צרפת: ייתכן שנירה לעבר מטוסים ישראלים בלבנון . - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צרפת: ייתכן שנירה לעבר מטוסים ישראלים בלבנון .

zorgi

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסתבר שאני יודע הרבה יותר ממך ;)

לצה"ל אין 600 מטוסי קרב גם לא 400 כמו שאמרת הייתה העסקה ההיא והיא כלולה במספרים שאני מדבר עליהם.

נתתי הסבר על הכוח הצרפתי כי הוא בכל מובן טוב יותר ומתקדם טכנולוגית יותר מצה"ל אם צרפת תרצה היא תרסק את צה"ל כמו שאני מרסק חרק.

לישראל אין פצצת מימן אלא אטום בלבד וזה גם אם אתה מאמין לוענונו ואני לא ממש חושב שכל העניין איתו אמין.

הטיל הבלסטי המתקדם ביותר שיש ברשות מגיע בקושי ל1000-2000 במקרה הטוב בעוד כמה שנים-עשרות שנים גירסה חדשה תגיע שתהיה לטווח 1500-3000 אבל גם זה לא מספיק כדי לפגוע בצרפת.לצרפת יש מערכות מאוד מתקדמות נגד טילים בליסטים שיכולים לספק הגנה טובה מאוד בכל התקפה בליסטנית.

היחידים שצוחקים זה אתה ועוד כמה שלא יודעים מה קורה מתחת לאף המאוד ארוך שלהם.נמצאים על היבשה?יש להם סוללות נ"מ מתקדם מוצבות ומוכנות לפעולה,שייטות וספינות קרב מתקדמות מול חופי לבנון בוקפרסין ונוסעת גרעינית מצויידת בדור הבא של מטוסי הקרב.כמובן זה רק הכוח שנמצא באזור המאוד מצומצם ליד לבנון יש להם עוד הרבה כוחות בים התיכון ותוך ימים ספורים בלבד הם יכולים להביא המון כוחות כדי לעזור ללחימה.

אני מצטער אבל אתה לא יודע מה אתה מדבר.

מאיפה אתה לוקח את הנתונים שלך?

ציטוט שלך:

"הטיל הבלסטי המתקדם ביותר שיש ברשות מגיע בקושי ל1000-2000 במקרה הטוב בעוד כמה שנים-עשרות שנים גירסה חדשה תגיע שתהיה לטווח 1500-3000 "

פשוט בולשיט .

קרא ותחכים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95_%28%D7%98%D7%99%D7%9C%29

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל אתה לא יודע מה אתה מדבר.

מאיפה אתה לוקח את הנתונים שלך?

ציטוט שלך:

"הטיל הבלסטי המתקדם ביותר שיש ברשות מגיע בקושי ל1000-2000 במקרה הטוב בעוד כמה שנים-עשרות שנים גירסה חדשה תגיע שתהיה לטווח 1500-3000 "

פשוט בולשיט .

קרא ותחכים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95_%28%D7%98%D7%99%D7%9C%29

בינתיים הכל נכון רק שהטווח של יריחו 3 הוא לא 5000 והוא אפילו לא נכנס לשירות הוא עדיין בפיתוח.

הנתונים נלקחים ממקומות יותר אמינים מויקפדיה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]WTF have you been somking?! read again...[/ltr]

[ltr]seriously, I see nobody listened to what that defense minister said, including ynet.

she said that the soldiers might mistake the IAF flights as aggression acts against them and that in that case they might open fire in self defense. though knowing the french they are more likely to run away and hide.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

but seriously, I see nobody listened to what that defense minister said, including ynet.

she said that the soldiers might mistake the IAF flights as aggression acts against them and that in that case they might open fire in self defense. though knowing the french they are more likely to run away and hide.[/ltr]

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המישפט של שרת ההגנה הצרפתית לא היה תמים כמו שאתם מתארים את זה. היא ידעה בדיוק מה היא אומרת ולמה היא אמרה את זה וזה היה רמז מאוד עבה וזה איום מפורש לישראל.

נ.ב

Classified אני רואה שאנחנו מסכימים כאן על משהו לשם שינוי. האם זה ייתכן? :s05: :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נתחיל בזה שנראה כי אף אחד פה חוץ מ BDB לא קרא את מה שנאמר.

אבל לא משנה - פרט לכך - החלטתם להפוך את "עלולים להתפרש" ליתפרשו בוודאות

ואת "יתכן" לנירה בוודאות. ואת האירוע הזה לצעד התקפי שיתחיל מלחמה בין לצרפת...

כנראה שאתם רוצים לחיות באיזה סרט הוליוודי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המישפט של שרת ההגנה הצרפתית לא היה תמים כמו שאתם מתארים את זה. היא ידעה בדיוק מה היא אומרת ולמה היא אמרה את זה וזה היה רמז מאוד עבה וזה איום מפורש לישראל.

נ.ב

Classified אני רואה שאנחנו מסכימים כאן על משהו לשם שינוי. האם זה ייתכן? :s05: :silly:

כן :)

השרה אמרה במפורשות

השרה אמרה במסיבת עיתונאים בניו-יורק כי הטיסות של חיל האוויר מעל שמי לבנון הן מסוכנות מאוד, בגלל שהן יכולות להתפרש כאקט עוין ולכן כוחות יוניפי"ל יכולים לפתוח באש לעבר המטוסים. אליו-מרי הזהירה כי ייתכן ואותן טיסות יגרמו לכך שהמלחמה בלבנון, שהופסקה בעקבות החלטת האו"ם 1701, תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השרה יכולה להגיד מה שהיא רוצה.

הם יכולים לפתוח באש אך ורק אם יש חשש לחייהם מה שלא יקרה עם מטוסי F15 וכו'

הטסים בגובה של כמה וכמה אלפי רגל. אז דיי עם תסריטי האימה הבידיוניים האלו.

קרא את כל הכתבה ולא רק מה שנוח לך.

מתחילתה החלטה 1701 הייתה בעייתית והיא תישאר כזו ולכן כל צד מפרש אותה כראות עיניו.

אין זה אומר שלא יופעל על לחץ להפסיק את הטיסות אבל אף אחד ליורה פה על .

גם האו"ם אמר דברים והוא יודע בדיוק מה הוא אומר ולמה הוא אומר את זה הנה כמה ציטוטים:

- האו"ם: יוניפי"ל לא יירה על ישראלים

- דובר האו"ם: הציטוט הוצא מהקשרו, כדי לשנות את כללי הפתיחה באש, יש צורך בהחלטה פוליטית של מזכ"ל האו"ם

- לכוח יוניפי"ל אין כל כוונה לירות לעבר ישראלים המפטרלים בשמי ביירות. כך הבהיר הערב (יום ה') דובר האו"ם.

הוא מסר עוד, כי אין תוכנית לשנות את כללי הפתיחה באש כדי לאפשר ירי על מטוסי חיל האוויר.

- פלגריני בתדרוך לכתבים. הוא הסביר שהסוללות האנטי אוויריות הצרפתיות הוצבו למטרת הגנה בלבד. כדי לשנות את

כללי הפתיחה באש, יש צורך בהחלטה פוליטית של מזכ"ל האו"ם והמדינות המשגרות חיילים לכוח יוניפי"ל",

הסביר דוז'אריק.

- לדבריו, הסיבה לכך שהכוחות הצרפתים מצויידים בסוללות אנטי אוויריות בלבנון, היא שהם ספגו אבידות בקרב חיילים

צרפתים ששירתו בחוף השנהב, ושהותקפו על ידי מסוק בנובמבר 2004. "זכותם לירות רק להגנה עצמית במקרה

שהם מותקפים מהאוויר - לא משנה מי תוקף, מטוס קרב או מטוס ללא טייס", אמר דובר האו"ם.

- לשאלה אם יש סיכוי שיהיה שינוי בהחלטה, ותינתן לכוח יוניפי"ל סמכות לפתיחה באש על מטוסי חיל האוויר,

השיב דובר האו"ם: "זה לא על סדר היום. החלטה כזו אינה נראית באופק". הוא הדגיש כי נושא הטיסות של

מטוסי חיל האוויר בשמי לבנון הוא "נושא שיטופל בראש ובראשונה באמצעות הערוצים הדיפלומטים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט מהכתבה:

"ביום חמישי הבהיר דובר האו"ם כי אין תוכנית לשנות את כללי הפתיחה באש כדי לאפשר ירי על מטוסי חיל האוויר, אך שרת ההגנה הצרפתית חושבת אחרת. "הטיסות יכולות להתפרש כאקט עוין ולכן כוחות יוניפי"ל יכולים לפתוח באש לעבר המטוסים".

אז דיי עם תסריטי האימה הבידיוניים האלו.

האמת היא שהמציאות הרבה פעמים יותר איומה מהסרטים. (2 דוגמאות לפרוטוקול: 1 בסרט "היום השלישי" אחרי שחייזרים תקפו עם הנשק יום הדין שלהם ראו בסרט את מגדלי התאומים כאשר הקצוות שלהם קצת הרוסות- במציאות המגדלים הושמדו. 2 ראיתי איזה סרט, נדמה לי :משימה מאחורי קווי האוייב 2 ששם מנסים לימנוע מצפון קוריאה גרעיני כאשר בסוף כמובן הטובים מנצחים ומונעים מהם להשתמש בנשק- במציאות: המדינה הסוררת צפון קוריאה שמה את ידה על הנשק הגרעיני ומי יודע מה יקרה בעתיד.)

בקיצור, צריך ליזכור שמדובר כאן בבני אדם ואף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה ומה יעבור במוחם של אפילו כמה אנשים בודדים שיחליטו לעשות מעשה . אולי כמה מפקדים זוטרים שמעו את ההוראות משרת ההגנה של ארצם ויחליטו ליפעול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה לא היה ברור במה שכתבתי אבל עזוב הכתבה הזו היא כמו החלטה 1701 כל אחד מפרש אותה

כראות עיניו.

שישאר ככה, נשאר לנו לחכות ולראות מה יוליד יום.

ואם הגעת למצב שאתה נותן לי דוגמאות מסרטים בידיוניים

שמע...אתה באמת באיזה סרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zam,תבין צרפת היא מדינה וחייליה נמצאים תחת פיקוד ישיר של צרפת.אם היא תחליט להחזיר היום את הכוחות שלה הביתה הם יחזרו וכך כל החלטה שצרפת תחליט לגבי כוחותיה.

השרה אמרה שעצם הטיסות האלו הוא אקט עויין ולכוח יש סמכות ליירט אותם ולא ם יש חשש לחייהם רק אז מותר להם ליירט אותם.הטיסות נוגדות 2 דברים:את החוק הבנלאומי בגלל שמטוסי חי"א חודרים לשטח אווירי לא שלהם והדבר השני זו החלטת האום עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהיא מדינה וחייליה נמצאים תחת פיקודה אבל הכוחות הצרפתיים נמצאים שם התנדבותית,

כחלק מכוח יוניפיל ואל לנו לשכוח זאת. עכשיו, מכורח היותם חלק מכוחות יוניפיל הם כפופים להחלטות האו"ם

ולכן אינם יכולים להחיל פקודות אלא אם הן הוחלטו באו"ם, פוליטית, ע"י מזכ"ל האו"ם.

לדעתי גנרל אלן (קושקוש) פלגריני פלט פליטת פה שמטרתה הייתה ליצור שיח על נושא הטיסות והיה מכוון ומתוכנן.

לאחר שהשיג הוא וממשלתו את מטרתם הרי היו צריכים להרגיע את הרוחות, ולכן ראית את ההתנצלויות

וההסברים שדברים כביכול הוצאו מהקשרם וכו', ועם זאת שרת החוץ נשארה בדעתה כדי להשאיר את

את עניין הטיסות על שולחן הדיונים אך בזהירות כדבריה:

"כי ייתכן והכוח יפתח באש לעבר המטוסים, אותם הוא יכול לזהות כגורם עוין, כהגנה עצמית". עד כאן דעתי

וכפי שראינו בהבהרה מטעם הדובר, סטפן דוז'אריק, אין לצרפת את הסמכות לפתוח באש על מטוסינו אפילו אם הם רואים זאת כאקט עויין אלא רק במצב שהכוח יכול לזהות את המטוסים כגורם עויין ועדיין רק כהגנה עצמית ולא כתקיפה מתוכננת.

כדי שמטוסינו יחשבו כגורם עויין עליהם לאיים על הכוחות הצרפתיים משמע גובה נמוך. משמע, זה לא יקרה.

גנרל אלן (קושקוש) פלגריני לשעבר הנספח הצבאי הצרפתי בביירות וראש מחלקת המזרח התיכון במודיעין הצרפתי.

מכיר טוב את ואת צה"ל והוא יודע טוב שאין לו ולא תהיה לו עילה לפתיחה באש.

לכן אני בטוח שצרפת לא תפתח באש אלא אם כן היא באמת רוצה להבעיר את המזרח התיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...