שאלה בקשר למטוסים F16 וF15 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למטוסים F16 וF15

Street-Fighter

Recommended Posts

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד שאלה שתבהיר קצת את המטרה שלי:

נגיד תהיה מטרה, להפיל מטוס מסויים. איזה מטוס יעדיפו לשלוח? את הF15 או את הF16?

ואבקש שאנשים שיודעים על מה הם מדברים לענות תודה... זה ויכוח עתיק יומין ביני לבין חבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סתם ה F15 ממריא מספינות. בוא נגיד ככה, אתה באדמה אתה באוויר אתה במים לא חשוב איפה אתה, אם אתה רואה אחד מאלה, תתפלל.

להפיל מטוס במקרה שיש שני מוכנים וצריך לשלוח אחד מהם ישלחו את ה F16. אני בטוח ב90% שישלחו אותו.

תראה אני גם יגיד לך ככה, אבא שלי עובד ברפא"ל ואני רואה את המערכות התקפה שהם מרכיבים על שמה, ככה שכבר לא משנה המטוס אלה מה שיש עליו.

תיכנס לאתר של רפא"ל יש שם כמה הסברים אני נדלקתי על הטילים שעובדים על היריב " המטוס מאחוריך אתה יורה טיל קדימה פתאום הטיל דופק פניה עושה כזה סיבוב בא מאחורי המטוס של האויב ומוריד אותו. או שיש לטייסים קסדה הם מסתכלים על המטוס של האוייב אפילו אם הוא נמצא בצד לידם הקסדה כבר קולטת אוטומתית אותו הוא לוחץ על כפתור 3...2...1 ואין אוייב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יו איזה גיבוב של שטויות!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דבר ראשון F15 לא יכול להמריא מנומ"ט

לא יכול פשוט לא...

דבר שני שניהם רב תכליתיים

דבר שלישי תלוי במתאר תלוי באיום תלוי בסבירות למגע ותלוי מי לעזאזל בכוננות!

חלאס לדבר שטויות

ולסחבק שאבא שלו עובד ברפאל...

רפאל זה רשות פיתוח אמצעי לחימה... הם לא מתקינים שום דבר על שום דבר... מי שמתעסק באוויוניקה של אלו חברות אחרות לגמרי

יש לי משפט בשבילך : אני אומר רק מה שאני יודע, אם אני לא יודע אני לא מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר תשובה מבוססת וחד משמעית?

חיפשנו הרבה ברשת ולא ממש מצאנו תשובה, לכן אנחנו מתייעצים עם התותחים פה בפורום, שמבינים בזה הרבה, כמו שראיתי בדיונים אחרים שנפתחו פה על נושא זה ממש..

תודה מראש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר אמרו לנו בסיור של חיל האוויר שF15 יותר מיועד לתקיפות אוויר אוויר

הוכחה לכך היא ששלחו בזמנו למבצע אופרה 8 מטוסי F16 להפצצה קרקעית עם 8 מטוסי F15 שיגבו עליהם אווירית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לא היה לי כוח לקרוא הכל אבל :!

F15 אויר אויר אין מה להתכווח אני בבצפר צבאי - חיל האויר

F16 אויר קרקע וקצת אויר אויר

אם נכנס מטוס לשטח ולא מזהים אותו F15 באויר מוריד אותו

ששלוחים F16 ביחד עם 15 זה מסיבות הגנה וצריכת דלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה כותבים דברים שאין לי מושג מאיפה הם המציאו אותם.

שני המטוסים, F-15 ו-F-16 בעלי יכולות אוויר קרקע ואוויר אוויר. הוכחה לכך היא העובדה שאת תקיפת הכור בעיראק ביצעו מטוסי F-16 (מדגם A) ואת תקיפת מחנות האש"ף בתוניס ביצעו מטוסי F-15.

ה-F-15 הוא מטוס שהוגדר כמטוס לעליונות אווירית - ז"א המטרה שלו היא בראש ובראשונה ליירט כל מטוס אוייב בשדה הקרב.

מתוך וויקיפדיה:

F-15 Eagle is an American-built all-weather tactical fighter designed to gain and maintain air superiority in aerial combat.

ה-F-16 הוא מטוס רב תכליתי בעל יכולות אוויר אוויר מעולות בזכות הזריזות שלו ויכולות אוויר קרקע איכותיות.

חיל האוויר כבר מזמן הבין שעליו להחזיק רק מטוסים בעלי יכולות משולבות, לכן רוב המערך של חיל האוויר עומד כיום על מטוסי F-15 ו-F-16. זו גם הסיבה מדוע חיל האוויר לא רוכש מטוסי תקיפה דוגמת A-10 2.

הצורך במטוס בעל יכולות הישרדות בשדה הקרב האווירי ויכולות תקיפה מעולות גרמו לחיל האוויר לרכוש את ה-F-15I ואת ה-F-16I. שניהם מטוסים בעלי יכולות משופרות בתחומי האוויר אוויר והאוויר קרקע שהמטרה העיקרית שלהם היא לבצע תקיפה אווירית בעומק האוייב והאפשרות של אותו מטוס שתוקף להגן על עצמו.

מתוך הספר 50 שנות עליונות אווירית:

"..בראשית שנות ה-90 רוב טייסות הקרב הפעילו מטוסי F-15, או עברו הסבה למטוסי הקרב F-16 לדגמיהם. במקביל עברו מוקדי האיום האסטרטגיים על למדינות הרחוקות. סוריה עיראק ואיראן, אשר רכשו מערכות לשיגור טילי קרקע-קרקע....דרישות חיל האוויר התמקדו במספר נושאים, אשר נראו לאנשי המבצעים של החיל כנתונים חיוניים למטוס הקרב הבא שלו: יכולת תקיפה בלילה ובכל מזג אוויר; פעולה עצמאי לטווח ארוך; יכולת לשאת חימוש רב; הגנה עצמי לפני התקיפה ואחריה;...."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכתבת נכון חוץ מדבר אחד... בישראל ה15 אפעם לא שימש כמטוס עליונות אווירית מובהק... מסיבה מאד פשוטה... הגודל של זירות הלחימה הופך מטוס שמשמש כמטוס עליונות אווירית מובהק לפגיע בצורה מטורפת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה. עד שהגיע ה-F-15 לארץ מטוסי מיג 25 רוסיים מגביהי טוס נכנסו לשטח האווירי הישראלי על בסיס יומי. מטוסי הפאנטום שהוזנקו אליהם מעולם לא הצליחו ליירט אותם. ב-13 לפברואר 1981 הופל המיג 25 הראשון שהתגלה כטרף קל יחסית למטוסי ה-F-15 של חיל האוויר. בסה"כ הפילו מטוסי ה-F-15 של חיל האוויר בין 4 ל-8 מטוסי מיג 25 סוריים והוכיחו את עליונותם האווירית המובהקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...