האם אתם מאמינים באינסוף? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם מאמינים באינסוף?

Guy King

האינסוף קיים?  

724 הצבעות

1. 1. האינסוף קיים?

Recommended Posts

אז "אין סוף" למה שהוא לא גלקסיה או כוכב לכת?

dog eat car muslim think shawarma airplane.

see I can write sentences that make absolutely no sense too.

edit: never mind, my bad,I read למה as why and not to what.

ואני יכול להגדיר אינסוף כ"משהו שלעולם לא יגיע אל סופו" ולחשוב אם הדבר בר קיום או לא.

no you can't, just because you think something is a certain way, does not make it that certain way.

גם אם יש אנשים שמגדירים אינסוף כמשהו שמעבר לתפיסה ולהבנה האנושית.

סה"כ כן יש אנשים שמגדירים אינסוף כפי שהגדרתי אותו,

yes, stupid people, not much unlike yourself.

וזה רעיון לגיטמי לגמרי,

no it's not.

והנחת היסוד שלי לא מוטעית.

yes it is.

אולי היא לא בד בבד עם התייחסות המדענים לאינסוף, אבל כמחשבה או אפילו כדבר ממשי להבנת העולם היא יכולה להיות נחוצה.

reefer to the beginning of this post.

אני מניח שאפילו יש לא מעט מדענים והוגי דעות רציניים שניסו להוכיח או להפריך את הנושא בדיוק כפי שהתייחסתי אליו.

again, just because you think something is a certain way, does not make it that certain way.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איןסוף הוא לא מספר גדול! אין סוף הוא רק סימון מתמטי למספר מאוד גדול. לכן אתם לא יכולים להיג מה זה איןסוף + 1.

לדעתי יש סוף ליקום. ולדעתי הוא כן נגמר היכנשהו. לא יודע איך אבל נראה לי שכשהוא נגמר אז הוא שוב מתחיל מהתחלה. כמו פקמן. יצאת לסוף השמאלי ויצאת שוב בימני. אבל זו רק דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני לא יכול להגדיר אינסוף כ"משהו שלעולם לא יגיע אל סופו"? "אין סוף" - אין, משמע, בין השאר - "לא קיים לו". ולכן - "אינסוף" - לא קיים לא סוף. אם אני מתייחס לזה במובן של הזמן, שלו תכונה של תנועה קדימה, אז אני יכול לשאול האם דברים יכולים לנוע בציר הזמן "קדימה" לנצח, ללא שיהיה להם סוף כלשהו. ואיך אתה יכול להתיימר לדעת מהו אינסוף? אתה מדבר בכזה ביטחון כאילו שאתה יודע (ותחסוך לי את התגובה "כי אני יודע").

מאחר שאף אחד לא יודע מהו אינסוף, כי אינסוף הוא מושג ש(נכון לעכשיו) לא ניתן לתפוס אותו, להוכיח או להפריך אותו, אף אחד לא יכול לטעון לבעלות על הגדרתו. ייתכן אפילו מאוד שאינסוף הוא מושג שהוא מעבר ליכולת התפיסה האנושית. אולי כמו אלוהים. אך אם משהו הוא מחוץ ליכולת התפיסה האנושית זה לא אומר שאין לו תשובה או שהוא לא קיים, אם אתה מניח שייתכן ויש תפיסות אחרות ביקום מלבד תפיסתנו.

נבצר ממני להבין איפה הטעות בשאלה "האם יש משהו שאין לו סוף?". ייתכן שהתשובה היא לא, ייתכן שהיא כן, ייתכן שאולי, אבל זאת שאלה לגיטימית. ואני לא שואל, אני אומר. זאת שאלה לגיטמית כמו "מהו זמן?" ו"האם יש אלוהים?"

ובוא אני אפתיע אותך - גם אם אתה חושב שמשהו מוגדר או פועל בדרך מסוימת, לא אומר שהוא פועל בדרך הזאת. ולמען האמת, ובעזרת הפילוסופיה, זה נכון ממש לכל דבר שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחשבון דיפרנציאלי ניתן להוכיח את המושג איןסוף ולהראות כי לא קיים מספר גדול ממנו.

בכל מקרה, אני לא כתבתי שאני יודע... אלא כך אני סבור.

חפש בגוגל בטוח תמצא... חחחח... בקיצור, כנראה לא נדע בזמן הקרוב מהו איןסוף והסוף של היקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שתפקפק יותר בדברים המובנים מאליהם כך יוטב, זה ההיפך מהתמימות.

מספרים שליליים ואי-זוגיים ברור שקיימים, ואם לא אפשר להוכיח שהם קיימים. איך תוכיח שהאינסוף קיים? ואם אתה לא יכול - למה אתה מקבל את זה שהוא קיים? זה נשמע כמו טענה על קיום אלוהים כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחו לדוגמה את היקום הוא דבר מוחשי יש לו סוף 100% :xyxthumbs: כמו שעדש לפני כמה מילניומים או אפילו מאות חשבו שכדור הארץ אינסופי X_X

קחו מספרים דבר מוזר מספרים נכון? אין להם התחלה ואין סוף (בגלל המינוס) :kopfpatsch:

עכשיו שאלה מברייניאק מי יכול לענות? : אם היום 0 מעלות צלזיוס ומחר יהיה קר פי 2 מה יהיה מספר המעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שתפקפק יותר בדברים המובנים מאליהם כך יוטב, זה ההיפך מהתמימות.

מספרים שליליים ואי-זוגיים ברור שקיימים, ואם לא אפשר להוכיח שהם קיימים.

הממ... בסדר... ::)

הנקודה העקרונית היא שכל מושג מופשט קיים מעצם ההגדרה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ... בסדר... ::)

טוב, כיוונתי את הדברים שלי אלייך. אל תחפש בקטנות, כי מבחינה פילוספית אני יודע שהם קיימים רק לפי התודעה שלנו לפחות.

וממתי מושג מופשט קיים מעצם ההגדרה שלו? או - מה הקשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורתית, יש אינסוף.

מציאותית, אין אינסוף.

אני אוהב דברים בתאוריה (לוגיקה) ולכן אני חייב להגיד שיש דבר כזה אינסוף.

תחשוב על זה כמו 4+3=7, אפילו אם לא יהיה שום עצמים בעולם, התהליך הלוגי הזה יהיה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, ואני כבן-אדם, חושב באותו סיגנון.

אם אין אינסוף בטבע, זה לא אומר שהוא לא יכול להיות קיים במתמטיקה.

רק חשיבה על מספרים מפורסמים כמו פאי מעלה לך אסוציאציות של אינסוף (אינסוף מספרים מימין לנקודה העשרונית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וממתי מושג מופשט קיים מעצם ההגדרה שלו?

זה כבר הבסיס של לוגיקה.

בזה, אם אתה לא רוצה - אתה לא חייב להאמין, ואז אתה יכול להוכיח מה שאתה רוצה על כל דבר, ולא תהיה לזה שום משמעות.

או - מה הקשר?

אתה שואל אם אינסוף קיים.

אינסוף הוא מושג מופשט, שמוגדר למשל, בתור גבול של סדרת המספרים הטבעיים.

באותה מידה אפשר להגדיר את המושג קבוצה אינסופית (יש אפילו כמה סוגים).

[br]פורסם בתאריך: 12.04.2007 בשעה 23:21:31

תחשוב על זה כמו 4+3=7, אפילו אם לא יהיה שום עצמים בעולם, התהליך הלוגי הזה יהיה נכון.

הסיבה לזה, היא שמספרים הם לא איברים ב"עולם שלנו", אלא שמות של איברים ב"עולמות אחרים" (למשל, שדה המספרים הטבעיים).

אם רוצים לדייק, אז כשאתה אומר 4+3 אתה צריך להגיד על איזה "עולם" אתה מדבר, כי למשל בעולם שנקרא "החבורה החיבורית מודולו 5", 3+4 שוים 2.

כשתלמדו לוגיקה, הכל יסתדר.

בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני לא יכול להגדיר אינסוף כ"משהו שלעולם לא יגיע אל סופו"? "אין סוף" - אין, משמע, בין השאר - "לא קיים לו". ולכן - "אינסוף" - לא קיים לא סוף. אם אני מתייחס לזה במובן של הזמן, שלו תכונה של תנועה קדימה, אז אני יכול לשאול האם דברים יכולים לנוע בציר הזמן "קדימה" לנצח, ללא שיהיה להם סוף כלשהו. ואיך אתה יכול להתיימר לדעת מהו אינסוף? אתה מדבר בכזה ביטחון כאילו שאתה יודע (ותחסוך לי את התגובה "כי אני יודע").

מאחר שאף אחד לא יודע מהו אינסוף, כי אינסוף הוא מושג ש(נכון לעכשיו) לא ניתן לתפוס אותו, להוכיח או להפריך אותו, אף אחד לא יכול לטעון לבעלות על הגדרתו. ייתכן אפילו מאוד שאינסוף הוא מושג שהוא מעבר ליכולת התפיסה האנושית. אולי כמו אלוהים. אך אם משהו הוא מחוץ ליכולת התפיסה האנושית זה לא אומר שאין לו תשובה או שהוא לא קיים, אם אתה מניח שייתכן ויש תפיסות אחרות ביקום מלבד תפיסתנו.

נבצר ממני להבין איפה הטעות בשאלה "האם יש משהו שאין לו סוף?". ייתכן שהתשובה היא לא, ייתכן שהיא כן, ייתכן שאולי, אבל זאת שאלה לגיטימית. ואני לא שואל, אני אומר. זאת שאלה לגיטמית כמו "מהו זמן?" ו"האם יש אלוהים?"

ובוא אני אפתיע אותך - גם אם אתה חושב שמשהו מוגדר או פועל בדרך מסוימת, לא אומר שהוא פועל בדרך הזאת. ולמען האמת, ובעזרת הפילוסופיה, זה נכון ממש לכל דבר שהוא.

either you're really really stupid or just really high on something.

you're looking at infinity as if it is an object when it's just a fucking definition!!

how do I perceive infinity?! wtf have you been smoking?

infinity is just a mathematical sign, it is no different than the bigger than sign, stop making it a god like creature.

just because a pure mathematical sign have relevance in the real world, doesn't mean you should start questioning the existence of life or something like that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...