ערוץ הקניות - הסרטון - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערוץ הקניות - הסרטון

^DaRk-MiNd^

Recommended Posts

מה עם מכרזים באינטרנט? למוצרים רגילים הם בסדר אבל למחשבים זה דבר אחר לגמרי הם תמיד משקרים בנוגע למחיר המחירון והמחשבים שהם מציעים הם בדרך כלל על הפנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שכבר נאמר, זה חוקי למהדרין, ולכן אי אפשר לשפוט אותם על רמאות. אתה רוצה לקנות מחשב בזול? בבקשה. זו לא אשמתם שהקונה הממוצע הוא בור כמעט גמור במחשבים שיודע רק לומר "אינטל".

הם בדיוק כמו אקוואנט!

אקוואנט מבטיחים מהיר במחירים נמוכים ונותנים איטיייייייייייייי; ערוץ הקניות מבטיחים ביצועים מעולים - שקר במצח נחושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו דבר

ביצועים של מחשב קודם כל זה דבר יחסי ושל מהיר אמור להיות דיי דומה בין החברות.

ואי אפשר לתבוע על כל טענה. אם מוכר פלאפל אמר שאצלו הכי טעים ולא אהבת תתבע אותו ? אם אתר אומר שהוא הכי טוב בתחום והאנשים אצלו הכי טובים בפורומים תתבע אותו ? זה לא הולך ככה, הכל עניין של טעם, עניין של יחס מחיר-ביצועים.

וחוץ מזה מרמים בכל מקום. גם בקיוסק בים כל ארטיק קרח עולה 5 שקל אבל כולם קונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שאתם לא מבינים...

המחיר מחירון הוא 12,000 ש"ח כי מגיע Home Edition מקורי (כן, ההוא שלא צרוב - זה שגורם למיקרוסופט בכל זאת להרוויח כסף)!!

הם משלמים למייקרוסופט 10,000 ש"ח כדי שיסכימו להם להראות את העטיפה של המוצר בטלוויזיה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו דבר

ביצועים של מחשב קודם כל זה דבר יחסי ושל אינטרנט מהיר אמור להיות דיי דומה בין החברות.

ואי אפשר לתבוע על כל טענה. אם מוכר פלאפל אמר שאצלו הכי טעים ולא אהבת תתבע אותו ? אם אתר אינטרנט אומר שהוא הכי טוב בתחום והאנשים אצלו הכי טובים בפורומים תתבע אותו ? זה לא הולך ככה, הכל עניין של טעם, עניין של יחס מחיר-ביצועים.

וחוץ מזה מרמים בכל מקום. גם בקיוסק בים כל ארטיק קרח עולה 5 שקל אבל כולם קונים

לצערי המצוטט צודק לגמרי , יש לזכור שאין דרך מקובלת למדוד ביצועים של מחשב - ולכן הגדרה זו סובייקטיבית לחלוטין.

אין "תקן" לביצועים - אלו שמבינים בודקים את האספקטים החשובים להם בעזרת תוכנות כמו ו/או sandra.

הבעיתיות מבחינה חוקית (וגם זה מוטל בספק) היא בחוסר היכולת של האזרח , לדעת מה הם החלקים שנמצאים אצלו במחשב (הלוח , הזכרון , הכרטיס הגרפי) - מכיוון שערוץ הקניות (וגם אלו שמוכרים מחשבי קבר) בוחרים להפיץ רק את הפרטים שמאירים את המערכת שלהם באור חיובי.

למשל :

כרטיס מסך 64 MB - והאזרח הממוצא , לשם הדיון "משה" , יושב ואומר (64 מגה? לי יש רק 32 אצלי במחשב)

"256 מגה זכרון !!" (ויש שאפילו "256 מגה זכרון DDR לא SDRAM!!!!!!!") - משה חושב מחשב חזק , הרבה זכרון.

מעבד pentium4 2.4ghz - לך תסביר למשה שamd בטווח מחיר נמוך יותר , חזק יותר - ושמעבד אינו המדד היחידי לביצועי מחשב.

כמו כן , לך תסביר למשה שיקנה מחשב ב5000 שח כאשר זה שבערוץ הקניות מכיל מעבד של אינטל (הכי הכי!! P:) שגם יותר מהיר (אפילו אפקטיבית) מזה שבהצעה שלך. לך תסביר למשה שMB משנה לא פחות ואולי אף יותר מהמעבד ולך תסביר למשה - ש"מחשב המולטימדיה" שהוא קנה בקושי יריץ משחקים בני שנה...

לדעתי , האופציה היחידה כדי לעצור את המכירה של המחשבים העלובים הללו , באופן נפוץ כל כך - היא לנסות ולחייב ( על ידי פנייה ליצרניות המחשבים כמו dell שיהיו דווקא מעוניינות בתקן בתחום , אשר יראה ממילא באופן חיובי את המחשבים שלהם)את יצרני המחשבים לפרסם בצד המפרט - את ביצועי המחשב , בסדרה של מבחנים שונים שיוסכמו על גוף אחד ויחיד שיוקם למטרה הזו. חברות שלא יציינו את "תקן הביצועים" שלהם פשוט "יופגזו" על ידי אתרי החומרה שונים בכך שהאחרונים יפתחו במסע "לא לקנות מחשב ממי שלא מפרסם מבחני ביצועים" .

יש לציין כמובן , שביצועים הם לא המדד היחידי ל"איכותו" של מחשב , אבל , כמעט תמיד - הרכיבים אשר נועדים לביצועים מירביים (זכרונות למשל) - מחזיקים זמן רב יותר , ובעלי אחריות ארוכה יותר.

אני מציע הקמה של גוף כזה , על ידי כל אתרי החומרה בישראל , אשר יתאחדו בנושא הזה ממש (נושא שמשפיע על כולנו) - וינסו לבצע שינוי על ידי כל מהלך חוקי אשר יעלה על ראשם , ו/או הקמת גוף מסוג זה שאני הזכרתי.

צריך לזכור דבר אחד חשוב ביותר - מדובר פה בהרבה יותר מסתם רמאות , מדובר במצב של שוק המחשבים בארץ - ובמצב של שוק החומרה בארץ כי בתכלס , אנחנו מפסידים לא פחות מהמסכנים שקונים את המחשבים הללו - בשל העובדה שהדרך היחידה שלנו לקנות רכיבי מחשב איכותיים - היא בחנויות שנבנו במיוחד לOverclocking (כלומר , חנויות האינטרנט למינהם) - אשר מספקות אחריות שלהן (שלרוב שווה ל@#$ , ומי שנתקל בבעיות בתחום יודע על מה אני מדבר) ויכולות , למעשה גם לקבוע מחירים גבוהים במיוחד - על מוצרים שבמידה והיו נמכרים בmainstream היו זולים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי זה לא יקרה לעולם

סיבה 1: אי אפשר להשוות 2 מחשבים שונים לגמרי, בד"כ משתמשים כדי להשוות בדברים באותה מערכת הפעלה עם אותם דברים שעולים בSTARTUP, ועם עוד המון דברים קטנים שעושים הבדלים שמונעים מבדיקת 2 מחשבים ללא אותו הארדיסק או משהו בסגנון

2. אין להם שוב אבל שום סיבה לעשות זאת. וקומפאק הם חברות בין לאומיות שמרוויחות המון ולא הולכות לשנות סדרי עולם בשביל איזה קהילת "פרפקציונרים" וחברות קטנות כמו NEWRON וEXTREME בכלל יודעות שהם עובדות על כולם ולא אכפת להם מאף אחד. מה גם שאנחנו לא הקהל שלהם כי יש לנו צרכים אחרים.

והאמת רוב האנשים באמת מרגישים מרוצים כשהם קונים מחשב בזול, אז כל עוד זה עולה על ציפיותיהם (ולמי שיש יותר ציפיות יודע איפה לחפש) אין מה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי זה לא יקרה לעולם

סיבה 1: אי אפשר להשוות 2 מחשבים שונים לגמרי, בד"כ משתמשים כדי להשוות בדברים באותה מערכת הפעלה עם אותם דברים שעולים בSTARTUP, ועם עוד המון דברים קטנים שעושים הבדלים שמונעים מבדיקת 2 מחשבים ללא אותו הארדיסק או משהו בסגנון

2. אין להם שוב אבל שום סיבה לעשות זאת. דל וקומפאק הם חברות בין לאומיות שמרוויחות המון ולא הולכות לשנות סדרי עולם בשביל איזה קהילת "פרפקציונרים" וחברות קטנות כמו NEWRON וEXTREME בכלל יודעות שהם עובדות על כולם ולא אכפת להם מאף אחד. מה גם שאנחנו לא הקהל שלהם כי יש לנו צרכים אחרים.

והאמת רוב האנשים באמת מרגישים מרוצים כשהם קונים מחשב בזול, אז כל עוד זה עולה על ציפיותיהם (ולמי שיש יותר ציפיות יודע איפה לחפש) אין מה לעשות

זה שטויות מכיוון שמדובר בPC בלבד , ובמערכת ההפעלה XP (בשל הפופולריות שלה) - ניתן יהיה לבדוק בעזרת התקנה נקיה ועדכון דרייברים

+ sandra/3dmark בלבד .

או , שהיצרן עצמו יפרסם את התוצאות - ובמידה והם יהיו נמוכות ביותר מכ10% למשל , ברגע שהמחשב מגיע ללקוח - הדבר יפורסם.

הרי זה לא עסק חדש - אתרי חומרה משווים בין מחשבים שונים לגמרי (לפעמים בין PC לMAC) כבר שנים ..

דל וקומפאק לא צריכות לשנות סדרי עולם - הן רק צריכות לתמוך "רעיונית" בדבר מכיוון שזה במילא יאיר אותן באור חיובי. (הן ממילא שולחות את המחשבים שלהם לאתרי חומרה לreviews)

יצרניות לוחות אם כמו gigabyte מפרסמות לפעמים תוצאות בmenual של הבורד על מערכת מסויימת כדי לתת "תחושה כללית" לגבי סוג הביצועים במערכת דומה - אם הן יכולות... גם חברות מחשבים גדולות יותר.

החברות היחידות שלא ירצו להציג את הביצועים של המחשבים שלהן יהיו אלו שבאמת יפגעו במידה ויעשו זאת , וכך על ידי צעד פשוט למדי - יצרת הפרדה בין מה שאני מכנה "ברית הרשע" של הרמאים לבין החברות שיכולות לספק מוצר איכותי.

זה לא נכון שרוב האנשים שקונים מחשבים בזול מרוצים - לרב הם באים לחנות מחשבים כדי לקנות מחשב חדש.

(אישית אני מכיר מספר רב של מקרים , דווקא מהמגזר העסקי - עורכי דין , אנשי עסקים ).

כמו כן - מישהו אמר "תצמיד להם אקדח לראש" ? אני מדבר על מחאה ראשונית של אתרי החומרה (hwzone , pctip , techno ועוד) כנגד יצרניות שלא מפרסמות אחד מהשניים :

1)שמות המוצרים בצורה מלאה , ופירוט לגבי אחריות .

2)תוצאות מבחני ביצועים , במידה ואותן יצרניות לא ירצו לתת פירוט מהסוג של 1.

(שהרי במידה ואנו יודעים מהם הרכיבים אפשר בקלות לתת הערכה בסיסית של כמה נקודות ינתנו ב3dmark למשל).

- מה הם יעשו? יתבעו אותנו? לא רוצים לתת ללקוח מה שמגיע לו? - אנחנו נתן לכם פרסום שלילי!

פשוט ביותר , לצערי , המקום היחידי שהנושא מוזכר הם הפורומים... ולא עמודי הבית של האתרים.

כולם יודעים לדבר על "מרמים שם" "רמאות פה" בלה בלה בלה - כשזה מגיע למעשים - הצרה הגדולה ביותר של קהילת החומרה הישראלית נשארת בפורום ...

אני אישית מוכן להשקיע הרבה זמן אישי , במאבק נגד אותם רמאים , שבאופן עקיף פוגעים גם בי ובכם שלא קונים את המוצרים שלהם , אני מקווה שתתנו לנושא חשיבות גדולה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...