ג'ינין ג'נין ... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ג'ינין ג'נין ...

udicol

Recommended Posts

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמי שמעלה (שולמית אלוני) על הנס את "הצלחת" הפלסטינאים נגד הכיבוש, מדגישה את הפער העמוק שנוצר בין העם הזועק את כאבו (ממותם של 13 חיילים (נשאל ? גיבורים ? ( ! חס וחלילה ! ))) לבין גיבור תרבות חדש מוחמאד באכרי. אך אויי לנו ולשמאל קיצוני שמשדר אוילות כזו.

אינני מכיר אידיוטיזים כזה בעולם הנאור. אם נשווה מול ארה"ב - קומץ תמהונים זועקים נגד מלחמה בעיראק, אבל להציג סרט, על אוילות האמריקאים כנגד לוחמי "חופש" אפגניסטנים? - לא ידידיי - זה לא יקרה לעולם.

דוגמא הבאה ?

אני חושב שאין.

אנחנו הדוגמא הנאורה, שתקריב את האדם למול ה- נאורות והתרבות של "לראות" את האחר למול הטרגדיה שלו, עצמו.

ובני משפחתו , סייעו לרצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, אתה מכיר את מייקל מור?

עושה תכנית בטלויזיה שיורקת לכל הממשל בפרצוף ואומרת את מה שהיא חושבת

(אגב, הוא פעם ניסה להריץ עץ פיקוס לסנאט ואם היו סופרים את הwrite-in votes הוא היה מנצח במחוז אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך להבדיל בין סאטירה לעובדות מלחמה.

עדיין _לא_ הגיע אפגאני אזרח ארה"ב שמציג סרט אודות חיילי ארה"ב (הלא הם גיבורי האומה) ופשיעהם "לכאורה" נגד האנושות (?).

אני בטוח שסנאטורית לשעבר הייתה מוחרמת (אהה, אז הם כנראה לא נאורים "ברמה" שלנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן udicol דווקא צודק - תוכניות סאטיריות שמתבטאות נגד הממשל יש גם אצלנו (יצפאן, שי ודרור וכד');

באמת קשה לי להאמין שהצנזורה האמריקאית תשחרר למסכי הקולנוע שלה סרט תיעודי על הנזק שהצבא האמריקאי גרמ באפגניסטן, ביוגוסלביה או בסומליה (או בדרום אמריקה, אבל שם הכל נעשה בשקט בשקט...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שצריך להבדיל בין סאטירה לעובדות מלחמה.

עדיין _לא_ הגיע אפגאני אזרח ארה"ב שמציג סרט אודות חיילי ארה"ב (הלא הם גיבורי האומה) ופשיעהם "לכאורה" נגד האנושות (?).

אני בטוח שסנאטורית לשעבר הייתה מוחרמת (אהה, אז הם כנראה לא נאורים "ברמה" שלנו).

מייקל מור הוא עיתונאי ואקטיביסט.

אתר הבית שלו

סרטיו וספריו כולם ללא צנזורה.

שים לב כאן

Friday, July 26th, 2002

http://www.iacenter.org/iraq.htm

Read about all the good US sanctions on Iraq have done. Maybe call your representatives in Congress afterwards and congratulate them.

ולא רק הם

שם אמנים לא נסקלים אם הם מפרסמים עצומות נגד מתקפה עתידית בעירק:

green day are aint no יפה ירקוני

אז לפני שאתם סוקלים את שולמית אלוני על הצגה לימודית של הסרט (ואגב אני בטוח שבקורסים מסוימים מראים סרטי תעמולה נאציים

איך לכם שמץ של מושג איך היא פירשה את הסרט ומה היא בדיוק אמרה ואיך זה קשור לקורס- שוב גזר דין ללא משפט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמהונים, אמרנו ?

מעניין איך התגובות של אותם תמהונים בתקופת מלהע"ה II , משהוא בסגנון "German War ?! For What " - ואז כולם יענו -

, ? For The Jude" - ואז בבפריים טיים כולם יצחקו ויעבירו עוד ערב מצחיק, עם עיתונאי סאטיריקן - שיודע להעביר את הלילה היטב.

זו בדיוק הסיבה שהצליחו להשמיד כמה מליוני בני אדם, בגלל שהחב'רה העבירו ערבים טובים מול הקאזינו והטלויזיה (אולי רדיו וקאברטים , אז הטלויזיה היתה נחלת העשירים או שלא).

כן ומומחים תמיד ידעו לפרש את ה-"בדיעבד" הידוע לשימצה. דברים בסגנון "ידעתי" ו"היינו בטוחים".

לסיכום:

_אף_ אחד לא סקל איש.

_אף_ אחד לא גזר דין.

_כולנו_ מביעים דעה .

כיוון שקשה לך עם התופעה של הבעת דעה ו/או קבלת דעות שונות , אני מציע להפסיק עם הדיון הנוכחי.

נ.ב - חבל שלא מקרינים בארץ את התוכניות "המדהימות" שמפיקים במצרים - משהוא בסגנון "פרוטוקול זיקני ציון "... משהוא בסגנון .

חופש דיבור מעל לכל , גם שקרים ארורים וסרטי כזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קשה לי בכלל..

לא ראיתי את ג'נין ג'נין ואני גם לא מתכוון לראות,

אני לא סנגור לא של הסרט הזה ולא של שולמית אלוני.

אני גם לא רואה שום דבר פסול בהצגת שצונזרו ע"י אנשים פרטיים- להפך, אני מברך על זה ולא משנה אם זה יהיה סרט

שמצדיק את רצח רבין או סרט על הכיבוש.

עוד דבר שאני לא רואה, זה איפה בדיוק נפלתי בהקשבה לדעות אחרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"סובלנות במשפט" מתוך דיון ארוך בנושא הסובלנות בחברה הישראלית.

מדברי השופט ברק :

"חברה דמוקרטית, מעצם אופיה ומהותה, מבוססת על סובלנות לדעות הזולת. בחברה פלורליסטית הסובלנות היא הכוח האחד המאפשר חיים משותפים. על-כן, כל אחד מבני הציבור נוטל על עצמו את 'הסיכון' של פגיעה מסויימת ברגשות, הנובע מהחלפה חופשית של דעות. אכן, חברה המבוססת על פלורליזם חברתי, חייבת לאפשר החלפת דעות, גם אם יש בכך כדי לפגוע ברגשות המתנגדים לאותן דעות... על-כן, מעצם מהותו של המשטר כמשטר דמוקרטי מתבקשת הכרה ברמה מסויימת של חשיפה לפגיעה ברגשות בני הציבור. פגיעה 'קשה, רצינית וחמורה', המצדיקה הגבלה של חופש הביטוי במסגרת צנזורה על סרטים, היא אותה פגיעה העולה על 'רמת הסיבולת' בחברה דמוקרטית... 'רמת הסיבולת' של החברה שלנו להבעתן של דעות חולקות, הנעשות על-פי החוק, היא גבוהה ביותר. רק במקרים נדירים ויוצאי דופן ניתן יהא להצביע על פגיעה 'קשה, רצינית וחמורה' של סרט... אלה חייבים להיות מקרים המזעזעים את אמות הספים של הסובלנות ההדדית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והקשר כאן...?

דנים עכשיו על המקרה עם שולמית אלוני- ולמשפט הנאור הזה (שאגב, אני לא חושב שאתה מאמין בו בלב שלם אבל זה לא הנושא)

אין שום קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רואה קשר - צר לי.

יש גבול לסיבולת שקבוצה מסויימת יכולה לסבול ולקבל. שקר וסרטי הבל שמוצגים במוסד אקדמאי יכול לפרוץ את גבול הסיבולת של קבוצה כזו או אחרת של אוכלוסייה, ולכן מקום הצנזורה - שריר וקיים.

אחד מהרוגי קרב ג'נין הוא אייל צימרמן ז"ל שסיים תואר שני ועבד בביטחון של האוניברסיטה שבה אני עובד ולומד. הסרט הזה פוגע בי (לא שזה מזיז לך) ולעוד מס' לא קטן של משפחות (אולי הם חסרי תרבות בשבילך ) בארץ.

ניפנוף דגל ה"דמוקרטיה" ו"חופש הביטוי" לא משחק כאן, כיוון ששופטים החליטו מהיא רמת סובלנות ואיך אפשר להתגונן נגד אווילות מצד סרט כזה או אחר.(או, הינה שופטים החליטו ולא אני - לדידך ושמחתך).

ועדת הצנזורה היא גוף השייך למשרד התרבות המדע והספורט. עצם הקרנת הסרט הוא בגדר כפייה על תלמדי קורס (ממש לא מעניין אותי איזה קורס זה).שולמית אלוני שמה ללעג את הוועדה (שכנראה לא מדובר באנשים פרטיים ) בטענות מלחמת "נאורות" ומוסריות מטומטמת לחלוטין.

הנושא הוא לא בדיוק שולמית אלוני כי אם "ג'נין ג'נין - הסרט".

"...המצדיקה הגבלה של חופש הביטוי במסגרת צנזורה על סרטים..."

לזכר הנופלים בקרב ג'נין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה רשום שזה בגדר חובה של הקורס? תראה לי.

שקר וסרטי הבל שמוצגים במוסד אקדמאי יכול לפרוץ את גבול הסיבולת של קבוצה כזו או אחרת של אוכלוסייה

חבל. אתה בחרת לגור במדינה דמוקרטית עם אוניברסיטאות חופשיות..

אני מחפש ולא מוצא את הפגיעה בך ובחיילים שנפלו בג'נין בכך שהסרט מוקרן כחלק מקורס באוניברסיטה.

הצנזורה הזאת שאתה כל כך גאה בה, לא תופסת על מוסדות אקדמאיים והקרנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי הלא מלומדת (לא ממקור ראשון ולא ראיתי את הסרט) לא היו ולא נבראו כאמתלות המתוארות שם. הבל הבלים וגיבוב ארוג של חצאי שקרים ושקרים מלאים.

אך לא על כך אני מדבר, אני מתריע דווקא על הצנזורה: למה נראה להם, שם למעלה, שאנו, העם, עוד זקוקים לשמרתפים?! כולנו ברי-דעת, אנשים מבוגרים ולמודי חיים יכולים להחליט בעצמנו מה לראות (ולא), איך, מתי ולמה.

לדעתי, במידה והסרט היה משודר באופן פתוח לכל - רבים כגון אותו ד"ר צנגן היו קמים על במות קולנועים, רבים עוד יותר היו מקשיבים ולמדים ואף רבים רבים מהם היו מדרים רגליהם ממנו בכלל. הסרט, במחוזותינו, אם-כן היה זוכה למפולת כלכלית והדו התיקשורתי היה זעום. מקרים כגון ח"כ שולמית אלוני בוודאי שלא היו קוראים (על אף הפסול שהיה, ויתכן, בדבר) ואנו כולנו (או, לכל הפחות רובנו המוחלט) היינו מראים, ברגלינו, חרם אזרחי, סולידריות ואמונה בצדקתם ומוסריותם של לוחמינו.

עם המאבד אמונתו בצדקת דרכו מסוכן ונורא מכל... (ואני לא חושב שצריכים, גם בת'רד כזה, להכנס לויכוחים פוליטיים).

לסיכום ובקצרה, הת'רד נגרר לויכוח פוליטי ולא נשאר במסגרת הנושא המקורי - קל כ"כ לאבד כיוון, אך לא לשים-לב לנושא כה גדול? אני, למשל, איני צריך שמרתף! הדבר היחידי שהאיסור (ובעיקבותיו החגיגה התקשורתית, עקיפתו, הפרתו וכד') עשה, לאדם שכמוני, הוא רצון עז לדעת במה ועל מה מדובר? (בדומה לאמרה: bad publicity is good publicity). למזלי כבשתי יצר זה (שנוצר, כאמור, אך ורק בשל מדיניות "העם לא צריך לדעת") במודע על מה שמדובר / ידובר.

באמת קשה לי להאמין שהצנזורה האמריקאית תשחרר למסכי הקולנוע שלה סרט תיעודי על הנזק שהצבא האמריקאי גרמ באפגניסטן, ביוגוסלביה או בסומליה (או בדרום אמריקה, אבל שם הכל נעשה בשקט בשקט...).

ואני דווקא מאמין שישחררו גם ישחררו, אם האחראים אח"כ יסקלו ::) (או, יותר הגיוני, יותקפו ב"חגיגה תקשורתית" על גבי המסכים, ויהיו כבר מי שיהיו שידאגו להריסתם הכלכלית).

נ.ב - חבל שלא מקרינים בארץ את התוכניות "המדהימות" שמפיקים במצרים - משהוא בסגנון "פרוטוקול זיקני ציון "... משהוא בסגנון .

מצטרף לזה, הלוואי.

היו שלום ותחשבו על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...