטיין טען שיש אוםק אירועים אז כנראה שיש, אבל אף אחד לא טען שהחוקים משתנים (בוודאות, אבל אולי טענו שהם *אולי* ישתנו...) ולא נשארים אותם החוקים כמו ביקום שלנו.......................................

זאת גם לא תאוריה, אופק הארועים הוא מושג מאוד חשוב בתורת הייחסות, ותצפיות הוכיחו שהייקום מתרחב יותר ממהר ממהירות האור.כן אל תסכים עם איינטשיין, אופנהיימר, הוקינג והאבל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החוקים לא משתנים, אז זה עדיין חלק מהייקום שלנו... כל הקטע של "סוף היקום" (אגב, אחלה ספר) זה שהחוקים שעובדים אצלנו- מספיקים לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי אתה עושה צחוק? ילדון יש לך בכלל מושג מה זה אופק ארועים?

אופק ארועים זה גובל במרחב הזמן שכל דבר מעברו לא משפיע על הצופה, אור לא יוצא משמה, מידע לא עובר, וכל דבר שנכנס אליו לא יראה שוב ע"י הצופה לעולם.

בחייאט רבעק... לך תסביר את הייקום לחברים המוגבלים שלך בלג בעומר בעזרת קופסאות נעליים ותעזוב אותנו בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...