בעיה בחיבור מחשב נייד לרשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בחיבור מחשב נייד לרשת

zeroone

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי רשת עם 3 מחשבים 2 רגילים ואחד . הנייד לא רוצה להתחבר לרשת.

אם אני שם מחשב רגיל במקומו הוא מתחבר כך שהקו תקין.

לעומת זאת אם אני מחבר אותו בכבל קצר להאב הנייד מתחבר. הכבל לחדר אורכו כ- 25 מטר

האם זו יכולה להיות סיבה? (אל תשכחו שלמחשב רגיל הוא כן מתחבר בלי בעיה).

כרטיס הרשת בנייד של קומפאק הוא XIRCOM משולב ומודם.

בבקשה עזרתכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זה לא קשור לאורך הכבל, לפי התקן כבלים של CAT5 יכולים לעבוד באורך של עד 100 או 150 מטר ככה שאין לך מה לדאוג..

יכול מאוד להיות.. שמסיבה כל שהיא הכרטיס רשת שלך לא מסוגל לעבוד על הכבל הזה בגלל שהגידים לא מסודרים לפי התקן (זאת בעיה מוזרה אבל זה קורה...)

תבדוק את סדר הצבעים בראשים של הכבלים, זה צריך להיות אחד מ- 2 התקנים הבאים:

תקן 658A - לבן-ירוק \ ירוק \ לבן-כתום \ כחול \ לבן-כחול \ כתום \ לבן-חום \ חום

או תקן 658B - לבן-כתום \ כתום \ לבן-ירוק \ כחול \ לבן-כחול \ ירוק \ לבן-חום \ חום

מסתבר שכאשר מדובר בכבלים באמת ארוכים יש חשיבות לכך שסדרי הצבעים (יותר נכון הזוגות של הכבלים) יהיו לפי אחד התקנים ולא סתם לפי אותו סדר בשני הקצוות של הכבל אחרת באמת יכולות להיות בעיות החל מבעיות מהירות (קלות יחסית) עד להפסקה מוחלטת של העבודה.. אתם אולי חושבים שזה שטויות אבל לי היתה את הבעיה הזאת..

הסיבה לכל שעם כרטיס רשת אחד זה עובד ואם השני לא זה בגלל שכרטיסי רשת מסוימים (בדר"כ כאלה של או 3COM) יכולים להתגבר על ההפרעות שנגרמות מסדר לא נכון של הגידים בכבל למרות שגם כרטיסים אלה לא תמיד מצליחים להתגבר על הבעיות..

הפתרון שלי הוא שתלך לחנות מחשבים ותבקש שילחצו לך ראשים חדשים לכבלים ושהם יהיו בסדר הנכון לפי התקן.. אם גם זה לא עובד אז כתוב לנו עוד הודעה.. בהצלחה... אצלי זה עבד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כן.... הייתה לי בעיה כזאת בבית... הסדר של הגידים בראשי הכבלים היה אמנם זהה בשני הקצוות אבל הסדר היה לא לפי התקן וכאשר הראשים הוחלפו והגידים סודרו לפי התקן הבעיה נפתרה..

דרך אגב.. הבעיה הזאת הולכת ומשפיעה יותר ויותר בהתחשב באורך הכבל, עם כבל קצר של כמה מטרים בודדים אכן תהיה פגיעה במהירות (אבל סביר להניח שהיא לא תורגש) ובכבלים ארוכים כמו שנאמר פה (25 מטר) המהירות יכולה לרדת עד למצב של מהירות בלתי נסבלת או בכלל לא לעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני יודע מה סוג הכבל שלי.

בכל אופן הוא כבל אפור ודק עם 4 גידים

רשום עליו

TELDOOR 2X2X26 UPT CATEGORY 5 CABLE PATCH CABLE

באשר ללחיצה יש לי לוחץ ואני לוחץ לבד. אי אפשר להשחיל בצנרת כבל עם קצה RJ45.

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהכבל שלך לא לחוץ טוב.. אני ממליץ לך ללחוץ את זה מחדש, והפעם את כל ה- 8 גידים לפי אחד מהסטנדרטים,

עוד מידע על הכבלים והסטנדרטים אתה יכול למצוא ב: http://www.duxcw.com/digest/Howto/network/cable/cable5.htm

הכבלים שלי לחוצים בסטנדרט 568B וזה עובד מצויין, הייתי ממליץ לך להשתמש בזה..

אם תצטרך עוד משהו אל תהסס להשאיר הודעה...

עומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

אבל עם תשים לב הרי השחלתי חוט של 4 גידים אז לא אוכל ללחוץ 8

סדר הלחיצה בכבל ישר 4 גידים הוא כמו שלחצתי.

קראתי בזמנו את הבעיה שלך והיא לדעתי נבעה מחוסר התאמה ביו החיווט לשקע בקיר ובין חיבור הכבל RJ45

לדעתי אין משמעות לצבעים ובלבד שהסדר נשמר. שמירת סדר צבעים מסוים טוב מבחינת התקן אבל מה משמעות צבע הציפוי על חוט נחושת לגבי ההולכה שלו.

אצלי אגב אין שקע בקיר ולמעשה הכבל יוצא מההאב ומתחבר ישירות לכרטיס בקיר.

האם סוויצ' במקום האב יכול לעזור?

אגב מה ההבדל ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...