עוד הישג של מלחמת לבנון -2 - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד הישג של מלחמת לבנון -2

משה007

Recommended Posts

אני לא חושב שאפשר לקבוע האם הפסדנו או ניצחנו במלחמות כאלה על בסיס שטח שנכבש.

האם החיזבאללה רצה לכבוש לנו שטח האם זו בכלל מטרתו? לא... האם מי שמחמש את החיזבאללה עושה זאת בשביל

איזה ניצחון טרטוריאלי?... לא.

מה המטרות שלהם - מגוונות ויש כאלה גם לסוריה וגם לאיראן.

האם הם ניצחו במלחמת לבנון - לא. ההפסד שלהם הוא בזה שהחיזבאללה לא היווה איום אסטרטגי על אם איראן

קיוותה שהיה פה גוף עם עשרות אלפי רקטות שיזרע מאות הרוגים מקריית שמונה ועד תל-אביב ויותר אז היא גילתה אחרת.

בו ניזכר בהבטחה של נאסרללה שהוא יתקוף את תל אביב... בפועל הוא לא הצליח לממש את ההבטחה הזאת וכל ניסיון

לשגר דרומית לחיפה נכשל ואף גרם להשמדת המשגר לאחר כל אירוע שיגור... האם זה האפקטיביות שהם קיוו לה?... רחוק מכך.

האם החיזבאללה קידם אינטרסים סורים? אולי זה נראה ככה מיד לאחר המלחמה - אבל זה נראה ככה רק מכיוון אסד. בפועל

נשיא ארה"ב המכהן אומר שעל לא לסגת מרמת הגולן - ביטוי חסר תקדים. סוריה נחלשת בזירה הבין לאומית כל הזמן

מאז שיצאנו מלבנון ואף אחד לא נותן תוקף לתביעות שלה מול . נזכיר שבאמצע שנות התשעיים זה היה כמעט קונצנזוס שרמת הגולן

תחזור לסורים כחלק מהסכם שלום... אני לא אומר שזה רע - יכול להיות שהיה עדיף לסיים את זה ככה באופן שאף היה פותר גם את

הסוגיה הלבנונית. אבל המציאות היא שאם זה הגולן מה שהסורים רוצים הם רחוקים מכך.

בסופו של דבר מבחינת החלטות או"ם - לבנון ירד לדרום - יש 15,000 חיילי או"מ בדרום לבנון - יש יותר חיילים

בדרום לבנון מאשר הכוחות הישראלים שהיו שם. האם זה אפקטיבי? ברמה מסויימת זה חייב להיות אפקטיבי מעצם הנוכחות.

ברור שחיזבאללה יבנה את עצמו שוב... אבל יהיה לו בגדול כנראה יותר קשה לפעול בדרום לבנון.

האם נכשלנו במלחמה?... אין ספר שיש כשלונות ברמה הצבאית גם של חיל האוויר גם של זרועות המודיעין גם של פצ"ן גם של האוגדות והחטיבות וגם ברמה הלוגיסטית. כמו שנאמר - כל הצבא הפגין בינונית.

חצי מהמילואמנקים שהיו איתי בצוות (כולל אני) כתבנו תחקירים אישיים שהופנו כלפי בכירים בחיל. בנוסף לתחירים מקיפים בתוך המערכת - כי היינו יכולים יכולים לפעול טוב יותר.

האם יש כשלונות ברמה המדינית? כנראה... לא ברור מה היה הטעם במהלך הקרקעי הרחב - אם זה היה באמת לטובת ההסכם באו"מ או שהיה אפשר לקבל

אותו הסכם גם ללא צורך במהלך. מה אמיר פרץ עושה כשר ביטחון? האם זה סתם נראה לי ככה - או שלא היה שום קוו ברור לגבי התנהלות הלחימה והיא יותר הוכתבה על פי מה שפופלארי לעשות בעיני התקשורת והציבור ולא בהחלטה מושכלת ומודעת.

just my two cents....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוצים לשמוע הישג?

הפמליה הנאורה של הנגדים בגדוד שלי (רס"ג, נגד , נגד לוגיסטיקה, ושאר נחותים)

שהאיי-קיו המשותף שלהם שואף ל9 בערך, והקבא גם למשהו כזה

לקחו איזה חמישה ארגזים ענקיים מלאים בפקטים של טיים שתורמים מחול הביאו אלינו.

ובערך לא מזמן נגמר להם המאגר

אז הם מצאו עוד משהו להתלונן עליו עכשיו אתם מבינים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...