בעייה בזיכרונות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה בזיכרונות

THE FOX

Recommended Posts

כרגע אני עם שניי סטיקים של 256 MB שרצים ב DUAL.

אני רוצה להוסיף עוד 512 MB. יש לי מקום לעוד שני סטיקים בלוח.

אם אוסיף עוד סטיק של 512 הם יעבדו בDUAL עדיין? :nixweiss:

לא מכיר איך זה עובד עם הלוחות האלה..מחכה להסבר

[ברשותי לוח NF3U + מעבד ווניס]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יהיו לך 3 סטיקים אז המחשב לא יעבוד בדואל.

בשביל לשמור על הדואל צריך מספר זוגי של סטיקים.

אגב, נדמה לי שמעבדי שמשתמשים ב-4 סטיקים של יכולים להפעלי אותו במהירות של 333 בלבד (במקום 400).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את צריך זוג או 2 זוגות על מנת לעבוד בדואל, ומומלץ מאוד שכל הכרטיסים כולם יהיו זהים. או לכל הפחות שהסטיקים שמרכיבים זוג אבל בקשר לזה אני לא בטוח.

בגלל זה מוכרים ערכות של 2 סטיקים שמיועדים לדואל.

עכשיו משום מה יוצא שערכות של 2 GB שזה 2 סטיקים של גיגה נופלות מבחינת תזמונים מערכות של 2 כפול 512

יש סוגי צ'יפים שמשום מה מגיעים רק עד ל512 מגה על סטיק למשל אאל"ט TCCD של סמסונג

בקשר ל4 סטיקים אצל AMD

אז ככה בעקרון העניין הזה הוא תלוי באופן "רשמי" במעבד (הרי בAthlons בקר הזכרון יושב בתוך המעבד) ויותר מדויק ב"חוזק בקר הזכרון" אני מקווה שאני מתרגם את האנגלית כמו שצריך.

יש ככה אופציות:

במקרה הכי גרוע הזכרונות ירוצו ב333 מגהרץ.

בקשר לזה - אני ששיחקתי עם עניין האוברקלוק קצת הגעתי למצב שרציתי להמהיר רק המעבד ולהשאיר את הזכרונות ב200 (כי זה אפשר להם לרוץ בתזמונים הדוקים ואז הביצועים היו טובים) אז שמתי מחלק זכרונות של 200:166 ומה שקרה זה שבPOST הלוח "זיהה" את הזכרונות כ333 ולא 400

בפועל הם רצו על 200 מגהרץ וקצת... אז אולי אפשר לעשות כזה טריק עם משתמשים ב4 סטיקים.

יש מקרה אחר והוא שהזכרונות ירוצו ב2T. שזה אומר ממה שאני מבין שהמעבד יכול לבקש נתונים מהזכרונוות רק במחזורים זוגיים

(או משהו בסגנון) ובפועל מקבלים ירידת ביצועים של 10-20% באופן כללי, והבנתי שעל משחקים זה פחות משפיע...

אגב "איבוד הביצועים" במקרה שרצים ב333 במקום 400 זה כמובן יוצא 16.666666666 %

וישנה האפשרות שזה ירוץ לך גם ב400 מגהרץ וגם ב1T וזה דבר שהבנתי שאפשרי ב2 לוחות (אולי ידעו לתקן אותי)

(אני התעניינתי בDFI - אולי זה תופס על יצרנים אחרים שעושים שימוש באותן ערכות שבבים)

שהם:

DFI LANPARTY UT RDX200 CF-DR

DFI LANPARTY UT CFX3200-DR

עכשיו על הראשון אני לא יודע הרבה.

את השני יש לי ולכן התעניינתי, הבנתי שאפשרי להריץ את העניינים ב1T ו400 מגהרץ כל עוד שומרים על הזכרונות בסביבה הקרובה ל400 (~FSB 200)

אני מתכוון לבדוק את העניין בעצמי, כלומר לשדרג ל4 גיגה אבל לא בקרוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...