ערן סבאג , תוכנית בגל"ץ מוצ"ש - קצת תרבות אחרת. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ערן סבאג , תוכנית בגל"ץ מוצ"ש - קצת תרבות אחרת.

udicol

Recommended Posts

לכל הוותיקים מאיתנו ערן סבאג הוא משלנו. מז"א ???

בגיל 27-28 נמצא לו פילוסוף צעיר מחונן, מאחורי המיקורפון בגלי צה"ל ומשדר לו.

ובכן גילית אותו כבל למעלה משנה משדר תוכנית מעולה עם קהל מאיזינים איכותי, שמאזין בכל יום פותר תשובות והקשרים מעניינים.

לצערי בשעות שבהם הוא שידר בימי חו"ל נתקעתי בינו לבין יצפאן (כל יום בשעות 22:00 עד 23:00) .

בתוכנית הוא מזמן למיקרופון מרצים, פרופסורים, דוקטורים ועוד מלומדים אחרים המרצים על נושא מסויים ולאחריו משמיע שיר .

על המאזינים למצא הקשרים בין השירים ולבין קטע שניתן ע"י המלומדים המכובדים.

לפעמים ניתן קטע שירה של אחד מגדולי משוררי ויש למצא הקשר איכותי.

במוצ"ש (23:00) הוא משדר תוכנית אישית בנושא שירי מחאה לדורותיהם. דיי מעניין לשמוע קצת אחרת(איטלקים ספרדים ......) ועוד אחרים שיותר מוכרים לנו.

לעתים שפתו גבוהה ואינה מובנת אך כאן טמון הקסם שבדבר. חובה לכל חובבי ה-"אחר" וה-"שונה" מביננו.

אכן מומלץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי אני מציע לך לשמוע את תוכניתו המופלאה, שירים מכל הלאומים ומכל ההיבטים של הקשת הפוליטית .

וזה לא כל כך קשור לביטחוניסת.

אני סבור ובטוח שעם שהוא העם, הוא הומני ומצבא עם מוסר גבוה מאוד.

הבעיות עם אוייבינו לא מונעות ממני להאזין לערן סבאג ותוכניתו, גם אם מדובר על תנועות שלום ומחאה בתקופות שונות של ההיסטוריה.

בארץ אנחנו זקוקים לתנועות מחאה חברתיות שיזעקו את זעקת העני והמובטל. אני לא רואה שום סיבה לצעוד צעדה לשלום בזמן שאויייבנו מרצחים בנו ללא רחם (ניסיונות כאילו או אחרים כבר נעשו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה לא רואה למה צריך למצוא שלום ולהגיע אל המנוחה והנחלה, אני יודע.

אבל אתה גם הולך במיטב המסורת הימנית- אחד בלב ואחד בקלפי- צועק לשינוי חברתי, ומצביע למפלגה ימנית-

טיפוח השחיתות (ש"ס וחבריהם, ליברמן) והקפיטליזם-- כשכל אלו שצועקים לשינוי חברתי אמורים למצוא את השקט במפלגות השמאל הידוע כסוציאליסטי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה לא רואה למה צריך למצוא שלום ולהגיע אל המנוחה והנחלה, אני יודע.

אבל אתה גם הולך במיטב המסורת הימנית- אחד בלב ואחד בקלפי- צועק לשינוי חברתי, ומצביע למפלגה ימנית-

טיפוח השחיתות (ש"ס וחבריהם, ליברמן) והקפיטליזם-- כשכל אלו שצועקים לשינוי חברתי אמורים למצוא את השקט במפלגות השמאל הידוע כסוציאליסטי יותר.

למראית עין בלבד.

"זה שאתה לא רואה למה צריך למצוא שלום ולהגיע אל המנוחה והנחלה, אני יודע." - אני לא מבין איך הגעת לזה. בזמנו תמכתי בברק לעומת נתניהו- ומה קיבלתי? קיבלנו? "שלום" - עם עם פלסתינאי שבקונזנזוס שלו מלחמת חורמה עם .

גם יוסי שריד היה מהדמות האהודה עליי במיוחד. אך לאחר עודף סימפטיה לעם המסכן היושב שם מפי זהבה גלאון הבנתי שמשהוא בסידור הזה לא בדיוק מייצג אותי, חייל, אזרח המדינה שנלחם על קיומה.הם כבר חטפו על הראש מעיתונאים רבים בשאלות הקשורות על עודף דאגה לעם הפלסטינאי.

ליברמן לא בדיוק קשור לטיפוח שחיתות. אחד מיחידי הסגולה שאומר את דבריו נטולי קשר פוליטי.

סוצייליזים לפי איזה מנטרה בדיוק? קומוניסיטי מושחט שנכשל (ותמר גו'זנסקי ממנהיגי המפלגה?!)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה ממך לעבור מקליינר לגוז'נסקי תוך יום (though I AM woking on it ).

גם אם אינך מעוניין במדיניות רווחה, אינך יכול לתמוך בפה מלא בכל המתנחלים (ובמיוחד בהתנחלויות המבודדות)

ואחרי זה לבכות שאין כסף.

יוסי שריד מעולם לא היה אהוד עלי, גם לא עכשיו, עם הפסאדו-דעות שלו- מנהיג מפלגה רלוונטית לחלוטין לתהום.

קשה להכחיש שממשלות הימין הן כשלון חרוץ בכל מה שקשור לכלכלה

קשה להכחיש גם שש"ס היא הסיעה הכי פחות חברתית בכנסת, והכי צבועה.

אם הימנים המתונים יתנו את קולם בבחירות הבאות למפלגות שמאל-מרכז (ואני פונה כאן גם, בין השאר, לשינוי ואפילו אחרת, שמצעה הבטחוני הוא הפרדות ופירוק התנחלויות מבודדות בתחילה) יש סיכוי לממשלה שתעשה שינוי אמיתי.

הבעיה היא שאתם נשארים מקובעים במפלגותיכן הקיצוניות, ומשאירים אותנו באותו בוץ כבר תקופה ממושכת, כשפתרון- אין לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצפה ממך לעבור מקליינר לגוז'נסקי תוך יום (though I AM woking on it ).

גם אם אינך מעוניין במדיניות רווחה, אינך יכול לתמוך בפה מלא בכל המתנחלים (ובמיוחד בהתנחלויות המבודדות)

ואחרי זה לבכות שאין כסף.

יוסי שריד מעולם לא היה אהוד עלי, גם לא עכשיו, עם הפסאדו-דעות שלו- מנהיג מפלגה רלוונטית לחלוטין לתהום.

קשה להכחיש שממשלות הימין הן כשלון חרוץ בכל מה שקשור לכלכלה

קשה להכחיש גם שש"ס היא הסיעה הכי פחות חברתית בכנסת, והכי צבועה.

אם הימנים המתונים יתנו את קולם בבחירות הבאות למפלגות שמאל-מרכז (ואני פונה כאן גם, בין השאר, לשינוי ואפילו אחרת, שמצעה הבטחוני הוא הפרדות ופירוק התנחלויות מבודדות בתחילה) יש סיכוי לממשלה שתעשה שינוי אמיתי.

הבעיה היא שאתם נשארים מקובעים במפלגותיכן הקיצוניות, ומשאירים אותנו באותו בוץ כבר תקופה ממושכת, כשפתרון- אין לכם.

"הבעיה היא שאתם נשארים מקובעים במפלגותיכן הקיצוניות, ומשאירים אותנו באותו בוץ כבר תקופה ממושכת, כשפתרון- אין לכם."

אני מעדיף שיניים טורפות מאשר להיות טרף לאוייבינו.

ממשלות תבוסתניות בכל הנוגע לתפיסה בטחונית תכחיד את שארית הפליטה השוהים בציון. מי בדיוק ראוי להיות מנהיג בקרב השמאל?

מצנע? רמון? פואד? - רק אל תזכיר לי את שלמה בן עמי.

הליכוד?? מפלגה קיצונית?

רק לידיעתך ! בתקופת נתניהו השנוא כל כך על מרצים בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון - קיבל שבחים רבים על המדיניות הכלכלית שהנהיג.

בכל הנוגע לש"ס - המפלגה האחרונה (אפילו לא) שהייתי ממליץ עליה. מושחתים מדרגה 0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי רק אל תתחיל לדבר על נתניהו, יש לחצי מהמדינה הזאת בטן מלאה עליו וזכרון קצר.

"ממשלות תבוסתניות בכל הנוגע לתפיסה בטחונית תכחיד את שארית הפליטה השוהים בציון."

אין שום קשר בין הצורך בשלום, היפרדות, ותבוסתניות. זה שמלחמת 67' הכניסה את העם הזה לעידן של אימפריאליזם,

לא אומר שויתור על אדמות-לא-לנו למען בטחון זה תבוסתניות.

בתגובה הסלקטיבית שלך (למרות שציטטת את כל תגובתי) שכחת להתייחס ל:

"גם אם אינך מעוניין במדיניות רווחה, אינך יכול לתמוך בפה מלא בכל המתנחלים (ובמיוחד בהתנחלויות המבודדות)

ואחרי זה לבכות שאין כסף."

"אם הימנים המתונים יתנו את קולם בבחירות הבאות למפלגות שמאל-מרכז (ואני פונה כאן גם, בין השאר, לשינוי ואפילו אחרת, שמצעה הבטחוני הוא הפרדות ופירוק התנחלויות מבודדות בתחילה) יש סיכוי לממשלה שתעשה שינוי אמיתי.

הבעיה היא שאתם נשארים מקובעים במפלגותיכן הקיצוניות, ומשאירים אותנו באותו בוץ כבר תקופה ממושכת, כשפתרון- אין לכם."

וכאן לא פניתי לממשלה בראשות השמאל דווקא (אנחנו לא חיים ב'אוטופיה ע"פ דרור') אלא ממשלה קואליציונית המורכבת מכמה מפלגות נקיות כפיים עם מצע כלכלי שעוד איכשהו מתקבל על הדעת, ולא ממשלה המורכבת מהימין הקיצוני ('נכנס בהם, נזרום עם התקציב')

וש"ס ('תקציב למקורבינו, נזרום עם המצב')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לשנות את דעתו, הוא ערך את הטקסט המקורי- מה שגם יכול להחשב כהתחלה לא רעה.

פשוט הטקסט הקודם צרם לי בעיניים והייתי חייב להגיב.

מצטער ידידי המנהל החדש, כנראה שיש לי 'דם חם'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לשנות את דעתו, הוא ערך את הטקסט המקורי- מה שגם יכול להחשב כהתחלה לא רעה.

פשוט הטקסט הקודם צרם לי בעיניים והייתי חייב להגיב.

מצטער ידידי המנהל החדש, כנראה שיש לי 'דם חם'..

"במקום לשנות את דעתו"- אופס - יש לי חדשות בשבילך, יש אחרים עם דעות שונות משלך.

איזה טכסט בדיוק ערכתי?

(עריכה: הדבר היחיד ששיניתי הוא תיקון שגיאות כתיב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...