פוטין לארה"ב: אל תציבו מערכות נ"ט באירופה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פוטין לארה"ב: אל תציבו מערכות נ"ט באירופה

בייגל טוסט

Recommended Posts

רוסייה מעוניינת לחזור להיות מעצמה רבת כוח והשפעה בעולם כפי שהיתה בעבר ומנסה לנצל את החולשה של אירופה וארצות הברית ולצבור כוח על חשבונן.

אבל אני לא יודע כמה הם יכולים לעשות את זה.אם הם ינסו לחזור להיות מעצמה צבאית אדירה כמו פעם(לא שהיום אין להם צבא..)זה יעלה להם בכלכלה שלהם,כי היא לא מספיק חזקה כדי להוות ציר צבאי וגם חברתי ביחד.

תסתכלו איך רוסיה לא מהססת לימכור גרעינית לאיראן שתוכל בסופו של דבר לאיים עליה עם הנשק הזה, ואיך היא מוכרת לכול אירגון אפשרי כולל לצ'צנ'ים! וכול זה תמורת עוד כמה ירוקים. המהלכים שלה כמובן מביאים לה דריסת רגל לא מבוטלת שמובילה לחוסר יציבות שיביא בסופו של דבר ל "רק אלוהים יודע מה" אבל לא נראה שהיא תחזור להיות מעצמה אדירה ויציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^

איבדתי אותךבפוסט הזה... נסה להיות יותר ברור!

רוסיה כיום מעצמה לכל דבר, מכמה סיבות פשוטות:

1. יש לה מספיק יכולת גרעינית כדי להשמיד את כדור הארץ כמה פעמיים, זה לבד נותן לה מספיק משקל וכבוד בקרב אומות העולם.

2. שנית רוסיה(ולא מדינות ערב) היא הספקית נפט וגז הגדולה בעולם נכון להיום, זה לבד נותן לה השפעה כבירה על כמעט כל דבר. http://www.sikurmemukad.com/sikurim/year2006/international.htmlurl

אבל בגדול אני לא מאמין שרוסיה תרצה להציב את עצמה כנג הציר ה"דמוקרטי" בראשות ארה"ב, היא רוצה להיות בעלת השפעה באותו קנה מידה אבל לא בתור אויבת!

ועוד משהו קטן ואישי:

הייתי מעדיף עשרות מונים הנהגה כמו ברוסיה כיום מאשר הביזיון המסריח שיש לנו עכשיו!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים בצד את השטויות האלה, ותראה איך רוסיה משקמת את עצמה כלכלית וחברתית!

המדינה דואגת לתושביה שלא כמו פה שמפקירים אותנו על ימין ועל שמאל(ראה הכתבה האחרונה שפורסמה וגם נידונה פה באתר בנוגע להפקרות בנגב! וזו רק דוגמה אחת מני רבים)

המדינה שם לא מנסה לתמרן את תושביה ולא לנסות לעבוד אליהם כמו הנבלות שמנהיגים את המדינה הזו למשל שמבצעים חלטורות על חשבון האזרח הקטן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, אתה אשכרה חי בסרט מדע בדיוני.

שים בצד את השטויות האלה

שטויות? במדד השחיתות העולמי רוסיה קיבלה ציון 63 לשנת 2006, ואילו קיבלה ציון 83.

רוסיה אמנם משקמת את עצמה חברתית וכלכלית, אבל בקצב מאוד, מאוד איטי ורמת החיים במדינה עדיין נמוכה מאוד מהסטנדרט בעולם המערבי ובישראל.

המדינה דואגת לתושביה שלא כמו פה שמפקירים אותנו על ימין ועל שמאל(ראה הכתבה האחרונה שפורסמה וגם נידונה פה באתר בנוגע להפקרות בנגב! וזו רק דוגמה אחת מני רבים)

המדינה שם לא מנסה לתמרן את תושביה ולא לנסות לעבוד אליהם כמו הנבלות שמנהיגים את המדינה הזו למשל שמבצעים חלטורות על חשבון האזרח הקטן!

כל מה שאמרת - רק הפוך. פשוט אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מאיפה בדיוק אתה שואב את הידע העצום הזה?

בו ותחלוק אותו איתי, כי אני תמיד מוכן ללמוד!

שטויות? במדד השחיתות העולמי רוסיה קיבלה ציון 63 לשנת 2006, ואילו קיבלה ציון 83.

בא אני הגיד לך מה אני חושב על זה..

לא שם על זה קמצוץ! אני חיי במדינה הזאת ואני זה שאוכל את החרא של הממשלה הזאת!

וכל מה שאני אומר נובע מידע שנרכש הן משיחות אם אנשים שחיים ברוסיה והן מאותה תקשורת "רדופה" - כפי שאתה מתאר אותה - ברוסיה!

ותאמין לי יש לי מושג על מה אני מדבר!

(בעצם על תאמין, אף אחד לא מחייב אותך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן מאיפה בדיוק אתה שואב את הידע העצום הזה?

בו ותחלוק אותו איתי, כי אני תמיד מוכן ללמוד!

א) חייתי שם, כמו גם כל המשפחה שלי

ב) מהתקשורת האובייקטיבית העולמית

אני חיי במדינה הזאת ואני זה שאוכל את החרא של הממשלה הזאת!

גם אני חי במדינה הזאת, ועדיין יש לי מספיק שכל כדי להבין שהמצב פה טוב בכמה סדרי גודל מאשר ברוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התקשורת האוביקטיבית האמת אני חושב שמושג כזה לא ממש קיים, כל מדינה בצורה כזאת או אחרת מכתיבה לתקשורת "שלה" מה לפרסם וגם איך לפרסם!

לגבי הדעה שלך בנוגע לרוסיה, רמת החיים שם, השחיתות וכדומה, אין לי מה להגיד אם אתה טוען שידע זה נצבר מניסיון, מי אני שהחלוק אליך.

אבל אם זאת אני לא חייב להסכים אם הדעות שלך, לא כולם בכל אופן כי אני בטוח שיש דברים שאני לא יודע!

רוסיה עברה מהפך משמעותי מאז הפירוק, ובשניים האחרונות היא כפי שאומרים על דרך המלך(אם הרבה מעמורות, אבל עדיין בכיוון חיובי).

ובכל מה שנוגע למדינה שלנו... כל מה שיש לי כלפיה זאת אכזבה עמוקה, מהדרך שהיא מתנהלת ומונהגת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) חייתי שם, כמו גם כל המשפחה שלי

ב) מהתקשורת האובייקטיבית העולמית

גם אני חי במדינה הזאת, ועדיין יש לי מספיק שכל כדי להבין שהמצב פה טוב בכמה סדרי גודל מאשר ברוסיה.

תקשורת אובייקטיבית, שמאוד רוצה יחס טוב מארה"ב- שעדיין פרנואידית בקשר לקומוניזם...

לגבי קצב הפיתוח- אל תשקח שכל דבר ברוסיה דורש הרבה כסף... לסלול כביש בין עירוני זה לא 100 מטר כמו פה, זה 100 ק"מ במקרה הטוב... כנ"ל לגבי שאר התשתיות (חשמל, לדוגמא)... וגם המפעלים שנבנו לפני 30 שנה ודורשים שיפוץ זה לא איזה מיבנה של 50X30 כמו מיבני תעשייה "סטאנדרטיים" בארץ... שם יש מפעלים בגודל של עיר (לא ממש קטנה...)

ובגלל שבארץ כולם זה "אח-של-חבר-של-דוד-מצד-סבא-..." אז לא כל השחיתות צפה על פני השטח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשורת אובייקטיבית, שמאוד רוצה יחס טוב מארה"ב- שעדיין פרנואידית בקשר לקומוניזם...

לא צריך להיות גאון גדול כדי לעשות 1+1 כשרשתות שמתחו ביקורת על הממשלה נסגרות וכשעיתונאים נרצחים.

ובגלל שבארץ כולם זה "אח-של-חבר-של-דוד-מצד-סבא-..." אז לא כל השחיתות צפה על פני השטח...

מדובר על מדדים אובייקטיביים שבוחנים את תהליכי קבלת ההחלטות במדינה וקיומם של מנגנוני בלימה ואיזון, אין קשר למה שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להיות גאון גדול כדי לעשות 1+1 כשרשתות שמתחו ביקורת על הממשלה נסגרות וכשעיתונאים נרצחים.

נכון, אבל עדין זה לא עושה את התקשורת אובייקטיבית...

אני לא אומר שהכול שם בסדר וסתם מעלילים, אבל אני חושב שהעיתונות מסקרת את המצב באופן לא פרופורציוני... מה גם שהעיתונאות הרוסית רודפת אחרי רייטינג (=פירסום= ספונסרים= כסף) בצורה כל כך בוטה, שהם לא ממש עושים את העבודה שלהם (בתור כלבי שמירה של הדמוקראטייה, או משהו כזה...). אם הם היו "יושבים" יותר על סיפורים של שחיתות וכו', המודעות הציבורית הייתה עולה ויכול להיות שהמצב הייה משתפר... הבעייה רק שהספונסרים בד"כ אחראים על רוב השחיתות שם...

מדובר על מדדים אובייקטיביים שבוחנים את תהליכי קבלת ההחלטות במדינה וקיומם של מנגנוני בלימה ואיזון, אין קשר למה שציינת.

לא הבנתי... באיזה מדדים מדובר?

וקבל החלטות, כגון מינוי ראשי מחלקות בעיריות, שכל המחלקה שלהם זה הראש והתנדר שלו? או כל הג'ובים שכל הח"כים וונאביז מסדרים לחברי המרכזים\ מקורבים\ כאלה שצועקים חזק את השם שלהם בפריימריז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא ותשווה לישראל, למשל:

http://www.globalintegrity.org/reports/2006/RUSSIA/scorecard.cfm

אני חושב שהעיתונות מסקרת את המצב באופן לא פרופורציוני... מה גם שהעיתונאות הרוסית רודפת אחרי רייטינג (=פירסום= ספונסרים= כסף) בצורה כל כך בוטה, שהם לא ממש עושים את העבודה שלהם (בתור כלבי שמירה של הדמוקראטייה, או משהו כזה...). אם הם היו "יושבים" יותר על סיפורים של שחיתות וכו', המודעות הציבורית הייתה עולה ויכול להיות שהמצב הייה משתפר... הבעייה רק שהספונסרים בד"כ אחראים על רוב השחיתות שם...

מה..? יש לך מושג בכלל מה נכתב/משודר בתקשורת הרוסית? מי שיושב על סיפורים של שחיתות נסגר/נעצר, *אין שם חופש עיתונות*!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה לא אומר שהנתונים נכונים... ואני לא אומר שהם שגויים לגמרי, פשוט ההפרש יכול להיות הרבה יותר קטן...

ב. יש שם עיתונאים בודדים שמקדמים סיפורי שחיתות... בארץ, לדוגמא, אם רוצים להפיל רוה"מ, כל התקשורת תמרר לו את החיים...

בקיצור, אני חושב שסתם עושים מזה עיניין גדול מידי... אולי המצב שם חמור, אבל לא הרבה יותר ממקומות אחרים (לא כמו שמנסים להציג את זה, כאילו יש שם מאפייה עם איזה דון שמנהל את המדינה לטובתו האישית בלבד... חוץ מזה, רוסים זה לא העם הכי סימפאטי, ולא משנה מי יהייה שם בשלטון, שחיתות וגישה דיקטאטורית תמיד יהיו... רק הרמה תשתנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

איבדתי אותךבפוסט הזה... נסה להיות יותר ברור!

רוסיה כיום מעצמה לכל דבר, מכמה סיבות פשוטות:

1. יש לה מספיק יכולת גרעינית כדי להשמיד את כדור הארץ כמה פעמיים, זה לבד נותן לה מספיק משקל וכבוד בקרב אומות העולם.

2. שנית רוסיה(ולא מדינות ערב) היא הספקית נפט וגז הגדולה בעולם נכון להיום, זה לבד נותן לה השפעה כבירה על כמעט כל דבר. http://www.sikurmemukad.com/sikurim/year2006/international.htmlurl

אבל בגדול אני לא מאמין שרוסיה תרצה להציב את עצמה כנג הציר ה"דמוקרטי" בראשות ארה"ב, היא רוצה להיות בעלת השפעה באותו קנה מידה אבל לא בתור אויבת!

יש כמה פרמטרים שעל פי הם אפשר ליקבוע מי היא מעצמה. רוסייה היא אכן מעצמה אבל כרגע ארצות הברית עולה בכמה בפרמטרים מסויימים עליה , מה שהופך אותה כרגע למעצמת על. אפשר לחלק את הפרמטרים שעל פיהם אפשר ליקבוע מי היא מעצמה: עוצמה צבאית, כלכלה, חוסן חברתי - יציבות המשטר ו קשרים דיפלומטים\בריתות צבאיות עם מדינות והיכולת להשפיע עליהם. אני לא רוצה להרחיב כרגע יותר מידי אז מספיק שתעבור על הפרמטרים שהצגתי אחד אחד ותראה שכרגע רוסיה נמצאת בנחיתות יחסית על פני ארצות הברית. אף אחד לא מטיל ספק ביכולתה של רוסיה להשמיד את העולם בלחיצת כפתור אחת אבל זה לא הכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...