PS2, מישהו יודע האם אפשר לחבר אותו בחיבור 21פינים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PS2, מישהו יודע האם אפשר לחבר אותו בחיבור 21פינים?

anatoli

Recommended Posts

שלום חברים,

יש לי PS2 שבגלל הצ'יפ התמונה שלו לא ממורכזת. שמעתי שבחלק מהגרסאות חיבור 21פינים יכול לסדר את זה במידה והגרסא תומכת בחיבור . למישהו יש מושג אם הגרסא השחורה העבה הותיקה תומכת בחיבור הזה?

אם יש מישהו ששם צ'יפ ואין לו בעיות של מירכוז תמונה על גבי המסך, אני אשמח לשמוע גם כן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי קורה משהו דומה, בטלויזיה מסויימת התמונה שחור לבן וקצת לא מכוונת, אצל חברים שלי לא ראיתי משהו דומה כמו אצלך (גם בגרסה העבה וגם הדקה וכולם עם צ'יפ) אצלי אני מחבר את זה עם RCA ומעביר scart

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי איש מקצוע (מישהו שעובד עם עשרות מכשירים כל יום) והוא אומר שזו תופעה שקיימת בכל צ'יפ שקיים, ואין מה לעשות בנוגע למירכוז התמונה. דבר אחד שכן פוטר את זה בחלק מהגרסאות לטענתו זה לחבר בחיבור 21 פינים. הכוונה בחיבור 21 פינים היא לחבר ב- או קומפוננט. לא בקומפוסיט כמו שבדר"כ (שאם משתמשים בכבל הרגיל ואז מחברים מתאם 21 פינים זה עדיין חיבור קומפוסיט).

מישהו יודע אם הגרסא העבה תומכת ב-RGB?

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

32? אתה מתכוון 21, כן? :)

השאלה שלי היא האם הכבל שיוצא מהפליסטיישן הוא ישירות 21 פנים או שיש מתאם? אם הוא ישירות 21 פינים, אז השאלה היא האם המכשיר מוציא אות או או קומפוסיט רגיל?

יש לכם צ'יפ? התמונה עדיין באמצע וישרה לגמרי?

מאיפה אתה בארץ? יש אפשרות שאני אקח ממך את הכבל לבדיקה רק לראות שעובד לי כמו שצריך? זה פשוט מעצבן שהמכשיר מחובר ל32אינץ' מסך רחב והתמונה לא במרכז.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי בכל העולם. יכול להיות שלחברים שלך יש טלוויזיה יחסית פשוטה ולכן לא שמים לב בגלל שהתמונה לא בדיוק בגודל של המסך. אצלי לדוגמא על 32 שהיא מסך רחב הבעיה של המירכוז אומנם לא חריגה כמו אצל כמה ששמעתי אבל היא מפריעה לי בהחלט. שוב, שאלתי איש מקצוע, הוא אומר שזו תופעה שקיימת מהיום הראשון שהמציאו את הצ'יפ וזה קשור לשיטת העבודה שלו, ןשאין שום צ'יפ שלא עושה את זה (ואצלי יש צ'יפ יחסית טוב אז בכלל לא אמורות להיות בעיות).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה יחסית טוב?

יש לך משיח 2, או MATRIX או משהו אחר.

בכל מקרה, יש מתאם ל21 פינים, אתה מחבר אותו ל21 ומהתחת שלו יש 3 RCA שחור אדום לבן.

קנה את זה ותסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, יש מתאם ל21 פינים, אתה מחבר אותו ל21 ומהתחת שלו יש 3 RCA שחור אדום לבן.

קנה את זה ותסתדר.

מתאם 21 פינים לא משנה פורמט! רשמתי את זה פעמיים בדיון. החיבור הזה רק משנה את הצורה, זה כמו חיבור עיגול או חיבור משולש, זה באמת משנה הצורה? לא. מה שמשנה זה האות שמשודר. RBG אי אפשר להעביר על כבל בודד ולכן המתאם הזה (שכבר יש לי ד"א) לא רלוונטי.

זה כנראה בעיה בצ'יפ שלא תומך בשיטת שידור pal?

אין בעיה בצ'יפ. כמו שציינתי, זו בעיה שקיימת בכל צ'יפ שקיים. מטריקס, משיח, קריסטל, כולם. שאלתי בעל מקצוע והוא הסביר לי את הבעיה. ובלי שום קשר לשיטת השידור, כל בימינו היא מולטי-סיסטם כך שגם אם זה יהיה ב-NTSC (שהצ'יפ תומך בשניהם) לא ישנה לטלוויזיה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.

ואני לא מאמין שכבל שהוא scart ישר מהתחלה (זאת אומרת בלי מתאם ל scart) ישתמש באות שידור שונה

על זה אחראי הבקר שמוציא את האות (שבזה כבר אני לא בטוח בכלל אז אל תתפוס אותי במילה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל 21 פינים יכול בקלות להעביר כמה פורמטים. כל אחד מ-21 הפינים הוא לחלק אחר של האות על פי פורמט השידור. בפליסטיין יש יותר מ-4 פינים שמחברים את הכבל שלו למכשיר, ולעומת זאת בצד השני בכבל הסטנדרטי יוצאים רק 4 (תמונה, שמאל, ימין, ועוד אחד לאדמה - אפשר בקלות לשתף אותה לכולם).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...