הסרט Blood Diamond - מומלץ בחום! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסרט Blood Diamond - מומלץ בחום!

J0HNiE

Recommended Posts

הסרט פשוט מרגש ובעל השפעה שעוד לא ראיתי כמוהו.

הסרט מדבר על המלחמה באפריקה ששם נרצחים כל יום אלפים!!

ויש לי גם חבר מדרום אפריקה שמספר על זה.

עזבו אני לא רוצה להרוס לכם את הכיף אז נפסיק :)

אבל הסרט ממש טוב!

ומי שראה ספרו איך ראיתם את הסרט בעינייכם ,האם היה שווה?

עוד מידע על הסרט @ http://www.imdb.com/title/tt0450259/

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרט באמת יפה ראיתי אותו לפני כמה שעות...לא הבנתי למה לאונארדו כל הסרט מדבר כמו נייגר , רק לקרת הסוף הבנתי.

מה היה לא להבין? הוא נולד בזימבבואה, אם פעם שמעת מישהו שנולד בדרום אפריקה למשל יש להם מבטא כבד.

אני מסכים שהסרט מעולה אבל אם מתחילים לחשוב קצת הוא דיי קיטץ' אמריקאי וכל ההפיי אנדינג הזה נראה דבילי לגמרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פעם אני הזכרתי את יהלומי הדם או פרסמתי פוסט כזה או אחר עליהם. מדובר ביהלומים אשר חופרים בעיקר בסיירה לאון ובאיזור "מקור התוכי" (חבל קטנטן במערב אפריקה). חופרים אותם, פיזית, בעיקר ילדים ובני נוער שנלקחו בשבי בידי מורדים מקומיים אשר מאיימים עליהם בנשק (לאחר שכבר רצחו את בני משפחתם ושמו אותם על סמים קשים בכוונת תחילה כדי שיעבדו בלי התנגדות בשביל המנה), כורתים להם איברים והורגים אותם מבלי להניד עפעף כשחושדים בהם בגניבה או סתם בשביל הספורט. רבים מיהלומי הדם גם מממנים טרור איסלאמי - חלק מסוחרי הנשק איתם עוסקים המורדים באיזור מקושרים עם אל-קעידה וארגוני טרור נוספים. עובדה עצובה אחרת היא שסוחרי יהלומים רבים בארץ מתעלמים מעובדות אלו וקונים את "יהלומי הדם" בכל זאת. בגלל התופעה של יהלומי הדם נהוג עתה להשתיל חלקיק רדיוקטיבי ביהלומים חוקיים - יהלום שהחלקיק אינו קיים בו, מקורו אינו ידוע ועלול להיות יהלום דם. כן, סוחרי יהלומים בארץ קונים יהלומי דם (יש לי מקור פנימי וגם התפרסמה כתבה לא מזמן ב"NRG"). תראו לעצמכם - בחור צעיר בברוקלין קונה יהלום לארוסתו, יהלום שמכספו ימומן הפיגוע הבא.

בנוסף לכך, כריית היהלומים פוגעת בקרקע באיזור - שלא כמו זהב, את היהלומים כורים בשטח פתוח ולא במכרות - בשטח נשארים בורות שהורסים את האדמה ולא ניתן יותר לגדל בה גידולים חקלאיים מה שאומר שמי שיהלומים בידיו מתעשר ומי שלא - ימות מרעב כי גם תירס אין איפה לגדל.

כמובן שבאתר של AMNESTY יש הסבר מורחב יותר:

http://www.amnestyusa.org/diamonds/index.do

http://www.blooddiamondaction.org/

נער שכרתו את ידו

006.jpg

ילדים ונערים מתים שנרצחו או מתו ממלאריה, הנפוצה באיזור לאור הבורות אותם משאירים הכורים אשר מתמלאים במים ומהווים מקום גידול לזחלי יתושים. שימו לב שגפיהם של חלק מהם כרותות:

RapaportFairbig.jpg

"ילדים-חיילים", רובם על סמים, כדי למנוע התנגדות, ומשפחותיהם נרצחו - רבות מחריכים אותם לרצוח את משפחותיהם במו ידיהם:

_38843765_conflictdiamondsbody203.jpg

אם זה לא מספיק, אני לא יודעת מה כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

טוב, רק עכשיו יצא לי לראות את הסרט, ואני חייב להגיד, WOW.

הוא מתאר בצורה משכנעת את הזוועות שהיו/עדיין שם, אני ידעתי שהמצב גרוע אך לא עד כדי כך.

הסרט מומלץ בחום, הגעתי לסרט עם ידע בסיסי בנושא, אבל עכשיו אני לא חושב שאני אשכח את זה ... או איך קוראים לסיירה לאון (שמשום מה אני תמיד בלבלתי אותה בשם על סרי-לנקה).

אין לי ממש מה להגיד, הסרט מצוין, עשוי טוב ומעביר מה שהוא צריך להעביר, זעוות בעיקר.

אני מצטער שלא ראיתי אותו בקולנוע, אבל גם על המסך הקטן (מאוד) הוא עדיין מעביר את האפקט הזה שאני לא ממש יכול לתאר במילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער שלא ראיתי אותו בקולנוע, אבל גם על המסך הקטן (מאוד) הוא עדיין מעביר את האפקט הזה שאני לא ממש יכול לתאר במילים.

BUSTED!

חח סתם ;)

סרט מצויין עם משחק מעולה של דיקפריו, מצליח להעביר את המסר על יהלומי דמים 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...