עוד פעם הWINDOWS עושה בעיות ולא עולה - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד פעם הWINDOWS עושה בעיות ולא עולה

Ewingum

Recommended Posts

בהפעלת המחשב, זמן קצר ביותר אחרי התחלת הטעינה של הWINDOWS XP, מופיעה הודעת השגיאה הבאה:

Windows could no start because the following file is missing or corrupt:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

ואז הוא אומר להכניס את תקליטור ההתקנה ומשם להפעיל את הRECOVERY דרך האות r. הלכתי באמת למצב RECOVER ועשיתי chkdsk /r, אך לצערי הדבר לא סידר את הבעיה. רעיונות? הערות? הארות? מחר או מחרתיים אני אנסה לעבוד על זה עם כלי שחזור, אך שווה בכלל לנסות? (כי בדקתי דרך הRECOVERY CONSOLE והקובץ קיים.... קיים גם system.sav)

כמו כן, כל זאת לאור שקרו לי בזמן האחרון עוד מקרים כמו זה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=23;action=display;threadid=19382;start=0;boardseen=1

האם כדאי לבדוק ברצינות בעיות פיזיות עם אותו כונן (SEAGATE ברקודה 4) שאולי גורמים לבעיות תכופות כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לך להכיר את SFC, הלא הוא ה-System File Checker בגרסה לשורת פקודה.

בזמן האתחול לחץ F8 ובחר ב-Safe Mode. לאחר שהמערכת עולה, כנס לחלון דוס (Start>>Run>>cmd.exe) וכתוב: sfc /scanonce

לאחר האתחול, לחץ שוב F8 והפעם בחר ב-Last known good configuration

חוץ מזה כדאי שתנסה את ההצעה של ntfaq.com:

ואם זה לא עוזר, גש ישר למיקרוסופט:

לגבי הדיסק, אין ספק שהגיע הזמן לבדיקת משטח (chkdsk /r /f) :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי עכשיו את המאמרים, וההודעת שגיאה היא בדיוק כמו שרשמתי, בלי .ced

ואכן יש קובץ כזה, system (בלי סיומת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על chksidk /r אלא על האפשרות repair כשאתה עושה boot מדיסק של XP. אל תשכח להתקין מחדש את ה-SP1 מיד אחרי שעולה לך ה-, כדי למנוע בעיות נוספות.

לא הבנתי.

אוקיי אני עושה בוט מהסידי של , בוחר בR בהתקנה מספר 1, ואז מה?

אני ניסיתי כבר chkdsk /f ולא עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שאתה עושה boot מה-CD, יש לך אפשרות להתקין את winxp ואפשרות לגשת ל-recovery console. תבחר באפשרות להתקין. אז תופיע לך האפשרות לתקן התקנה קיימת (שזה תהליך שבו ההתקנה עוברת על כל הקבצים של מעה"פ ומתקנת אותם אם יש צורך), והתקנה חדשה.

שים לב שהתיקון הזה משנה חלק מהקבצים ששונו ע"י SP1, כך שתהיה חייב להתקין מחדש את SP1 אחרי שתסיים לתקן.

בהצלחה, ומצטער שלא עניתי עד עכשיו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בחרתי בהתקנה במקום הRECOVERY CONSOLE כמו שאמרת, מופיע לי הLICENSE AGREEMENT ואז איפה להתקין, אני בוחר את אותו פרטישן, ואז הוא שואל אם באותה תיקיה או אחרת, אני בוחר אותה תיקיה ואז הוא מזהיר שכל ההגדרות וייתכן גם הMY DOCUMENTS ימחקו. אם אני לוחץ על המשך הוא מתחיל למחוק קבצים. אני באותו רגע כיביתי את המחשב :P לזה התכוונת? להמשיך במחיקת קבצים? לא הייתה לי איפשהוא אפשרות ל"תיקון".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמורה להיות לך אפשרות לתקן התקנה קיימת, ולא בעזרת ה-recovery console... אני לא בדיוק זוכר איפה היא אבל אין כ"כ הרבה אפשרויות בהפעלה האוטומטית של הדיסק. זה תיקן לי כבר מספר בעיות רציניות עם WINXP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני פשוט אמשיך עם ההתקנה האוטומטית... למרות שבשום מקום לא ראיתי את המילה repair/recovery/fix בכל חלק אחר מהrecovery console. אם מישהו רוצה להגיד "לא!! יש דרך [ככה וככה]" שיגיד עכשיו, תודה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...