שריפה בלוח האם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שריפה בלוח האם

amigamerlin

Recommended Posts

שלום,

קיבלתי לוח אם תומך שני מעבדי pga370 של .

הרכבתי עליו לא יותר מכרטיס המסך שבשימושי, סטיק שבשימושי וחיברתי אותו לספק הכוח שבו אני משתמש (300W).

כשהדקלתי, הוא זיהה את המערכת, אבל אז נתקע. כיביתי את הספק והדלקתי שוב. בפעם השניה הוא לא עלה גם למסך הראשוני. שמתי לב שכרטיס המסך איכשהו קצת יצא, ובחוסר זהירות הכנסתי אותו פנימה כשהמחשב דלוק. המחשב כבה, ולא היה ריח של שריפה ושום דבר לא התחמם (מעבד, וכרטיס המסך לא היו חמים למגע).

הידקתי את הכרטיס, חיברתי את החיבור של מתג ההפעלה ללוח האם, אבל אני חושב שחיברתי הפוך - פין אחד היה של מתג ההפעלה ואחד של החיבור לספיקר או משהו כזה. בפעם הראשונה שלחצתי על המתג, המחשב דלק וגם נוריות הבדיקה שעל לוח האם, ופתאום, איזה רכיב קטן ליד התושבות של הזכרון פשוט ניצת ונדלק בצורה ברורה לעין. זה היה יפה והכל, אבל מאוד לא מעודד.

שוב בדקתי את שאר הרכיבים, ושום דבר לא היה חם או בעל סימני שריפה פרט לחלק ההוא שממש דלק. ניסיתי שוב להדליק לרגע ושוב זה קרה.

החזרתי את החלקים שלי למחשב הישן ואין איתם שום בעיה - מתפקדים כמו מקודם.

את לוח האם קיבלתי עם מעבד של III 800. שום דבר שמתחמם יותר מדי בזמן קצר, אפילו בלי מערכת .

השאלה שלי היא מה יכל לגרום לדליקה? - האם חיבור לא נכון של חיבור מתג החשמל ללוח האם (כאמור, אחרי השריפה הגדולה, שמתי לב שפין אחד הוא של המתג, ואחד של הספיקר) יכול לגרום לשריפה כזו, אפילו לא באותו צד של לוח האם?

והאם כדאי לנסות להחליף את החלקים האלו, בהנחה שאלו רכיבי אלקטורניקה פשוטים ואמצא מישהו שמוכן לעשות לי את זה במחיר נמוך? או שיהיה זה הגיוני לדרוש ממוכר לוח האם להעלות את העסקה בחזקה שלילית?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי העבר של הלוח, אבל טענו שהוא היה תקין ושכב הרבה זמן ללא שימוש.

זה הגיוני שכשמקצרים בין פין של מתג ההפעלה לפין של ספיקר (מאלו שנמצאים בשורה של הנורות וכל זה) יכולה לקרות שריפה כזאת?

המחשב דלק פעם אחת לפני שחיברתי את המתג ללוח האם, הוא עלה עד השלב שבו הוא רושם שהוא מזהה את ההתקנים ושם נעצר בשורה בה נכתב זיהוי המעבד, שאותו הוא זיהה נכון.

זה הגיוני לדרוש את הכסף בחזרה? לנסות לתקן? להתעצבן על עצמי וללמוד לעתיד להיות פחות פזיז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמרכיבים מחשב אף פעם לא צריך להיות פזיזים, בקשר לקצר שכנראה נוצר שם כאשר נוצר סגירת מעגל בין הפינים של הספיקר לבין ההפעלה(כפי שאתה מתאר)

כנראה הייתה צריכה לשרוף את הספיקר עצמו, אבל הכול יכול לקרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שולח צילום, רק שהמצלמה לא עלי..

יש שם איזה רכיב קטן שנראה שרוף ממש. התפורר לי חלק ממנו ביד.

שוב, הרכיבים שהשתמשתי בהם לא הראו סימני התחממות או פגיעה, וכאשר השבתי אותם למחשב שלי, הם פעלו כרגיל (כלומר- תקין).

אני פשוט לא יודע אם יש משיהו שיתקן כזה דבר. זה לא נראה לי חמור, כיוון שאז הכל לא היה עובד, אבל העובדה היא שהמחשב כן נדלק, ונוריות הבדיקה של לוח האם כן נדלקים, והכל נראה טוב, רק שאז יש שם את הדבר הזה שפורץ בזיקוקים.

זה לא נראה לי הגיוני שזה יפעל נורמלי עם, אפילו, איזה מעגלון אחד שרוף, אז עם רכיב שלם? ואני פוחד שאולי אפשר לתקן, למרות שאני יודע שכמעט ולא מתקנים היום. אולי איזה חשמלאי או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להאמין שאפשר לתקן?

חשמלאי יכול לזהות את החלק הזה, אם זה משהו סטנדרטי, להוציא אותו (דוקא משום שזה רק מולחם), ולשים אחד אחר. לא?

הרי בגלל שזה מולחם, אפשר להתיך את ההלחמה ולהוציא. אלא שזה מאוד עדין.

לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שעלה בדעתי גם.. מילא אם הנחתי את המעבד או הזכרון לא נכון.. אבל זה לא מה שקרה. לא שיניתי כלום פרט לנסות כרטיס מסך שבו אני כרגע משתמש, ברדאון 9000 פרו העצבני שלי.

ניסיתי להריץ שוב את המחשב. שום דבר לא נדלק, אבל זה לא עבר את המסך שבו הוא מציג את נתוני כרטיס המסך. ניסיתי גם אחרים. כאלה שעדיין חיים וכאלה שכבר מזמן מתו (מישהו צריך וודוו 3?). פשוט כלום. הפעם גם לא היה ריח, ושום דבר לא התחמם.

לא יודע מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להחליף תלוי מה זה

בקשר לסיפור אני ממש חושב שמישהו פה :screwy: :screwy: איך קכזה דבר קרה ? שום דבר לא אמור להידלק גם במיקר של קצר

איך בדיוק אפשר להחליף? תנסה להחליף MOSFET או מייצב...

ותסביר את המשפט שלך:

בקשר לסיפור אני ממש חושב שמישהו פה :screwy: :screwy: איך קכזה דבר קרה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...