עונש מוות לחוליית סילואן. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עונש מוות לחוליית סילואן.

udicol

Recommended Posts

בעקבות חשיפתם של אנשי חוליית סילאון שאחראים למותם של 35 ישראלים חפים מפשע, דורשות המשפחות השקולות להטיל עונש מוות על המחבלים. בעקבות כך שוקלים בפרקליטות בכבדות את ההצעה. מומחים צופים כי תדחה ההצעה להטיל עונש מוות על החולייה.

רצוי להדגיש כי מדובר על חוליית מחבלים שהינם תושבים (ירושלים) עם תעדות ישראליות (תעודות כחולות בז'רגון).

(לעומת מחבלים בשטחים ואוייבים בזמן מלחמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעניין אם יש מישהו שתומך בטיעונים המאד אמוציונלים והנכונים של המשפחות השכולות באשר להטלת עונש מוות וחושב כמוהם, שצריך להרוג את החוליה הזאת שרצחה כזאת כמות של ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיים לא יתנו להם עונש מוות. אנחנו מדינה מוסרית !

מה הקשר למדינה מוסרית? מוסר זה עניין אינדוידואלי, המוסר שלך הוא לא המוסר שלי. אם אתה קורא לתליות שעושים בעירק למשל לא מוסריות, אז זה רק בעינך. לדעת המדינה זה הדבר הנכון לעשות ועונש הולם לאדם הפושע.

בכלל, החוק היחידי בישראל לעונש מוות הוא בפשעים של בגידה כנגד המדינה.

מכיוון שהחוליה המדוברת הם אכן תושבים, ניתן להטיל עליהם את העונש שכן הוא מעוגן בחוק. אני לא רואה איך מדינה היא לא "מוסרית" אם היא מענישה במוות בוגדים כנגדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיים לא יתנו להם עונש מוות. אנחנו מדינה מוסרית !

מה הקשר למדינה מוסרית? מוסר זה עניין אינדוידואלי, המוסר שלך הוא לא המוסר שלי. אם אתה קורא לתליות שעושים בעירק למשל לא מוסריות, אז זה רק בעינך. לדעת המדינה זה הדבר הנכון לעשות ועונש הולם לאדם הפושע.

בכלל, החוק היחידי בישראל לעונש מוות הוא בפשעים של בגידה כנגד המדינה.

מכיוון שהחוליה המדוברת הם אכן תושבים, ניתן להטיל עליהם את העונש שכן הוא מעוגן בחוק. אני לא רואה איך מדינה היא לא "מוסרית" אם היא מענישה במוות בוגדים כנגדה.

את לא הבנת אותי, טוב לא משנה....מה שאני מנסה להגיד שבחיים לא יגזרו עליהם עונש מוות.

מעניין אותי לדעת מי בעד ומי נגד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי נותן עונש מוות, עד כה עונש מוות ניתן אך ורק לאייכמן, משום שהוא אחרי לרצח מיליוני יהודים במהלך השואה.

אם עכשיו יתנו עונש מוות לחולייה הזאת, עם כל הצער והכאב שבמותם של עשרות אנשים כתוצאה מפעילותה, זה יוריד מחשיבותה של השואה. וזה לא נכון לדעתי, במיוחד עם כל האנטישמיות בשנה האחרונה. מצדי שזרקו אותם לצינוק או משהו, אבל לא ישר עונש מוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוסר שמוגדר ע"פ הדת? את הבגרות שלי בתנ"ך כבר עשיתי, אבל לפי מה שאני זוכרת, כמעט על כל הפרת חוק יש עונש מוות בתנ"ך, אפילו על דברים שנראים ממש לא חשובים עד כדי מוות (לקיים יחסי מין עם חיות או משהו כזה). אז אם המדינה הייתה הולכת על פי מוסר הדת, העונשים היו הרבה הרבה יותר נוקשים. בכלל, העקרונות שחוקי המדינה מבוססים עליהם הם הרבה יותר סוציאלים מאשר דתיים.

אני מאד נגד עונש מוות, גם במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי במקרים "מיוחדים" .....

אני בטוח שחוליות רבות אחרות מקרב ערביי נתפסו ויתפסו, והם אחראים למספר רב של קורבנות. זה יהיה דיי אוילי ל"התנפל" על אוכלוסייה ספציפית שפוגעת באוכלוסייה אחרת, וזה ייחשב לאפליה פוגעת נגד אוכלוסיה מוגדרת במדינה. תארו לכם בצורה מאוד דמיונית שברוך גולדשטיין היה נשאר בחיים, וישראל הייתה אמורה לשפוט אותו על מותם של 30 תושבים (אזרחים?!) ערבים (זה לא כל כך משנה מעמדם המשפטי) . האם הייתם שופטים אותו וממליצים לגזור עליו גזר דין מוות?

אם כן - אז כמובן החוק קובע שכל מי שרוצח המונים ייגזר עליו גזר דין מוות, והחוק שווה.

אם לא- תתבצע כאן אפליה נגז אזרחים אחרים / תושבים ארעים וקבועים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...