המחשב לא רואה את כונן הדיסקים(DVD-ROM) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא רואה את כונן הדיסקים(DVD-ROM)

HitmanW

Recommended Posts

יש לי צורב דיוידי NEC 3550A. במשך חצי שנה הוא פעל בצורה תקינה ללא שום בעיות בכלל.

יום אחד אני מפעיל ת'מחשב והוא לא רואה את הכונן ב"מחשב שלי". נכנסתי לBIOS כשאתה מפעיל ת'מחשב ושם הוא רשום ככונן.

אחרי זה נכנסתי לDEVICE MANAGER ואין אותו שם ברשימה, ניסיתי לעשות חיפוש של חומרה אבל זה גם לא מצא אותו.

ניסיתי לפפתוח ת'מחשב ולראות שהחוט מחובר כראוי, ולפי דעתי הוא מחובר כראוי.. (ואני לא ממש מומחה.. למעשה אני בכלל לא יודע איזה חוטים אמורים להיו מחוברים חח). אז אולי למישהו גם קרה דבר כזה? או שאני ישר צריך לנסוע לחנות שיבדקו לי אותו.. עדיין יש אחריות ::)

אהה ודרך אגב יום לפני זה שמתי כרטיס FIREWIRE, לא יודע ם זה עוזר לכם להבין משו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהכבל מחובר כראוי (ג'אמפרים נכונים, כבל הנתונים מחובר היטב (האפור העבה), כבל המתח (זה עם ה-4 חוטים) מחובר לכונן,

אם הכל מחובר, תלך לביוס ותגדיר ש המחשב יעלה קודם מהכונן דיסקים (boot), זאת הדרך הכי טובה לבדוק את תקינות הכונן.

מקווה שעזרתי, ואם יש בעיה נוספת, שלח לי מייל ואשמח לעזור.

סטודנט לטכנאות מחשבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה, הכנסתי דיסק של וינדוס כדי לבדוק אם הוא יפעיל אותו בBOOT ותנחשו מה.. הוא פעל חח

אז מזה אנחנו מבינים שהבעיה איכשהו בוינדוס נכון? הכנסתי גם DISC ON KEY והיה את הצלצול הזה שהוא קלט אותו אבל ב"מחשב שלי" הוא לא מציג אותו.

וגם צצה לי בעיה כשאני מפעיל את המחשב שהתוכנה recsl.exe נכשלה ויש לי שני אפשרויות IGNORE או CLOSE. הנה הסיבה שהוא רושם:

C:\DOCUME~1\***\recsl.exe

The NTVDM CPU has encountered an illegal instruction.

CS:1305 IP:2439 OP:ff ff 01 01 00 choose 'close' to terminate the application

.

לא יודע אם התוכנה הזאת קשורה איכשהו.. אבל זה מה שאני יודע עכשיו.. עכשיו אולי מישהו יודע איך לתקן את זה שוינדוס יראה את הכונן הדיוידי והDISC ON KEY?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב. הקובץ recsl.exe שהראית מהציטוט שלך הוא שם של קובץ מזיק.

הייתי מציע לפני הפירמוט שתבצע עליו חיפוש בגוגל ותוריד את העידכון המתאים שיסיר אותו.

אולי זה כבר יפתור לך תבעיה.

ממה שאני מבין הבעיה היא לא בחומרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי REPAIR (זה עשה כמו התקנת וינדוס חדשה אם עשיתי הכל כמו שצריך) אבל הבעיה לא נעלמה.. הוינדוס לא רואה את הDISCK ON KEY ואת הצורב... מה שמוזר זה שבDEVICE MANAGER הDISC ON KEY נמצא שם ורשום שהוא מחובר ומותקן אבל אני לא מוצא דרך לגשת אליו...

ולא מצאתי עדכון.. לאיזה עדכון התכוונתה? של מיקרוסופט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לשמחתי הרבה הצלחתי להחזיר את הצורב, זה לקח כל היום עם מלא נסיונות של דברים שונים.. אבל בסוף כמובן הבפתרון היה פשוט (יחסית) :kopfpatsch:

נכנסתי עוד פעם לDEVICE MANAGER ובדקתי אם הדרייברים של הSecondery IDE Channel מותקנים, והם לא היו מותקנים (למרות שהם אמורים להיות מותקנים דבר ראשון עם התקנת הוינדוס), אז קיצר התקנתי אותם אוטומתית ואז הקטע עם הצורב הסתדר.

ואז נשאר לי רק עם הDISC ON KEY, נכנסתי עוד פעם לMANAGE דרך "מחשב שלי" והסתקלתי טוב טוב על כל מה שיש שם, בסוף שמתי לב שהיה שם כונן ללא אות בגודל 1Gb ( :s07: ), אז הוספתי לו אות בתקווה שהוא יופיע ב"מחשב שלי" אך ללא הצלחה.. ואחרי זה גיליתי שאפשר לפתוח אותו דרך MANAGE.. אז לפחות אני יכול להשתמש בו.. אבל עדיין משו דפוק בוינדוס שלי.. כנראה עוד מעט יגיע הזמן לפורמט :bash:

בכל מקרה תודה לכל מי שניסה לעזור :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ממה שהבנתי, יש לך קבצים מזיקים במחשב, אז או שתחפש בגוגל מידע על הקובץ (אני מצאתי ד"א: http://info.prevx.com/downloadremove.asp?mlw=RECSL.EXE) ואם זה לא פותר תבעיה אז אני מציע שתפרמט את המחשב ותתקין התקנה נקייה של ווינדוס

בכל מקרה אשמח לקרוא ממך תגובה אם זה הצליח או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה הזאת עושה חצי שנה SCAN ראשוני... לא היה לי סבלנות בשבילה חח

בכל מקרה נראה לי הבנתי למה כל הבעיות, כי עשיתי UPDATE לוינדוס הקודם שלי עם אחד חדש רק SP2 ולאחר מכן התחילו הבעיות.. אני משער שאני אצתרך לעשות התקנה נקייה כדי לסדר הכל..

תודה על כל העצות :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...