בקבוק נשבר - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקבוק נשבר

Merrymoon

Recommended Posts

אוקיי, אני כרגע נמצאת בויכוח על עקרונות פיזיקליים. אני טוענת שהעוצמה הנדרשת לשבירת בקבוק זכוכית מלא בנוזל וסגור/פקוק קטנה מזאת שנדרשת לשבירת בקבוק ריק ופתוח. הטענה שלי מתבססת על הסבר של אבא שלי שהסביר לי את העקרון כשהייתי בת 8. הוא טוען, שבגלל המכה, הנוזל שנעול בתוך הבקבוק ואין לו לאן לצאת, פורץ החוצה ובעצם "מסייעה" למהלומה לפצח את הבקבוק כך שכשהבקבוק מלא, הוא נשבר גם מפנים כלפי חוץ ולא רק להיפך. האם זה נכון?

סתם, ויכוח על "האם יותר כואב ששוברים לך בקבוק מלא או ריק על הראש"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה ת'ראד שמתאים ל2.5 בלילה! ;D

לפי דעתי, יותר קל להניף בקבוק ריק, לכן מהירות הפגיעה תהייה גבוהה יותר, מצד שני, בקבוק מלא גם כבד יותר...

הקטע של השבירה כלפי חוץ נשמע לי לא ממש הגיוני, כי אם ככה, הבקבוק הייה צריך להישבר בגלל כל זעזוע חזק מספיק...

בקיצור, אין לי תשובה מוחלטת, אבל יהייה מעניין לעקוב אחרי הת'ראד :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאבא שלך צודק זה נשמע הגיוני.ובקשר ללשבור אותו על ראש של מישהו,אז מלא יכאב יותר כי יש לו יותר משקל.

פעם הפלתי בקבוק בירה(בגלל שאני בן 14,אז בירה שחורה)מגובה של בערך מטר,אבל על התחתית והוא לא נשבר!

אז החלק הזה בטח יותר מכאיב כשמכים איתו מישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה. ה"תאוריה" של אבא שלי אומרת שבגלל הזעזוע נוצרת תגובת שרשרת של הנוזל בפנים שבגלל הזעזוע פורץ החוצה ומסייע לשבירת הבקבוק כך ש... אל תתפסו אותי במילה כמה אחוזים, אבל נגיד 80% מהמכה בראש, 20% בגלל התגובה של הנוזל, ככה נשבר בקבוק מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה אבל יש את לחץ האטמוספירה כנגד לחץ המים הפורץ החוצה ולכן זה תיאוריה הזו לא נשמעת לי הגיונית.

לדעתי יותר קל לנפץ בקבוק ריק וזה בדיוק ההפך ממה שאמרתי קודם, אין בפנים הבקבוק כלום מלבד אויר (אשר קל ממים) ואז כאשר האטמוספירה יחד עם מהירות קינטית (אשר מואצת עד לנקודה מסויימת) צוברת עוצמה הרבה יותר גבוהה ממתי שיש את הנוזל בפנים ולכן השבירה תהיה קלה יותר עם בקבוק ריק (במיוחד כאשר אין פקק).

אני מקווה שמישהו הבין אותי :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה אבל יש את לחץ האטמוספירה כנגד לחץ המים הפורץ החוצה ולכן זה תיאוריה הזו לא נשמעת לי הגיונית.

לדעתי יותר קל לנפץ בקבוק ריק וזה בדיוק ההפך ממה שאמרתי קודם, אין בפנים הבקבוק כלום מלבד אויר (אשר קל ממים) ואז כאשר האטמוספירה יחד עם מהירות קינטית (אשר מואצת עד לנקודה מסויימת) צוברת עוצמה הרבה יותר גבוהה ממתי שיש את הנוזל בפנים ולכן השבירה תהיה קלה יותר עם בקבוק ריק (במיוחד כאשר אין פקק).

אז למה כשנופלים לי לפעמים בקבוקי בירה ריקים ואני בטוחה שעכשיו הולכת להיות לי רצפת קריסטל, זה לא קורה, בעוד שבקבוק מלא וסגור שנופל מגובה לא רב בכלל (או סתם מופל על צידו בעמידה) נשבר ואז הולכת לי גם הבירה וגם הידיים מלאסוף שברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שאלו את זה כאן פעמיים :)

לדעתי הבקבוק המלא יכאב יותר... מהסיבה הפשוטה שהוא הרבה יותר כבד...

ולדעתי זה לא ממש משנה שקל יותר להניךף בקבוק ריקכי בסופו של דבר אתה לא תניף אותו מהר יותר אם הוא ריק אתה רק תשקיע פחות ארנרגיה והמהירות תהיה דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה כשנופלים לי לפעמים בקבוקי בירה ריקים ואני בטוחה שעכשיו הולכת להיות לי רצפת קריסטל, זה לא קורה, בעוד שבקבוק מלא וסגור שנופל מגובה לא רב בכלל (או סתם מופל על צידו בעמידה) נשבר ואז הולכת לי גם הבירה וגם הידיים מלאסוף שברים?

זה מתוקף חוק מרפי... כשלא רוצים שמשהו יקרה (לאבד בירה במקרה הזה), אז הוא יקרה דווקא, והבירה תשפך :'(

וברצינות: לפי איך שאני רואה את זה, הכול תלוי באנ' הקינטית של הבקבוק (0.5mv^2). האנ' הקינטית מושקעת כדי לקדם את הסדק שגורם לשבירה...

לבקבוק מלא יש אנ' קינטית גבוהה יותר ולכן במהירות נמוכה יחסית הוא ישבר, ואת הבקבוק הריק צריך להניף יותר חזק...

הייתי צריך להקשיב טוב יותר בשיעורי תכונות מכאניות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיייי!!!!!! הראש שלי מתחמם ועכשיו אני צריך להדליק מזגן ויהיה לי התקפת אלרגיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שאני רואה את זה, הכול תלוי באנ' הקינטית של הבקבוק (0.5mv^2). האנ' הקינטית מושקעת כדי לקדם את הסדק שגורם לשבירה...

לבקבוק מלא יש אנ' קינטית גבוהה יותר ולכן במהירות נמוכה יחסית הוא ישבר, ואת הבקבוק הריק צריך להניף יותר חזק...

הייתי צריך להקשיב טוב יותר בשיעורי תכונות מכאניות :P

אז צדקתי? :silly: ואנרגיה קינטית זה פיזיקה לא?

דיייי!!!!!! הראש שלי מתחמם ועכשיו אני צריך להדליק מזגן ויהיה לי התקפת אלרגיה!

למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעם המלא יהיה יותר קשה לישבור

כי אם את תפילי אותו על הריצפה הנוזל יקפוץ ביגלל שהוא מקבל אנרגיה ואז צריך יותר אנרגיה גם גכדי להזיז את המים וגם כדי לישבור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...