עבודה עם מלחם - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עבודה עם מלחם

EnterOC

Recommended Posts

לא... מחר יש לי בזה מבחן :s07:... זה מסובך להסביר את זה בלי להבהיר כל מיני מושגים אחרים...

זה קטע ציטוט מהמצגת של המרצה...

כאשר δ שווה ל - 180o הפאזה המשנית תהיה בעלת מבנה ספרי הן בגבול והן בקצה ובמצב זה לא תתקיים הרטבה ( No wetting ) בין הפאזות .

מצב זה מקביל למקרה של טיפת מים המופיעה כבועה ספרית על גבי משטח של מתכת המצופה בווקס . במקרה זה יתקיים מאזן של מתח הפנים

מה הייתי עושה בלעדיך ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הדרך שלי היא הנכונה. והרכיבים מתוכננים לעמוד בחום של הלחמה (כתוב בדפי הנתונים של כל רכיב באיזה חום הוא עומד ולכמה שניות).

לא לגמרי נכון.

אולי רכיבים לוגיים (צ'יפים) יכולים לעמוד בחום של מלחם, וכן נגדים, קבלים וכו'.

אבל יש רכיבים שעשויים בעיקר מפלסטיק, שפשוט ימסו אם תחמם את האזור לפני ההלחמה (למשל שקעי אודיו). במקרה הזה צריך מאוד להזהר בחימום מוקדם של הרכיב - לא להשאיר עליו את המלחם יותר מרגעים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו כן... הוא (ואני) לא מתכוון שצריך לחמם את כל הרכיב עד הטמפ' של המלחם... מחממים רק את האיזור שאמור להיות מכוסה בבדיל... ורק את פני השטח, לא צריך לחמם עד שהחלק יהייה חם לכול העובי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

::)

מספיק שאתה נוגע לכמה שניות רצופות עם מלחם חם ברגל של שקע אודיו, ותוכל להרגיש שהפלסטיק נמס - הרגל מתחילה "לשחק" בתושבת שלה, ואם תחזיק את המלחם עוד כמה שניות תוכל לראות את הפלסטיק מתעוות. אפשר לראות את זה גם בתושבות WW - אם תיגע עם המלחם ברגל למשך כמה שניות, מספיק שתתן מכה קלה והיא תצא מהתושבת (זה יכול להיות שימושי כשרוצים להשתמש ברגליים כאלה בלי התושבת ;)).

בכל אופן, כדאי להזהר עם חימום משטחים מפלסטיק, אפילו אם לא נוגעים בהם ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מלחים משטחי פלסטיק? :-X

כשאתה מחמם את פני השטח של האיזור שאתה רוצה לשים עליו בדיל, בד"כ לא צריך לחם יותר מ2-3 שניות... הדעייה נוצרת כשהמלחם חם מידי והבדיל הנוזלי מחמם את המשטח יותר ממה שהוא אמור לחמם...

ואני איש של סכינים (גם לי אין מושג מה זה... אני פשוט אוהב לשחק עם סכינים...), אני מעדיף לקלף את הפלסטיק עם סכין יפאנית ולא עם המלחם :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

::)

מספיק שאתה נוגע לכמה שניות רצופות עם מלחם חם ברגל של שקע אודיו, ותוכל להרגיש שהפלסטיק נמס - הרגל מתחילה "לשחק" בתושבת שלה, ואם תחזיק את המלחם עוד כמה שניות תוכל לראות את הפלסטיק מתעוות.

הוא צודק... קרה לי :) חצי מהשקע נמס... הייתי צריך לקנות חדש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מלחים פלסטיק (:screwy:), אבל לפעמים צריך להלחים מתכת שמחוברת לפלסטיק...

ואני איש של סכינים (גם לי אין מושג מה זה... אני פשוט אוהב לשחק עם סכינים...), אני מעדיף לקלף את הפלסטיק עם סכין יפאנית ולא עם המלחם :smile1:

אני דווקא אוהב לחתוך את התושבת עם קאטר :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק... קרה לי :) חצי מהשקע נמס... הייתי צריך לקנות חדש..

לומדים מניסיון. גם לי זה קרה פעם או פעמיים, אבל אני מפרק את כל השקעים שלי ממכשירים ישנים בכל מקרה, כך שאין לי מחסור או חמלה עליהם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...