שאלת אלחוט - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת אלחוט

yaloner

Recommended Posts

טעיתי בניסוח, אתה צודק, AM וAF הן באמת שיטות אפנון.. אני התכוונתי לכך שיש גלי RF שיש להם תווך תדרים מסוים ושתווך התדרים של FM וAM נמצא בתוך תווך התדרים של גלי הRF.

בלינק שנתתי אומרים שהשימוש בAGC נפוץ בשידור AM, זה לא אומר שהוא לא קיים בשידורים אחרים.

יותר מאוחר אני אשתדל למצוא לך עוד דוגמאות לשידורים אחרים שמשתמשים בAGC.

יש מנגנון כזה במקלט BR27 למשל שהוא מקלט FM, אתה מוזמן לעיין בזה עד שאני אעלה לינקים של דוגמאות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל אין צורך.

הנקודה שלי היא שלא מדובר כאן (ממה שהבנתי) בלהפוך מקלט רדיו AM/FM למד מרחק (שאז, כביכול, אפשר לבטל את ה- AGC).

כל מה שצריך זה לשדר בתדר מסוים אות קבוע (או פולסים, לא משנה), ולמדוד את עוצמת הקליטה. לא צריך כאן שום אפנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מספיק להתווכח.

AGC לא קשור לענין הראשוני בדיון. ה AGC כפי שאתה מתכוון לשידורי רדיו הוא ל AM בלבד היות והמידע ב AM הוא למעשה עצמת הגל שמשתנה ולכן מנגנון כזה נחוץ.

היום אין שום שיטה מודרנית שמשתמשת ב AM כי יש לשיטה הרבה מאוד חסרונות וזאת שיטה אנלוגית כמו גם ה FM (שלא רגיש לאמפליטודה ולא צריך AGC). האפנונים המודרניים בסלולר, ב WiFi, WiMAX הם הרבה (הרבה) יותר מורכבים ודיגיטליים ולא קשורים ל AGC כלל.

ראה ערך 16AQM, 64QAM, PSK, QAM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל אין צורך.

הנקודה שלי היא שלא מדובר כאן (ממה שהבנתי) בלהפוך מקלט רדיו AM/FM למד מרחק (שאז, כביכול, אפשר לבטל את ה- AGC).

כל מה שצריך זה לשדר בתדר מסוים אות קבוע (או פולסים, לא משנה), ולמדוד את עוצמת הקליטה. לא צריך כאן שום אפנון.

אתה לא הופך את המקלט למד מרחק... אתה עדיין יכול לקלוט בו את המידע שלך כמו שהוא. פשוט אתה יכול להשתמש בוא גם למדידת המרחק שזה מה שביקשו.

ההצעה שלך כמובן יכולה לעבוד.. אבל היא תעבוד למרחק קצר יחסית וברגע שתצא מהחדר שבוא נמצא המשדר לא תקלוט שום דבר. אגב, כשאתה מדבר על שידור ללא אפנון אני אישית חושב על שידור באינפרא אדום, אולי אתה חושב על משהו אחר יותר משוכלל?

טוב מספיק להתווכח.

AGC לא קשור לענין הראשוני בדיון. ה AGC כפי שאתה מתכוון לשידורי רדיו הוא ל AM בלבד היות והמידע ב AM הוא למעשה עצמת הגל שמשתנה ולכן מנגנון כזה נחוץ.

היום אין שום שיטה מודרנית שמשתמשת ב AM כי יש לשיטה הרבה מאוד חסרונות וזאת שיטה אנלוגית כמו גם ה FM (שלא רגיש לאמפליטודה ולא צריך AGC). האפנונים המודרניים בסלולר, ב WiFi, WiMAX הם הרבה (הרבה) יותר מורכבים ודיגיטליים ולא קשורים ל AGC כלל.

ראה ערך 16AQM, 64QAM, PSK, QAM

הנה בשבילך דף נתונים של מקלט FM, בדף הראשון יש שרטוט פנימי של המקלט תוכל לשים לב שרגל 9 נקראת AGC,וזה בדיוק המנגנון שאני מדבר עליו.

http://www.stecom.com/datasheet/files_data/BR27_1.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...