רשת ביתית אלחוטית או "רגילה"? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רשת ביתית אלחוטית או "רגילה"?

le cat

Recommended Posts

ברצוני להקים רשת ביתית שתחבר שלושה מחשבים, שני ומחשב אחד, אשר ישתמשו באינטרנט ADSL 1.5.

המחשבים נמצאים בבית פרטי עם שתי קומות. שני מחשבים בקומה התחתונה ואחד בעליונה.

* איזו כדאי להקים "רגילה" או אלחוטית?

חשבנו על אלחוטית עקב העובדה שמדובר בשתי קומות, כך שאולי עלות העברת הכבלים גבוהה, אז כדאי להשקיע כבר באלחוטי.

* מהם החסרונות של אלחוטית לעומת רגילה?

* אשמח לקבל המלצות על מרכזיות אלחוטיות (דוגמאות למשל בפלונטר).

*אשמח לשמוע דעתכם על המרכזיה "Intel Wireless Gateway" (נמכרת ב- 1100 עד 1300 ש"ח).

תודה רבה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא. כבלים זה כלום כסף. יהיה מאוד מאוד מאוד יקר. אם אין לך שמאוד חשוב לך להתנייד אתו, אין לך סיבה לרשת אלחוטית (יהיה לך זול יותר, לשים כמה פורטים של בכל חדר ואזור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי כאן כבר מספר תגובות בנושא ביתי או כבלים.

לדעתי עדיין הטכנולוגייה לא בשלה לאינטרנט בייתי במחירים סבירים. בנוסף אני מניח שתרצו למקם שרת או שיתוף קבצים בין המחשבים בבית כך שתעבורה רצינית (אני מדבר על 10/100MMbps ) לא תמומש כלל.

בל נשכח את כל הרעשים וההפרעות שיהיו בבית בין שני קומות.

אם ניתן לבצע העברות של כבלים בתוך תשתיות של כבלים ו/או טלפונייה (לא להשתמש בתשתית חשמלית חס וחלילה) אז כמובן עדיף לרשת בעזרת כבלים.

לפני שאתה מחליט איזה כבל אתה מרשת עשליך לזכור כי טכנולוגיית Gigabit היא החדשה והמהירה ביותר (IEEE 802.3ab)) וכדי להגיע למהירויות כאילו עלייך להצטייד בכבל בין 8 גידים תקני (Cat5 ספציפי).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות של כולם! :)

ביררתי והסתבר שהכנת תשתית עם כבלים, שקעים והאב תעלה בערך 500$ (שלוש נקודות ושתי קומות).

השאלה אם לא כדאי כבר להשתמש ברשת אלחוטית?

האם אלחוטית תאט את האינטרנט? או איטית רק בהעברת קבצים ממחשב אל מחשב? אם איטית, כמה היא איטית?

תודה רבה! :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשת אלחוטית תעכב אותך בהעברת קבצים בין המחשבים שזו אחת הפעולות החשובות שבטח תרצה לבצע.

לדוגמא נניח שאחד המחשבים הוריד סרט ומחשב אחר רוצה לראות אותו.

לא הכל זה ADSL 1.5 יש גם הרבה תעבורת קבצים בין המחשבים.

אם אתה מתכוון להשקיע באופן רציני אז תבדוק של 1000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי אביזרים של אלחוטית מחו"ל (802.11a), כרטיס ונקודות גישה של D-Link, קצב תעבורה מקסימלי של 72Mbps!

זה היה יקר ולגמרי לא משתלם.

חשבתי אולי זה יגיע לקומה למעלה - המממ לא נראה לי! זה בקושי מגיע לחדש הצמוד למחשב במרחק של 4 מטרים!

יכול להיות שהחדר שלי במרתף הוא מקלט אטומי או שיש הפרעות, או שלא הגדרתי משהו כמו שצריך, אבל זה הטריף אותי.

בסוף קניתי כבל רגיל של איזה 15 מטר להעביר דרך הקיר.

עלה איזה 100 ומשהו ש"ח נידמה לי.

וזהו.. לא רואים את הכבל והרשת עובדת נפלא.

אני חושב אולי בשלב יותר מאוחר לנסות להעביר גם לקומות העליונות.. נראה, זה לא ממש נידרש בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שתלך על אלמנטים חזקים כמו switch(חשוב מאוד שזה יהיה switch ולא hub - יותר יעיל בהעברת מידע ושווה כל הפרש מדגם מקביל שהוא סתאם האב רגיל) של או 3com ברמת ג"יגה ביט ... ותריץ איפה שצריך כבלים cat 5e .... כן האות הקטנה חשובה מאוד כשאתה מריץ ממרחקים ... (וזה מניסיון אישי אצלי בבית ... פרטי עם 3 קומות ...) בכל אופן כל נקודת שמגיעה מנקודה מסויימת בבית עד לריכוז מסויים ... אתה הרי רוצה לרכז את כולם בנקודה מסויימת בבית ושם אתה מחבר את הswitch , לדעתי מחיר בהפרזה להרצה של נקודה עם הכבל הנ"ל (צבע כתום\אדום קשיח ! , לא גמיש כמו הכבל האפור 8 גידים, וכל גיד שלו הוא קשיח וטיפה עבה ! , חשוב מאוד!)

לא יותר ממאה דולר לנקודה וזה בהגזמה ! עכשיו 3 נקודות כפול 100 דולר = 300 ירוקים,

ציוד :

Intel Pro/1000 MT Desktop Adapter - 308nis inc tax - x3 = 924nis - אפשר כמובן לחסוך בכרטיסים ולקנות משהו בסביבות 20 -15 דולר כרטיסי 10-100 ולחכות עד שהמחירים של ציוד ג"יגה ביט יהיו יותר נמוכים.

switch - משהו בסביבות 1000ש"ח אחד של 10\100 יעלה בערך חצי מחיר

כל המחירים האלה מתייחסים לציוד ברמה של ג"יגהביט ....

bottom line :

לך על כרטיסים פשוטים - הכי פשוטים וזולים של 10 דולר לאחד

switch - אותו כנ"ל

נקודות - אל תתפשר על הכבלים - כתומים\אדומים קשיחים !

ותצא הרבה פחות מ 500 דולר.

אם יהיה לך איטי מדי תשדרג בעתיד לג"יגה ביט ... כרגע יקר מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי אביזרים של אלחוטית מחו"ל (802.11a), כרטיס ונקודות גישה של D-Link, קצב תעבורה מקסימלי של 72Mbps!

זה היה יקר ולגמרי לא משתלם.

חשבתי אולי זה יגיע לקומה למעלה - המממ לא נראה לי! זה בקושי מגיע לחדש הצמוד למחשב במרחק של 4 מטרים!

יכול להיות שהחדר שלי במרתף הוא מקלט אטומי או שיש הפרעות, או שלא הגדרתי משהו כמו שצריך, אבל זה הטריף אותי.

בסוף קניתי כבל רגיל של איזה 15 מטר להעביר דרך הקיר.

עלה איזה 100 ומשהו ש"ח נידמה לי.

וזהו.. לא רואים את הכבל והרשת עובדת נפלא.

אני חושב אולי בשלב יותר מאוחר לנסות להעביר גם לקומות העליונות.. נראה, זה לא ממש נידרש בינתיים.

ברור שזה לא יעבוד לך כמו שצריך. למה שלא תשים את ה AP בקופסת עופרת וזהו? אם שמת את ה AP במרתף שלרוב מכיל חלק מיסודות הבית וקירותיו עשויים מבטון, אז הקירות יחסמו לך את אותות הרדיו. שים את ה AP בקומת הקרקע ותראה שגם בקומה העליונה תהיה לך תקשורת, אולי לא בקצב המכסימלי אבל לפחות תוכל להשתמש ביכולות ה Wireless.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...