ידעתם שביום שני השבוע חלף אסטרואיד בגודל של 800 מטרים ליד כדור הארץ שלנו ?!?!?! - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ידעתם שביום שני השבוע חלף אסטרואיד בגודל של 800 מטרים ליד כדור הארץ שלנו ?!?!?!

aviv512

Recommended Posts

טוב, בלי לרדת לרמה של ה"דיון" ביניכם, שני דברים:

1. חוקי הפיזיקה הם גלובליים. הם חלים גם בחלל וגם בכדור הארץ. ההבדל הוא שבכדור הארץ יש פרמטרים שלא משפיעים בחלל, כגון כוח הכבידה והתנגדות האוויר.

2. התנועה בחלל נעשית באמצעות מנוע רקטי:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2_%D7%A8%D7%A7%D7%98%D7%99

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אדוני שלא לציטוט- לא הבנת את הכוונה שלי.

המשיכה בין האסטרואידים ב "חצץ" כל כך חלשה, שאם נצליח לפוצץ את הטיל הגרעיני שלנו באמצע המערכת, הם יתפזרו לכל עבר. אלא אם כן הגודל של כל אחד מהם ממש רציני, ואז אנחנו בצרות.

ביום שזה יקרה, נראה לי שאיזה גנרל חולה נפש בארה"ב פשוט יתחיל לשגר טילים בלי סוף :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שכמות הארסנל הגרעיני שיש בעולם תספיק

וגם אם לא, פצצת מימן מאפשרת ליצור פיצוץ גדול ככל שתרצה, אז פשוט נבנה אחת של כמה מאות מגהטון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tea-time

בשביל דבר כזה נצטרך לוודא שנשגר את הטיל ממש מוקדם, צריך שהוא יגיע אל האסטרואיד לפני שהאסטרואיד מתקרב למרחק של משהו כמו פחות מהירח שלנו

פיצוץ של כמה מאות מגטון? לא סימפטי גם לכדור הארץ.

אגב, הרגע חשבתי על זה, יהיה אפשר פשוט לשגר גרעיני גדול לטווח רחוק יחסית, ולפוצץ את זה ליד/על האסטרואיד שהוא רחוק מאוד. ככה אפילו תזוזה קטנה ביותר תסיט את הגוף המאיים ממסלולו בצורה ניכרת, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tal_levi1000

כשקוראים את מה שאתה כותב זה נראה כאילו אתה בנאדם שלא למד פיזיקה בחיים שלו, או שהוא למד ממש מזמן והוא שכח הכל.

בחלל אתה לא צריך אוויר בשביל לנוע, הרי אם אתה תזרוק עיפרון, אתה תדחף אחורה לא בגלל האוויר או מה שלא המצאת שם, אלא בגלל שלפי החוק השלישי של ניוטון[שבכלל לא מתקשר לאוויר אני לא יודע איך הגעת לזה בכלל :s05:] הכוח שאתה הפעלת על העיפרון יופעל עליך בכוח שווה מנוגד בכיוונו ולכן אתה תדחף אחורה...

אם כבר מישהו פה צריך שיעורים פרטיים בפיזיקה זה אתה ידידי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדוני שלא לציטוט- לא הבנת את הכוונה שלי.

המשיכה בין האסטרואידים ב "חצץ" כל כך חלשה, שאם נצליח לפוצץ את הטיל הגרעיני שלנו באמצע המערכת, הם יתפזרו לכל עבר. אלא אם כן הגודל של כל אחד מהם ממש רציני, ואז אנחנו בצרות.

ביום שזה יקרה, נראה לי שאיזה גנרל חולה נפש בארה"ב פשוט יתחיל לשגר טילים בלי סוף :S

זה בכלל לא קשור לגודל שלהם אלא למסה שלהם וגם כמו שאמרתי ברוב(אפשר אפילו להגיד בכל) המקרים של חצץ טיר גרעיני לא יעזור כי אם המטאור בגודל שמאיים על כדור הארץ זה אומר שהוא בעל מסה מסה והיקף גדולים כל כך שטיל גרעיני בודד רק יגרום לפיזור החלקיקים למשך זמן מוגבל וקצר

לעומת זאת פצצת מימן יכולה לעשות תעבודה בצורה טובה אבל פה יש בעיה אחרת של קרינה שעלולה קודם כל לפגוע בנו באופן ישיר אבל חוץ מזה היא עלולה להשפיע על הקוטביות של כדור הארץ וזה יותר מסוכן מהמטאור הממוצע(כמובן השאלה איך אתה מגדיר ממוצע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^^^^^^

בדיוק בגלל זה אמרתי, נצטרך לדאוג לשגר את הטיל מוקדם מאוד, כך שהמפגש והפיצוץ יתרחשו במרחק גדול מכדור הארץ.

ומן הסתם אף אחד לא מחויב לנשק גרעיני |: מצידי שישתמשו בפצצות אנטי חומר, אם ימציאו אותן עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אחרי שעברנו את הוויכוח הפיזיקלי, והבנו שחוקי הפיזיקה ובכללם חוקי התנע עובדים גם בלי אוויר :kopfpatsch:

נגיע לדיון התקשורתי - הידעתם? בכל שנה , בערך בחודש יולי, מזהירים המדענים מפני גוף שמימי כזה או אחר שעלול להתנגש בכדה"א בערך בין 2015-2045?

ובערך חודש לערך מכן מפרסמים תיקון טעות, שכן החישובים לא היו מדוייקים (וממילא בחלל יש כל כך הרבה גורמים, כך שמה שנכון עכשיו לא יהיה נכון מחרתיים)

עכשיו - מן הסתם , האסטרואידים לא מתאימים את עצמם לחודשי השנה, וגם האסטרונומים בנאס"א לא עובדים קשה במיוחד על גילויי אסטרואידים דווקא בחודש יולי.

אז למה דווקא אז? ומה כל כך מיוחד בחודש יולי? - זהו זמן חלוקת התקציב לאוניברסיטאות ולגופים השונים העובדים תחת נאס"א... תסיקו את המסקנות בעצמכם. :smile1:

אגב - אם אתם מעוניינים שווה אכן לבדוק את הטענה שלי ולבדוק תאריכים של "איומי אסטרואידים" על כדה"א ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר אני לא שומע כל שני וחצישי איום על כדור הארץ :nixweiss:

דרך אגב זה רק אצלי או שבזמן האחרון האתר לא יציב

כל 5 דקות הוא נופל

בגלל זה נשלחו לי 2 הודעות מצטער

אבל זה קורה לי מלא בזמן האחרון

למישהו עוד זה קורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר אני לא שומע כל שני וחצישי איום על כדור הארץ :nixweiss:

פעם בשנה, בד"כ בעמוד 14 של ידיעות (או במקרה זה ynet) , יחד עם כל הסיפורים שהעורכים לא מתייחסים אליהן ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...