מה זה יופי? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה יופי?

nega

Recommended Posts

לא צריך להתאמץ כדי למצוא אותו - הוא נמצא בטבע בהרבה מקומות, ואתה טוב תעשה אם תפסיק לקשקש בשכל בנושאים שאתה לא מבין בהם.

אם אתה לא מבין שיחס הזהב נמצא בטבע, והמתמטיקה יכולה לתאר/להצביע עליו, אתה בוחר להתעלם מעובדה ברורה.

כל מי שטוען שהיופי הוא בעיניי המתבונן, פשוט לא מבין שהיכולת להבחין בין "יפה" ל-"לא יפה" טבועה בנו גנטית. אנחנו מתוכנתים להימשך לאנשים סימטריים-פוריים (מה שנחשב אצלנו בתרבות "יופי") כדי להבטיח את העברת הגנים לדור הבא בצורה מיטבית.

אין מה לעשות, היופי הוא חד משמעית לא בעיניי המתבונן לא משנה מאיזו תרבות הוא מגיע. ההתאהבות לעומת זאת, תלויה רק בנו.

אני ממליץ מאוד לקרוא את "האבולוציה של האהבה" מאת עדה למפרט - הוצאת האוניברסיטה המשודרת.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא צריך להתאמץ כדי למצוא אותו - הוא נמצא בטבע בהרבה מקומות

באיזה מקום בטבע הוא מופיע בדיוק? תמשיך לזרוק עובדות לא מבוססות.

כל מי שטוען...

העובדה שזה גנטי לא משנה כלום. לא כל אחד יסכים איתך על יופיו של משהו.

אם אתה לא מבין שיחס הזהב נמצא בטבע, והמתמטיקה יכולה לתאר/להצביע עליו, אתה בוחר להתעלם מעובדה ברורה.

יחס הזהב הוא מושג מהמתטיקה, שאין לו שום קשר ליופי, ואם מחפשים אותו אפשר למצוא לו דוגמאות בטבע ששם יש יחס שקרוב איכשהו ליחס הזהב אבל הן לא יחס הזהב. אלה הן עובדות ברורות.

ואני טוב אעשה אם אפסיק לקשקש בשכל בנושאים שאני לא מבין בהם.

אני מסכים איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לכתוב לך תגובה רצינית ומנומקת.

עכשיו אני רואה שציטטת אותי ותוך כדי עיוות את מה שכתבתי.

אתה כנראה לא מספיק חכם להשתתף בדיון בצורה רצינית, ופשוט חבל לי להתחיל לחנך אותך.

תמשיך להיות מי שאתה והרבה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרשו לי להיות הקול הפשרני בדיון. :)

נתחיל מהעובדה הפשוטה - יחס הזהב הוא קבוע מתמטי, שיש לו השפעות בכל מיני תחומים (לדוגמה, הוא היחס בין הצלע לאלכסון במחומש משוכלל, וסדרות פיבונאצ'י שואפות ליחס הזה).

בנוסף לכך, קיימים בטבע דברים רבים שקשורים ליחס הזהב - כי זה יחס "טוב". מה זה אומר "טוב"? לדוגמה, עלים של צמח מסויים שהסידור שלהם סביב הגבעול מתאים לסדרת פיבונאצ'י (אני לא זוכר בדיוק, אבל משהו בסגנון מספר העלים בכל סיבוב סביב הגבעול הוא המספר הבא בסדרת פיבונאצ'י), כיוון שזה מפזר את האור היטב בין העלים. ויש עוד הרבה דוגמאות.

חוץ מזה, יש אומנים שידוע שביססו את עבודתם על יחס הזהב - לדוגמה, בבניין הגוגנהיים בניו יורק, בגלל ה"אגדה" שיחס הזהב הוא "יפה".

אבל, יחס הזהב הוא לא "יפה". בספרו של מריו ליביו, "חתך הזהב", הוא מציג הרבה דוגמאות ליצירות אומנות שלטענת חובבי יחס הזהב האומנים, ללא ידיעתם, ציירו מבנים ופנים ביחס הזהב. הסופר מפריך את הטענות הללו בכך שקיימות בעצם הרבה דרכים למדוד את היחסים בציור, ובטוח יהיה אפשר למצוא מדידה שתתאים ליחס (ובטוח נוכל גם למצוא מדידה שתתאים ליחס הזה בציורים לא יפים...).

בנוסף, ישנה גם הדוגמה שנתתי לעיל (הניסוי עם המלבנים).

יש מבין? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו לא תיאוריות מופרכות.

מחקרים מראים שמה שאנחנו קוראים "יופי" הוא בעצם סימטריה פיזית.

אנשים עם סימטריה גופנית מאוד גבוהה (למשל שני חצאיי פנים סימטריים) נחשבים למושכים מאוד בכל תרבות בכדור הארץ, והסיבה לכך שאנחנו נמשכים ליופי היא שהוא מצביע על - ומכאן גם על פוריות.

זה היה אתמול בערוץ 8 לא?

ולהגיד את האמת הם די צודקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי איסימטריה מפורשת כאינסטינקט קדום בתת מודע כפגם פיזי.

וכתוצאה מכך זה מה שמקובל בחברה.

YODA, היתי מגיב לתגובות שלך אבל אתה מדבר כמו ילד בן שנה.

שניצל

אבל' date=' יחס הזהב הוא לא "יפה". בספרו של מריו ליביו, "חתך הזהב", הוא מציג הרבה דוגמאות ליצירות אומנות שלטענת חובבי יחס הזהב האומנים, ללא ידיעתם, ציירו מבנים ופנים ביחס הזהב. הסופר מפריך את הטענות הללו בכך שקיימות בעצם הרבה דרכים למדוד את היחסים בציור, ובטוח יהיה אפשר למצוא מדידה שתתאים ליחס (ובטוח נוכל גם למצוא מדידה שתתאים ליחס הזה בציורים לא יפים...).

[b']"יפה" הוא לא רק יחס הזהב, זה נכון. יחס הזהב הוא רק יחס שנמצא בין חלקים שונים ובחי והצומח שמפורשים על ידי המוח האנושי (והאחר) כנכון ביולוגית ולכן מפורש כ"יפה" בחלקים מסוימים בהם הוא צריך להופיע., כתוצאה מכך מחקה האדם את הטבע ומשתמש ביחס זה בתחומים מסוימים כדי להגיע לגאומטריה שתפורש כ"יפה". זה שהוא לא נמצא בכל קוו ובכל צורה בציור "יפה" לא אומר שהוא לא נכון. וזה שהוא כן נמצא בציור שהוא "לא יפה" לא אומר שהיחס היה אמור להבטיח את יופיו של הציור, זאת שטות גמורה לחשוב כך, ספק אם סוםר כמו מריו אמר דבר כזה...

בנוסף, ישנה גם הדוגמה שנתתי לעיל (הניסוי עם המלבנים).

אפשר להגיד שכרטיסי אשרי בעולם בנוים ברובם לפי מלבן הזהב , וחברות האשרי לא בחרו את זה כי משעמם להם הם עשו סקר שוק כנראה והגיע לתוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברלואד, הדברים שאתה אומר נשמעים מופרכים ומופלצים. נראה כאילו אין שום ביסוס מדעי לשום דבר שאתה אומר[מאיפה אתה יודע שאי סימטריה נחשבת כפגם פיזי בתת מודע שלנו? אתה תכננת את התת מודע שלנו?]

בקיצור-הדברים שאתה אומר הם לא עובדות, אלא סתם דברים שנראים לך הגיוניים. אני לא בטוח שאתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את התכנית לפני כחצי שנה בערך ומה שיש לי לומר לחלק מהמגיבים - דיי לזיין בשכל! הוכיחו כבר שהיחס הזה שייך ליופי!! הוא קיים אצל [טווס וכדומה] ואצל צמחים. זה נמצא בנו גנטית. כמובן שיש עוד צד שאומר שדווקא מה שמיפה אדם כלשהו הוא השינויים המזעריים ביחס הזה בחלקים שונים בפנים אך כמובן שכמה שההפנים ישאפו ליחס הזה, כך הן יהיו יפות יותר. הדבר החשוב ביותר ביופי - השוויון בין שני דברים שאמורים להיות זהים בגוף - לדוגמה - אורך ועובי ידיים זהים, אוזניים שוות וכן הלאה.

יחס הזהב קיים אפילו בשיניים.

ד"א, חשוב לציין שיחס הזהב ביופי תקף יותר ליופי נשי - יופי האמור להיות סקסי וילדותי יותר [הדגישו בתכנית הזו כי כמה שהאישה נראה יותר כמו ילדה, כלומר, בעלת פרופורציות בפנים של ילדה, כל היא תהיה סקסית יותר - לדוגמה, שפתיים עבות ומותאמות כמה שיותר לפנים ביחס הזהב. מכאן שגם אמרו שכמה שהאישה מזדקנת יותר, כך השפתיים מדקות יותר וכך היא נראת פחות סקסית :-).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לדעת על יחס הזהב יותר מדי , ההגיון שלי אומר שקיים איזה שהוא יחס מסויים בטבע , כי אם אין איזשהוא

קבוע שעל פיו הדברים גדלים אז יתחילו לגדול כל אחד בגודל אחר , צמחים ימותו מחוסר התאמה

ובני אדם יהיו מעוותים , תסכימו איתי שחייב להיות איזשהו קבוע כזה או אחר שיסדר הכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את התכנית לפני כחצי שנה בערך ומה שיש לי לומר לחלק מהמגיבים - דיי לזיין בשכל! הוכיחו כבר שהיחס הזה שייך ליופי!! הוא קיים אצל [טווס וכדומה] ואצל צמחים. זה נמצא בנו גנטית. כמובן שיש עוד צד שאומר שדווקא מה שמיפה אדם כלשהו הוא השינויים המזעריים ביחס הזה בחלקים שונים בפנים אך כמובן שכמה שההפנים ישאפו ליחס הזה, כך הן יהיו יפות יותר. הדבר החשוב ביותר ביופי - השוויון בין שני דברים שאמורים להיות זהים בגוף - לדוגמה - אורך ועובי ידיים זהים, אוזניים שוות וכן הלאה.

יחס הזהב קיים אפילו בשיניים.

ד"א, חשוב לציין שיחס הזהב ביופי תקף יותר ליופי נשי - יופי האמור להיות סקסי וילדותי יותר [הדגישו בתכנית הזו כי כמה שהאישה נראה יותר כמו ילדה, כלומר, בעלת פרופורציות בפנים של ילדה, כל היא תהיה סקסית יותר - לדוגמה, שפתיים עבות ומותאמות כמה שיותר לפנים ביחס הזהב. מכאן שגם אמרו שכמה שהאישה מזדקנת יותר, כך השפתיים מדקות יותר וכך היא נראת פחות סקסית :-).

אני אומר שיחסהזהב זה לא 1.618

אלא 1.619

מישהו יכול להגיד מה יותר יפה?

מאיפה מגיעים למספר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שיחסהזהב זה לא 1.618

אלא 1.619

מישהו יכול להגיד מה יותר יפה?

מאיפה מגיעים למספר כזה?

אתה יכול להמשיך להגיד, ה' יש רק אחד והוא קובע

מאיפה מגיעים למספר כזה? בודקים (זה הסינים, הם מוזרים ומשועממים, יש 2 ששברו שיא גינס בדיוק שלהם בפאי, הם פשוט זכרו בע"פ הרבה מספרים אחרי הנקודה, אחד שבר את השיא של השני)

יש את מי שיש לו את הזמן לברר את הקטע עם הטור של מה שמו...

ויש את מי שמשעמם לו אז הוא תוהה "למה לעזאזל העלים של הצמח מסודרים ככה" ובלה בלה בלה, גילו את המספר בכמה מקומות, ניסו וראו שהוא קיים בהרבה מקומות אז החליטו לקרוא לו חתך הזהב (אלו אפשרויות)

וויקיפדיה בתגובה:

יחס הזהב הוא קבוע מתמטי המעסיק את המדע והאמנות כבר מאות בשנים. לפי ההשערות נמצא יחס זה על ידי אחד מתלמידיו של פיתגורס, ותיאורו מופיע בספרו של אוקלידס, "יסודות", כבר לפני 2,300 שנים בקירוב.

נו, אז הבנאדם משועמם, בלעדיו אולי הכרטיסים היו עגולים :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאני יודע משהו שאתה לא ואתה לא מוכן לקבל את זה?

מה שאני אומר לא נובע מההגיון שלי בלבד, אלא ממחקרים שפורסמו שקראתי ותוכניות בנושא ערוצים המדעים, היתה פעם גם תוכנית מעולה על הנושא ב BBC שכחתי את שמה, נראה לי "גוף האדם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פי = (1+5^0.5)/2

(אחד ועוד שורש חמש ) חלקי 2.

מכיוון של- שורש חמש יש הרב ספרות לאחר הנקודה, גם לחצי שלו יש וגם אם תוסיף לו חצי(0.5) יהיו לו הרבה ספרות אחרי הנקודה.

לא 1.618 ולא 1.619 זה יחס הזהב.

ד.א. בחוגים שונים של אומנות(באקדמיה, דוד שלי לומד באחד כזה) יש קורס שעוסק בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...