Now I've had the time of my life - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Now I've had the time of my life

Guy King

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חו"ל זה הכי אחי. הייתי אמורה לנסוע לחג מולד לגרמניה אבל חליתי ולא עבדתי מספיק החודש אז לא חושבת שזה יקרה ולא בא לי לפתוח את המסגרת שוב.

לי יש תכנון אחר, זה דורש סבלנות ומשמעת עצמית, אבל זה משתלם בענק לאורך זמן. תקשיבי טוב:

נניח שיום בחו"ל בממוצע, עם ללכת להופעות ומודעונים (ומשחקי כדורגל, לי לפחות)והכל, אבל לישון במלון 3 כוכבים או אכסנייה (כי זה ביזבוז כסף מלון איכותי), הייתי אמור עולה בממוצע 750 שקל ליום. עכשיו, 12 ימי חו"ל בשנה לפי זה, עולים 9000 שקל. אם את חוסכת ומשקיעה 90,000 שקל, ומצליחה להשיג תשואה של 10% בשנה נון (השקעה על מדד הבורסה יכולה להניב את זה, או קניית כמה קרנות נאמנות עם היסטורית הצלחות טובה), זה אומר שבשנה, כל שנה, לנצח (!), תוכלי למשוך 9,000 שקל וה-90,000 ישארו שלך. ה-9,000 מסדרים האלו 12 ימי חו"ל בשנה, כולל הכל - בחינם! עכשיו, אפשר להגיד בעצם שכל 7500 שקל מסדרים לך בשנה יום ח"ו"ל אחד, ככה שנגיד 225,000 שקל מסדרים לך חודש בחו"ל בשנה, ואם תצטמצמי ותוציא 500 שקל ליום אז גם 150,000 יוכלו לסדר לך חודש בשנה לחו"ל (בחינם!).

הדרך היא להרוויח כמה שיותר עכשיו, לחיות בזמן הקצר כמה שיותר בקיצוצים ובסגפנות, להשקיע את הכסף כמה שיותר טוב וחכם שאפשר, ואז סכום הכסף שישאר לך יוכל לתת לך בונוס חודשי של מכמה מאות עד כמה אלפי שקלים כל חודש, לנצח (ואם תרצי פעם לקנות משהו יקר או לצאת לטיול יוקרתי וארוך סביב העולם תמיד יהיה לך את הכסף בצד, רק זה אומר שתפסיקי לקבל עליו ריבית. ואם לא - תוכלי להוריש אותו הלאה לילדים שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש תכנון אחר, זה דורש סבלנות ומשמעת עצמית, אבל זה משתלם בענק לאורך זמן. תקשיבי טוב:

נניח שיום בחו"ל בממוצע, עם ללכת להופעות ומודעונים (ומשחקי כדורגל, לי לפחות)והכל, אבל לישון במלון 3 כוכבים או אכסנייה (כי זה ביזבוז כסף מלון איכותי), הייתי אמור עולה בממוצע 750 שקל ליום. עכשיו, 12 ימי חו"ל בשנה לפי זה, עולים 9000 שקל. אם את חוסכת ומשקיעה 90,000 שקל, ומצליחה להשיג תשואה של 10% בשנה נון (השקעה על מדד הבורסה יכולה להניב את זה, או קניית כמה קרנות נאמנות עם היסטורית הצלחות טובה), זה אומר שבשנה, כל שנה, לנצח (!), תוכלי למשוך 9,000 שקל וה-90,000 ישארו שלך. ה-9,000 מסדרים האלו 12 ימי חו"ל בשנה, כולל הכל - בחינם! עכשיו, אפשר להגיד בעצם שכל 7500 שקל מסדרים לך בשנה יום ח"ו"ל אחד, ככה שנגיד 225,000 שקל מסדרים לך חודש בחו"ל בשנה, ואם תצטמצמי ותוציא 500 שקל ליום אז גם 150,000 יוכלו לסדר לך חודש בשנה לחו"ל (בחינם!).

הדרך היא להרוויח כמה שיותר עכשיו, לחיות בזמן הקצר כמה שיותר בקיצוצים ובסגפנות, להשקיע את הכסף כמה שיותר טוב וחכם שאפשר, ואז סכום הכסף שישאר לך יוכל לתת לך בונוס חודשי של מכמה מאות עד כמה אלפי שקלים כל חודש, לנצח (ואם תרצי פעם לקנות משהו יקר או לצאת לטיול יוקרתי וארוך סביב העולם תמיד יהיה לך את הכסף בצד, רק זה אומר שתפסיקי לקבל עליו ריבית. ואם לא - תוכלי להוריש אותו הלאה לילדים שלך).

עמוק.

רק בשבילך צריך לפתוח פה את פורום המדור הכלכלי, תת-פורום "חסכון בכסף -> יותר כסף בבנק, גיליתי את אמריקה"....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או להשקיע בקרנות נאמנות ובכך להחזיר רווחים טובים יותר ואז אתה יכול לבזבז כפול כל מחזור מסוים וזה מתקזז כאילו שלא בזבזת אגורה (בדיוק כמו שגיר מלך הסביר קודם לכן ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בהומור, ובלי מטרה לפגוע.

אבל זה פשוט ברור שאם אתה חוסך אז יש לך יותר כסף לבזבז אחרי זה.

בכנות, בלי ציניות, אני באמת שמח שזה ברור לך ומובן מאליו בשבילך. אז אולי לך בעתיד באמת לא יהיה אוברדראפט (שזה ממש דבר טיפשי לעשות לדעתי, להכנס למינוס), לא תיקח הלוואות (למעט משכנתא), ותקבל הכנסה פסיבית מריבית של כמה מאות שקלים בחודש ויותר. אבל אתה יודע שלרוב האנשים במדינה יש אוברדראפט והם לא מקבלים הכנסה פסיבית מהריבית - אז מסתבר שלהם זה לא כ"כ ברור (או שזה כן והם לוקחים החלטות כ"כ גרועות משום מה).

אתה תתפלץ אם תדע שבאפט לא בוחר להשקיע במניות לפי נוסחאות מתוכחמות אלא רק לפי היגיון, ואולי לא תאמין שיש אנשים בעולם שעשו מיליונים ופרשו לפני גיל 50 (בודדים אומנם) מחסכון ממשכורות בינוניות ומהשקעתו בתבונה לאורך זמן. אתה לא צריך להיות גאון על כדי להיות אמיד מאוד, רק בישראל יש כ-7,500 אנשים שיש להם מעל מיליון שקל בעו"ש (בית ומכונית לא נלקחים בחשבון), בוא נניח שאתה חכם לפחות כמו כמה מהם.

ואתה יודע שאת כל מה שכתבתי זה לא רלוונטי אם אנשים יודעים, כל עוד הם לא מיישמים את זה. אתה מבין, ההודעה שלי ברורה מאליה, אבל עדיין המון אנשים לוקחים הלוואות של כמה אלפי שקלים מתוך ידיעה שהם ישלמו 120% לפחות על מה שהם לוקחים. ורציתי להגיד שבמקום לבזבז היום כסף על חו"ל ומחשב-על עדיף לחסוך אותו, להשקיע אותו טוב, כדאי להגיע לסכומים יפים שיתנו לך הכנסה פסיבית טובה לנצח. Vintir ואם 1500 שקל מספיקים לך לחודש אז מצבך עוד יותר טוב, אולי אני עדיין בהשפעת לונדון בענייני המחירים (סנדביץ' 3.5 פאונד :nixweiss:, וגם שם יחסית בזבזתי. וממש לא קניות של בגדים ;) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הוצאתי המון כסף על כניסות לכל מיני מוזיאונים, טאוור-ברידג',לונדון איי,מאדאם טוסו וכו'.

אבל עדיין, הוצאות בסיסיות: לינה באכסניה - 120 שקל ליום (עם עוד 3 בחדר, מרכז לונדון), אוכל - 80 שקל (10 פאונד), תחבורה (כולל הטיוב ופעם אחת לברמינגהאם, קמברידג' והמפטון קאסל - ארמון באיזור) - 80 שקל ליום, טיסה (חלק יחסי) - 120 שקל ליום. יוצא בערך 400 ליום. עם כניסה לכל מיני אטרקציות ומחזות זמר וקניות הגעתי לממוצע מחפיר של 800, אבל במצב רגיל זה לפחות 500 שקל ליום.

וב-1200 תחשיבי את הכרטיס טיסה, אם הוא עלה 1500 שקל אז זה תוספת של 50 שקל בממוצע ליום, אי אפשר להתעלם ממנו רק כי לא הוצאת את הכסף שם, תסתכלי כמה כל הטיול בכללי עלה לך, זה לא יכול לצאת 1200 (אולי כמעט 3,000, ועדיין לא ברור לי איך. איפה ישנת? מה אכלת?).

וד"א, בירה בלונדון עולה בערך 25 שקל (ובארץ בפאב ממוצע לא הרבה פחות), אז איך 1200 הספיק לך גם לבירה? ובגדים קנית בשוק שם באירו? אני לא מבין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הוצאתי המון כסף על כניסות לכל מיני מוזיאונים, טאוור-ברידג',לונדון איי,מאדאם טוסו וכו'.

אבל עדיין, הוצאות בסיסיות: לינה באכסניה - 120 שקל ליום (עם עוד 3 בחדר, מרכז לונדון), אוכל - 80 שקל (10 פאונד), תחבורה (כולל הטיוב ופעם אחת לברמינגהאם, קמברידג' והמפטון קאסל - ארמון באיזור) - 80 שקל ליום, טיסה (חלק יחסי) - 120 שקל ליום. יוצא בערך 400 ליום. עם כניסה לכל מיני אטרקציות ומחזות זמר וקניות הגעתי לממוצע מחפיר של 800, אבל במצב רגיל זה לפחות 500 שקל ליום.

וב-1200 תחשיבי את הכרטיס טיסה, אם הוא עלה 1500 שקל אז זה תוספת של 50 שקל בממוצע ליום, אי אפשר להתעלם ממנו רק כי לא הוצאת את הכסף שם, תסתכלי כמה כל הטיול בכללי עלה לך, זה לא יכול לצאת 1200 (אולי כמעט 3,000, ועדיין לא ברור לי איך. איפה ישנת? מה אכלת?).

וד"א, בירה בלונדון עולה בערך 25 שקל (ובארץ בפאב ממוצע לא הרבה פחות), אז איך 1200 הספיק לך גם לבירה? ובגדים קנית בשוק שם באירו? אני לא מבין..

המחירים בגרמניה הרבה יותר זולים מבבריטניה. בכלל, לונדון זאת עיר יקרה. בגרמניה בירה בממוצע, בקבוק בסופר היה עולה לי 2.5 שקל. בפאב - 10 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...