צריך המלצה לגבי רכישת מסך בתקציב עד 1500 ש"ח (כולל) - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לגבי רכישת מסך בתקציב עד 1500 ש"ח (כולל)

avihneo

Recommended Posts

אני צריך המלצה לרכישת כרטיס מסך עד 1500 ש"ח זהו התקציב שלי

אני רוצה 19-21 אינץ' (תלויי)

וחשבתי יותר לצד של (**בגלל שיש לי תמסך שלהם כבר הרבה מאד שנים ואני נהנה ממנו עד היום אבל הוא עם הזמן ...:S)

וחשבתי על זה

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=6335

אבל עדין אם יש למישהו המלצה יותר טובה של חברה יותר טובה או מסך יותר טוב (עד 1500) אני אשמח לקבל ...

תודה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה תקבל פה תשובה ברורה. גם אני וגם כמה אחרים שאלו אותה שאלה והתשובה הכי טובה שקיבלתי זה XEROX XG-91D.

חוץ ממנו (ומסוני שכבר לא נמכר) כל ה''19 מתחת ל1800 שח הם עם פאנל TN, שלפי המומחים פה בפורום, לא שווים הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי את המסך הזה פועל והתרשמתי.. ממש מסך מגניב:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=6672

גם זה נראה לי אחלה מסך:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=13903

תכלס אבל.. לדעתי חברה כמו LG לא מתחרה בכלל בחברה כמו PHILIPS... זה בכלל משהו אחר. לא אומר שיש בעיה עם LG, אבל PHILIPS הרבה יותר איכותית.

הנה מסך טוב בול בתקציב שכתבת:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2015&products_id=14129

והנה מסך תותח בטיפלה יותר כסף:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=39_2258&products_id=15474

מצטער שלא הבאתי לך קישור ל"נועה מחשבים" פשוט יותר נוח לי עם האתר של פנדס, חפשי את המסכים בנועה, הם ידועים ובטוח מוכרי אותם (נראה לי).

בכול מקרה את תמיד מוזמנת להסתכל בכתבות של האתר, בביקורות וב"מפרטים המומלצים" וככה למצוא רכיבים מומלצים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל המסכים האלה הם עם פאנל TN. לפי ההמלצות פה בפורום לכל מי שצריך מסך שהוא לא רק למשחקים, לא כדאי TN.

ביחס למסכי TN הבנקיו והדל אמורים להיות די טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה חברות כמו שמתי שהם נכנסים לשוק מסויים הם נכנסים עם המוצרים הכי טובים שיש בו.

זו חברה שאני פשוט מעריץ מבחינת איכות המוצרים שלה.

לי יש את ה1970 של אחלה מסך :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חיפשתי מסך בתקציב דומה, ובעקבות ההמלצה שקיבלתי קניתי XEROX XG-91D הוא אפילו קצת יותר זול.

הגיע היום ונראה לא רע בכלל. בטוח הרבה יותר טוב מהLCD הקודם שהיה לי (בן 3, עם זמן תגובה של 16ms) אבל אין לי באמת השוואה מול מסכים אחרים שאפשר לקנות היום. לא בדקתי המשחקים, אבל בגלישה וסרטים הוא אני בהחלט מרוצה

לפי הבדיקות בציטוט למטה - הוא דוקא די טוב

בגווני שחור רואים הבדל ברור עד 3,3,3 ואם מתאמצים אפילו אז אפילו עד 1,1,1

בבדיקת בנדינג - בקצה השמאלי (בערך 20%) מתחילים לראות מעבר לא חלק בירוק ובאפור.

לגבי המסך הסגול - לא 100% אחיד , אבל רואים את ההבדלים רק עם מחפשים

אם למישהוא יש עוד בדיקות "אוביקטיביות" - אני אשמח לבדוק

הנה עוד כמה בדיקות נחמדות:

- בדיקת יכולת אבחנה בגווני שחור כהים: אתה אמור לראות בלינק הבא מסך שחור, עם מלבן שבתוכו הדרגות צבע של גווני שחור כהים (מ 0,0,0 עד 15,15,15). במסכים עם אבחנה ברמה נמוכה בפרטים כהים אתה פשוט תראה מסך שחור לגמרי (שזה גרוע). במסכים טובים מאוד אתה תראה את כל מדרגות הגוונים בבירור, גם בתנאי תאורה בהירה.

אצלי ב VP930 רואים את מדרגות הצבע בבירור בחדר עם תאורה עמומה, ובתאורה בהירה או אור יום רואים קצת פחות טוב (יש איזורים שנראים כמו גרדיאנט חלק במקום הבדלי גוון מפורשים, אבל עדיין רואים את כל הגוונים)

http://lcdresource.com/tools/blacktest.htm

- בדיקת banding:

בעיית הבאנדינג היא בעיה מרגיזה מאוד של חוסר יכולת להציג מעברי צבע שאמורים להיות חלקים, בצורה באמת חלקה. בלינק הבא יש קבצי exe שמציירים גרדיאנטים שונים על המסך, ואם אתה מזהה מעברי צבע לא חלקים או "פסים" של הדרגות צבע במקום שהגרדיאנט יהיה חלק, אז יש בעיה של banding.

ד"א, למסכים שונים יש את הבעיה הזו במידה שונה (זה יכול להיות בספקטרום חלקי מאוד של הצבעים, או רק בגרדיאנטים אנכיים וכו')

http://lcdresource.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=39

- בדיקת אחידות:

התמונה שמצורפת למטה היא יוצאת דופן, מסכי LCD פשוט לא אוהבים אותה. היא חושפת בצורה מצויינת את מידת חוסר האחידות בתאורה של המסך:

הגדל את התמונה כך שתתפרש על כל המסך שלך, ואח"כ תתבונן בה ותבדוק אם הגוון הסגול הוא אותו גוון סגול בכל חלקי המסך. הבדלים בגוון מעידים על הבדלי אחידות התאורה.

יש לציין שהתמונה הזו באמת מאתגרת, הגוון הזה רגיש מאוד לחוסר אחידות בתאורה. בשימוש יומיומי כמובן שתרגיש את זה פחות.

רק מסכי LCD עם אחידות מ-ע-ו-ל-ה יציגו את התמונה בגוון אחיד לחלוטין. גם אצלי ב VP930 ניתן לראות מעט הבדלים בפינות המסך.

במסכי TN התמונה הזו נראית זוועה, עם גרדיאנטים של כחול וסגול ושלל צבעים בתפארתם :screwy:

תהנה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שבבעלותו 931BF, אני יכול להגיד לך בוודאות שIPS, TN, VA וכו'.. זה שטויות :-X

למען האמת, אני לא חושב שאם תיקח בנאדם "רגיל" שלא מתעסק עם מסכים מיוחדים ותשים מולו כמה מסכים עם פאנלים שונים, הוא ישים לב להבדל ויהיה מוכן לשלם מולו עוד 1000 ש"ח.

אבל זו דעתי, ובטח ייכנסו בי עכשיו בגללה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שבבעלותו 931BF, אני יכול להגיד לך בוודאות שIPS, TN, VA וכו'.. זה שטויות :-X

למען האמת, אני לא חושב שאם תיקח בנאדם "רגיל" שלא מתעסק עם מסכים מיוחדים ותשים מולו כמה מסכים עם פאנלים שונים, הוא ישים לב להבדל ויהיה מוכן לשלם מולו עוד 1000 ש"ח.

מה שאמרת על הפאנלים זה כמו חירבון אחד גדול בשבילי

למה זה משחרר אותי מאוד חח :)

אני גם רוצה לקנות מסך וכל הזמן תוקעים לי את זה שהפאנל TN מעפן והכל

אבל אני לא מקצוען שבאמת "רואה" כל פגם הכי קטן שיש במסך

ואני גם לא גר בסביון בשביל לקנות מסך יקר מדי שגם יכול לללכת קפוט יום אחרי האחריות (בנאדם כמוני בלי מזל זה קורה והרבה! )

כנראה אני ילך עם אחד מהLG סביב 1500 ש"ח נתונים סבבות לגמרי

או כמובן שמחבר הבנתי שהוא פצצצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, רואים כמה שאתה מרוצה -

כל דבר שאני מנסה נראה לי מוזר בעיניים/בהיר מדי/לא מספיק חד וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי TN מול VA וכו', אני לא באמת יודע, וכמו שאמרתי - לא עשיתי השוואה של מסך מול מסך אז אני לא יכול להגיד לך שהוא יותר טוב מה931BF

יש תחומים אחרים שאני כן מבין בהם, ואני רואה איזה שטויות אנשים עושים (וקונים) - אז העדפתי כן להקשיב ל"מומחים", ביחוד כשזה לא דרש תוספת מחיר.

מה שאני בטוח מהתרשמות אוביקטיבית- הוא הרבה יותר טוב מהמסך הקודם שהיה לי. והוא גם זול יחסית (גם לTN) - פחות מ1400 שח, ככה שלא שילמתי יותר.

הבדיקות בלינק שנתתי, הם אוביקטיביות כמה שאפשר, וגם לפיהם הוא טוב.

לגבי הזכוכית- המסך אצלי רק יום, ולא ניסיתי יותר מידי תנאי תאורה (למשל ביום כשיש אור שמש מבחוץ), אבל בינתיים זה לא מפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצדק!

כל אחד יכול להבחין בזוויות הצפיה הזוועתיות של TN.

יש גם מסכים שמעוותים את הצבעים כנו הCMV שחלק מהאנשים מתלהבים ממנו.

אחרי שראיתי מסך שהוא לא TN אני לא יכול להתלהב משום מסך TN.

השורה התחתחונה: מסך זה עניין מאד סובייקטיבי. תמיד חובה לראות את המסך בעיניים לפני שקונים.

בנוסף מסך מתיישן יותר לאט משאר רכיבי המחשב והוא האחראי הראשי לחוית השימוש מהמחשב.

לכן חשוב לקנות מסך איכותי גם אם זה בא על חשבון רכיבים אחרים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...