צליל בתדר גבוה מהמסך..?!? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צליל בתדר גבוה מהמסך..?!?

Odedb52

Recommended Posts

שלום לכם...

יש לי בעיה די מציקה במחשב... (או במסך ליתר דיוק...).

לאחר שאני מדליק את המחשב והמסך, אחרי משהו כמו .. בין דקה ל - 3 דקות, מתחיל לצאת מהמסך צליל בתדר גבוהה שאי אפשר "לבטל", וזה הדבר הכי מעצבן שיכול להיות עלי אדמות :bash: :bash: :bash:.

אלא אם כן אני מכבה את המסך, מחכה כדקה ואז מדליק שוב - אז המסך מפסיק את התדר ולאחר כמה שניות מתחיל שוב..

האם זה משהו נורמלי או שיש איזה פיתרון לזה..

אני מעדיף לשמוע פחות על אחריות, החלפת המסך או דברים כאלה, כי כבר אין אחריות והחלפת המסך היא בעדיפות נמוכה כרגע...

אז אם יש פתרון שאני יכול לבצע בעצמי אשמח מאוד לשמוע :xyxthumbs:

**עריכה**

גם כשאני נכנס למשחק או סרט או משהו כזה הצליל מפסיק...

תודה מראש,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעייה כנראה ב Refresh Rate מסוים של המסך שאותו אי אפשר לפתור

אבל אתה יכול ב לשנות את ה Refresh Rate והרעש אמור להפסיק

תודה רבה!

אבל הריפרש רייט אצלי הוא על הכי גבוה שאני יכול במסך הזה...

ושמתי לב עכשיו שלאחר כמה זמן הרעש מפסיק לבד... אבל בכל זאת אם יש דרך להפסיק אותו שבכלל לא יהיה מההתחלה זה יהיה טוב....

תודה,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להבין למה יש רעש צריך להבין קצת איך מסך CRT עובד.

המרכיב העיקרי בו הוא שפופרת שקצה אחד שלה מופנה אליך והוא הכי רחב. הקצה השני צר ומכיל בקצה שלו תותח אלקטרונים. כאשר האלקטרון פוגע בקצה הקרוב אליך על המסך הוא בעצם "יוצר" נקודה צבעונית (בא לא נסתבך יותר מדי בטכנולוגיה :) ). ע"מ לקבוע איפה יפגע האלקטרון משתמשים בסלילים. הסלילים מסוגלים להסיט את האלקטרון ממסלולו, ע"מ שיפגע בנקודה הרצויה. כאשר מזרימים בהם זרם חשמלי, הם מייצרים שדה מגנטי אשר גורם להסטה של האלקטרון שנע בתוך השפורפרת.

הבעייה שאתה מדבר עליה נובעת מסלילים. הסליל בנוי מחוט אחד מאוד מאוד ארוך שפשוט מלופף על ליבה אחת. אם כל הליפופים, שבסופו של דבר מתאחדים לגוש אחד, לא יושבים טוב על הליבה, אז השדה המגנטי שהסליל עצמו יוצר, גורם לו לנוע על הליבה. אפשר להגיד שזה עובד בערך על אותו עיקרון כמו עם , וכו'

נראה לי שאפשר פשוט להחליף סליל אבל אני לא יודע אם לא יהיו בעיות של תאימות כי סלילים יכולים להיות שונים אחד מהשני. בכל מקרה אפשר לעשות את זה רק במעבדה.

בהצלחה ומקווה שלא זיינתי לך יותר מדי את השכל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...