המחשב לא נדלק - הלך המעבד? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא נדלק - הלך המעבד?

Ran B

Recommended Posts

שלום לכולם. לא מצאתי כותרת יותר עניינית מזו אבל יש לי בעיה קטנה שאולי תוכלו לעזור לי, אני מקווה.

אז ככה, אחותי כל הזמן התלוננה על האיטיות במחשב והכל לא משנה, הרחבתי לה את הזיכרון הפנימי והמחשב הציג תוצאות מרשימות

הרבה יותר כמובן כי היא עבדה רק על 192 מגה ראם על ווינדוס שזה יותר מידי מנימלי והמחשב טוחן את הארד דיסק.

אז הוספתי עוד סטיק של 256 מגה והמחשב אכן הציג ביצועיים מרשימים.

מדובר במחשב 3 מעבד 666mhz.

אבל רציתי לשפר אותו עוד קצת ולקחתי גוף לפנטיום 3 שהיה לי בצד החלפתי משחה טרמית והכל ואז במהלך התקנת הגוף קירור

הייתי צריך לתפוס את הקליפס מאוד מאוד בלחץ, והגוף כל הזמן זז על הליבה של המעבד (מה שפחדתי) וגרם לה קצת להשחק, נראה לי.

ראיתי טיפה שהרמתי את הגוף שפינה של הליבה ממש קצת נראה כאילו היא התפוררה או נפגע, ממש חששתי מזה והרכבתי את הכל והעלתי את המחשב.

להפתעתי הוא עלה ללא שום שגיאה, וגם הזיכרון לא עשה שום בעיה והמחשב עבד יפה מאוד!

רק הייתה בעיה קטנה, שהמחשב עלה העכבר התחיל לרצד ולהיות טיפה שקוף כזה והמחשב עבד בצורה זוחלת לחלוטין, עד שלחצתי סתם

ctrl+alt+delete ונפתח הטסק מנג'ר ואז סגרתי אותו מבלי לעשות שום פעולה שם.

העככר הפסיק להבהב והמחשב התחיל לעבוד כמו שצריך במיהרויות מרשימות ויפות מאוד למחשב כמו זה.

ניסתי להתקין את הדריברים של הכרטיס מסך (מדובר בכרטיס מסך מאוד ישן של ATI RAGE PRO משו כזה 8 מגה ואפילו גוף

קירור אין לו AGP 2X), אך זה לא עזר בדיוק.

בכל מקרה, לא ראיתי צורך בגוף שהחלפתי לה (במיוחד שיצרתי לה סירקולציה פשוטה במארז ששמרה עליו מאוורר וקריר),

והגוף קירור היה די מיותר ורציתי לשמור אותו למחשב אחר, ואז החזרתי את הגוף קירור הישן וחברתי את המחשב והכל..

וכלום ! המסך נשאר על לד כתום, אומנם לא no signal אבל על לד כתום.

אני לא מבין מה הבעיה, חשבתי שאולי פגעתי בלוח, ניסתי להחליף ללוח אחר שלי של 3. אפילו שאני יודע

שאם זה עובד אני אצטרך להתקין מהתחלה, אבל רק רציתי לראות שהמסך מציג פלט כלשהו וכלום!

עכשיו השאלה מה לעזאזל נפגע? הכרטיס מסך? המעבד? מה קורה פה? למה הוא לא מציג על המסך כלום? :s05:

אשמח לקבל עזרה!

תודה, רן! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לדעת אם הלוח מצפצף או לא כי הפיסי ספיקר לא מחובר ואין לי תרשים איפה לחבר אותו.

אני יודע רק איפה שאר החוטים נכנסים (HDD LED, סוויץ וכו'..)

ואם אתה אומר , אז למה לפני שניה הם עבדו וכעת לא?

הם לא מחוברים טוב? מה קרה? לא נגעתי בהם!

המחשב עבד, ושהחזרתי לו את הגוף הקודם (כמובן שזאת לא הסיבה) המחשב נדלק ונשמע כאילו עובד והכל אך אין מסך!

יש עוד רעיונות.

או אם אתה אומר שזה הזכרונות, מה הדרך לבדוק / לפתור את הבעיה?

תודה על העזרה עד כה!

עריכה :

עכשיו שמתי לב שעל הלוח עצמו נמצא פיסי-ספיקר.

אני לא יודע עד כמה הוא חי, למרות שאין סיבה שלא. בכל מקרה אין ציפצופים.

עוד נתון שאולי יכול לעזור, לא יודע איך זה שהלד של הארד דיסק דולק כל הזמן.

בכל מקרה, הבעיה חייבת להיות באחד מהגורמים (כ. מסך/מעבד/לוח/זכרונות) כי

פשוט אין שום פלט על המסך! וניסתי מסך אחר וזה גם לא עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כרטיס מסך ONBORAD?

בכל מקרה תנסה לנתק את כל הכרטיסים והדיסקים הקשיחים ולחבר רק מסך ליציאה של הכ.מסך ONBOARD

תראה אם משתנה משהו או אם אתה מקבל צפצופים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמוזר זה שהוא לא היה גמור! כי הוא עבד.

אומנם הייתה איזה בעיה מוזרה של עכבר מרצד על המסך ואחרי ctrl+alt+del העכבר הפסיק לרצד

והמחשב חזר לתפקוד מהיר ונורמלי.

ואני בספק אם זה גם בגלל הגירוד של הליבה, כי אז ctrl alt del לא היה עוזר במקרה הזה, אלא זה היה בעיה חומרתית לחלוטין.

ואחרי שרציתי להעביר חזרה לגוף הישן הוא[המעבד] כאילו מת! לא מציג כלום על המסך!

אין שם כרטיס מסך אונבורד, זאת הבאסה, חפשתי.

אני אנסה להביא כרטיס מסך פשוט אחר מחבר ולראות מה יצא.

בנתיים יש עוד רעיונות? [תודה על העזרה!]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצה, אבל זה די דחוף לי.

מדובר במחשב של אחותי והיא צריכה אותו, אני רוצה לדעת איך אוכל לפתור את הבעיה. :'(

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לראות אם זה ישפר ביצועים, כי בהתחלה לא היה לא מארז מאוורר בכלל והמארז היה חם יחסית

וגם הגוף קירור.

לכן רציתי לנסות לחליף גוף קירור.

הקירור שהיה לה היה צלעות קירור ממש קטן עם מאוורר 40 מ"מ (נדמה לי).

ושמתי צלעות קירור יותר גדולות, וטובות גם עם מאוורר 60 מ"מ.

עוד כשמתי אתה הגוף קירור הטוב יותר כבר אז גרדתי מעט את הליבה ודי פחדתי, כפי שרשמתי.

אך שהעלתי את המחשב הוא עבד בצורה תקינה פרט למה שרשמתי עם העכבר.

וזה משנה עכשיו מה היו הנסיבות להחלפה, באמת?

יש למישהו אולי מושג מה יכול להיות הדבר?

נ.ב

אגב, ניסתי לשים את הכרטיס מסך שלי על הלוח שלה (ה6600GT שלי) וגם המסך לא עבד.

אז כרטיס מסך ניסתי להחליף, ניסתי להחליף (אני לא יודע אם השני תקין..אבל ניסתי בכל זאת), זכרונות

ניסתי לשים רק חלק או רק אחד או אפילו בלי בכלל שרק יציג לי איזה שגיאה או משו שרק יציג משו!

כלום כלום כלום.

אז ככול הנראה שהמעבד גמור?

ואם הוא עדיין מתחמם, זה לא מעיד על משו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...