המחשב קופא ונכבה בלי הסבר. פרטים חדשים בעמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב קופא ונכבה בלי הסבר. פרטים חדשים בעמוד 2

haim_el

Recommended Posts

היי.

לפני שבועיים בערך, המחשב שלי התחיל לעשות בעיות מוזרת, קודם כל הוא איטי יותר באופן ברור. מעבר לזה, לפעמים הוא פשוט קופא (הNUM LOCK לא פועל) ולפעמים פשוט נכבה.

עשיתי בדיקה לדיסקים הקשיחים, MEMTEST, ובדיקת טמפרטורות למעבד- הכל יצא תקין.

בדקתי בSYSTEM LOG ואין שום דבר מעניין (כנראה בגלל שאין מסכים כחולים אז לא נוצר לוג שגיאות).

המפרט שלי: פנטיום D 2.3

1G בתצורת DULE CHANNEL

לוח אם של (לא זוכר את הדגם בדיוק, תודיעו לי אם זה קריטי).

שני דיסקים קשיחים, אחד בSATA ואחד בIDE (Zה הדיסק שמכיל את מערכת ההפעלה.

משהו מוזר נוסף שכדאי לציין, שיש זמנים ספציפיים שבהם הוא קופא

1. בזמן שהXP עולה- הוא משמיע ביפ מוזר מהרמקולים והמחשב נתקע

2. בזמן שאני שומע מוזיקה בסטרימינג (רק באתר ספציפי)

3. בזמן שהביטורנט שלי פועל- עובד כמה דקות ונתקע.

זה לא בעיה בכרטיס הקול כי מלבד הבעיה בסטרימינג הסאונד עובד תקין.

אני די נואש, בדקתי כל מה שניתן חבדוק, המחשב פורמט מספר פעמים (כמובן), אין שום . אין שום קצה חוט..

אשמח לכל פיסת עזרה חברים.

עריכה: נוספו כמה פרטים שכנראה מצביעים על בעיה במעבד, אשמח אם תקראו אותם ותתנו דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לכמה זמן נבדקו הזיכרונות בעזרת Memtest86+?

כמו כן כדאי כי תנסה לבדוק שוב בעזרת התוכנה הנ"ל ובעזרת התוכנה Windows Memory Diagnostic

כמו כן תנסה להחליף כמו שהציע הבחור מעליי ותבדוק האם התופעות שתיארת ממשיכות

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכמה זמן נבדקו הזיכרונות בעזרת Memtest86+?

כמו כן כדאי כי תנסה לבדוק שוב בעזרת התוכנה הנ"ל ובעזרת התוכנה Windows Memory Diagnostic

כמו כן תנסה להחליף כמו שהציע הבחור מעליי ותבדוק האם התופעות שתיארת ממשיכות

בהצלחה

בסביבות השמונה שעות, לא נרשמה אף שגיאה, אבל אני יבדוק אם התקלה חוזרת עם סטיק אחד בכל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בדקת עם 2 הסטיקים ולא נרשמה אף שגיאה אז גם לאחד בכל פעם לא תימצא שגיאה, אין טעם לעשות את הבדיקה הזאת.

ד"א, איך בדקת את הדיסקים הקשיחים? לכל דיסק יש תוכנה באתר היצרן שלו, השתמשת בתוכנה מאתר היצרן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קליק ימני על המחשב שלי, מאפיינים, לחת על לשונית חומרה, מנהל התקנים, אחר כך בטבלה תרחיב את האפשרות Disk Drives, תזהה את אותו HD תלחץ עליו פעמיים... מכאן תחפש אפשרות כלשהי באחד הלשוניות אפשרות לשינוי שורה כלשהי ל-Ultra DMA 5

אני פשוט עובד עם SATA ולכן אין לי אפשרות לאמר לך איפה בדיוק לשנות את השורה הזאת אבל אתה אמור למצוא אותה בקלות עד כמה שאני זוכר.

הDMA זה מהירות הקריאה/כתיבה של ההארדיסק ואם הוא לא עומד על המקסימום שהוא Ultra DMA 5 אז מהירות הקריאה/כתיבה תהיה איטית יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קליק ימני על המחשב שלי, מאפיינים, לחת על לשונית חומרה, מנהל התקנים, אחר כך בטבלה תרחיב את האפשרות Disk Drives, תזהה את אותו HD תלחץ עליו פעמיים... מכאן תחפש אפשרות כלשהי באחד הלשוניות אפשרות לשינוי שורה כלשהי ל-Ultra DMA 5

אני פשוט עובד עם SATA ולכן אין לי אפשרות לאמר לך איפה בדיוק לשנות את השורה הזאת אבל אתה אמור למצוא אותה בקלות עד כמה שאני זוכר.

הDMA זה מהירות הקריאה/כתיבה של ההארדיסק ואם הוא לא עומד על המקסימום שהוא Ultra DMA 5 אז מהירות הקריאה/כתיבה תהיה איטית יותר

תודה רבה.

בכל מקרה, יש לי פרט חדש שיכול כנראה לעזור..

כמו שאמרתי, אני יכול לשחזר את הבעיה כאשר הביטורנט שלי פתוח, ועשיתי בדיקות לראות מה קורה למחשב בזמן שהביטורנט פתוח.. אני חושב שזה יכול לעזור למציאת הבעיה.

אז מה שקורה זה שהביטורנט מתחיל לעבוד, פתאום הורדת (אחד מהקבצים) נתקעת, ואז המעבד מתחיל להשתגע, מגיע ל50% (כלומר שאחת מהליבות נמצאת ב100%) ואחרי כמה דקות המחשב נתקע, ולא נדלק עד שאני לא מכה אותו לכמה דקות...

יכול להיות שמדובר בבעיה במעבד? או באחת מהליבות שלו?

איך אני בודק את זה?

שוב תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...