עזרה במחיר כולל של שימוש ב ADSL (יכול להיות שעלות אינטרנט מהיר זהה לרגיל ?) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה במחיר כולל של שימוש ב ADSL (יכול להיות שעלות אינטרנט מהיר זהה לרגיל ?)

ice2k

Recommended Posts

שלום

אני כרגע משתמש במודם 56K דרך 012 להם אני משלם 15 דולר בחודש (בערך 70 ש"ח - אני לא זוכר אם זה כולל מעמ או לא) ועוד 99 שח לבזק על מסלול חופשי חודשי, אני משתמש בקו טלפון שני שמשמש לשיחות ולאינטרנט. האינטרנט משותף לשני מחשבים דרך רשת 100 MBPS אך לשניהם יש מודם.

אני ממש לא לחוץ על מהיר אבל משום מה יש לי חוש שנכון להיום אני יכול להשתמש באינטרנט מהיר (לפחות ADSL) באותה עלות של מה שאני משלם עכשיו - ונקודת המפתח היא התשלום החודשי שאני משלם על הקו (שאין לי מושג מה הוא).

שתי השאלות הראשונות שלי:

- האם ADSL זה כמו קו טלפון רגיל ואני יכול לשמור את המספר המקורי של הקו במעבר ל ADSL ?

- אם אכן זה זה המצב - האם התשלום החודשי שמשלמים לבזק בשביל האינטרנט המהיר כולל את דמי השימוש החודשיים בקו?

עכשיו לחישוב התשלום החודשי:

- מה המחיר שאני משלם נכון להיום לבזק על ה ADSL (אני לוקח בחשבון את ה 0.5 - אבל אשמח לדעת את כל החבילות)?

- איך אני יכול לקבל מודם חינם, או כמה עולה המודם או להשכירו ?

- כמה אני משלם לספק האינטרנט ואיזה התחייבות יש ? (אני מעדיף ספק איכותי למרות שאשמח לשמוע הכל).

- האם יש עלויות נוספות ?? ( התקנה, טיפול בקו או אלוהים יודע מה..)

כמובן שאם המחירים של ה ADSL (ספק+בזק בהנחה שאין דמי שימוש בקו ואפשר לדבר בו ושאני משיג מודם חינם או בממש זול) יצאו זהים למה שאני משלם לקצב 56(ספק+בזק+דמי שימוש בקו) אז שווה לי לעבור אפילו אם זה רק לחצי שנה - ואז לחזור לרגיל או אולי לעבור ספק.

* אשמח גם לשמוע על המחירים של הכבלים למרות שאין לי בכלל כבלים אז אני חושב שזה ייצא יותר יקר (בהיתחשב שאני עדיין ימשיך לשלם על הקו השני).

* אין לי אפשרות לוותר על קו נוסף לשיחות.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- האם ADSL זה כמו קו טלפון רגיל ואני יכול לשמור את המספר המקורי של הקו במעבר ל ADSL ?

כן... ולא רק: תוכל לגלוש באינטרנט ולהשתמש בקו לשיחות באותו זמן.

- אם אכן זה זה המצב - האם התשלום החודשי שמשלמים לבזק בשביל האינטרנט המהיר כולל את דמי השימוש החודשיים בקו?

לא זוכר... אבל נראה לי (ואל תתפוס אותי במילה) - שכן.

עד היום אם אני לא טועה היית משלם בערך 70 ש"ח לכל חודשיים של שימוש בקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתקשר 199 ויענו לך על כל השאלות... יש הרבה .

ולכבלים אם אתה רוצה מידע על הכבלים.

אתה לא משלם תוספת קו על ADSL, אתה משתמש בקו אחד לדבר ולגלוש. כך שסך הכל תשלום זה לבזק(מקביל לחופשי חודשי שלך) ולספק(מקביל ל 15 דולר שאתה משלם ל 012).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז ככה....

אתה יכול לשמור על המספר שלך....ואתה יכול לדבר באותו קו בזמן שאתה גולש...

התשלום לבזק (99 שקלים לחודש בהנחה שאתה לא חוכר את המודם אלא קנית או קיבלת אותו) הוא תוספת על התשלום החודשי לקו..ז"א התשלום לקו+99.

כמו שאמרתי...לחבילה של ה 0.5 זה 99, יש גם חבילה של 256KBPS שיש לה UPSTREAM רחב יותר (96 לעומת 64 ב 0.5)

היא עולה גם 99, אבל התשלום לספק יהיה נמוך יותר (סביבות ה 90 ש"ח לעומת בערך 130 ל 0.5)

יש גם את חבילת ה 1.5 שעולה 130 ש"ח (לבזק) אבל התשלום לספק יותר גבוה....לא זוכר כמה הממוצע...

מודם חינם אפשר לקבל מספקיות שמציעות את זה (בד"כ מותנה בשימוש בספקית הזו למשך שנה)

או שאתה יכול לקנות אותו מבזק ב.....נדמה לי 250 ש"ח לשכור את המודם נדמה לי שעולה 20 ש"ח לחודש..

יש עלות התקנה..אם אתה קונה את המודם ומתקין אותו לבד....אני חושב שזה 99 ש"ח..אם הם מתקינים לך זה עוד 200 (או משהו בסגנון)

במחירים של כבלים אני לא ממש מבין....

אגב....יש ספקיות הרבה יותר זולות (ע"ע אקוונט) אבל הן לא מומלצות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי השאלות הראשונות שלי:

עכשיו לחישוב התשלום החודשי:

- מה המחיר שאני משלם נכון להיום לבזק על ה ADSL (אני לוקח בחשבון את ה 0.5 - אבל אשמח לדעת את כל החבילות)?

- איך אני יכול לקבל מודם חינם, או כמה עולה המודם או להשכירו ?

- כמה אני משלם לספק האינטרנט ואיזה התחייבות יש ? (אני מעדיף ספק איכותי למרות שאשמח לשמוע הכל).

- האם יש עלויות נוספות ?? ( התקנה, טיפול בקו או אלוהים יודע מה..)

כמובן שאם המחירים של ה ADSL (ספק+בזק בהנחה שאין דמי שימוש בקו ואפשר לדבר בו ושאני משיג מודם חינם או בממש זול) יצאו זהים למה שאני משלם לקצב 56(ספק+בזק+דמי שימוש בקו) אז שווה לי לעבור אפילו אם זה רק לחצי שנה - ואז לחזור לרגיל או אולי לעבור ספק.

* אין לי אפשרות לוותר על קו נוסף לשיחות.

כן. אני המרתי את הקו הראשי שלי בבית לADSL וביטלתי את השני, מכיוון שאתה לא יכול לעשות זאת, אתה תשלם 99 על הקו ועוד אחזקה על הקו השני (40 שקל אם אני לא טועה).

מכיוון שאתה לא בטוח שתשאר יותר מחצי שנה בADSL, אני מציע לך דווקא לחכור מודם מבזק- 20 שקלים לחודש, דבר שיצא יותר זול מכל עסקה שתעשה (כל המודמים חינם זה התחייבות לשנה, כשהחצי השנה השנייה במחירים מופקעים).

ההתקנה בעלות משתנה בדר"כ, כי לבזק מתחלפים המבצעים non-stop- תתקשר ל199, הם בטח מעודכנים.

אני גולש דרך בזק@בינלאומי, המהירויות לא רעות בכלל.

כדי להצטרף אליהם, נכון להיום, תאלץ להפרד מ74 שקלים לחודש לחצי שנה הראשונה, ואחרי זה כנראה להחליף ספק

(אם אתה לא לוקח מהם מודם- אחרת אתה תקוע בהתחייבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, לשכור מודם זה רעיון טוב. אם כי אחרי שנה וחצי בערך הם הרוויחו את כספם, ואתה לא הרווחת מודם... (ואסור לך לשדרג אותו, כי זה עבירה על החוק, פגיעה ברכוש, שלא שלך.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חברה תודה על התשובות.

מצאתי איזה מסלול שבסופו של דבר יצא לי אותו הדבר גם לטווח ארוך (אבל יש כמה בעיות שיש לי שאלות עליהם):

-מסלול WOW של 256 KBPS (כשאני משלם 50 ש"ח לחודש לשלושה חודשים ראשונים ו 99 כמו מה שאני משלם היום בהמשך).

-מסלול 256 בבזק ביןלאומי שאני משלם 75 לחודש בחצי השנה הראשונה - כמו ה 74 שאני משלם עכשיו אבל אני מקבל חודש ראשון חינם

בהמשך זה 89 - אבל ההנחות שקיבלתי מהמבצע של בזק והחודש הראשון חינם מקזזים את ההפרש של ה 15 ש"ח למשך שנה נוספת- לאחר שקיזזתי את ה 50 שח דמי התקנה גם כן (דמי התקנה נמוכים זה גם במיבצע של בזק)

-מודם אני מקבל חינם מבזק ביןלאומי (ההתחייבות היא לחצי שנה), אם אני מחובר יותר משנה הוא הופך לרכוש שלי. זה מודם .

- דמי שימוש חודשיים בקו זה בדיוק כמו מה שאני משלם היום.

אז סה"כ זה יוצא אותו הדבר.

השאלות שלי:

1) אני מעוניין לשתף אינטרנט למחשב נוסף - האם אפשר לעשות את זה עם המודם ?

2) איך המודם שבזק בין לאומי מביאים, מה החברה-דגם ואיך האיכות ? (האם גם יש לו חסרונות)

3) אני מעוניין להעביר את המודם הזה למחשב השני ובחזרה מדי פעם - כשאני ישן למשל - האם זה אפשרי ? (האם ישמרו הגדרות השיתוף ככה)

4) איך ביןלאומי כספק שירות ADSL ? האם אני באמת יקבל 32 לשנייה רוב הזמן ?

5) האם פיספסתי בעיסקה הזאת משהו ? (איזה אותיות קטנות - אתם יודעים)?

-ו... כמה עולה בערך מודם כבלים - עדיף פנימי ??

תודה שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) כן, דרך ICS.

2) אין לי מושג איזה דגם הם מביאים, אבל חיפוש בפורום למודם יפתור לך כמה קושיות.

3) אפשרי. יכול להיות שאפשרויות השיתוף יהיו מוגבלות... כנראה שתצטרך קצת לשחק עם זה (למרות שאתה יכול להשאיר את המחשב

השני דלוק ואליו תמיד יהיה מחובר מודם , וממנו יצא ICS.

4) אני אישית מרוצה בחבילה של החצי מגה, מקבל רוב הזמן 600+/96 שזה מעבר לחבילה שלי

5) נראה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...